Потроших си Фиестата

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
Потребителски аватар
zayo
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 30 окт 2011, 22:59
Модел на автомобила: ford fiesta 1.25 duratec 16v - 2011
Status: Извън линия

Потроших си Фиестата

Мнение от zayo » 09 окт 2015, 00:25

Здравейте, това е първата ми тема след четири години от регистрацията ми в този форум. За съжаление не е на приятна тема. Преди месец се наложи да бракувам Фиестата си след тежко ПТП. За щастие се отървахме с малки драскотини и много уплаха. Молбата ми е за съвет какво да правя с това което остана от колата, за каква цена може да се продаде. Двигателя би трябвало да е здрав. Работеше до момента в който го изключих от контактния ключ, от радиатора не се вижда да има теч ...
Колата е Ford Fiesta Ambiente, 1.25 16V 82 k.c. - 2011 год., 2+1 и е на около 26 000 км.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Felis Concolor
потребител
потребител
Мнения: 120
Регистриран: 21 мар 2015, 21:28
Модел на автомобила: Ford Puma 1.6 2001
Местоположение: София 1151, с. Лозен
Status: Извън линия

Re: Потроших си Фиестата

Мнение от Felis Concolor » 09 окт 2015, 18:29

zayo написа:...Преди месец се наложи да бракувам Фиестата си след тежко ПТП. За щастие се отървахме с малки драскотини и много уплаха. Молбата ми е за съвет какво да правя с това което остана от колата, за каква цена може да се продаде... Ford Fiesta Ambiente, 1.25 16V 82 k.c. - 2011 год., 2+1 и е на около 26 000 км.
Пак добре, че е бил само малкият дявол :roll: Във всеки случай, "това което остана от колата" следва да се снеме от отчет, което - съдейки от последната прикачена снимка със "забеления" номер - може и да не сте направили, а трябва, в противен случай общининджите ще Ви гонят за данък МПС до второ пришествие и по-нататък (при това със законна лихва за забава, а това е в състояние от мухата слон и от левчето бон да направи)!

Колкото до цената - хм... Едно нещо струва толкова, колкото някой друг е готов да плати за него! И все пак - по текущи данни от http://autokatalog.autoscout24.de/ford/ ... eute/preis
цените в Германия за така моторизирана Фиеста са в диапазона € 3.999 - € 14.490 - това за автомобили в движение, обаче. Ако тръгнем от "долна мъртва точка" на такива цени, то за Вашия автомобил извън движение, или каквото е останало от него, справедливата цена би била... € 1.300 - € 1.400?
Държа да доуточня - не съм запознат с общото състояние на автомобила, нито с цените на двигателя му по Schwacke, да речем; доверявам се на преценката Ви, че колата е "за брак"! Лично мнение - пробвайте се да я разкарате на цена около предположената от мен, а ако никой не я вземе до 2-3 месеца и все така не смятате, че има бъдеще в нея, и/или имате по-добра идея какво да държите на нейно място, то я дайте на скрападжиите - последните обаче ще Ви я вземат за може би дори по-малко пари, предполагам!

С надеждата да съм бил донякъде полезен, Ви пожелавам безаварийни по-нататъшни километри!
"Идеите сами по себе си са безценни, но и най-добрата идея си остава гола идея, ако не я материализираш, защото иначе всеки може да дава идеи" (Хенри Форд)

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10844
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Потроших си Фиестата

Мнение от ЯЛТА » 09 окт 2015, 21:30

Бракуваш и отписваш от общината автомобила, и го продаваш на части. Сравняваш цените с тези на "Мегапартс"- за ориентир.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: Потроших си Фиестата

Мнение от mclsdreal » 09 окт 2015, 22:28

Пиши ми на ЛС за цена на цялата ;):
I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

Потребителски аватар
zayo
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 30 окт 2011, 22:59
Модел на автомобила: ford fiesta 1.25 duratec 16v - 2011
Status: Извън линия

Re: Потроших си Фиестата

Мнение от zayo » 10 окт 2015, 00:12

Колата вече я бракувах и снех от отчет в данъчното. Снимките са правени преди да свърша тази работа.
Felis Concolor написа: ..............
Благодаря за информацията. Ще трябва да пусна тема и в раздел "Борса".
Слагайте си обезопасителните колани при шофиране и да не ви се налага да разбирате каква работа вършат.

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 18 госта