Съвет за фиеста Zetec S 1.6! Проблем с помпа хелп

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
AssA
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 04 сеп 2013, 13:26
Модел на автомобила: Fiesta Zetec S 1.6
Status: Извън линия

Съвет за фиеста Zetec S 1.6! Проблем с помпа хелп

Мнение от AssA » 21 дек 2013, 18:06

Здравейте колеги имам проблем с моя зетек ще съм благодарен за малко хелп!

проблема:
-качвам се в колата, давам на контакт, чувам помпата чакам всичко да огасне и паля и след секунди почва да предърпва и гасне...

преди седмица ми направи същия проблем и видях че бушона на горивната помпа беше изгорял, смених я и нямах после проблеми.

Проблеми в момента и проверено:
-сега гори постоянно бушони примерно давам на контакт чувам помпата и го гори бушона
-ако беше помпата нямаше да я чувам и одавна ще ше да е заминала вече
-като набия два три български удара по филтара и резервоара от доло някой път пали

Много хора идваха да я гледат и се ми викат че е горивната помпа ама ако е тя защо ще я чувам като дам на контакт и тн ... и няма след удари да пали изобщо пък и що да го гори бушона ако не работи... много странен проблем и вече незнам какво да я правя нито мога да я закарам някаде в момента понеже не пали нищо, един др фр ми каза срещи или горивен филтър но да ли?

колата е фиеста зетек ес 2001 подържа се редовно но незнам това вече на какво се дължи и почвам да мисля да я продавам на части ... ако може за съвети ще съм благодарен

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Съвет за фиеста! проблем хелп

Мнение от synthez 3D » 21 дек 2013, 19:24

Това, че помпата върти, не значи, че всичко е наред. Консумацията може да се е увеличила поради износени четки,или колектор и в даден момент да става достатъчно за да изгори предпазителя. Ако са износени четките може на случаен принцип да контактуват или не и така ще работи от време на време. Аз бих проверил първо помпата и тогава бих търсил друг проблем.
Изображение

AssA
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 04 сеп 2013, 13:26
Модел на автомобила: Fiesta Zetec S 1.6
Status: Извън линия

Re: Съвет за фиеста! проблем хелп

Мнение от AssA » 21 дек 2013, 21:45

Също забравих да спомена че до сега нямах такива проблеми стана от както заредих вечерта от бензинонстанцията, и точно спрях до магазина да зема нещо той е до бензинонстанцията и пробвам да пали и от тогава стана така, да не би филтара да се е задръстил нещо бензина да е бил шит? но тогава с бушон смених и успях да се пребера

+ с някой др удар по резервоара от доло и по филтара после работише няколко дни я карах нон стоп и няколко дена стоя пред нас и снощи ми се наложи да изляза с нея и уви същата работа интересно защо става така.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Съвет за фиеста! проблем хелп

Мнение от bateto_toshko » 25 дек 2013, 22:42

Сменяш филтъра за всеки случай , и ако не се оправи , вадиш помпата да видиш как е цедката.Може да е задръстена.Не бих хвърлил колата за такива дребни неща. Притежяваш рядко срещана фиеста със 1,6 zetec-s
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

AssA
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 04 сеп 2013, 13:26
Модел на автомобила: Fiesta Zetec S 1.6
Status: Извън линия

Re: Съвет за фиеста! проблем хелп

Мнение от AssA » 13 мар 2014, 03:05

блягодаря на всички за помоща, проблема беше в помпата, смених и горивния филтър също!

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта