Fobos или Lovato?

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
toto
потребител
потребител
Мнения: 300
Регистриран: 20 юли 2005, 23:18
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 97'
Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 12'
Местоположение: Пазарджик
Контакти:
Status: Извън линия

Fobos или Lovato?

Мнение от toto » 27 яну 2012, 22:43

Колеги ще трябва скоро да слагам газ на моята фиеста (MK4 1.25i 1997г.).

От това, което съм чел до момента съм се спрял на Fobos и Lovato. Сега ще споделя какво съм чувал за двете ситеми и моля да ме допълните или поправите:

Lovato:
+ хубава италианска марка с традиции в газовите системи
+ има добри отзиви
- некъде зачетох, че Lovato били много добри при обикновените газови, но били слаби при инжекционите.

Fobos:
+ има доста позитивни мнения по форумите
+ компютърът имал възможност за доста повече настройки спрямо италианските марки
- българска разработка

Също така искам да попитам дали някой може да ми препоръча сервиз в София, където могат да ми монтират газта, като имам изискване - сервизът да работи в събота или неделя. От опит знам, че след монтаж на газ често се налага да се ходи за някаква донастройка или за нещо друго. Иска ми се да мога да отида през уикенда, а не да бягам от работа през седмицата.
Изображение

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Fobos или Lovato?

Мнение от dimkar » 27 яну 2012, 23:42

Няма кой знае какво значение марката на ГИ. Има значение майсторът, който ще ти я сложи. А иначе, настройките на Фобос са почти без значение. Едва ли ще усетиш някаква разлика при отделните му режими. За сметка на това, имаха проблеми с компютъра. Не знам дали ги решиха.

vladoiko
потребител
потребител
Мнения: 169
Регистриран: 06 юни 2007, 16:20
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK4 2.0flexifuel+Gas Brc
Местоположение: Vidin
Status: Извън линия

Re: Fobos или Lovato?

Мнение от vladoiko » 28 яну 2012, 12:13

Имам Фобос монтиран 2008г в Плевен.Абсолютно никакви проблеми нямам,не са пипани настройки от началното монтиране.Сменям само двата филтъра,а това лято си смених всички мъркучи за газта защото бяха понапукани повърхностно.Преди 2 седмици един приятел ми направи кабел,софтуера си го има на сайта на фирмата и си е закачих на компа да погледна.Единственото което направих е да е наглася да превключва на газ на 20 градуса а не на 30 и на икомомичния режим да е не -5% а -10%.Имам още двама градски с Фобос и са доволни.

Потребителски аватар
biser_sg
потребител
потребител
Мнения: 24
Регистриран: 03 юли 2006, 21:24
Модел на автомобила: Ford Mondeo 130 hp '98+ГИ "ФОБОС"
Местоположение: STARA ZAGORA
Status: Извън линия

Re: Fobos или Lovato?

Мнение от biser_sg » 08 фев 2012, 18:07

Като ползвател на Фобос, горещо препоръчвам Ловато. Накратко- след като 2 пъти горяха и сменях газови инжектори, се повреди и компютъра. На 19. 10. 2011 г. от сервиза го демонтираха и го изпратиха на ремонт в София, като уговорката беше, понеже е 3та версия и в сервиза нямаха, от Фобос да изпратят оборотен, за да не карам на бензин. След като 2 пъти бъркаха и пращаха по-нови версии, на 13.12.2011 г. дойде някакъв друг, отремонтиран,за ремонта на който платих 116лв и изкара до 30.12. и пак се повреди. След няколко разговора по телефона с Вендов и служители от фирмата, на 28.01.2012 дойдоха моят комп и един оборотен, естествено не се учудих, когато моят се оказа отново дефектен и отпътува обратно за София, добре,че поне оборотния поне за сега държи. Няма да обяснявам, колко нерви потроших и за 3 месеца на бензин колко км минах, но съм разочарован от отношението на фирма Фобос към клиентите- 4 месеца не можаха да стигнат за качествен ремонт на моя компютър и за да се случи нещо трябва да стане скандал по телефона.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Fobos или Lovato?

Мнение от dimkar » 08 фев 2012, 18:29

Явно не са си решили проблемите от Фобос. :) В такъв случай, далеч от тях.

Потребителски аватар
_bioHAZArd_
потребител
потребител
Мнения: 286
Регистриран: 28 мар 2008, 13:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, Ford Mondeo 1995 2.0 136 hp 16V Ghia ГИ Фобос
Местоположение: Габрово
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Fobos или Lovato?

Мнение от _bioHAZArd_ » 08 фев 2012, 19:47

От почти две години имам Фобос. Миналата зима имах проблеми с работата на газ, оказаха се инжектори за смяна. Вече една година с новите нямам проблем.

Минусите, които забелязвам са:

1. При изминаване на 3-4 хил. км. след профилактиката копчето за смяна на режимите спира да работи от първият път, което е много странно - във Фобос нямат отговор на този въпрос.
2. Самите сервизи в различните градове, нямат единно мнение по въпроса дали можеш да минаваш профилактика/сервизиране в различен сервиз от този, в който са я поставяли. Това от своя страна може да доведе до проблеми с гаранционното обслужване. Дори във форума им не ми дадоха отговор на този въпрос. Всъщност Вендов отговори, че може - а след малко го изтри.


Като изключим горните неща съм доволен от уредбата. За съжаление нямам база за сравнение с друг инжекцион, и по-специално Ловато.

Моят съвет към теб е да избереш сервиз с добри отзиви за обслужването и възможно по-дълга гаранция. Фобос имат 2 години или 100 хиляди км на най-високия клас уредба - FOBOS 1 с цена 1120лв.
Една страна, един народ, единна вяра, нов живот!

Потребителски аватар
bard
потребител
потребител
Мнения: 95
Регистриран: 13 авг 2007, 17:21
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16V 101к.с. 2003г. ГИ Фобос
Status: Извън линия

Re: Fobos или Lovato?

Мнение от bard » 11 фев 2012, 19:52

toto написа:Колеги ще трябва скоро да слагам газ на моята фиеста (MK4 1.25i 1997г.).

От това, което съм чел до момента съм се спрял на Fobos и Lovato. Сега ще споделя какво съм чувал за двете ситеми и моля да ме допълните или поправите:

Lovato:
+ хубава италианска марка с традиции в газовите системи
+ има добри отзиви
- некъде зачетох, че Lovato били много добри при обикновените газови, но били слаби при инжекционите.

Fobos:
+ има доста позитивни мнения по форумите
+ компютърът имал възможност за доста повече настройки спрямо италианските марки
- българска разработка

Също така искам да попитам дали някой може да ми препоръча сервиз в София, където могат да ми монтират газта, като имам изискване - сервизът да работи в събота или неделя. От опит знам, че след монтаж на газ често се налага да се ходи за някаква донастройка или за нещо друго. Иска ми се да мога да отида през уикенда, а не да бягам от работа през седмицата.

Здрасти колега, аз карам с Фобос 30000км., като от монтажа до момента не съм имал никакви проблеми. По-важно е кой ще ти я монтира и настройва, ако е човек, който си разбира от работата и колата ти работи перфектно на бенз. няма да имаш проблеми. В други мои постове съм писал къде ми е монтирана.
Успех!

Потребителски аватар
powerstar
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 12 май 2011, 10:37
Модел на автомобила: Ford Scorpio 2.0 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Fobos или Lovato?

Мнение от powerstar » 22 фев 2012, 14:08

Ловато бяха добри на конвенционалните газови. Може да се каже, че Фобос по качество не отстъпват на Ловато, дори са и по- добри, но това е мое мнение. От финансова гледна точка Фобос са по- евтини от Ловато. Но най-важното е както е казал колегата по-горе да попаднеш на майстор, който знае какво прави и как да го направи, а да не се учи на твоята кола.
Карам стари дръгели, а бягат повече от нови!

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 14 госта