Сваляне на винетка

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Сваляне на винетка

Мнение от Eastbourne » 03 ное 2016, 11:34

По директива на ЕС трябваше 2012 вече да са електронни винетки, обвързани с номера на колата и да няма стикери. Сега тече процедурата и има обжалвания и се очаква към 2019 година вече да са въведени ел. винетките и тол системата

techclerk
потребител
потребител
Мнения: 139
Регистриран: 04 дек 2012, 21:52
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.8D RT 89г.
Местоположение: Нейде около Бургас
Status: Извън линия

Re: Сваляне на винетка

Мнение от techclerk » 03 ное 2016, 16:27

Eastbourne написа:По директива на ЕС трябваше 2012 вече да са електронни винетки, обвързани с номера на колата и да няма стикери. Сега тече процедурата и има обжалвания и се очаква към 2019 година вече да са въведени ел. винетките и тол системата
Според мен не трябва да са обвързани с кола, а с титуляр. Аз съм собственик на винетката, купил съм си я и ще си я местя на която кола ми харесва. Мога да карам само 1 кола с 1 винетка във всеки момент. Но това на рекетьорите не им е изгодно, защото трябва да те доят за винетка за кола, която ползваш 3 пъти в годината.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Сваляне на винетка

Мнение от Eastbourne » 03 ное 2016, 20:34

А гражданската, а данъка МПС що не е на физическо лице по тая логика?

Парите от Европа ще паднат драстично и с винетките и тол таксите се цели да се докарат приходи за поддръжкатана пътищата.
Друго: поне 15-20% карат без винетки, гастербайтерите изобщо не плащат, със ситемата това ще се промени и няма да има свободно преминаващи без да плащат. Има и голям транзитно-преминаващ трафик, който ще се "дере" повече.

Има много неща, за които трябва да се протестира: еко такси, данъци и какви ли не кражби от държавата!

ichikonti
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 22 сеп 2017, 18:22
Местоположение: Севлиево
Status: Извън линия

Re: Сваляне на винетка

Мнение от ichikonti » 26 окт 2017, 13:40

При наличие на два автомобила, изрязвам прозрачното фолио на винетката до ръба й.Намазвам с пчелен мед и я залепвам.Проблеми може да има само в горещините, а и когато забравя с кой автомобил съм :lol: .
Номера е добре отработен от вносители на втора ръка автомобили.
Практикувам го вече поне 4 години.Давал съм си винетката дори и на приятели.

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Сваляне на винетка

Мнение от Ozzie » 26 окт 2017, 21:48

Съвсем наскоро, един колега разправяше, как КАТ, могат директно на пътя да проверят винетката (по кода отпечатан върху нея), която е лепната на стъклото дали отговаря на данните на автомобила, посочени при закупуването ѝ.
Не знам, какви бяха глобите за каране без винетка, но май всички бяха трицифрено число.
Та дали ще рискувате да изгорите с трицифрена сума или да се бръкнете за двуцифрена сума за седмична или месечна винетка, ако не пътувате често извън населените места си остава изцяло ваш избор.
За мен избора е един - годишна. Работя извън града. Имам служебен транспорт, но няколко пъти месечно ходя с колата до работа.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Roninn
потребител
потребител
Мнения: 187
Регистриран: 08 юли 2017, 22:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Сваляне на винетка

Мнение от Roninn » 26 окт 2017, 22:49

Да...могат,да проверят дали е менте или не,на коя кола се води,няма начин.

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Сваляне на винетка

Мнение от kito » 27 окт 2017, 08:43

Страхотна тема сте подхванали, винаги съм се чудил дали някой тарикат няма да я повдигне тук.
Докато има такъв начин на мислене, ние никога няма да се оправим като нация. Българите си заслужаваме всичко гадно, което ни се случва относно политическия ни живот, управлението му и .т.н.
Не може да има тема, която описва как да прецаквате системата. Вашият тарикатлък ебава моята кола, не плащате данъци, което означава, че няма пари за ремонти и нови пътища. Не може винетката да е на физическо лице, а не на кола. Има хора тук с по 5 коли, една за работа, една за събота и неделя, една товарна, една за жената, една за любовницата. Ще си плащате или ще карате просто една кола, която да поддържате коректно.
За мен трябва да отпаднат данъците и винетките и всичко да се плаща на бензиностанцията заедно с горивото, начислено в цената му. Аз плащам данъци за каране градско, което почти не ми се случва, защото карам предимно извънградско, но не се оплаквам, затова плащам и винетка, и данък.
Имам винетки, застраховки, платени данъци, прегледи, преглед на пожарогасители, резервни крушки, триъгълници и аптечки. Лятото си купувам летни, а зимата зимни гуми за автомобила, следя състояние и т.н., защото утре недай си боже се наложи да спра за да спася вашето дете, което пресича неправилно, ще знам, че съм направил всичко възможно колата ми да го направи.
Трябва на всички барутници да им вдигнат здраво данъци и застраховки и да принудят хората да карат нови коли, които да опазват околната среда. Не може да ми хвалите 20-30 годишна кола, колко била здрава, как вървяла и не знам си какво. С времето техниката се е променила, като новите коли далеч повече спасяват хората и опазват природата. Престанете да си гледате в паничката и гледайте глобално. Ако ми вдигнат данъка, ще тегля кредит и ще си купя по-нова, ще я карам колкото ми позволява или ще съм с градски или общински транспорт. Влезте в цивилизацията, моля.

П.С.
Абсолютно същото е и като не се осигурявате на реални пари, плащате малки данъци, а очаквате безплатно здравеопазване, училища и транспорт.
И моля никой да не почва с това, че се краде, че парите не отиват по предназначение и т.н., замислете се кога сте подали вие жалба срещи нещо или кога сте си търсили правата до последно, за да мрънкате. Първо промяната трябва да почне от вас, а после да очаквате резултати от другите. Защото когато критикуваш, че се краде, първо си помислете дали бихте взели подкупа, който някой друг е взел и затова, нещата не са се случили както е било предвидено.

ichikonti
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 22 сеп 2017, 18:22
Местоположение: Севлиево
Status: Извън линия

Re: Сваляне на винетка

Мнение от ichikonti » 27 окт 2017, 09:33

kito написа:
27 окт 2017, 08:43
Страхотна тема сте подхванали, винаги съм се чудил дали някой тарикат няма да я повдигне тук.
Докато има такъв начин на мислене, ние никога няма да се оправим като нация. Българите си заслужаваме всичко гадно, което ни се случва относно политическия ни живот, управлението му и .т.н.
Не може да има тема, която описва как да прецаквате системата. Вашият тарикатлък ебава моята кола, не плащате данъци, което означава, че няма пари за ремонти и нови пътища. Не може винетката да е на физическо лице, а не на кола. Има хора тук с по 5 коли, една за работа, една за събота и неделя, една товарна, една за жената, една за любовницата. Ще си плащате или ще карате просто една кола, която да поддържате коректно.
За мен трябва да отпаднат данъците и винетките и всичко да се плаща на бензиностанцията заедно с горивото, начислено в цената му. Аз плащам данъци за каране градско, което почти не ми се случва, защото карам предимно извънградско, но не се оплаквам, затова плащам и винетка, и данък.
Имам винетки, застраховки, платени данъци, прегледи, преглед на пожарогасители, резервни крушки, триъгълници и аптечки. Лятото си купувам летни, а зимата зимни гуми за автомобила, следя състояние и т.н., защото утре недай си боже се наложи да спра за да спася вашето дете, което пресича неправилно, ще знам, че съм направил всичко възможно колата ми да го направи.
Трябва на всички барутници да им вдигнат здраво данъци и застраховки и да принудят хората да карат нови коли, които да опазват околната среда. Не може да ми хвалите 20-30 годишна кола, колко била здрава, как вървяла и не знам си какво. С времето техниката се е променила, като новите коли далеч повече спасяват хората и опазват природата. Престанете да си гледате в паничката и гледайте глобално. Ако ми вдигнат данъка, ще тегля кредит и ще си купя по-нова, ще я карам колкото ми позволява или ще съм с градски или общински транспорт. Влезте в цивилизацията, моля.

П.С.
Абсолютно същото е и като не се осигурявате на реални пари, плащате малки данъци, а очаквате безплатно здравеопазване, училища и транспорт.
И моля никой да не почва с това, че се краде, че парите не отиват по предназначение и т.н., замислете се кога сте подали вие жалба срещи нещо или кога сте си търсили правата до последно, за да мрънкате. Първо промяната трябва да почне от вас, а после да очаквате резултати от другите. Защото когато критикуваш, че се краде, първо си помислете дали бихте взели подкупа, който някой друг е взел и затова, нещата не са се случили както е било предвидено.
Аз пък считам, че основната причина да сме на това дередже, са дървените философи!!!
Ако неплащането на данъци и т.н. тегоби бяха причина за сговняването на държавата ни, то Великобритания нямаше да я има.....

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Сваляне на винетка

Мнение от kito » 27 окт 2017, 09:41

Считай каквото си искаш, имаш право, свободна страна сме.
Сметни във Великобритания колко ти хваща държавата от заплатата след данъци и пак си считай!

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Сваляне на винетка

Мнение от dimkar » 27 окт 2017, 19:12

Ха-ха, да местя винетка!? Луда работа. :lol:
По-скоро ще си продам колата, която ползвам "само 3 пъти в годината", отколкото да мисля, на коя кола е винетката в момента. Ама то това си е масово мислене. Дай да турим 19-ки, пък после ще мислим какви най-евтини втора употреба галоши да сложим. :lol:

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Сваляне на винетка

Мнение от pepy1 » 30 окт 2017, 21:54

Вече/може би от година/ се регистрира номера на автомобила от продавача на винетки в системата. Ако задълбочат проверката, гориш. Могат само по рег. номер да направят справка за това. Но при проверка, обикновенно гледат само имаш или нямаш валиден стикер на стъклото, даже не ти искат касовия бон и другата част от стикера.
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Сваляне на винетка

Мнение от HACKO » 30 окт 2017, 23:00

Да бе, въвеждат се, ама и 0000 да кажеш минава. ;):
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Сваляне на винетка

Мнение от pepy1 » 30 окт 2017, 23:06

Не, талона на колата взимат
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Сваляне на винетка

Мнение от HACKO » 30 окт 2017, 23:08

Къде тва? В наше село такова нещо няма, даваш парите, казваш някакъв номер и име и готово.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Сваляне на винетка

Мнение от dimkar » 31 окт 2017, 19:29

Нови винетки от догодина:
https://news.bg/economics/godishnite-vi ... uvane.html

Потребителски аватар
GeorgiToRuleThemAll
потребител
потребител
Мнения: 174
Регистриран: 18 авг 2016, 17:43
Модел на автомобила: 2015 1.0 EcoBoost 74kW
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Сваляне на винетка

Мнение от GeorgiToRuleThemAll » 31 окт 2017, 20:07

Тъй като шофирам само между Асеновград и Пловдив, а пътят в момента е в ремонт, докато не го ремонтират, няма да си купувам нова винетка... ХАХ
:mrgreen:
*fe*

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта