Тракане в газовата бутилка

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Neftochimik
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 23 авг 2008, 12:13
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1993 g.
Status: Извън линия

Тракане в газовата бутилка

Мнение от Neftochimik » 03 ное 2010, 15:54

Здравейте, колеги! При клатене на колата или рязко спиране нещо вътре в газовата бутилка трака или по скоро почуква. Отначало си мислех, че е от пластмасовите бутилки, които се търкалят в багажника и се удрят в газовата, но дори като разчистя напълно багажника и започна да люлея колата се чува това почукване вътре в самата бутилка. 24 литрова е, но не знам каква, тъй като предния собственик я е слагал и дори няма пластмасов капак отгоре, счупен е явно!

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Тракане в газовата бутилка

Мнение от madboy » 03 ное 2010, 16:48

Да не е паднал поплавъка? Това само с отваряне става, но по-добре в някой сервиз.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
baro
потребител
потребител
Мнения: 597
Регистриран: 07 окт 2008, 22:31
Модел на автомобила: Ford Fiesta МК3 2.0 16v DOHC 136 ps. 95г.
Status: Извън линия

Re: Тракане в газовата бутилка

Мнение от baro » 03 ное 2010, 18:08

И при мен го има това леко тракане ,но съм забелязъл че се появява когато количеството на газ спадне повечко.

Потребителски аватар
boby
потребител
потребител
Мнения: 111
Регистриран: 29 окт 2007, 19:48
Модел на автомобила: Ford focus 1.6i 2000 г. и C Max 1.6 tdci 2004 г.
Местоположение: СО
Status: Извън линия

Re: Тракане в газовата бутилка

Мнение от boby » 04 ное 2010, 22:35

Това е поплавъка на сондата в газовата бутилка на около 5 - 8 литра опира в стените на бутилката това е нормално. :D
Изображение

isg79
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 07 дек 2016, 16:20
Местоположение: Varna
Status: Извън линия

Re: Тракане в газовата бутилка

Мнение от isg79 » 07 дек 2016, 16:31

Да не пускам нова тема затова ще използвам темата на колегата. Вчера и при мен се появи това чукане.Първоначално си мислех ,че е нещо в багажника ,но той е абсолютно празен. :shock: Разклатих малко колата и чукането се чува вътре в бутилката.Някой колеги виждам ,че са коментирали,че може да е когато намалее газта,но при мен бутилката е пълна до горе. Ако е от значение газовото е Ловато за инжекцион ,а бутилката е българска мисля 32-35 литра я водят. Въпросът ми е: Опасно ли е това ? Задължително ли е отварянето на бутилката ? м/у другото на светлинната индикация си показва нормално ,в смисъл с намаляване на количеството лампичките изгасят последователно , поне така беше досега. Замислям се за напред как ще е :-/: защото пак казвам аз вчера чух това чукане в бутилката.Колеги помагайте.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Тракане в газовата бутилка

Мнение от OgiDogi » 07 дек 2016, 17:34

isg79 написа:...Някой колеги виждам ,че са коментирали,че може да е когато намалее газта,но при мен бутилката е пълна до горе...
Нали се сещаш, че профилът на бутилката е симетричен и ако поплавъкът (който ходи от долу до горе) успява да опира долу в стените при малко газ, може да опира и горе при пълна бутилка. Особено, ако бутилката не е правилно нивелирана - например при нивомер за 30° да е завъртяна и нивомерът да е вдигат на 60° (щото кутията му пречи да улизат касетките с думатито).
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Тракане в газовата бутилка

Мнение от S_C » 07 дек 2016, 18:06

Поплавъкът е на метална ос, която лагерува директно в пластмасовото тяло на корпуса му. Не трака като е нов. Като се помандахерца налЕво-наДесно из бутилката няколко години, започва да тропа. Нормално е.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Тракане в газовата бутилка

Мнение от HACKO » 07 дек 2016, 20:52

И като е нов нивомера пак трака, трака и в долно и в горно положение. Няма нищо страшно и притеснително, като минеш 10-15Км ще спре и ще се появи като остане малко газ, съответно ще ти напомня да навестиш газстанцията.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Тракане в газовата бутилка

Мнение от S_C » 07 дек 2016, 21:13

Така го познавах на Мондеото. Като се разтрака, има към 8-10 литра вътре. Като спре да трака, му е време за зареждане.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

isg79
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 07 дек 2016, 16:20
Местоположение: Varna
Status: Извън линия

Re: Тракане в газовата бутилка

Мнение от isg79 » 07 дек 2016, 22:01

Имам монтирана същата бутилка (българска) на другата кола при същия газаджия, и вече 7 години ни троп ни хлоп. Забелязох още, че на тази която е монтирана преди 7 години,още когато се напълни и пистолета започва да бръмчи,това означава че се е напълнила,а при тази въобще не бръмва... нищоооо. Просто спира да пълни така бързо и започва в един момент по бавно да зарежда докато тотално спре. Дали да не отида при газаджията да погледне :-/:

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Тракане в газовата бутилка

Мнение от OgiDogi » 08 дек 2016, 06:40

isg79 написа:Имам монтирана същата бутилка (българска) на другата кола при същия газаджия, и вече 7 години ни троп ни хлоп. Забелязох още, че на тази която е монтирана преди 7 години,още когато се напълни и пистолета започва да бръмчи,това означава че се е напълнила,а при тази въобще не бръмва... нищоооо. Просто спира да пълни така бързо и започва в един момент по бавно да зарежда докато тотално спре. Дали да не отида при газаджията да погледне :-/:
Ако нивомерът не е за същият размер бутилка и е "майсторен" да се събира, можеш да очакваш всякакви аномалии.
Щом не изключва на 80% от обема на бутилката, не си прави експерименти колко ще събере и не чакай да спре само зареждането, за да не свариш някой слънчев ден колата си на кабриолет.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 26 госта