Смяна бензинова помпа на Фиеста 94 г.

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
Papi___
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 13 фев 2015, 14:48
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.3, 60hp
Status: Извън линия

Смяна бензинова помпа на Фиеста 94 г.

Мнение от Papi___ » 03 яну 2017, 16:43

Здравейте, момчета да споделя през какво минах преди месец ( дано да не повтарям някоя тема).
Фиеста мк 3 1,3 моноСПРИНЦОВКА , 94 г. отказа да запали, след проверка на свещите се насочих към бенз. помпа.
Първото нещо, което ме насочи беше липсата на звук от помпата при даване на контакт, или няма ток до помпата или самата тя се е предала.
Проверих дали стига ток до помпата разкачване на буксата на помпата, проверка с мултицет (колата е на контакт) 12v DC - уреда отчете 8,93.
От помпата се чуваше леко чукане/тракане. Доволен, че открих проблема се изправих пред дилемата дали да сваля резервоара (на 4 болта) или да изрежа по-голям отвор с флекса за да извадя помпата.... естествено, че избрах вторият вариант. mechanic-smile
Покрих седалките със стари чаршафи. Свалянето на металния капак го пропускам, общо взето беше блъскане и псуване..... ами извадих я, беше се окислила,ама викам да я пробвам с кабели за акумулатора,пак същото тракане. Хайде до "аптеката" за друга, та срещу 108 лв ме излекуваха. Дотук добре, ама старите обувки са малки, ми сИга 'ко праим??? Аз туй го нимоа, хайде при един приятел жичкаджия да сменя обувките, след това старателно я хванахме със свинска опашка ( за някаква "шпилка" имаше). Топнах я в резервоара и Фордака *Fun_tornado*

И така господа приключи подмяната на бензиновата помпа!!
П.П Знам, че доста от вас знаят как стават нещата, но аз не знаех преди да се случи затова реших да пусна тази тема.
Поздрави и безаварийно :)

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта