Включва ли ми се автоматично газ.инжекциона ?

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
jacky
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 02 юни 2008, 13:32
Модел на автомобила: ford mondeo'95 , 2.0L 97kw
LPG: landi renzo.
Контакти:
Status: Извън линия

Включва ли ми се автоматично газ.инжекциона ?

Мнение от jacky » 02 юни 2008, 14:02

Здравейте
от 2 дни имам ford Mondeo I`95 - 2.0L с монтиран газов инжекцион Landi Renzo.
Обясниха ми от автокъщата че автоматично си преминавал от бензин на газ при затопляне на двигателя.
В празен резервоар налях 6 литра бенз (и напълних газ също), покарах 50 км и взе да придърпва като на свършило гориво...
т.е подозирам че не използва газта изобщо...
Има ръчен прекъсвач в купето с шалтерче, като в едната позиция свети червена лампичка, а в другата мига зелена лампичка.
Мигането на зелената лампичка подозирам че е разрешение да ползва газта, но няма как да съм сигурен...

Има ли някой от вас такъв прекъсвач и такава газова инсталация, за да ми каже в каква позиция трябва да се държи ??
Много благодаря...

bai_Petko
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 27 юли 2007, 16:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 1996, комби автомат
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Включва ли ми се автоматично газ.инжекциона ?

Мнение от bai_Petko » 02 юни 2008, 16:46

Мога да споделя за метановия инжекцион как е - струва ми се същото. Има 2 положения ключето. Като свети червената лампичка си само на бензин. В другото положение - когато мига зелената си на бензин и превключвателя за газта чака колата да вдигне температура за да мине на газ. Когато зелената лампичка свети непрекъснато си на газ. При мен превключването е придружено със звуков сигнал, а температурата на превключване при мен е 30 гр.Също така - винаги се пали на бензин, при което зелената лампичка мига.
У нас обаче КАТ служи за да те преебе, а не за да оправи движението.
М. Карбовски

jacky
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 02 юни 2008, 13:32
Модел на автомобила: ford mondeo'95 , 2.0L 97kw
LPG: landi renzo.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Включва ли ми се автоматично газ.инжекциона ?

Мнение от jacky » 02 юни 2008, 18:00

Еее, много благодаря, колега, за пояснението.
Така звучи съвсем логично.
Ще направя повторно наблюдение и ще пиша пак за резултата.

Peet
потребител
потребител
Мнения: 649
Регистриран: 17 юли 2007, 15:59
Модел на автомобила: Ford Galaxy,2.0i DOHC,Ghia,'98
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Включва ли ми се автоматично газ.инжекциона ?

Мнение от Peet » 02 юни 2008, 20:41

Светне ли зелената лампа, след като загасне червената-значи вече си на газ. При ГИ не можеш ръчно да преминеш на газ, ако мотора не е загрял-винаги пали на бензин. Кога се получава това придърпване-при високи обороти или при ниски. Ако придърпва при високи обороти, значи не достига количеството на газта. Регулира се със компютър през управляващия блок на ГИ.Трябва ти специализиран сервиз.

jacky
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 02 юни 2008, 13:32
Модел на автомобила: ford mondeo'95 , 2.0L 97kw
LPG: landi renzo.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Включва ли ми се автоматично газ.инжекциона ?

Мнение от jacky » 06 юни 2008, 20:17

Здравейте колеги, благодаря за всички пояснения - днес установих че се включва газта, но си има специфика - явно трябва да се свиква ... дори при идеално загрял двигател днес в продължение на 30 минути колата си остана на бензин, защото не и достигаха обороти - задръстването беше типично петъчно - и щом излязох на свободна улица и качих 2800-3000 оборота, газта се включи - малко колебливо - 2 пъти се върна на бенз, но в крайна сметка си превключи устойчиво.
Та оттук нататък изниква малко спорен въпрос - струва ли си такъв газов инжекцион или не ... в стария опел вектра с обикновен изпарител за 4 години съм налял точно 4 литра бенз, а разхода не е бил особено завишен заради студеното каране - 11-12/100 в софия...

Peet
потребител
потребител
Мнения: 649
Регистриран: 17 юли 2007, 15:59
Модел на автомобила: Ford Galaxy,2.0i DOHC,Ghia,'98
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Включва ли ми се автоматично газ.инжекциона ?

Мнение от Peet » 07 юни 2008, 00:02

Нещо не е наред системата, щом се включва сама на бензин при загрял двигател. При ГИ загрее ли веднъж двигателя над определени градуси си работи непрекъснато на газ.Ако я загасиш загряла и запалиш вече е на бензин, но много бързо включва на газ. Има други системи, при които запалва на бензин и трябва да повишиш оборотите над 2000 за да включи на газ, дори при запалване на загрял двигател. Явно притеб има проблем с ГИ.Трябва майстор.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта