Двигател от Пума на Фиеста

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
Потребителски аватар
MOMCHO2000
потребител
потребител
Мнения: 70
Регистриран: 28 яну 2007, 11:13
Модел на автомобила: Skoda Felicia 1.3 MPi
Местоположение: Видин, България
Status: Извън линия

Двигател от Пума на Фиеста

Мнение от MOMCHO2000 » 07 апр 2015, 18:52

Здравейте колеги, дали ще стане двигател от Пума 1,7 на Фиеста смисъл за ставане ще стане с преправяне, мисълта ми е с възможно най малко преправяне, колата на която мисля да се монтира е Фиеста 1,25 2003 година.
Дали двигателя ще пасне на фиестата на кутията, дали тя ще издържи, дали не трябва двигател и кутия с полуоски от пума комплект да се сложи на фиестата, или може да останат полуоските на фиестата, с компа и инсталацията как стоят нещата, моля за вашите мнения?

пп. Не зная дали това е най подходящия раздел за темата колебаех се между "тунинг" и тук, но по скоро е "направи си сам", та модовете ако решат да я преместят!

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Двигател от Пума на Фиеста

Мнение от DigiPro » 07 апр 2015, 20:53

2003 година вече е МК6. Предполагам, че тази за която питаш е от последните МК5. Ако е така става конверсията. Даже май имаше такава фиеста във форума, но не мога да намеря темата. Ето нещо от гугъл: http://passionford.com/forum/technical- ... -25-a.html

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Двигател от Пума на Фиеста

Мнение от ФордБългария » 07 апр 2015, 20:54

Ако не се лъжа оранжевата тунингована фиеста също беше с двигател от пума :roll:

Потребителски аватар
MOMCHO2000
потребител
потребител
Мнения: 70
Регистриран: 28 яну 2007, 11:13
Модел на автомобила: Skoda Felicia 1.3 MPi
Местоположение: Видин, България
Status: Извън линия

Re: Двигател от Пума на Фиеста

Мнение от MOMCHO2000 » 07 апр 2015, 22:59

ГордСФорд написа:Ако не се лъжа оранжевата тунингована фиеста също беше с двигател от пума :roll:
Да колега видях я, от там ми се палнаха фитилите, че тоя 1,25 ми е малко мрътвец, преди имах Пума 1,7 и беше като ракетка, та затова се замислям. :) А иначе в този форум (линка по долу) има доста инфо кое къде и как, но не съм много на ти с английския и не се оправям баш баш ако някой се наема да каже къде са тънките работи в цялата операция!!?? Ще съм много благодарен :)
http://fordclub.co.uk/topic/18840-fiest ... onversion/

mslavchev
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 11 юни 2013, 10:04
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Двигател от Пума на Фиеста

Мнение от mslavchev » 09 апр 2015, 14:02

Понеже и аз се бях зарибил за такава конверсия , но така и не стигнах до нея.

Трябва ти ДВГ + инсталация + комп със ключовете (чипа за имоб е в тях) + лапата на горния тампон на двигателя - за скоростите така и не разбрах дали стават от 1.25 16в , май може и с тези който са на 1.25 , даже ако издържат ще върви доста повече , според мен (по къси са).
и тук има 1 тънкост относно инсталацията за ДВГ
Трябва да видиш твоята бушониера (таблото с бушоните ) , дали е с 2 или с 3 букси.
За да разбереш разликата м/у 2 или 3 букси.
Тази с 2 букси е с аналогов километраж
Тази с 3 букси е с дигитален километраж (има дисплей на арматурното табло)
С колкото букси е на твоята кола , с толкова трябва да е и на донора.

ДВГ който вземеш трябва да е абсолютно оборудван , алтернатор , стартер ..... дебитомер , ще ти трябва жилото за газта също и филтърната кутия.
Изпускателния колектор пак трябва да е от 1.7 16в.

Аз размислих защото за да вземеш 1.7 от Пума , трябва задължително да се пробва и да му се направи диагностика.
Ако прословутия вариатор е прецакан, колата не върви както трябва и гори много а и е много скъп , струва около 800 лева. :)
Със сигурност пропускам нещо. Ако има нещо питай

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта