Мнение за Focus 1

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение за Focus 1

Мнение от vorronin » 24 юни 2015, 16:30

Здравейте приятели и привърженици на Форд. Чета от 1 седмица във форума за Фокус 1. Причината -> закупуване на кола втора употреба. Та.. приятел на баща ми има автосалон на с.Труд и си поръчах кола.. ЧИТАВА... и чакам от октомври 2014. Колата дойде - Фокус 1, 1.6 бензин 100к.с., на 83 000км със сервизна история супер състояние отвън само драскотини, които с паста ще ги изкарат, много добро състояние вътре - перфектен салон(седалки), на места по пластмасите има забележки(по специално пред скоростния лост). Имам усещането, че материалите са далеч по евтини от други марки автомобили, но както и да е. Колата беше свалена от автовоза пред очите ми и измита само с пароструйката. Това, което ми хареса бе, че двигателя работеше перфектно - като часовник, без грам димове и подобни работи, изкарахме щеката на маслото и беше в добро състояние като кола от Италия. Март 2001г по сервизна книжка, 2000г по стъкла. Колата днеска пак ще ходя да я гледам след като е минала козметика. Няма никакви удари. Карахме я колкото по дупки, не по асфалт, има перфектен съединител, всичко и работи! Много наплашен съм от темите за разхода на масло и прегряването на двигателя и затова се обръщам към вас - Струва ли си да я купя колата??? Ще и слагам газ, като ще подбера възможно най - доброто при съотношение цена/качество. Колата ще се кара всяка събота/неделя - Пловдив - София и рядко градско. Цената е 3700лв. Сменени са последно бобина и свещи(информация от сервизната книжка). Ще кача 5-6 снимки да добиете представа(снимките са както дойде). Фокуса е немски - WF0 и 7ма буква е C във VIN. Моля ако темата не е за този раздел да я преместят. Благодаря Ви, ще се радвам на възможно най - бързи мнения.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от dragonn2 » 24 юни 2015, 16:49

Колега имам същия Фокус :D
Не мога да се съглася с това за пластмасите - явно не си карал Рено :lol:
Относно разхода на масло, знай че не всеки има такъв проблем. Аз имам колата от над половин година и маслото не е мръданло! Е, верно не съм навъртял много - само 3000 км, но това включва и карантето на Форд събора. А там карах по пистата от 5000 оборота до прекъсвач, в най-голямата жега и стрелката на водата стоя закована на средата на скалата! Та това мога да кажа за другия "често срещан" проблем - прегряването :lol: . Да чукна на дърво, излезе чудесен автомобил. Ако мога да се върна назад във времето пак бих го купил!
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от vorronin » 24 юни 2015, 16:58

Значи мога да попадна и на добър екземпляр. Казвам, че ще се кара предимно дълго по Тракия. Благодаря, ще се радвам и другите да датат мнението си.

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от Lancer » 24 юни 2015, 17:24

То ако ще ше кара по Тракия, скоро велосипедистите ще го вземат по-бързо от колите, така, че става :)
Добър избор, все пак това е колата на 25-летито.
Сокол скитник

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от antipower » 24 юни 2015, 19:14

Изглежда запазена и стегната количка.
Но не ми се вярва кола на около 15 години да е на под 150 000, ако е така взимай я и отиди си пусни 6/49.
Другото което не ми хареса е цената - максимум 3000 ама най-горният максимум. После докато я регистрираш,
винетки, застраховки еко такси, обслужване и не дай се Боже някой по-скъп ремонт ще излезне златна.
Аз на моята имам чувството, че не я карам а едни 10 000 км. си заминават на година.
Дано довереният човек се окаже свестен. Иначе всичко е късмет.

И очакваме да се похвалиш !

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от vorronin » 24 юни 2015, 20:41

Човека продава коли много(по 25 средно на месец) и съм убеден, че няма да ни лъже за 4000-5000 при положение, че продава доста по скъпи коли. Освен италианеца ако не лъже търговеца. Колата е купена от човек, карана е от жена му, тя е возила дете отзад със столче, карана 85% градско. Никога не е пушено ама тая смотла е имала нокти и малко е изподрано по пластмасите.. Колегите от форума казват че това е нищо но аз съм очаквал като че ли повече. Притеснявам се за двигателя - горенето на масло и прегряването, по книжката редовно е сменяно маслото и филтри. Първите 3г. е обслужвана там където е купена, после в друг близък сервиз, който го намерих в нета. Напълно вярвам за километрите! Цената е тази, защото е хубава колата. Той каза че реално ще я продаде за 4000лв.

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от antipower » 24 юни 2015, 20:57

Щом има сигурна история, взимай я.
Ако наистина е поддържана на време и ако е карана като хората, смятам че няма да има проблеми двигателя.
Имаш още 2 работни дни, да я вземеш и регистрираш ;)

kt315
потребител
потребител
Мнения: 76
Регистриран: 05 юни 2009, 10:32
Модел на автомобила: Мондео 2.0i Ghia 16V/1997г + ГИ Stargaz.
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от kt315 » 24 юни 2015, 22:36

Като гледам педалите колко са изтрити, не прилича на 83000км.
И това дете на столчето 12-13 години ли се е возило. Като вземат такива легенди да разправят, че се забравят.
Сякаш мъжете им само на метрото и в автобуси се возят.
Не видях и да е ghia. Висока е цената.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от Eastbourne » 24 юни 2015, 23:02

Като видя сервизна книжка на коли на 15 години от автокъщи и ми е леко смешно. Такива книжки е елементарно да се подправят и вътре си пишат каквото искат. 83000 също не им вярвай както и това кой я е карал и какво е возил - автоджамбазки глупости. Колата ако не е карана нямаше да е надрана с изтъркани педали.
Като цяло съм останал с впечатление,че в С. Труд цените са по-ниски от обичайните,а 4000 лева за кола 2000-2001 ми се виждат доста. Ако я взимаш се пазари здраво и смъквай още, все пак продавача ще е по-назор да ти я продаде отколкото ти да я купиш. Той я е купил сигурно за 600-700 евро. Такива фордове има бол по автокъщите.

Ако ти харесва, най-сигурния начин е да си я караш в сервиз да ти я огледат обстойно. Качваш я на платформа или с едни транзитни номера. Така ще си спестиш бъдещи пари за евентуални ремонти.

Огледай и гумите как са, щото ако трябва да взимаш, едни гуми са ти поне 400 лева

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от ФордБългария » 24 юни 2015, 23:33

Цена - висока : Нито е джия, нито е фейслифт. Прегряването има лек. Маслото си зависи от колата, моята мислянче няма проблеми. Кажи му да ти свали поне 500 лева и да не се прави на ударен.

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от vorronin » 25 юни 2015, 00:19

Колеги не ме разбирайте погрешно! Този автоджамбазин, както по-горе го наричате, мен няма закакво да ме лъжи и заобикаля.. Аз съм му казал, че ще купя кола от него, от октомври миналата година чакам (беше взел една полицейска астра дизел 100коня на 160 000км, прати ми снимки, когато я е купил в Италия, но аз не искам опел, пък чак и дизелов). Реално и аз немога да си обесня как гумичките на педалите ще са такива. Колата е карана предимно в младите си години(първите 7-8години), а после е карана далеч по-малко. Той няма сметка да ме лъже за 3000 - 4000лв, а и ме извика, когато я свалиха от автовоза. И той ми казва - това е кола за наши хора. При положение, че съм му казал, че ако ми докара кола и съответно ми хареса и съм доволен, ще му пратя хора, които в момента си търсят коли и държат на моето мнение. Просто се свързах с него, защото знам, че няма да има лъжа измама и ще ми покаже това което дойде още от автовоза. Немога да я регистрирам веднага, чакам и документите да дойдат. Най - вероятно или петък или понеделник. Но все още се чудя ... А той ми каза, че тая кола ако не я взема аз, до седмица и я няма на 4000лв!

P.S Никога не съм си мислил, че ще взема форд. Нищо лошо към марката, нямал съм никакви наблюдения или преки последствия! Когато му казвах какво искам - ЧИТАВА КОЛА, за 3500-4500лв, немска/японска, над 90к.с и под 130к.с., да вида реално състояние на колата.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от Eastbourne » 25 юни 2015, 00:35

Просто всички сме си патили от автоджамази (продавачи на коли) и техните приказки, да си имаш едно на ум и да не вярваш на всяка приказка от сорта на "А той ми каза, че тая кола ако не я взема аз, до седмица и я няма на 4000лв!" , защото в момента има 80 обяви на фокус мк1 бензин. Пазари се да му смъкнеш едно 500 лева

Форд е много стабилна кола. Който не е карал форд, само той плюе по марката. Особено тези фордове са от най-здравите и карани в България, да не кажа на второ място след голф, така че няма да сбъркаш ако си вземеш такава.

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от vorronin » 25 юни 2015, 00:54

Eastbourne написа:Форд е много стабилна кола. Който не е карал форд, само той плюе по марката. Особено тези фордове са от най-здравите и карани в България, да не кажа на второ място след голф, така че няма да сбъркаш ако си вземеш такава.
Абсолютно същото ми каза и той, че след голф 4, най - карани са фокусите. Сигурно ще го взимам и какъвто ми е късмета. Някак си не ми е удобно да говоря за по-ниска цена. За 200-300лв да се правя на циганин, а имам голямо уважение с човека, баща ми е голям приятел, общи познати и т.н... и го чакам толкова време ..

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от Eastbourne » 25 юни 2015, 01:15

ти си знаеш...

vivco
потребител
потребител
Мнения: 45
Регистриран: 29 окт 2008, 10:45
Модел на автомобила: Форд Фокус 2.0 16v
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от vivco » 25 юни 2015, 15:51

Здравей колега Ще ти снимам педали те си да видиш колко са изтрити а колата мие на 420 000 км . Докара мия познат от Швейцария на километража пишеше 180 000 км бензин 2.0 16 V . запазена на пръв поглед много добро състояние. Автомонтьора който я гледа ми е братовчед и работеше в една от автокъщите в Бургас като автомонтьор като я видя каза добре здрава е стегната става. Стиснах ми си ръцете платих я написаха ми фактура и аз айде в кат ама там трябвало фактурата от Швейцария донеси я въпросния дазамбази и мия дава и вътре онези / швейцарците / нали са педантични написали километраж при закупуване на колата 350 000 км. Така че поне знам на колко е колата . За самата кола мога дати кажа много здрава и безпроблемна на газ я карам и никакви ядове досега само една ланда сонда стъпков мотор и една биялета а аз съм минал 70 000 км с нея така че всичко е на късмет. Успех
Изображение

pavlan
потребител
потребител
Мнения: 122
Регистриран: 27 фев 2013, 17:30
Модел на автомобила: Ford Focus MK1
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от pavlan » 25 юни 2015, 16:26

Ами накратко , слушай колегите какво ти казват , те наистина няма за какво да те лъжат. Докато на джамбазина това му е занаята и вярвай ми много са добри :)

Моя Фокус също е от Труд. 1.6 бенз., джия , кожа, лети джанти. Запазен както отвътре така и по ходова част с мин. забележки отвън.
Взех го преди 2 години с тръгнал съединител и дискове и накладки за смяна.
Беше пуснат на 4000 и без много пазарене го даде на 3600 , ако се бях запретнал можеше и по-малко.

Всички коли се въртят още в Италия , моя беше на 175х. и вътрешен човек ме уверяваше че не е въртян :)

Историята се завъртя така че след обслужване изтърва болта на ангренажа (как и защо няма да коментирам) и удари клапани. Последва отремонтиране , но колата започна зверски да гори масло! Последва почти пълен основен ремонт като от тогава не е барнала грам масло.

Извода е : свали му още цената ( макс 3300-3400 ) и много внимавай кой и как ще сервизира колата ти.
Реална картинка дали гори масло според мен ще имаш чак след като смениш масло и покараш мин 200-300км.
Защото аз така и не разбрах дали беше налята с добавка в началото или от удара на клапаните бяха спекли сегментите.

И да знаеш бизнеса си е бизнес, там приятели няма.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от Eastbourne » 25 юни 2015, 16:34

А ще сваля, да не е циганин? :lol:

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от vorronin » 25 юни 2015, 18:46

Ще я взимам. Въртени, не въртени километри, какъвто ми е късмета. Човека, който ще я обслужва попринцип е работил 6-7г. автомонтьор в Хонда и му имам някакво доверие, повече се занимава с японски коли ама си прави всякакви дараци. Много работа има момчето и нещата стават със записване, та ще видим кога ще е. Каза да я закараме, ще я вдигни да огледа какво що трябва, ще направи един списък с частите ще ги вземе и ще каже колко пари ще излезе всичко. Сега чакам документите, сигурно понеделник я регистрираме. Цената е толкова заради километрите, това е изказването на човека. Сега му докараха същия фокус 1.8 на 270 000 и го е пуснал 3450, което означава, че сиг ще го продаде под 3000лв. Нещата са такива, че поне се надявам да нямам проблеми и да карам. Успокоихте ме малко, че е здрава кола, което реално и майстора ми каза(слабо място е полуоските, чупили се от наще пътища).

Потребителски аватар
G2233
потребител
потребител
Мнения: 291
Регистриран: 14 ное 2007, 20:23
Модел на автомобила: Volvo V50 1.6i Duratec/100к.с/газ/2009
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от G2233 » 25 юни 2015, 19:28

Ако ти е първа кола повечето пъти така става. Като си наумиш нещо и търпението изчезва. Дано да ти е на късмет

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Мнение за Focus 1

Мнение от vorronin » 25 юни 2015, 20:56

G2233 написа:Ако ти е първа кола повечето пъти така става. Като си наумиш нещо и търпението изчезва. Дано да ти е на късмет
Не е проблем да чакам още, чакам близо една година, още половин година да чакам не е проблем. Просто аз си мисля, че ще съм доволен от тая кола, а и аз и вярвам на километрите. Все пак и килонетрите не са показ за реалното състояние на автомобила. Но каквото е такова... Явно и аз ще бъда част от Форд семейството. След регистрацията, като я паркирам пред блока ще я наснимам да се похваля и аз, но ще пусна мнението в съответната тема.

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта