Мондео 2.0 16В на газ?

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
deepmind
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 30 юли 2010, 15:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V
Status: Извън линия

Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от deepmind » 16 май 2011, 14:46

Здравейте.Имам желание да си монтирам обикновенна газова утретба на автомобила - Ford Mondeo Kombi 2.0 16V 136ks. 1995-а година.
Молбата ми е следната-ако някой има някаква схема,идеи и препоръки (тъй като няма да е газов инжекцион) за монтажа нека ми помогне.Чувал съм,че стават да се газифицират с обикновенни АГУ-та,а за ГИ просто смятан,че няма смисъл (все пак той струва колкото колата).Благодаря предварително и поздрави

Nikola Iordanov
потребител
потребител
Мнения: 405
Регистриран: 02 ное 2008, 13:55
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 16V 1995 комби
Fopd Fusion 1.6
Местоположение: Дупница
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от Nikola Iordanov » 16 май 2011, 21:50

Става обикновена газова ,вече 3 години карам със такава .Но ако смяташ сам да си я поставиш може и нищо да не направиш ,защото е дупчене на колектор поставяне на кихалки пробиване на кутията на филтара там е друг модел
кихалка,трябва да превклячва автоматично от бензин на газ .Какво да ти кажа ,почти един ден работа за за двама човека които само това вършат всичко имат в наличност и знаят точно кое да свалат и какво и как да поставят.А за човек който никога не е вършил такава работа :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Потребителски аватар
ziraku
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 08 фев 2008, 01:28
Модел на автомобила: mondeo MK1
Местоположение: jambol
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от ziraku » 16 май 2011, 23:12

моето газово е от 5 год. и е турско.досега сам нямал ядове.нищо не ти требва да пробиваш ..слага се една плочка.след 2 дни ще ти пратя снимки да видиш .но по доре някои майстор да ти го сложи около 50 лева взимат

deepmind
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 30 юли 2010, 15:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от deepmind » 17 май 2011, 00:05

Определено майстор ще ми го сложи.Аз не искам сам.Въпроса ми е-трябва ли нещо по спецефично или просто се монтира както на другите автомобили ?

Потребителски аватар
ziraku
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 08 фев 2008, 01:28
Модел на автомобила: mondeo MK1
Местоположение: jambol
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от ziraku » 17 май 2011, 00:11

нищо сложно няма.само малко повече ще гори.с 1 повече.моята отива кам 16-17 градско да гори

deepmind
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 30 юли 2010, 15:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от deepmind » 17 май 2011, 08:52

Ако вдигне разхода с 1 ще съм мн.щастлив.В момента разхода ми е около 10/100 дори и на доло!Падала ми е до 8.5/100 градско.Наплашиха ме,че този мотор не му се отразявало добре обикновенно газово,за това пуснах темата.Имах ауди с механична инж. и бяха големи мъки.Първоначално беше направена мн.добре и ми даваше отличен разход,а на газ вървеше повече,от колкото на бензин.Но после като сменях мембрани и ми я пренастройваха започнаха мъките.
ziraku,искаш да ми кажеш,че мога да я газифицирам с обикновенно газово съвсем нормално и без никакви допълнителни присадки и тем подобни мъчения и колата ще си върви нормално,няма да гърми,трещи и т.н ?

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от tropper » 17 май 2011, 10:41

deepmind написа:...няма да гърми,трещи и т.н ?
Хубаво е да се сложат "кихалки" все пак по пластмасите.

П.С. Не знам за колко ти е офертата за обикновена газова, но вече ГИ слагат и за 750 :idea:
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
BobyAuto
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 04 мар 2011, 18:00
Модел на автомобила: Ford Monde Titanium MK4
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от BobyAuto » 17 май 2011, 10:56

Здравейте и от мен,
8 години карах с обикновена газова уредба без никакви проблеми Мондео -1 2.0 16V -136 k.Харчеше ми около 15 градско и 8 извън града (до 120 130).На колекторите се слагат 4 кихалки и това е.За около 170 хил. съм сменил веднъж мембраните и на около 60 хил.смяна на кабелите защото почва много да гърми.
Ако имаш някакви въпроси относно монтажа пиши.
Успех

deepmind
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 30 юли 2010, 15:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от deepmind » 17 май 2011, 14:57

tropper написа:
deepmind написа:...няма да гърми,трещи и т.н ?
Хубаво е да се сложат "кихалки" все пак по пластмасите.

П.С. Не знам за колко ти е офертата за обикновена газова, но вече ГИ слагат и за 750 :idea:
Нямам оферта колега,а ГИ за 750лв да ти кажа честно страх ме е да сложа!Много "майстори" станаха и двапъти повече проблеми заради тях.Надявам се,обикновенната газова да си свърши работата.
П.П. Извинете ме за неграмотноста,но какви са тези кихалки ?Някой може ли да ми препоръча добър газаджия във Варна ?А може и около Варна (Добрич да кажем...)

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от tropper » 17 май 2011, 18:05

deepmind написа:...какви са тези кихалки ?...
Клапани, които отварят ако има високо налягане.
По принцип в колекторите налягането винаги е по-малко от 1атм., т.е. винаги имаш вакуум, освен когато "гръмне" - тогава имаш по-високо налягане. Ролята на тези клапани, или "кихалки", е да предпазят да не се спукат пластмасовите входни колектори и другите пластмасови въздуховоди.
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

deepmind
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 30 юли 2010, 15:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от deepmind » 17 май 2011, 18:07

А някой форумен специалист който да ми я монтира ?

Nikola Iordanov
потребител
потребител
Мнения: 405
Регистриран: 02 ное 2008, 13:55
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 16V 1995 комби
Fopd Fusion 1.6
Местоположение: Дупница
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от Nikola Iordanov » 17 май 2011, 22:06

Сложи и кихалки за да си спестиш главоболия за в бъдеще .Ако ти се случи да гръмне ще ти спести смяната на колектори или кутията на филтара в зависимост от това кое ще се окаже по слабо и няма да издържи на детонацията .Не зная дали има на некай с обикновина газова и да не му се е случвало да гръмне или просто не си го признават страха да не са им цъфнали коликторите след като са си спестили някой лев за кихалки .Лично на мен ми се е случвало поне 6-7 пъти да гръмне , но благодарение на тъй наречените кихалки които са 6 на брой няма никакви поразии .Най често се случва да гърми когато я запалиш на бензин не я изчакаш да загрее малко изфорсираш я мине над 2000 оборота, тогава превключи на газ не се съобразиш изгасиш я докато си затвориш вратата на гаража палиш и тогава гърми . Та си помисли дали да спестиш 50 лева от кихалки а това са две зарежданета с газ , и най вече си намери истински МАЙСТОР да ти постави уредбата . Бих ти препоръчал такъв но съм на 500 километра от теб >:D<:

deepmind
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 30 юли 2010, 15:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от deepmind » 19 май 2011, 07:18

За жалост наистина си далеч!
Очаквам насоки са добър майстор :)

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от S_C » 19 май 2011, 10:18

Ниакъв проблем нямаш с обикновената АГу на тоя модел,просто накарай газаджиите да ти сложат 4 малки кихалки на колекторите.По една на всеки.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

deepmind
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 30 юли 2010, 15:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от deepmind » 19 май 2011, 15:47

Значи кихалки,предполагам плочка,някакъв лабда симулатор (или каквото там се наричаше)?

Потребителски аватар
ziraku
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 08 фев 2008, 01:28
Модел на автомобила: mondeo MK1
Местоположение: jambol
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от ziraku » 19 май 2011, 18:49

под кихалки има в предвид ГРЪМКЛАПИ

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от S_C » 19 май 2011, 23:58

Изображение
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

deepmind
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 30 юли 2010, 15:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от deepmind » 20 май 2011, 07:27

deepmind написа:Значи кихалки,предполагам плочка,някакъв лабда симулатор (или каквото там се наричаше)?
Имах предвид,че това са основните елементи (като изключим изпарител,бутилка,окабеляване).
Идеята ми е следната-като бивш собственик на некадърно газифициран автомобил,преди това на чисто нова БРЦ,която 3 месеца не можаха да ми настроят и автомобила (фиат брава 1.4) гореше 18-20/100 при никакви проблеми с мотор,кабели или каквото се сетите (накрая ми сложиха някаква плочка от метан и проблема се реши),с тестове в специализиран сервиз на БРЦ съм изградил изключително негативно мислене спрямо АГУ и майсторите които ги монтират.С този си пост искам да разбера какво точно трябва да се монтира при поставянето на АГУ-то/...всички детайли,подредбата им и всяка една подробност,за да мога когато си взема колата да сравня с това,което сте ми показали вие (смятам,че тук има доста повече разбиращи и знаещи).За това и отворих тази тема.Освен кихалките има ли нещо друго по особенно по монтирането на уретбата или не?Искам когато си взема колата вече газифицирана да и отворя капака и да знам,че всички е монтирано както трябва и няма някой "пропуснат" детайл.Мотора ми работи като нов и не искам да го съсипвам.
П.П. Ще ми даде ли голямо отклонение от сегашният разход (около 10/100 +- 2л. градско) и дали ще ми намали много мощноста (за сега съм очарован от вървежа на автомобила и лекотата с която при нужда изпреварвам).
Хубав ден на всички

Edinuser
Потребител
Потребител
Мнения: 774
Регистриран: 05 авг 2007, 16:35
Модел на автомобила: Ford Mondeo Ghia 2.0i 16v 93г.
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от Edinuser » 20 май 2011, 17:06

Важно е да не пропуснат да ти сложат клапан за защита на дебитомера,
Този клапан пази и филтъра ( слага се на въздуховода след дебитомера).
Аз съм с обикновено газова, BRC, гърмяла ми е само при нередности със свещите/кабелите.
Но ако нямаш клапани сигурно и едно гръмване стига.
Искай да ти сложат хубави предпазни клапани, че има едни шмендикапели ( май български) - пълна отврат, не уплътняват хубаво и като резултат - не върви добре, особено на газ.
Плочката също е хубаво да си вземеш маркова ( българските самоделки не са сметнати правилно за 2.0i мотора и ти свалят доста коне - и на газ и на бензин).
Хубаво е нивомера на бутилката да ти е с евро-сонда, ел. магнитен клапан за аварийно изключване на газта, който да е свързан към захранването на бензиновата помпа, след аварийния инерционен изключвател (така при удар на автомобила газ-та се изключва напълно и намалява силно опасността от запалване ).
Аз не съм подръжник на изключване на бензиновата помпа и гледам винаги да имам поне 15-20л бензин в резервоара.
Паля винаги на бензин (дори и лятото) и след това обръщам на газ, така съм винаги сигурен, че бензиновата уредба е ок.
Гледай да ти направят добре ел.инсталацията - запояване и термосвиваем шлаух отгоре за изолация, че иначе ще береш ядове.

Потребителски аватар
ziraku
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 08 фев 2008, 01:28
Модел на автомобила: mondeo MK1
Местоположение: jambol
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от ziraku » 23 май 2011, 22:55

deepmind написа:Каде да видя?Не виждам снимки :)
http://alfa.kachi-snimka.info/images/jdv1306180442b.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://alfa.kachi-snimka.info/images/opt1306180507b.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта