Свещи и газ

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
pavel 68
потребител
потребител
Мнения: 88
Регистриран: 17 ное 2009, 15:51
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Свещи и газ

Мнение от pavel 68 » 06 сеп 2011, 21:42

Здавейте колеги!Карам Мондео 1999г.комби-1.6 -95 к.с. с ГИ Фобос на 25 000клм.Та въпроса ми е следния- след смяна на свещи от магазин само за Форд ми предложиха свещи ФОМОКО,те били вэаимозаменяеми свещи за нашите коли,ПЛАТИНЕНИ НЕ СЕ ПРОИЗВЕЖДАЛИ,до тук добре -на бензин работи добре,но на газ от1200-1800 оборота прекъсва все едно че колата ти работи на 3 цил. и след 1800 оборота се оправя.Моля за Вашето мнение по въпроса,с каква марка свещи карате?Благодаря

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Свещи и газ

Мнение от essex » 07 сеп 2011, 14:56

Сигурен ли си че е от новите свещи, при подмяната им дали нещо не е засегнато без да се види?
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Свещи и газ

Мнение от S_C » 07 сеп 2011, 15:07

Аз карах доста време с това ФоМоКо,купено от МП,преди да си намеря платинени на Моторкрафт.Има ги.Но в БГ не се внасят често и заради това трудно се намират.
Разлика в работата на мотора само от свещи...просто не чакай.Не и на тоя мотор.По-добре потърси къде е проблема и сменяй ФоМоКо-то на десетина хиляди км,вместо да набиеш маса пари в платинени и не знам си какви свещи.Аз направих точно тази грешка-до тоя момент не съм забелязал никаква разлика в работата на мотора в сравнение с времето преди смяната на свещи,която да оправдае 20+ лева за бройка платинена свещ.Пари на вятъра.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Свещи и газ

Мнение от essex » 07 сеп 2011, 19:55

според мен платинените свещи на моторкрафт биха издържали повече от 10к км :)
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Свещи и газ

Мнение от S_C » 07 сеп 2011, 21:21

И аз така си мисля,ама за да се оправдае инвестицията в тях,трябва да изкарат поне 40 хиляди км.Което е малко научна фантастика...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Свещи и газ

Мнение от essex » 07 сеп 2011, 21:44

Аз наскоро купих някакъв боклук на Champion, но бях решил да ги сменям NGK -то защото при мен само искараха малко над 8 000 км :D: , та се поразрових и намерих оригиналните свещи от ескорта на баща ми, моторкрафт платинени.
Баща ми каза, че като купил колата я е закарал в сервиз и сменили всички консулмативи и там каквото още е трябвало и хората дето работили по колата се учудили как още са здрави, всъщност и оригиналните кабели от завода са сменили в сервиза, хубавото е че някой от обслужващите хора е мушнал някои от оригиналните части в багажника.
Незнам на колко км е колата, баща ми я купи от горубляне :D:
Но явно на бензин кабелите и всещите издържат много повече.
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Свещи и газ

Мнение от S_C » 07 сеп 2011, 23:06

Значително по-голям им е ресурсът.Да не кажа двоен,че ще е пресилено,ама газта много бързо разипва свещите,от там и кабелите.И ако свещи се намират евтини,то кабелите на тая кола определено не са от евтините консумативи.Не,че на някоя друга са по-евтини...просто всичките взеха да ги правят такива.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Свещи и газ

Мнение от dimkar » 07 сеп 2011, 23:33

А бе, вие сериозно ли говорите. Аз винаги съм слагал обикновени свещи и на двете коли (Motorcraft AYFS22C на Фиестата и NGK BKR6E на Примерата). Сменял съм ги на 30-35 000 км, и то профилактично. Могли са да изкарат и повече. За кабели пък въобще не става дума.

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Свещи и газ

Мнение от kEFi » 09 сеп 2011, 13:24

pavel 68 написа:Здавейте колеги!Карам Мондео 1999г.комби-1.6 -95 к.с. с ГИ Фобос на 25 000клм.Та въпроса ми е следния- след смяна на свещи от магазин само за Форд ми предложиха свещи ФОМОКО,те били вэаимозаменяеми свещи за нашите коли,ПЛАТИНЕНИ НЕ СЕ ПРОИЗВЕЖДАЛИ,до тук добре -на бензин работи добре,но на газ от1200-1800 оборота прекъсва все едно че колата ти работи на 3 цил. и след 1800 оборота се оправя.Моля за Вашето мнение по въпроса,с каква марка свещи карате?Благодаря
Карам само с Моторкрафт. Настоящия ми комплект свещи/кабели е на около 80 000 км (с АГУ).
Проблема ти е в инжекторите на ГИ!

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта