Питане за разхода

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Питане за разхода

Мнение от Polly » 05 сеп 2005, 12:50

Не успях да дойда в неделя да попитам, а и тази неделя няма да мога да дойда на срещата и затова питам тук.

Разхода е следния:
извънградско 6/100 газ;
комбинирано градско и извънградско 6.5/7/100 газ- с 3 човека и багаж;
каране на кратки разстояния от 1.5 км до към 10-12 км в това число палене на газ, и с ниска скорост 30-50 км - разход 6.5-7/100 газ.

В София обаче нещата се промениха пак, от 100 км 60 са ми градско, 40 са ми комбинирани градско и извънградско- разход 10.5/100. Като цяло разхода в София си остава 9.5-10.5/100 според карането. Винаги паля на бензин в София.

Разхода го засичам като пълня бутилката до горе и карам докато не свърши съвсем. Винаги зареждам от едно и също място- Лукойл. Настройките на газ са ми правени в сервиз Eurogas в Горна Баня.

На бензин градско каране разхода е 7/100 бензин, при това без да се съобразявам и мисля за икономично каране. Разстоянията пак са кратки.
Ниския разход на газ се постигна без да ходя за допълнителни настройки и без да правя нищо друго освен да карам.

Въпроса ми е трябва ли да се правят някакви допълнителни настройки, при положение, че без настройки разхода сам стана по-малък?
След като при разхода на бензин няма промяна, значи настройките на бензин са си наред и не би трябвало от тях да е проблема?
Въздушния филтър е нов.

Това, което установих разликата в разхода се дължи единствено и само на твърде субективни фактори, но не на стила на каране, други са, засега се въздържам да ги пиша, защото са абсурдни.
Докато не намеря решение съм решила да карам на бензин и без това от газта "спестявам" малко.
Въпреки това се надявам да се открие проблема:-)

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 05 сеп 2005, 13:11

Мисля, че си си екстра. Проблема които те притеснява според мен ти е от автоматика. Карай в града на бензин а извънграда на газ.
Направи обаче една бърза сметка и ще видиш, че макар и малко но пестиш дори в града когато си на газ. И що я палиш на бензин ?! Неще ли на газ или така си инструктирана? Незнам, моя и зимата го паля на газ. :D
Изписах го това и се върнах да видя въпроса ти но нещо ми се замъгли :oops: Разбрах, че ти е висок разхода в града нали?

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Polly » 05 сеп 2005, 13:17

Паля на бензин, защото така съм инструктирана. На газ и на бензин пали засега безотказно и добре;-)
Да правилно си ме разбрал, разхода на газ ми е висок според мен ( а сигурно и не само според мен) на градско каране.
Но защо не беше висок като я карах пак в градски условия, но не в София. Като налице бяха всички особености на градското каране- ниска скорост, кратки разстояния, спиране и потегляне и не на последно място същия стил на каране плюс палене на газ :shock:
Иначе аз изчислих излиза ми по-евтино с около 15 лв на месец, като карам на газ, в това число сипвам и бензин, минавам около 700-800км, но остават недостатъците на газта плюс високия разход, който е дразнещ :(

Потребителски аватар
bilder
потребител
потребител
Мнения: 359
Регистриран: 06 фев 2005, 23:09
Модел на автомобила: VW Polo 1.4i+CNG
Местоположение: София-Надежда 5
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от bilder » 05 сеп 2005, 13:20

Зареди на друга подобна газостанция да си сигурна че не е от това, защото може и налягането с което са ти напълнили да е било по ниско.

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Polly » 05 сеп 2005, 13:23

Зареждала съм и от други места, но там разхода стига 12/100, веднъж и 14/ 100, тези "постижения" си ги спестявам;-)
От Лукойл ми е най-нисък;-)

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 05 сеп 2005, 13:36

Моя разход 10-11 в града и 7-8 извънграда в зависимост от настроението и натовареноста на колата и движението.
Обаче, последно ми даде 8,5 смесено 50/50% градско/извън като гадското ми беше в София а извън по магистралата със 140 с моя дзвер с 4 степенна кутия. Градско последно засичане 9.
Градското ми беше минало 11 а сега падна с близо 2+ литра.
Как ?!
Имам сега малко повече мощност в ниските обороти и превключван малко по-рано предавките. На места където до сега съм завивал на 2-ра сега завивам на 3-та и след излизането от завоя си поема прилично на 3-та. Преди 2 вечери пък беше върха ... 1-ва и после 4-та .. не уцелих мястото на 2-рата. Замисли се малко но продължи на 4-та.
Еми това е според мен проблема ти е от автоматика. Карай в града на бензин щом не те кефи на газ.

Потребителски аватар
nld
потребител
потребител
Мнения: 110
Регистриран: 20 апр 2005, 19:19
Модел на автомобила: Форд Сиера 1.8 CL
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от nld » 05 сеп 2005, 13:38

А кога запоследно източи пробката под изпарителя? Изображение

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Polly » 05 сеп 2005, 13:42

Преди 2-3 месеца, но и веднага след като се източи разхода си беше същия-9-10/100, после карах, разхода сам си падна, сега пак стана същия- 9-10/100 и нагоре.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 05 сеп 2005, 13:49

Чеки сега, значи ти е падал разхода?
Ето видиш ли, че нещо не съм разбрал :wink:
С какви свещи си ? ако знаеш де :?
Ходи зареди и на OMV но поне 2 пъти. Тук в Плевен съм доволен от тях.
Появата ми на повече мощност е може би от :
- смених свещи - махнах BOSCH и сложих DENSO - разхода не падна веднага след това
- май са оправили газта

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Polly » 05 сеп 2005, 13:53

Да разхода падна, но само като карах извън София, и пак казвам имаше и градско каране и разхода беше значително по-нисък от този в София. Сипвах и от ОМВ и от Лукойл, без промяна, т.е. си беше и оставаше значително по-нисък.
Свещите са сменяни преди 10000км, моторкрафт от мотопфое, там ми правиха и настройките на бензин- карбуратор и клапани, доколкото си спомням.

Потребителски аватар
bilder
потребител
потребител
Мнения: 359
Регистриран: 06 фев 2005, 23:09
Модел на автомобила: VW Polo 1.4i+CNG
Местоположение: София-Надежда 5
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от bilder » 05 сеп 2005, 13:56

Ооо!
Не можеш да сравниш софийското с което и да е градско в БГ.
Затова ти пада разхода а в Сф е такъв.

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Polly » 05 сеп 2005, 13:58

Значи ли това, че всичко си е ОК?
Като видях, че ниския разход на газ е възможен сега се дразня, затова минах и на бензин пред газ за 1лв, предпочитам бензина.

Потребителски аватар
nld
потребител
потребител
Мнения: 110
Регистриран: 20 апр 2005, 19:19
Модел на автомобила: Форд Сиера 1.8 CL
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от nld » 05 сеп 2005, 14:00

Газта, мисля, е навсякъде гръцка. Някой от морето да каже има ли въобще БГ газ. Гръцката е отврат :(

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 05 сеп 2005, 17:17

Polly написа:Значи ли това, че всичко си е ОК?
Според мен си си наред !
Ако обаче в града по-малко се движи повече стои, пробвай това което права аз. Като ще стои по-дълго време преди да изгася двигателя щракам на неутрално копчето газ/бензи и я чакам да угасне сама.
В падането ми на градското има участие и това упражнение.
Ако ще караш на газ де :wink:
Щом филтъра, кабелите и свещите са ти ОК, извъградското също значи си имаш Фиеста слънце. Смесен цикъл и моя ме е довеждал до глупавата постъпка да го водя на майстор. Поне на газаджия случих :wink:

peroo
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 26 юни 2005, 21:07
Модел на автомобила: Fiesta 1.1i clx
Status: Извън линия

Мнение от peroo » 05 сеп 2005, 19:11

Разхода ти е добре при мен е същата работа с едната разлика че при мен зима и лято той си е един и същ. 8.6/100 градско и 6/100 извън. Свещите са моторкрафт, филтри глупости там всичко е наред. Чак сега видях че ти е автоматична скоростната кутия там разхода е малко по голям.

Пали я на газ колата защото сигурно е като при мен все се чудя само за едното палене къде отива тоя бензин.

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Polly » 06 сеп 2005, 20:59

Принципно паленето на бензин го препоръчват затова и на бензин паля, но засега малко се въдържам от газта.

stangen
потребител
потребител
Мнения: 488
Регистриран: 17 яну 2005, 13:56
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.1Mi 92
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от stangen » 07 сеп 2005, 10:20

Поли здрасти ! Моя разход на бензин е около 8/100 в града и около 6/100 извънграда ,на газ не знам за това ще сложа данните малко "на око" ако го превърнем в пари :
бензин 8 литра х 2.05 лева 16.4 лева
газ 10 литра х .94 лева - 9.40 лева

на мен ми излиза почти два пъти по ефтино да карам на газ !
Изображение

Потребителски аватар
nld
потребител
потребител
Мнения: 110
Регистриран: 20 апр 2005, 19:19
Модел на автомобила: Форд Сиера 1.8 CL
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от nld » 07 сеп 2005, 11:54

Аз смъквам още разхода, като зареждам с отстъпка в Люлин за около 0,90 лв газ - с/у Фантастико Кооп. пазар, 2 км. от OMV тунела :lol:

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта