Мнение за конкретна обява Fusion 1.4TDCI

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
berkut47
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI
Status: Извън линия

Мнение за конкретна обява Fusion 1.4TDCI

Мнение от berkut47 » 07 яну 2014, 15:13

Колеги,моля тези които от вас имат наблюдение и са карали въпросния модел да споделят своите впечатления.
Най-вече ме интересуват-разход,цена обслужване-ролки ремъци и т.н.проблемни агрегати,за какво най-вече да гледам при оглед,динамиката как е :-/: чувал съм за проблемен маховик или демпфер да не се изложа _friends_
Да спомена само че имам Фокус МК1 90к.с TDDI и върви прекрасно какво да очаквам от това 1.4TDCI 68к.с :?:
http://www.motopfohe.bg/mp_auto_details ... efore=2014

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за конкретна обява Fusion 1.4TDCI

Мнение от BIGFORDFAN » 07 яну 2014, 18:54

Доста добре изглежда, много добре оборудвана е за модела. Това е много разпространен мотор, надали е толкова зле откъм всекидневна тяга, но може и да ти е леко по-слаб от Фокуса. Ако имаш парите отивай да я гледаш, караш и си прецени сам. Успах!

berkut47
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 03 фев 2011, 15:28
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8TDI
Status: Извън линия

Re: Мнение за конкретна обява Fusion 1.4TDCI

Мнение от berkut47 » 08 яну 2014, 14:32

Днес отидох на на оглед,за жалост колата нямаше гражданска отговорност и не ми дадоха да я изкарам от паркинга.Това което ми направи впечатление от кръгчето което направих е че при превключване от 1-ва на 2-ра колата придърпваше :-/: не ми се вярва да е от това че не бе загряла хубаво,от какво може да е?Разбрахме се като и сключат гражданска да се обадят за нов тест тогава би трябвало повече да си проличи дали го прави и на другите предавки,другото което ми направи впечатление е че волана е по-тежък от на Фокуса и като че ли не е толкова маневрена!?
Моля някой който има такъв автомобил да сподели своето мнение _friends_

Потребителски аватар
doychev
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 01 май 2012, 19:07
Модел на автомобила: '02 Ford Focus 1.8 TDDI
Status: Извън линия

Re: Мнение за конкретна обява Fusion 1.4TDCI

Мнение от doychev » 08 яну 2014, 15:20

Понеже имам същия фокус , а от време на време карам и същия фюжън (barabani - *00202* ) , мога да споделя.
Да, съединителят е с демф. маховик, за разлика от твоя фокус, който няма такива екстри :). Цената няма да ти хареса ако е за смяна, по принцип е пъти по-скъп от на твоя фокус, колеги може да се вкл. с конкретни цени.
Другите консумативи са в рамките на нормалното, колкото си давал за фокуса , толкова горе-долу ще даваш и за тая.
Разход на дълго - свалял съм я на 4.5, нормално е ок. 4.8 по комп.
68 магарици на това купе се държат прилично и за града, и за дълъг път с фул багажник и 4 човека. Може да се чипира до към 90 к.с. до колкото съм гледал тук във форума .
Само не ме кефи, че на 1-ва и 2-ра е лееееко мудна и цедя оборотите повечко понякога според ситуацията.
По-висока е от Фокуса чувствително, не съм задирял никъде и видимоста е по-добра.
Воланът дори бих казал, че е по-лек от фокусния, в тоя случай може да е понамаляла хидр. течност, което си е предпоставка за ремонт :? .

zuk
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 16 сеп 2011, 23:21
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: Мнение за конкретна обява Fusion 1.4TDCI

Мнение от zuk » 19 яну 2014, 22:17

Предишната ми фиеста беше с този мотор, още съжалявам, че я продадох. Разходът на гориво може да бъде дори под стойноститепосочени по-горе.

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта