Обезшумяване на подкалници

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
ivancho_ivan0v
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 31 яну 2014, 11:35
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK 6
Status: Извън линия

Обезшумяване на подкалници

Мнение от ivancho_ivan0v » 31 яну 2014, 20:31

Здравейте колеги, от скоро съм фен на Форд Фиеста МК6 1,4 ТДЦИ и като цяло съм доволен от колата.Искам да ви попитам как мога да обезшумя предните подкалници от камъчета и шума на гумите, защото звука, който се чува не е много приятен.Давайте мнения.
Благодаря предварително.

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Обезшумяване на подкалници

Мнение от peigera » 01 фев 2014, 11:35

Моето предложение е с тъка наречената изкуствена трева-пластмасовата. Такова решение са избрали и доста от производителите на товарните камиони. Спира ударите на камъчетата по под калника и съответно и звука.Друг е въпроса обаче какъв цвят може да се намери по магазините. Не вярвам да има черна. Въпроса за гумите обаче може би ще има малък ефект от поставяне на вата между под калника и купето. НО ЩЕ ЗАДЪРЖА голямо количество влага която след време ще повреди и купето. Може би по добрия вариант ще е в избора на следващи гуми да не са с посока на въртене а да са А симетрични. Те генерират по малко звук при движение. Аз от Мишелин съм доволен. Може ватата да я поставиш от вътрешната страна на купето м/у пода и мокета.

JFS
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 01 авг 2012, 15:39
Модел на автомобила: Ford Focus Mk3 1.6TDCi 95hp Sedan
Status: Извън линия

Re: Обезшумяване на подкалници

Мнение от JFS » 01 фев 2014, 12:52

Според мен реално изпълнимо решение на този проблем е с някакъв препарат за защита от корозия на восъчна или битумна основа да си пръснеш от вътрешната страна калниците. Хем имат обезшумителен ефект, хем и е добре дошло в качеството му на защита от корозия. Има няколко качествени подобни препарати: Waxoyl (швейцарския, защото има два различни с едно и също име) и Wurth. Вторият е доста по-лесен за намиране, защото имат предеставителство в БГ. Първият е по-качествен, но ще трябва да си го внесеш и ще излезе скъпо. Аз лично съм си внасял, но комуникацияте нещо беше трудна, а и парите ги искаха само с банков превод който ускъпи нещата.

dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Обезшумяване на подкалници

Мнение от dreadx » 03 фев 2014, 21:19

Един бивш колега разправяше, че когато имал трабантче, всяка година го минавал отдолу с бензинов разтвор на каучукови гранули. Получава се една лепкава каучукова течност - може би същата, с която гумаджиите залепват гумата към джантата. Освен защита от корозия, имало и невероятен обезшумяващ ефект - омекотявало ударите на всичките песъчинки и камъчета, които тропат по калниците. Ако си намеря каучукови гранули веднага ще го пробвам.

ivancho_ivan0v
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 31 яну 2014, 11:35
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK 6
Status: Извън линия

Re: Обезшумяване на подкалници

Мнение от ivancho_ivan0v » 04 фев 2014, 15:19

Аз мисля, че шума идва не от ударите на камучетата по купето, а по самите подкалници(пластмасовите)

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта