Моята кола на ГАЗ

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
ADDimitrov
потребител
потребител
Мнения: 219
Регистриран: 16 ное 2018, 08:21
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от ADDimitrov » 26 дек 2020, 15:51

тая грешка ще ти светва често, не се втелявай и си карай на газ. Светва поради някой пик на по бедна смес! Проблем е ако почне да ти светва често след като я изтриеш! При мен светва поне веднъж на месец два!

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от OgiDogi » 26 дек 2020, 18:25

F Focus написа:
26 дек 2020, 14:54
... В понеделник сутринта съм на газаджия да увеличи впръскването на газ, ама с колко...може би 10%?...
Полските електроники по принцип чертаят графика и коефициентите се задават с линия контролни точки, което позволява прецизна настройка в целия работен диапазон. Не помня, точно тази твоята дали е такава, скоро не съм закачвал OPTIMA. пък и те имат ефтинджоси, средна хубост и висок клас. Ако газаджията ти си разбира от работата, трябва да я докара да не светва за неизправност и да върви пълноценно, без излишен разход на газ.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от F Focus » 26 дек 2020, 19:44

Благодаря за отговора, Оги!
Досега колата на газ си върви много добре и е доста икономична-чак съмнително! :) Няма да гоня икономия, за мен разхода на гориво е най-малкият разход, нека гори малко повече-само да запазя по-дълго двигателя, че нали при този точно клапани-мапани, вихрови клапи и нам си кво си още! :shock:
Честита Коледа-да си здрав, щастлив и успешен! И все така да отговаряш компетентно! :wink:
Честита Коледа и на ADDimitrov-ти беше от първите, които ме "посрещнаха"-да си здрав и все така отзивчив!

По-натам ще питам как се разчитат и трият грешки с телефона?
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
zz_stefanov
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 04 авг 2020, 21:23
Модел на автомобила: Ford Focus Mk 2,5 газ/бензин 1,6 Ti-VCT 115 к.с.
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от zz_stefanov » 26 дек 2020, 20:08

Дайте препоръка за моята от подписа за газова с OBD до 1200-1300лв.
Препоръка за газаджия във Варна, също няма да ми е излишна въпреки, че още се чудя дали да я газирам.
Разхода ми по борд смесено е 7.4, но не може да се каже, че карам в задръстване, 80% ми е по бул. Левски.

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от F Focus » 26 дек 2020, 20:32

Честита Коледа и на теб, Зизи-още един добронамерен член на Форд-общността от Варна. :D
За начало си остойности добре нещата, имайки предвид колко км. изминаваш годишно-т.е. кога ще ти се изплати инвестицията и дали, и после скачай. В разходите включи и узаконяването на газовата, и имай предвид, че няма да можеш да паркираш в подземни паркинги.
Но пък да имаш възможност да ползваш два вида горива е предимство-на предишната ми кола по едно време се скапа бензиновата помпа и си палех и карах на газ без да ползвам таксита, докато не я смених. После пък се скапа изпарителят(обикновенна газова) и хайде на бензин, докато се оправи проблемът със смяната му. Също така на дълъг път, ако свърши едното гориво имаш още едно. :D
Да не пропусна и резервна гума, или газова бутилка в багажника, което не е много изискано! :wink: Ама наистина няма пълно щастие...! :wink:
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
dragozow
потребител
потребител
Мнения: 119
Регистриран: 31 юли 2008, 13:11
Модел на автомобила: C-max Titanium 2.0 Duratec HE, 2009, LPG
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от dragozow » 27 дек 2020, 06:46

zz_stefanov написа:
26 дек 2020, 20:08
Дайте препоръка за моята от подписа за газова с OBD до 1200-1300лв.
Препоръка за газаджия във Варна, също няма да ми е излишна въпреки, че още се чудя дали да я газирам.
Разхода ми по борд смесено е 7.4, но не може да се каже, че карам в задръстване, 80% ми е по бул. Левски.
Разхода ти е с литър по-малко от каталожния градско за тази кола. Аз поне не виждам смисъл за газ освен ако не караш много.

ADDimitrov
потребител
потребител
Мнения: 219
Регистриран: 16 ное 2018, 08:21
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от ADDimitrov » 27 дек 2020, 10:03

Принципно при настоящите цени на бензина аз лично ако сега сменям фордака не бих се гЪзифицирал. Но пък никой незнае на къде ще тръгнат цените. АГУ им смисъл при минимум 10000 км. на година.

Потребителски аватар
zz_stefanov
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 04 авг 2020, 21:23
Модел на автомобила: Ford Focus Mk 2,5 газ/бензин 1,6 Ti-VCT 115 к.с.
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от zz_stefanov » 27 дек 2020, 10:47

Този разход не го наричам чисто смесен. Заблуждаващ е. Реално на месец имам около 600 км. извънградско и около 250-300 градско, като голяма част са по този булевард който е като магистрала. Колата всъщност гори много, особено като я настъпиш по магистралата.
Но и при тоя голям разход още се чеша по главата, заслужава ли си да се вкарвам във филма с газовата, която при мен може да се изплати чак на 3-4 година. В смисъл: или сега трябва да я сложа или изобщо да не я слагам. :)

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от F Focus » 27 дек 2020, 11:52

Вземи предвид и колко години смяташ да караш колата?
Ако попаднеш на читав специалист мисля, че ще си доволен.
Калкулирай и иридиеви свещи-поне аз други занапред не бих ползвал.
Много автомати-слаби резултати!

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от F Focus » 28 дек 2020, 10:50

Да споделя развитието при мен.
Ако някой е забравил и за да не се връща назад днес бях на газ-сервиз, защото ми светна чек-а за бедна горивна смес.
Имах час за 9ч. днес в сервиза на ул."Разбарска" 1Д. Взеха ме дори 15мин. по-рано, защото за разлика от други дни днес нямаше никаква навалица.
Подключиха колата към комп. и на един голям екран започнаха да се появяват нЕкви шарени графики, ама като не вдявам само се пуля :? Майстора потвърди, че сместа е бедна и очаквах с любопитство да видя кво-що, къде и какво ще прави, ама след 10мин. работа на двигателя на място каза- готов си, отивай да платиш 30лв.
Попитах с колко % е вдигнал количеството газ, но ми отговори, че понеже компа бил хубав и сам оптимизирал всичко, и нямало нужда от човешка намеса-а сега де...ама щом компа е толкова "умен" не може ли без подключване на външно у-во да си се оптимизира самостоятелно, ако се налага :wink: Сега на тръгване на газ я усещам по-бодра от преди, а и като цяло моторът май живна.
После отидох да заредя газ догоре и във витрината на ОМВ видях, че ми е изгоряла крушката на левия фар на късите, но я смених, като се върнах-очаквах добичето да има сигнализация за изгоряла крушка(като Голф-5, например), ама това да и е кусурът! :wink:
Поздрави и хубав ден!
Много автомати-слаби резултати!

Ради-1
потребител
потребител
Мнения: 823
Регистриран: 20 юни 2013, 18:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 '00 lpg
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от Ради-1 » 28 дек 2020, 19:20

А моят компютър Омегас плюс дали също сам си оптимизира смесите :-/: Изчислих, че за последните 200 км съм изхарчил 15,93 литра газ или около 8 литра на 100. Разбира се, изхабила е и бензин, защото съм имал 7-8 градски карания, или 70-тина км от тези 200

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от F Focus » 28 дек 2020, 19:31

Аз не бих се радвал на нисък разход на газ(на бензин-да), за да не стане газова горелка, както се изрази точно един от хората тук. Пък и сме със съвсем различни двигатели, та разхода е несъизмерим, но за Софийско грАдско на все недозагрял двигател ще се радвам на разход-11-12л. газ/100км. плюс бензина, докато позагрее и превключи на газ.
Като измина към 200км. в града ще пиша, а и дано чек-а не светва повече, че много ми боде очите! :evil:
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от OgiDogi » 29 дек 2020, 07:45

Ради-1 написа:
28 дек 2020, 19:20
А моят компютър Омегас плюс дали също сам си оптимизира смесите :-/: Изчислих, че за последните 200 км съм изхарчил 15,93 литра газ или около 8 литра на 100. Разбира се, изхабила е и бензин, защото съм имал 7-8 градски карания, или 70-тина км от тези 200
Най-вероятно не оптимизира нищо, до колкото само следи инжекторни времена, според информацията тук. Като почне да следи краткосрочна и дългосрочна корекция на горивото по OBD, евентуално може и да има възможност да компенсира в помощ на бензиновия компютър.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

ADDimitrov
потребител
потребител
Мнения: 219
Регистриран: 16 ное 2018, 08:21
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от ADDimitrov » 29 дек 2020, 14:53

F Focus колега това исках да ти кажа ама не ме слушаш! ГИ по ОБД се самоадаптират и си правят корекции на сместа спрямо бензиновите времена. Някой път светва чека защото нещо се е случило моментно и толкоз. Истинския проблем е когато чека почне да светва редовно. Това вече означава че сместа е трайно бедна и компа не може да я компенсира. Той компенсира до 23% след това пали чека. Лошото е че ако се стигне до постоянно бедна смес, то вече нямаме софтуерен проблем, а нещо се е скапало, я сонда я датчик или най лошото инжектори. Купи си една ОБД букса с блутут за телефон. Евтини са и вършат работа за четене и триене на грешки!

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от F Focus » 29 дек 2020, 17:33

Винаги много внимателно те слушам, Ади, ама повечето неща понякога не ги разбирам...ама поне се опитвам :?
След Новата година следва купуване на нов телефон, че сегашният се скапа и джаджата за гасене на грешки.
Много автомати-слаби резултати!

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от F Focus » 02 яну 2021, 17:26

Да споделя разхода на газ след посещението в газ-сервиз за коригиране на количеството газ, защото ми светна чек-а от бедна смес. След 300км., от които 50км. градско и 250 извънградско със 130-140км./ч.-10 литра. Струва ми се, че нерде градско, нерде извънградско разходът е доста съизмерим, ама с тези къси скорости как да е...? Абе, доволен съм!
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
zz_stefanov
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 04 авг 2020, 21:23
Модел на автомобила: Ford Focus Mk 2,5 газ/бензин 1,6 Ti-VCT 115 к.с.
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от zz_stefanov » 29 апр 2021, 20:38

И аз от вчера на газ:

ICU A.E.B. MP48 OBD
изпарител STAG
инжектори Barracuda
бутилка турска SAKA тороид 48/38,4 л.

Не усещам разлика при каране на газ, тя и без това тази кола е спъната, сигурно няма накъде повече. :)
Майстора каза, че много лесно се настроила и влязла в режим.

lopiko
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 04 мар 2010, 22:13
Модел на автомобила: ford escord 1.4 cabrio
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от lopiko » 24 ное 2022, 09:14

Focus Mk 1.5 2004 1.6 16v Газовата уредба Bsm Vega Compact Така го купих преди 3 месеца за 900лв целият Форд барабар с газовата.Разхода на газ градско (Софийско) около 11 и малко извън градско е между 7.6 и 8.6 зависи от маршрута и изкачванията.

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от ivchotr » 24 ное 2022, 17:13

F Focus написа:
02 яну 2021, 17:26
Да споделя разхода на газ след посещението в газ-сервиз за коригиране на количеството газ, защото ми светна чек-а от бедна смес. След 300км., от които 50км. градско и 250 извънградско със 130-140км./ч.-10 литра. Струва ми се, че нерде градско, нерде извънградско разходът е доста съизмерим, ама с тези къси скорости как да е...? Абе, доволен съм!
Този пост съм го проспал, ама сега се загледах. Тези 10 литра газ са изразходени за 300 км пробег, или си забравил да напишеш, че е средно 10/100?
Щото, ако е изгорил само 10 литра за 300 км, разходът на 100 км идва 3.33 литра.
Знам всички вицове за Форд :D

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Моята кола на ГАЗ

Мнение от Ozzie » 24 ное 2022, 19:31

@ivchotr
Недей да чакаш отговор от F Focus тук. ;)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта