Как да намалим разхода на бензин, когато имаме ГИ?

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
didon80
потребител
потребител
Мнения: 1929
Регистриран: 19 ное 2007, 20:38
Модел на автомобила: Мондео МК3 GHIA X 2.2 TDCI 2005г.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... 74#p545238
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Как да намалим разхода на бензин, когато имаме ГИ?

Мнение от didon80 » 20 фев 2013, 18:23

Уточнявам, че преминаването на газ става при намаление, а не при увеличение на оборотите, не е задължително да са ниски. Ако е в движение и се шофира с 3000 оборота и отпуснем газта както сме на скорост и изчакаме оборотите да паднат някъде до 2500 минава на газ при условие, че вече е достигната и температурата. На място оборотите са от порядъка на 1300-1200 при студен мотор и затова като достигне температура за прехвърляне на газ трябва да се натисне леко газта до към 1500 оборота и вече самото прехвърляне на газ става при около 1100 оборота, които се определят от ЕКУ-то в зависимост от температурата както знаете. Затова за да стане преминаването възможно най-скоро след достигане на температурата трябва периодично да се опитват по-горе описаните неща.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Как да намалим разхода на бензин, когато имаме ГИ?

Мнение от dimkar » 20 фев 2013, 19:51

Това не ми се струва нормално. При мен си минава на газ и на празен ход, като вдигне 30*С, без да пипам педала на газта.

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Как да намалим разхода на бензин, когато имаме ГИ?

Мнение от Didibao » 20 фев 2013, 20:43

dimkar написа:Това не ми се струва нормално. При мен си минава на газ и на празен ход, като вдигне 30*С, без да пипам педала на газта.
Абсолютно и при мен е така.

Sent from my 3310I.
Изображение

Потребителски аватар
didon80
потребител
потребител
Мнения: 1929
Регистриран: 19 ное 2007, 20:38
Модел на автомобила: Мондео МК3 GHIA X 2.2 TDCI 2005г.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... 74#p545238
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Как да намалим разхода на бензин, когато имаме ГИ?

Мнение от didon80 » 20 фев 2013, 22:36

Моя ГИ е Lovato и така е програмиран. Идеята според мен е да се прехвърля на газ, когато двигателя не не е в режим на ускорение(натоварване) за да го щади. Може би ви се е случвало да ви свърши газта докато ускорявате и докато мине на бензин за секунда се усеща отлив на енергия все едно някой ви е натиснал спирачката в този момент. Точно това може да се случи и докато ускорявате и ГИ прехвърли от бензин на газ - щом при вас нямат значение оборотите вероятно ще потвърдите!

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Как да намалим разхода на бензин, когато имаме ГИ?

Мнение от dimkar » 20 фев 2013, 23:04

Не знам, първите 3-4 минути така или иначе карам с до 2000 об/мин. При самото превключване на газ не усещам придърпване. И все пак, тази настройка на твоя ГИ ми се струва твърде глупава.

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Как да намалим разхода на бензин, когато имаме ГИ?

Мнение от Didibao » 21 фев 2013, 00:21

Самото превключване от бензин на газ не се усеща, поради факта че ги реди един по един цилиндрите, такова нещо при мен се усеща като прехвърля от газ на бензин защото тогава не преминават един по един а всичките накуп се прехвърлят.

При свършване на газта се получава друго явление, пада налягането в рейката и тогава е нормално да се получи едно забиване докато обърне на бензин, но всичко пак е до настройка.
Изображение

Потребителски аватар
didon80
потребител
потребител
Мнения: 1929
Регистриран: 19 ное 2007, 20:38
Модел на автомобила: Мондео МК3 GHIA X 2.2 TDCI 2005г.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... 74#p545238
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Как да намалим разхода на бензин, когато имаме ГИ?

Мнение от didon80 » 21 фев 2013, 18:43

Аз също не усещам придърпване при преминаване от бензин към газ, само когато съм натиснал газта до ламарината при ускорение и газта е била твърде малко ГИ прехвърля на бензин и в този момент се усеща това за което писах. Според мен си има значение самия ГИ каква марка е както и за каква мощност на двигателя е предназначен и от там идва и разликата във възможностите и настройките му.
Шурея наскоро също сложи ГИ Ловато от същото място, където и аз преди години, само че неговия Голф е 1.6 75 к.с. и трябва да ви кажа, че ГИ няма нищо общо с моя: различен компютър, а изпарителя е сигурно 2 пъти по-малък!

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Как да намалим разхода на бензин, когато имаме ГИ?

Мнение от Didibao » 21 фев 2013, 23:36

Само да те поправя малко, ловато както и почти всички марки ГИ имат различни серии, имат евтини решения за непретенциозни автомобили, имат и скъпи, може да разгледаш примерно сайта на фобос или друга марка, размера на изпарителя зависи от мощността на автомобила, но едно ЕКУ което работи с автомобил 50 коня, може да работи също толкова добре и с автомобил 250 коня, стига редуктора да може да храни мотора.

Както казах вече, по евтините версии са с по малко настройки и обратното, примерно при мен има и 3 режима на каране, спортен, нормален и икономичен, разликата е, че при спорт инжекторните времена са по големи и съответно колата чувствително върви повече, естествено и разхода е по голям.
Изображение

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта