Бърз ремонт на кожени тапицерии и салони

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
Потребителски аватар
mladen1984
потребител
потребител
Мнения: 1471
Регистриран: 14 апр 2006, 12:16
Модел на автомобила: ford scorpio 2.8i Ghia 204к.с.автоматик
ford scorpio 2.0i Ghia 136k.c. DOHC (1995)
ford scorpio 2.9i Ghia 210k.c. V6 (1995)cosworth
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Бърз ремонт на кожени тапицерии и салони

Мнение от mladen1984 » 24 авг 2013, 00:44

Здравейте.Мога да ви предложа лесен начин за боядисване на захабени кожени тапицерии и корекции на леки цепнатини!Пробвал съм го на един от моите салони и резултата е много добър.Като подчертавам че въпросните корекции са приложими за цепнатини от порядъка на няколко мм.
Най-трудното е намирането на подходяща боя, която да се доближава максимално близко до оригиналния цвят.Повечето автомобилни производители продават ремонтни сетове(малки флакончета) с оригиналните цветове, но намирането и поръчването им е много трудно.
Аз намерих една сипанска фирма производител на бои за кожи "Тараго".Гамата от цветове е много голяма.Но при мен се наложи да смеся два вида бои за до получа цвят максимално близък до оригинала.
Какво е необходимо за възтановяването за въпросното възтановяване:
1.Боя с максимално близък цвят
2.Инструмент за нанасяна на боята - най-добре аерограф (пистолет с който се впръсква боята) или памучни тампони и чатка.
п.п. аерограф
3.Чистители - Спирт,коресилин или др.
4.Полиуретанов уплътнител -за запълването на пукнатините в тапицерията
5.Водна шкурка
Преди нанасянето на боята кожата трябва да се изчисти добре, даже може да се мине с водна шкурка.От 800 нагоре.Да няма никакви мазни петна или друг вид мръсотия. За да може боята да прилепне максимално добре към основата.
Изображение
Тук вече съм боядисал подлакътниците на вратите, които бяха износени в зоната на дръжките!
Изображение
Там където има пукнатини се запълва с Полиуретан.Въпросния силикон има отворено време около 15 мин и се заглажда с вода.След това са изчаква да втвърди поне 12 часа и се боядисва.
Полиуретана има способността да се свързва с всякакви материали и да остава еластичен и може да се боядисва.В моя случай използвах Момент Фт 101
http://www.ceresit.bg/images/stories/ar ... -table.jpg
Пак подчертавам че това е приложимо при малки цепнатини!!!
По горе описания начин боядисах долната част на арматурното табло и поправих няколко дефекта по бода на седалката.
Изображение
Изображение
Изображение
По-този начин могат да се оправят и захабени кожени волани без да се хвърлят много пари.
За по-големи дефекти и ремонти има специализирани фирми и материали.Даже и в София, Пловдив добиват известност с тази си дейност, но цените за ремонтите са трицифрени.
Изображение

Потребителски аватар
mladen1984
потребител
потребител
Мнения: 1471
Регистриран: 14 апр 2006, 12:16
Модел на автомобила: ford scorpio 2.8i Ghia 204к.с.автоматик
ford scorpio 2.0i Ghia 136k.c. DOHC (1995)
ford scorpio 2.9i Ghia 210k.c. V6 (1995)cosworth
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Бърз ремонт на кожени тапицерии и салони

Мнение от mladen1984 » 24 авг 2013, 07:28

Eто и набързо един ремонт , но със специални материали за ремонт на кожи.Но процедурите са почти същите на описаните от мен!
http://www.youtube.com/watch?v=zVkDNfA77a4
Изображение

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 19 госта