Upgrade на форд орион 1.6 CVH

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Upgrade на форд орион 1.6 CVH

Мнение от lubomirov89 » 25 фев 2014, 19:11

Здравейте колеги, понеже въпросния автомобил ми е първи личен, съм много привързан към него и много обичам да си го глезя, като за сега ми се отплаща добре. Замислил съм доста подобрения по колицата и съм твърдо решен да действам. Имам някой въпроси относно "екстрите", който искам да сложа. По надолу ще ги изброявам и съответно въпросите касаещи ъпгрейда.
1. Тъй като искам да си сложа електрически стъкла, реших един ден да се поровя в нета и да гледам части втора употреба. Влезнах в един сайт и гледам, че има два модела стъклоповдигачи, единия е със рамена, другия е с жило (колата ми е модел 1991, ноември) . Чудя се има ли разлика между двата модела и ако да кой е конкретно за моя автомобил. Бих бил благодарен ако ми кажете какви релета се използват и къде се слагат (в кой сокет на бушониерата)
2. Искам да сложа електрически моторчета на фаровете, за да си ги регулирам с копче ( копчето вече е намерено, остава да си намеря машинките), тъи като ще слагам лупи с ксенон.
3. Трета точка не е задължителна, тъй като ще я изпълня ако изброените след малко аксесоари ми изпаднат тънкана, а именно климатик и електрически огледала.
4. Тук по скоро тази точка я пиша информативно. Колата на лято я разпарчетосвам и започва смяна на вежди и прагове тъй като са проблемни :)
И още един въпрос... къде трябва да се намира стрелката при около 100 градуса ?
Ако съм пропуснал нещо, ще допълвам по натам .
Благодаря за отговорите и ако някой има за продан по горните, неща нека пише на лично!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Upgrade на форд орион 1.6 CVH

Мнение от HACKO » 25 фев 2014, 22:14

Ако колата ти е тази от снимката на аватара, механизма на стъклата ти е с жило. Релета няма, управляват се директно от бутоните. Колата си има пълно окабеляване, само слагаш бушона и трябва да тръгне. Ел. огледалата са по същия начин. Климатик не те съветвам да се захващаш да слагаш, скъпо и трудоемко е. Намери си кола донор със съответните екстри и свали всичко на куп, така от сайтове за части на парче ще ти излезе много скъпо. Търси катастрофирала кола или такава дадена за отпадъци, във вашия град не може да няма пункт за вторични суровини дето изкупува коли.
Това къде е стрелката при 100градуса е много относително, зависи от качеството на датчика, който я управлява. Ако е оргинален (което много ме съмнява) стои по средата на сектора, ако е сменян шари по целия сектор. При мене стрелката е на милиметър от червения сектор, когато включва вентилатора (103 градуса).
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Upgrade на форд орион 1.6 CVH

Мнение от peigera » 25 фев 2014, 22:59

Kолегата Наско е абсолютно прав. С жило са и се управляват както е казал. Също тъка има и заводската инсталация. 100 градуса е малко преди червеното като стигне ли червено е много чувствителен тоест вече реагира на по два-три градуса и стрелката се мести с много. Най лесно може да се ориентираш като видиш на колко градуса ти е датчика за перката да се включи и като се включи ще видиш къде е стрелката и ще предубиеш представа колко градуса е показанието. Упражнението с ел стъклата съм го правил преди години. Захванах гумените тампончета на машинката с поп нитачката и държаха както трябва. Успех с проекта ако има нещо питай, ще помагаме. _friends_

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Upgrade на форд орион 1.6 CVH

Мнение от lubomirov89 » 26 фев 2014, 00:05

Да колата е от профила ми. Така като гледам край скоростния лост не виждам кабели за копчетата или са някъде скрити под мокета. Тези дни ще поръчвам машинките и се започва. Само искам да се включи и някой, който е наясно с машинките на фаровете, там така като гледам ще се пускат кабели, ако изобщо може да се поставят такива машинки. Относно датчика, днеска беше сменен с нов, тъй като стария постоянно местеше стрелката нагоре надолу и сега след смяната няма да ходи нагоре надолу, но като гледам къде отива температурата и се стряскам (стои на О, малко над средата ).

Потребителски аватар
Kamazabg
потребител
потребител
Мнения: 595
Регистриран: 07 фев 2010, 11:35
Модел на автомобила: Orion Mk3 1.3OHV Orion Mk3 1.6 EFI Tourneo Connect 1.8 TDCI
Местоположение: гр Сливен
Status: Извън линия

Re: Upgrade на форд орион 1.6 CVH

Мнение от Kamazabg » 26 фев 2014, 08:33

Машинките на фаровете се слагат много лесно.. Само изваждаш долните врътки на фаровете и на тяхно място щракваш машинките. И за окабеляването е лесно. По късно, като ми остане време, ще ти пратя схема да се ориентираш. Инсталация за ел стъкла може и да нямаш. Виж във вратите дали има куплунги. Гледай и под мокета около лоста. Ако нямаш търси кола донор....
Изображение Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Upgrade на форд орион 1.6 CVH

Мнение от HACKO » 26 фев 2014, 10:17

Нашите Ескорти използват една и съща инсталация за всички модификации, което ще рече, че имат окабеляване зя всичко, само трябва да намериш съотвентите букси. Фаровете си имат място за машинки, аз лично видях голям зор да закопчая ябълката на машинката към рефлектора. Още нещо на което се натъкнах при смяна на фарове (имам два удара отпред), единия път сложих стар фар с машинка и се оказа, че моето управление не управлява машинката (двата фара имаха само една година разлика ;): ). Така че има два модела машинки, които визуално са еднакви, но управлението е различно. Сега въпроса пред теб е наличното управление за кой тип машинки е.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Upgrade на форд орион 1.6 CVH

Мнение от lubomirov89 » 26 фев 2014, 18:56

Като се прибрах от работа реших да поровя около скоростния лост и намерих кабеляците за ел. стъклата. До тук добре, но не проверих дали имам букси във вратите, тъй като се стъмни. Относно машинките за фаровете ето снимка на управляващото копче http://lubomirov89.snimka.bg/automobile ... 2.32675847 и http://lubomirov89.snimka.bg/automobile ... 2.32675846 . Сега остава въпроса какви моторчета да търся и се надявам колегата от по предния пост да се включи със схема, евентуално и тънкости.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Upgrade на форд орион 1.6 CVH

Мнение от HACKO » 26 фев 2014, 19:54

Както казах, разликата я установих като сменях фара, но каква е точно и кои номера трябва да са машинките и управлението не знам. А може и просто машинката да е била повредена. Схема не ти трябва,просто включваш буксите.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Upgrade на форд орион 1.6 CVH

Мнение от lubomirov89 » 26 фев 2014, 19:56

Машинките за фаровете мисля вече ги намерих от един колега от форума, остава джамовете :)
Все си мисля, че има инсталация и за машинките на фаровете, но отпред до фаровете няма подобни букси. До моторчето на чистачките има соксан докуз празни букси и си мисля, че до там поне инсталация трябва да има, но едва когато взема машинките и започна да ровя около гнездото на копчето за инсталация, бих разбрал какво точно има и няма.

Потребителски аватар
Kamazabg
потребител
потребител
Мнения: 595
Регистриран: 07 фев 2010, 11:35
Модел на автомобила: Orion Mk3 1.3OHV Orion Mk3 1.6 EFI Tourneo Connect 1.8 TDCI
Местоположение: гр Сливен
Status: Извън линия

Re: Upgrade на форд орион 1.6 CVH

Мнение от Kamazabg » 26 мар 2014, 17:28

Колега, какво стана с колата? До каде стигна? Качи малко снимки, че ми е интересно.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Upgrade на форд орион 1.6 CVH

Мнение от lubomirov89 » 26 мар 2014, 20:18

Пристигнаха лупите за вграждане, пазарени са едни лети джанти (тея дни ще ги вземам), чакам един приятел да ми даде машинки от опел астра (мисля да сложа тях). Другата седмица ще поръчвам машинките за ел. стъклата, замислил съм едни други неща, но за тях малко по натам. Тъй като стоя до късно на работа, вкъщи имам други ангажименти, работата ще се по проточи, но това не е проблем :) Снимки ще кача като сложа лупите и някоя друга екстра, но като се поосвободя малко .

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта