Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Snuff
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 21 юни 2011, 20:00
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 1999
Status: Извън линия

Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от Snuff » 23 ное 2011, 09:20

Изчетох каквото намерих по този проблем в форума и почти на всички , проблема дали е решен, отговор няма. От около 4 дни, между 1200-2000 оборота ,особенно на 2 предавка, колата ми прекъсеа или гасне (не знам как точно да го определя) за част от секундата. Между тези обороти го прави на няколко пъти. При плавно подаване на газ, проблема го няма. Най вероятно за това се появява най често на 2предавка , при нея в градско каране всеки дава повече газ. Другото което забелязах е че при, спиране или намаляване ди почти спряла кола, вечер фаровете и парното все едно им намалява напрежението и работят за момент (1-2) сек по слабо. Акумулатора беше стар, в понеделник го смених с нов. Мислех че от него може да е проблема, но уви..... Помагайте, на сервиз ще отида в краен случай, че патих от , явно не добре платени хора и си бяха оставли ръцете за едната проста смяна на въздушен филтър.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от HACKO » 23 ное 2011, 10:55

Поради това, че темата е в раздела за Газ, приемам че се кара на такова гориво. Във този случай проблема се решава със смяна на свещите.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Snuff
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 21 юни 2011, 20:00
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 1999
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от Snuff » 23 ное 2011, 13:21

Колега, свещите ги смених на 1ви този месец. BERU. Да, колата е с ГИ.

Потребителски аватар
bard
потребител
потребител
Мнения: 95
Регистриран: 13 авг 2007, 17:21
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16V 101к.с. 2003г. ГИ Фобос
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от bard » 23 ное 2011, 16:17

Колега виж си и бобината, да не би от нея да е проблема. Най-добре е да пробваш с друга, работеща. Аз така преди време смених кабели, свещи, термодатчици и никъде вкл. и в МП не можаха да открият проблема. Накрая взех една от познат и така открих проблема.

Успех!

Потребителски аватар
Nassor
потребител
потребител
Мнения: 56
Регистриран: 23 юни 2010, 21:20
Модел на автомобила: Ford Focus Ghia 1.8 115 к.с. 1999 Limited Edition
Местоположение: Стара Загора
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от Nassor » 26 яну 2012, 18:44

Имах подобни "симптоми", но освен гасненето волана се втвърдяваше и светката лампите на таблото! Проблема беше датчика на скоростта който е фабричен проблем с фокусите 98 и 99г. 106лв струваше в АУТО+ няколко лв. по-евтино от Мото Пфое. От както го смених нямам проблеми (вече над година )! Успех!

Потребителски аватар
kanchev007
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 05 дек 2011, 18:32
Модел на автомобила: Ford Focus '99 1.8i 115k.c , Ford Sierra '89 2.0i 115k.c
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от kanchev007 » 26 яну 2012, 20:00

аз имах такъв проблем колега , прояви се малко след като я взех, се оказа че е от свещите точно като теб ми придърпваше и прекъсваше като извадих кабелите и видях че имаше някакви мизерии само ги почистих и се оправи :)
Извънземните кацат на Земята. Излиза едно извънземно и крещи:
- Who the fuck is Делю ?!

p-pleven
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 03 юни 2009, 13:00
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK2, 1988 г.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от p-pleven » 26 юни 2012, 08:12

Само да попитам: при мене придърпва, прекъсва, ама е Фиеста, 1.1 МК2. След като позагрее двигателя - няма го този ефект. Придърпва и прекъсва и на газ и на бензин...
Чистих кабели, не съм зи сменял, съшо и свещи не съм сменял, понеже колицата е стара и няма безопасен вариант за отвиване на старите свещи...
Проблема се прояви от около 10 дена, преди това 2-3 години нямах никакви грижи...
Някакви допълнителни идеи?

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от koinov_bg » 26 юни 2012, 09:48

p-pleven написа:
Чистих кабели, не съм ги сменял, съшо и свещи не съм сменял, понеже колицата е стара и ...
.... преди това 2-3 години нямах никакви грижи...
Някакви допълнителни идеи?


Колега решението на проблема ти е в самия въпрос.


първо Как аджеба ще почистиш кабели, 2-ро колко аджеба километра си минал за тия 2-3 години и 3-то за смяна на въздушен филтър чувал ли си?

За да ти е перфектна колата на газ при твоя "прост" двигател трябва запалителната система на автомобила да е в перфектно състояние,а това
че на теб не ти се инвестира в части ще страдаш много.Обяснявам защо 1-во Мъчиш себе си и авотомобила 2-ро увеличен разход на гориво
и 3-то какво ще кажес за първите 2-неща.

Съвет сменяй кабели свещи палец,дистрибутор и въздушен филтър и ако инаш яд .... нема да имаш :)
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

p-pleven
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 03 юни 2009, 13:00
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK2, 1988 г.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от p-pleven » 26 юни 2012, 09:56

koinov_bg написа:
p-pleven написа:
Чистих кабели, не съм ги сменял, съшо и свещи не съм сменял, понеже колицата е стара и ...
.... преди това 2-3 години нямах никакви грижи...
Някакви допълнителни идеи?


Колега решението на проблема ти е в самия въпрос.


първо Как аджеба ще почистиш кабели, 2-ро колко аджеба километра си минал за тия 2-3 години и 3-то за смяна на въздушен филтър чувал ли си?

За да ти е перфектна колата на газ при твоя "прост" двигател трябва запалителната система на автомобила да е в перфектно състояние,а това
че на теб не ти се инвестира в части ще страдаш много.Обяснявам защо 1-во Мъчиш себе си и авотомобила 2-ро увеличен разход на гориво
и 3-то какво ще кажес за първите 2-неща.

Съвет сменяй кабели свещи палец,дистрибутор и въздушен филтър и ако инаш яд .... нема да имаш :)

Майсторе, въздушен филтър е на 1000 км и е чист. Даже палих без филтър - също се мъчи... Второ - кабели ще пробвам довечера, понеже нямам под ръка. Силно се надявам да са те. На тъмно никъде нищо не свети, но все пак ще ги пробвам с други...
Проблема се надявам да не са свещи, че от 1987 г. не знам колко пъти са сменяни, аз съм сигурно 7-ми собственик... и няма как да отвия поне 3 от тях...
Не ме мисли за инвистиции - не жаля стотинки за тая бедна колица, понеже не мога да си позволя друга, а и оценката на предишни 3-ма собственици за това как изглежда и какво е направено ми стига, а не мнение на случайни "критици"
Мерси за акъла...

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от koinov_bg » 26 юни 2012, 10:38

Уважаеми колега не съм седнал тук да критикувам който и да е било,а за да споделя лично мнение и опит от при мен случвалите се приблеми
и решения,ако съм те убидил с нещо ще ме извиниш,но по начина по който беше написал че си "чистил" кабелите ме подразни малко,защото
това е меко казано НЕсериозно.


Нищо че колицата е 1987 година с пдоходящ инструмент ще може да свалиш свещите.До колкото си спомням тази фиестичка
е с 1.1 кубика двигател карборатор,а аз имах същата такава и мога да ти дам съвет да си купиш кабели отЛада Самара
защото са съвместими и за силиконов кабел плащаш 23-24 лева говора за цени от преди около 2 години.
Моите свещи на фиестичката бяха дърти на библия и с много здрав ключ и леко усилие ги свалих.
Също ако взимаш свещи си вземи свещи или еНЖеКа(японски) или Беру,но да са с един Електор.


Надяван се да приемеш съветите ми и пиши да видим кво е станало.


Лек ден и поздрави. С уважение:Галин Койнов
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

p-pleven
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 03 юни 2009, 13:00
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK2, 1988 г.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от p-pleven » 26 юни 2012, 13:16

Брат, няма да се сърдиш! Много ми е напечено, понеже с тая колица пътувам до работа и нямам приемлив алтернативен транспорт...

Какво направих на обяд? Почистих контактите под капачката на делкото и самото "чукче" (нали така му викат?)... Мисля по-добре започна да пали... Не хълца.. Но за да съм сигурен, ще направя още няколко паления "на студено"...
При каране не предърпва...

Може ли това да е причината? 100% е инсталация по запалването, понеже сутринта и на газ и на бензин имаше главоболия. Макар да се уговорих днес да почистя и филтъра на газовия клапан, че не е ясно от кога не е пипан...

Еми от кръжока съм, кво да направя.. Уча се...

Лек ден!

p-pleven
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 03 юни 2009, 13:00
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK2, 1988 г.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от p-pleven » 27 юни 2012, 11:45

С нови кабели Tesla нещата вече са ОК.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от HACKO » 27 юни 2012, 12:33

p-pleven написа:С нови кабели Tesla нещата вече са ОК.
Вземи и 4 свещи Моторкрафт от МП 8лв/бр и нещата ще станат още по-добре.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

p-pleven
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 03 юни 2009, 13:00
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK2, 1988 г.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от p-pleven » 27 юни 2012, 12:48

HACKO написа:
p-pleven написа:С нови кабели Tesla нещата вече са ОК.
Вземи и 4 свещи Моторкрафт от МП 8лв/бр и нещата ще станат още по-добре.
И това ще стане, но първо трябва да се отвият старите свещи, които са силно клеясали и не са сменяни с години....
Да, свещите са на ход, другия месец, на заплата.
Мерси за препоръчания модел, че да не се чудя и за това!

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от madboy » 27 юни 2012, 14:00

Развивай свещите на студен двигател. И после моторкрафт, може вече да са FoMoCo- същите свещи са.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от dreadx » 27 юни 2012, 20:16

madboy написа:Развивай свещите на студен двигател. И после моторкрафт, може вече да са FoMoCo- същите свещи са.
Мисля, че в сервизното ръководство на Haynes пишеше да се развиват на топъл двигател. Сигурно за да се охлаби малко и от температурното разширение. И е желателно да имаш под ръка новите свещи, че да не оставаш без свещи ако се счупят тези.
Свещи си взех за 16 лв. на BERU - 14 KR-6 DU. Това е препоръчвания от тях модел за работа на газ, с 1 по-ниско топлинно число и разстояние между електродите 0.7 мм. Работят съвсем според очакванията ми, нищо че не са Motorcraft. Евентуално бих пробвал и с още едно топлинно число надолу.

EDIT: Тези свещи няколко дни по-късно ги свалих и сега отново съм със старите си свещи, които също са BERU. Забелязах, че новите на моменти имат сериозни пропуски в запалването и това варира според температурата на двигателя, а не съм минал и 1500 km с тях. Може да са дефектни, може и да са фалшиви. За сега най-сериозни доводи се заформят в полза на FoMoCo-то - най-малкото защото е сигурно, че са истински.
Последна промяна от dreadx на 10 юли 2012, 23:17, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от HACKO » 28 юни 2012, 01:11

Тва 0.7, много малко. Желателно е да се развиват на студено, на топло понякога изобщо не могат да се развият.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от koinov_bg » 28 юни 2012, 09:57

Все пак какво се оказа за тези наши стари госпожици,ел инсталацията трябва да е меко казано "пирфектна" та да нема ядове.

Колега нема нужда се набутваш за моторкрафт свещи по 8 кинта броя,Беру или Ен Же Ка както ти бях писал по нагоре вършат същата добра работа.Но да не забравиш да си вземеш свещи с един електрод,че за газ е малко по добре от колкото с 3 електрода.

След като си смениш свещите смени си и капачката и палеца,защото може да има някоя и друга микропокнатина по капачката и да не може да запалиш.
Другото което пробвал ли си на запалена кола с полуверизатор да пръскаш по капачката да видиш какво ще стане,тоест там кадето влизат кабелите леглата на капачката там пръскаш.
Ако има забележиш неравномерна работа на двигателя или в най лошия случай автомобила угасне да знаеш че си и за капачка и палец ЗАДЪЛЖИТЕЛНО,а ако не може да отложис смяната им с 1-2 месеца :)....Имай в предвид че идва есен и зима и много дъждове и влага,а на тези наши машини калпав ли е тока няма работа ни на газ ни на бензин.
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

p-pleven
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 03 юни 2009, 13:00
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK2, 1988 г.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от p-pleven » 28 юни 2012, 10:04

koinov_bg написа:Другото което пробвал ли си на запалена кола с полуверизатор да пръскаш по капачката да видиш какво ще стане,тоест там кадето влизат кабелите леглата на капачката там пръскаш.
Ако има забележиш неравномерна работа на двигателя или в най лошия случай автомобила угасне да знаеш че си и за капачка и палец ЗАДЪЛЖИТЕЛНО,а ако не може да отложис смяната им с 1-2 месеца :)....Имай в предвид че идва есен и зима и много дъждове и влага,а на тези наши машини калпав ли е тока няма работа ни на газ ни на бензин.
Това е добро! Ще пробвам! :drink:

Ще извините кръжочника, ама искам да попитам: има ли отношение добрата запалителна уредба към шума при работа на двигателя, като изключим момента при неработещ/и цилиндър?

dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Прекъсва/придърпва. Форд Фокус 1.6 1999

Мнение от dreadx » 29 юни 2012, 01:45

HACKO написа:Тва 0.7, много малко. Желателно е да се развиват на студено, на топло понякога изобщо не могат да се развият.
В много голяма заблуда съм бил явно, пише. че трябва да се развиват на поизстинал, или студен двигател:
Warning: Never remove spark plugs from a CVH engine when it is hot. ... Only remove plugs from the CVH engine when it is warm or cold - never when it is hot.

А тези свещи с 0.7 мм, самите BERU си ги препоръчват за Фиеста на газ. Оригиналните Champion също май са на някакво подобно:

RS9YC and RC7YC . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0.75 mm (0.030 in)
Note: The spark plug gap quoted is that recommended by Champion for their specified plugs listed above. If spark plugs of any other type are to be fitted, refer to their manufacturer’s recommendations.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта