Предавам се .Къде да търся?

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
toon4o
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 05 ное 2007, 14:01
Модел на автомобила: fiesta 1,1 1991г. ,fiesta 1,3 1995г. , ;mondeo 1,6 16v
Status: Извън линия

Предавам се .Къде да търся?

Мнение от toon4o » 25 мар 2013, 21:21

Привет. Смених газовата уредба от едната на другата фиеста и се почна:16 на 100 разход само градско , 11,2 по магистрала със 100км.На старата разхода бе мах 7,3 , а сега не знам защо е толкова голям. Мондеото харчи 10 на 100 с ГИ фобос.Изпарителят е ловато електрически ревизиран с орг.ремонтен кит.Колата е със сменени филтри, масла и е извършена рег. на клараните.Разликата между старата и новата-старата палеше от раз студена на газ и при -20 миналата година , другата пали трудно на газ студена на топло по-лесно в момента,зареждам мондеото и фиестата на една и съща бензиностанция/разхода на мондеото остава същия/, не мирише на газ в гаража на фиестата ситрин.Не ми се прави упражнение за луди т.е да сменя кабелите свещите дори карб.вебер от едната на другата, до този момент тези части са давали разход около 7 със стария двигател.Газов анализатор да търся във града ли,що ли , щото "майсторите" ме уверяват , че всичко е ок и е нормално да гори толкова.Съмняваме гарнитурата под капака на филтъра и него скоро ще сменя и до там ,нямам повече никаква идея защо карам фиеста , а зареждам ЖИП. Иде ми да извикам като в" Ало,Ало":"Предавам се ще А.ам",т.е. на бензин защото там е около 7л на 100 .Ами това ми е болката .И трите коли ги карам в момента , _friends_ познайте на коя е теглича?

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Предавам се .Къде да търся?

Мнение от HACKO » 26 мар 2013, 09:15

В тази ситуация газовия анализатор е задължителен. Аз имах аналогични проблеми с газовата, като я сложих (извънградско гореше повече от градско), след смяна на платната (човека каза че е сменил и пружините вътре) и газанализатор, нещата си дойдоха на място.
За паленето на Газ, моното (предполагам че и твоята е моно) пали по-трудно от Вебера на 1.1.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

toon4o
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 05 ное 2007, 14:01
Модел на автомобила: fiesta 1,1 1991г. ,fiesta 1,3 1995г. , ;mondeo 1,6 16v
Status: Извън линия

Re: Предавам се .Къде да търся?

Мнение от toon4o » 26 мар 2013, 10:13

Много благодаря за бързия отговор.Пропуснах да спомена , че извърших смяната на мембраните и монтажа на газовата уредба сам като гледах от старата кола.Никъде не съм прочел , за смяна на пружинките, но ако открия нови и това ще пробвам.Относно газовия анализатор почвам да чета и може и това чудо да пробвам.Съмняваме нещо смесителната плочка ,свалих я от стария вебер , но не съм сигурен дали съм я поставил правилно/имам предвид обърната наобратно/. _friends_

dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Предавам се .Къде да търся?

Мнение от dreadx » 30 мар 2013, 13:03

Ако ти се занимава може да сложиш карбуратора от едната на другата (като изключиш бензина на моното и я оставиш само на газ за пробата) - предполагам, че разликите идват от плочката. А може и да е нещо тъпо, ама какво имаш предвид под плочката монтирана наобратно - дай снимки.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта