Модернизиране на ключ за Фокус МК2

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
Потребителски аватар
DAMN3D
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 31 окт 2014, 23:51
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Модернизиране на ключ за Фокус МК2

Мнение от DAMN3D » 27 ное 2014, 14:07

Привет, другарчета!
По време на бездействието ми днес, ми хрумна идея, да направя някаква иновация по фордчето ми. Спрях се на ключа, напомнящ ми за хладно оръжие
Изображение
та си помислих, че количката заслужава по-представителен ключ от този, на който дори емблемката му е паднала някъде..зачудих се дали, не мога да го ъпгрейтна до по-новите...
Изображение
Проблема е, че с електроника и чип струват към 100-тина лева, предполагам и в Мото-Пфое няма да искат по-малко, а ми се струва, че с толкова парички мога да направя нещо по-значимо по колата. Проучването ми стигна до там, че намерих да се продават такива заготовки без електрониката и чипа, за по 20-тина лева, въпроса ми е дали някой го е правил този номер и дали пасват нещата? Намерих и един при който си пасват, но е по-различен от тези и не е наличен в момента. Ще съм благодарен, ако има някой с опит в това начинание. Ако ли не ще изгоря едни 20 лева за да разбера лично за благото на всички интересуващи се! :D

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Модернизиране на ключ за Фокус МК2

Мнение от dragonn2 » 27 ное 2014, 14:27

Би трябвало да стане. Но обърни внимание на това какъв ти е оригиналния ключ и по-точно разположението на бутоните.
Обикновено провадачите показват как трябва да ти изглежда за да сработи. Идеята е че като трансплантираш платчицата дето е в ключа, бутоните трябва да съвпаднат като позиция в новото дистанионно. Надявам се ме разбра ;)
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Traykoff
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 06 апр 2012, 23:00
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCi
Status: Извън линия

Re: Модернизиране на ключ за Фокус МК2

Мнение от Traykoff » 21 дек 2014, 20:33

Преди време имах същата идея. Изрових тази тема: http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 20&t=60086 но така и не реализирах подобрението по ключа за Focus-а.
Изображение

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта