Предложение за преструктуриране

...за всичко свързано с "Клуб Форд България" и неговите потребители
Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от madboy » 27 дек 2010, 14:15

Щото ще отворят нова тема. :evil:
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
XN3K
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 22 юли 2007, 15:55
Модел на автомобила: Fiesta Trend 1.25 (82 HP), 2017
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от XN3K » 27 дек 2010, 19:37

Аз не съм писал досега в тази тема, но ще си позволя да драсна няколко реда.

Съгласен съм с мнението на Alexi за категориите по модели. Същата е организацията и в един друг форум, който посещавам - този на Андроид. Надявам се да не наруша някое правило като публикувам линк, защото той не е свързан с търговия, конкуренция или друго подобно.

http://www.androidbg.com/forum/" onclick="window.open(this.href);return false;

Можете да го разгледате и без регистрации. Секциите са разделени по производители и модели. Въпреки, че операционната система е една и съща на всички тези телефони, а хардуера е почти идентичен, това е направено така, защото един форум съдържа адски много постове и информация, и е много по-лесно и за посетителите и за модераторите да наблюдават конкретни раздели, а не всичко. Аз например като вляза следя само няколко конкретни раздела, които са свързани с моят телефон, защото е абсолютно невъзможно да се изчетат всички нови мнения.

Надявам се да не съм бил досаден - просто си казвам мнението! :D
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от HACKO » 27 дек 2010, 23:15

Абе и там основните неща са в общия кюп а по моделите са само специфичните за модела. Все пак телефоните са на различни производители и само операционната система ги обединява, като цяло се различават, да не говорим че и моделите на една марка са различни (понякога коренно).
При автомобилите не е толкова изразена разликата и то не само при автомобилите на една марка а като цяло при всички. В тази насока в написаното от Ангел Георгиев, като изключим че е чиста проба заяждане, има голяма доза истина.

П.П. Ха сега като си толкова активен в андроида, дай линк откъде да изтегля безплатно market.ark , че днеска обиколих полвината свят и на всякъде, където го има, искат пари за теглене. Само не можах да разбера, по обясними причини, дали китайците искат пари, ама и да не искат не мога да улуча бутона "изтегли".
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
XN3K
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 22 юли 2007, 15:55
Модел на автомобила: Fiesta Trend 1.25 (82 HP), 2017
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от XN3K » 27 дек 2010, 23:43

Как така нямаш Маркет? :shock: Той е безплатен и е част от операционната система. Как така ти искат пари за него? :shock:

Сега има нова версия на Маркета на Гугъл. Ето ти два варианта:

http://www.megaupload.com/?d=KLP71VL3" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.megaupload.com/?d=UTOM820Q" onclick="window.open(this.href);return false;

Първото се разпространява по специализираните форуми за Андроид и мисля, че е за телефони с по-голяма резолюция на дисплея, защото при мен не иска да се инсталира (телефонът ми е LG GT540 Optimus). На HTC Desire обаче ставало.

Вторият файл е този, с който автоматично се ъпдейтна моят телефон. Извадих го от самият Андроид.

Надявам се поне едно от двете да ти свърши работа! :) Ако имаш нещо неясно по Андроид и телефона ти, можеш да се поровиш из другият форум. Има много полезни теми и информация. Аз първо четох един месец преди да се престраша да попитам нещо. :D Обаче го изкълвах наизуст целият форум :lol:
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от HACKO » 28 дек 2010, 00:05

Благодаря ще пробвам. Ами и още един със ескпирия х10 мини про има същия проблем(телефона е нов от магазин с БГ меню, явно нещо при инсталацията на бг), аз съм писал за това преди 4 дена а другия се е оплакал още по рано. Може би заради разделението си го пропуснал (да бъда честен, в общия раздел е "проблем с маркета"). _friends_
Пари ми искат не за файла а за тегленето, ама сега от твоите линкове виждам, че за мегауплауда трябва да се изчака за да се тегли безплатно.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
XN3K
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 22 юли 2007, 15:55
Модел на автомобила: Fiesta Trend 1.25 (82 HP), 2017
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от XN3K » 28 дек 2010, 10:50

Аха, сега виждам, че си регистриран там и видях питането ти. Аз изчетох целият форум преди 3 месеца и оттогава следя само някои секции, защото няма как да се следи всичко. :D За съжаление не съм виждал Експериа наживо и нямам идея какво му представлява менюто (въпреки, че е с Андроид). Доколкото виждам от темата не си го купувал от оператор, а от друго магазинче. Тогава наистина има вариант този телефон да е купуван от държава (регион), в която маркета не е наличен.

Пробва ли да инсталираш някой от маркетите, които ти дадох?
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от HACKO » 28 дек 2010, 14:26

Забранено му е да го инсталира, ще трябва да се рутва, засега не съм се престрашил, а и мисля да питам дали ще има пролем с гаранцията или те да го правят.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
XN3K
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 22 юли 2007, 15:55
Модел на автомобила: Fiesta Trend 1.25 (82 HP), 2017
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от XN3K » 28 дек 2010, 16:11

Принципно при руут гаранцията ти отпада, но много зависи дали в сервиза ще го видят. Има много хора, които буквално са си убили телефоните и се налага смяна на цялата платка. В този случай в сервиза няма как да разберат дали телефона е руутнат, защото даже те няма да могат да го запалят! :D Не знам как е при Сони Ериксон, но програмата за LG както прави руут, така и го маха. Аз направих точно това - руутнах си телефона, направих си промените, които ми трябват и след това пак го ънруутнах и сега гаранцията ми е отново валидна! ;) Разрови се в темите за СЕ и виж как се прави руутването и дали след това може да се премахне.

Май оспамихме темата с излишни неща :oops:

Сори :oops:
Изображение

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от DigiPro » 28 дек 2010, 19:47

Аааа нищо и няма на темата...хич не сте я оспамили. И аз отскоро съм с Xperia X10 (голямата) така, че ако имам въпроси знам вече кого да питам. Още първата вечер го утрепах телефона с ъпгрейд от 1,6 до 2.1, но на другата сутрин след няколко опита мина успешно и сега е супер. За навигация сложих някаква версия на IGO но е за 800х480 а моя нали е 854х480 и от единия край ми седи черна ивица. Май ще трябва и аз да се регистрирам в андроидбг.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от Alexi » 28 дек 2010, 19:53

тая тема е живия пример какво получава като инфо някой посетител влязъл да порови както аз за първи път преди 3 години .. тотален офтопик ,а админа често не е технически грамотен да отсява спама и глупостите от ценните мнения :? бях се отказал даже да пиша по едно време ,едно момиче купило Форд с много проблеми ме върна ,за малко май ...

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от DigiPro » 28 дек 2010, 20:30

Alexi написа:тая тема е живия пример какво получава като инфо някой посетител влязъл да порови както аз за първи път преди 3 години .. тотален офтопик ,а админа често не е технически грамотен да отсява спама и глупостите от ценните мнения :? бях се отказал даже да пиша по едно време ,едно момиче купило Форд с много проблеми ме върна ,за малко май ...
Ами тази е сигурно 5-тата тема по този въпрос и затова си позволих и аз да поспамя. Освен това модераторите не са на заплата към форума и всичко е на добра воля. Вярно е, и че поне аз не съм технически грамотен например по въпросите за ретро автомобили (където съм модератор).
Впечатленията ми за теб са, че си сериозен и отговорен човек и лично аз бих съдействал да станеш модератор, стига да имаш желание.

Потребителски аватар
XN3K
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 22 юли 2007, 15:55
Модел на автомобила: Fiesta Trend 1.25 (82 HP), 2017
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от XN3K » 28 дек 2010, 23:30

Наистина съжалявам за спама. С НАСКО минахме на ЛС, така, че някой модератор може да ни разчисти глупостите. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от Alexi » 29 дек 2010, 13:17

DigiPro написа:
Alexi написа:тая тема е живия пример какво получава като инфо някой посетител влязъл да порови както аз за първи път преди 3 години .. тотален офтопик ,а админа често не е технически грамотен да отсява спама и глупостите от ценните мнения :? бях се отказал даже да пиша по едно време ,едно момиче купило Форд с много проблеми ме върна ,за малко май ...
Ами тази е сигурно 5-тата тема по този въпрос и затова си позволих и аз да поспамя. Освен това модераторите не са на заплата към форума и всичко е на добра воля. Вярно е, и че поне аз не съм технически грамотен например по въпросите за ретро автомобили (където съм модератор).
Впечатленията ми за теб са, че си сериозен и отговорен човек и лично аз бих съдействал да станеш модератор, стига да имаш желание.
от ретро и аз не разбирам ,в някой друг подфорум може

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от la4o » 01 яну 2011, 13:10

XN3K написа:Наистина съжалявам за спама. С НАСКО минахме на ЛС, така, че някой модератор може да ни разчисти глупостите. :roll:

Знаете ли, трябвше още отначало да минете на лични... Модераторите не са платени чистачки, които да минават да разчистват глупости... всички свикнаха, че наоколо има модератор, който да измие чиниите и да забърше пода, след купона, който сме си спретнали вечерта... да ама не!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от HACKO » 01 яну 2011, 18:07

Лъчо, извинявам се за нарушението :oops: , ама знаеш, че това е любимата ми тема :mrgreen: и просто не издържах на изкушението да я осера.
Пък и спамейки, нагледно се видяха недостатъците на подредбата в цитирания сайт, а именно колегата има евентуално решение на моя проблем, ама щото чете само в раздела за неговия си телефон не вижда че търся помощ.
При така препоръчаната подредба, доста хора ще стоим основно в кафенето и активно ще допринасяме за разрастването на говорилнята.

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА _friends_
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
XN3K
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 22 юли 2007, 15:55
Модел на автомобила: Fiesta Trend 1.25 (82 HP), 2017
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от XN3K » 01 яну 2011, 22:51

Ами добре, не я разчиствайте тогава. Вече се извиних, какво повече да направя!
Ако имаше бутон "изтрий", щях и сам да си почистя.
Аз също съм модератор в 4 форума и досега никога не съм се оплаквал от възложените ми функции.
Изображение

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от Pyrhel » 04 яну 2011, 20:46

Да внеса малко свежест в обстановката от газова камера :mrgreen:

Не искам да отварям нова тема за глупост, затова ще пиша тука. Раздела за "Сервизи и услуги" е бъкан с теми с отвратителни имена - точки, тирета, многоточия... Отварям и вместо на първата страница да видя един читав списък - някакви теми с гадни заглавия. Какво пречи тия теми да се затрият...

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от HACKO » 04 яну 2011, 23:27

И аз съм за, и не само в този раздел. А може би е много по-лесно, човек като реши да пуска тема да обмисли първо заглавието и тогава да пише, като заглавието да е насочващо към проблема (май го имаше и в правилата ама кой да чете), а не олелеей или помощ, то е ясно че щом пишеш и отваряш нова тема търсиш помощ.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от DigiPro » 05 яну 2011, 10:39

Pyrhel написа:Да внеса малко свежест в обстановката от газова камера :mrgreen:

Не искам да отварям нова тема за глупост, затова ще пиша тука. Раздела за "Сервизи и услуги" е бъкан с теми с отвратителни имена - точки, тирета, многоточия... Отварям и вместо на първата страница да видя един читав списък - някакви теми с гадни заглавия. Какво пречи тия теми да се затрият...
Понеже доста хора си правят сами реклами на сервиза и услугите, които предлагат, това се счита за реклама. Затова се изтрива заглавието и съдържанието на темата и се заключва.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предложение за преструктуриране

Мнение от Pyrhel » 05 яну 2011, 11:25

Да, това ми е ясно, следя ги темите. Питането ми беше защо не се затрият направо. Паци снощи се включи и ми драсна един ред у чат'о и разбрах защо не се триели темите.

Отговори

Върни се в “Предложения, похвали и оплаквания”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта