АГУ за Форд Галакси 2.3

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
s_stanoikov
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 05 дек 2014, 09:49
Модел на автомобила: форд галакси 2.3 бензин 2004г.
Status: Извън линия

Re: АГУ за Форд Галакси 2.3

Мнение от s_stanoikov » 12 дек 2015, 09:06

Здравей Колега, Честито и много без аварийни километри , Аз съм с БРЦ всичко и до сега за година 15 000 км. без забележки но споредмен ако нети се дават много пари, колегата slavei2003 e с българска на фобус и дори сам си я е монтирал - без рейка за мазане на клапаните :D
И наче на бензин си е доста солено да се кара, на газ е поносимо при мен около 12-13 на дълго и 15-16 градско в софия иначе откъм потдръжка
Предни накладки ТРВ 90 лв, задни 40лв., масла и филтри от маслата бг. 5-30 Кастрол Фордовски за 65лв., 5 литра/Двигатела събира точно 4л./, въздушен филтър 30лв., Поленов 35/трябва да свалиш машинката-рамената на чистачките за да го смениш и ако го правиш зачисти и шарнирите на системата и гресиране и наче им е слабо място/,маслен филтър 12лв. и това от мен .Снещо ако мога да съм ти полезен съм насреща :D

yorki_man
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 21 окт 2010, 09:40
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 Ghia, Ford GALAXY 2.3
Местоположение: Лясковец
Status: Извън линия

Re: АГУ за Форд Галакси 2.3

Мнение от yorki_man » 13 дек 2015, 18:48

Благодаря за отговора! Изглежда тук при нас в провинцията Горна Оряховица :), цените са по-ниски. Маслен филтър 10лв, въздушен 12лв, Относно поленовия - благодаря, сега ще го сменям и надничах как ще стане това. Имах проблеми с антената, шумеше ми радиото. Оказа се, че на последното странично дясно стъкло залепеното не е реотан-нагревател а точно това си е антената. Почистих клемите и всичко си е ОК. като цяло съм доволен от избора си, голяма широка, засега стегната кола. Мек съединител, чувствителен педал на газта и страхотни спирачки. Относно "газовото" :) Доста почетох, разбрах, че ако неискаш проблеми БРЦ и други подобни за около 1500лв. Реших да рискивам защото наистена са ми множко тия пари за газ, пък неисках дизел. Утре 14.12.2015г ще я оставям в един сервиз в Горна Оряховица - при братята, там ще монтират газов инжекцион, с бутилка на резервната гума, някаква с ново поколение компютър 2015г, адаптивна с възможност за смесване на петрол и газ при нужда и други такива. За марката ще разкажа подробно като поговоря пак с майстора - Красимир, понеже имаше варианти. Всичко ще е 900лв. Моля се, след монтажа на газта да не се разбута колата, защото сега много добре и спокойно си върви, пък после ще видим, ще напиша впечатления.
Изображение

yorki_man
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 21 окт 2010, 09:40
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 Ghia, Ford GALAXY 2.3
Местоположение: Лясковец
Status: Извън линия

Re: АГУ за Форд Галакси 2.3

Мнение от yorki_man » 31 дек 2015, 09:28

Здравейте! Реших да се похваля с какво оборудвах моето Галакси 2.3. В сервиз в Горна Оряховица ми монтираха газов инжекцион в следната комплектация: рейка - Valtek, изпарител - Eruno, сонда - Tomasetto, управление - BSM-max obd (с опция за добавяне на бензин, която е излкючена в момента), бутилка на резервната гума (малко с поплавъка ще има регулировка защото рано изключва клапана, но и това ще стане). Извинявам се ако някои от имената на елементите не са изписани правилно. Ами това е което вече имам за една сума малко под 1000 лв. Разход още не съм засичал, но смесено е около 12/100. Препоръчаха ми да зареждам Еко,OMV, Shell, Rompetrol за останалите не е желателно. Ако някой иска да пита нещо да ми пише. Ще се наложи сега да сменя свещи защото ми придърпва като е студена (това го правеше и преди да сложа газта), ако някой иска да даде безплатен съвет, благодаря предварително. :) Здраве и късмет на всички през новата 2016г и модераторите да не са толкова строги! :)
Изображение

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: АГУ за Форд Галакси 2.3

Мнение от tikva » 31 дек 2015, 11:14

yorki_man написа:Здравейте! Реших да се похваля с какво оборудвах моето Галакси 2.3. В сервиз в Горна Оряховица ми монтираха газов инжекцион в следната комплектация: рейка - Valtek, изпарител - Eruno, сонда - Tomasetto, управление - BSM-max obd (с опция за добавяне на бензин, която е излкючена в момента), бутилка на резервната гума (малко с поплавъка ще има регулировка защото рано изключва клапана, но и това ще стане). Извинявам се ако някои от имената на елементите не са изписани правилно. Ами това е което вече имам за една сума малко под 1000 лв. Разход още не съм засичал, но смесено е около 12/100. Препоръчаха ми да зареждам Еко,OMV, Shell, Rompetrol за останалите не е желателно. Ако някой иска да пита нещо да ми пише. Ще се наложи сега да сменя свещи защото ми придърпва като е студена (това го правеше и преди да сложа газта), ако някой иска да даде безплатен съвет, благодаря предварително. :) Здраве и късмет на всички през новата 2016г и модераторите да не са толкова строги! :)
Не е от свещите.Дори и да ги смениш ще бъде временен ефекта.Като начало пробвай да им нанесеш лека корекция.В хайнеса описват тази манипулация.Ние се каним да мерим компресия, ма къде.......Не че двигателя работи лошо, но има неща които не ми харесват.Успех.

yorki_man
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 21 окт 2010, 09:40
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 Ghia, Ford GALAXY 2.3
Местоположение: Лясковец
Status: Извън линия

Re: АГУ за Форд Галакси 2.3

Мнение от yorki_man » 02 яну 2016, 22:56

Не е от свещите.Дори и да ги смениш ще бъде временен ефекта.Като начало пробвай да им нанесеш лека корекция.В хайнеса описват тази манипулация.Ние се каним да мерим компресия, ма къде.......Не че двигателя работи лошо, но има неща които не ми харесват.Успех.
Здравейте!
Значи ли, че можеби съм на вече издухан двигател щом смятате компресия да мерите? маслото засега не ми мърда, уж не пуше. като позагрее към 80 градуса няма проблеми, като си работи студена на оборот също няма проблеми. прави го единственно ако я настъпя рязко докато е студена. Сега и акумулатор ще купувам, естественно "първият собственик" от когото е взета не го е сменял и на мен се пада честта. Гледам, че е със 71А, мисля, че е голям ама досега щом е била с такъв....
Изображение

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: АГУ за Форд Галакси 2.3

Мнение от slavei2003 » 03 яну 2016, 09:43

Придърпването на студен мотор на бензин е характерно при изгорял подгрев на сондата,защото тя работи коректно след около 300 градуса.На газ няма проблеми дори и студена.Ако придърпва и на газ студена има друг проблем. :twistednew:

yorki_man
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 21 окт 2010, 09:40
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 Ghia, Ford GALAXY 2.3
Местоположение: Лясковец
Status: Извън линия

Re: АГУ за Форд Галакси 2.3

Мнение от yorki_man » 03 яну 2016, 13:39

Благодаря на всички отзовали се с мнение по въпросите! Със сигурност ще имам и други питания, постепенно като си я опозная машината! Живи и здрави бъдете!
Изображение

Gadnyara
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 16 мар 2014, 10:22
Модел на автомобила: Transit Van MK7, MT, 2008, 2.2l/140ps,
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: АГУ за Форд Галакси 2.3

Мнение от Gadnyara » 03 яну 2016, 22:10

За придърпването на студено залагам на "осветителната" система: свещи, кабели и/или комутатор.

Каква бутилка успяхте да вкарате под багажника?
(Нямах възможност да се разправям лично с Галактиката и сега там е 40л бутилче. Почти съм сигурен, че можех да набутам 60л. Щом на лека кола успях...)
Човек се учи докато е прост!

yorki_man
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 21 окт 2010, 09:40
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 Ghia, Ford GALAXY 2.3
Местоположение: Лясковец
Status: Извън линия

Re: АГУ за Форд Галакси 2.3

Мнение от yorki_man » 03 яну 2016, 23:41

Gadnyara написа:За придърпването на студено залагам на "осветителната" система: свещи, кабели и/или комутатор.

Каква бутилка успяхте да вкарате под багажника?
(Нямах възможност да се разправям лично с Галактиката и сега там е 40л бутилче. Почти съм сигурен, че можех да набутам 60л. Щом на лека кола успях...)
Понеже аз ненастоявах за максимално голяма бутилка, сложихме такава, че да не е най ниската точка от колата - такава излезе 42-43 литра. Мисля, че 200mm висока на диаметър 600mm(дано неподвеждам). За съвета за свещите благодаря, и аз си мисля, че трябва да почна от тях. Единият вариант в да питам във сервиз на Форд, другия мисля NGK!?! Приемам предложения.
Изображение

Gadnyara
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 16 мар 2014, 10:22
Модел на автомобила: Transit Van MK7, MT, 2008, 2.2l/140ps,
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: АГУ за Форд Галакси 2.3

Мнение от Gadnyara » 04 яну 2016, 00:26

Свещи: лично аз предпочтам NGK, модел по предписание. Досега колкото пъти съм се усъмнил, че имам проблем в тях, винаги съм купувал излишни комплекти. Иначе казано, на под 50-60 хил. км не съм сменял основателно NGK лампи.
Моторкрафт е марка (може би смениха името ѝ), за която съм останал с много добри впечатления. Но ценово на мен лично са ми по-скъпи от съответния NGK.
Лошото е, че кабелите също са с някакъв ограничен ресурс, а комутаторът е слабо място при тях... Може да се наложи да смените и трите вида части, докато изчистите проблема.

За бутилката. ф630/ф230, 61л. Такава наложих на мястото отдолу и наистина слизаше ниско, но този ван си има добра височина на купето. А при 40л бутилка има малък радиус на действие, ако се товари и натиска...

П.п. Счита се за лош вкус да се цитира последното мнение - логично е, че отговаряте на последния.... ;)
Човек се учи докато е прост!

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: АГУ за Форд Галакси 2.3

Мнение от tikva » 04 яну 2016, 10:04

yorki_man написа:
Не е от свещите.Дори и да ги смениш ще бъде временен ефекта.Като начало пробвай да им нанесеш лека корекция.В хайнеса описват тази манипулация.Ние се каним да мерим компресия, ма къде.......Не че двигателя работи лошо, но има неща които не ми харесват.Успех.
Здравейте!
Значи ли, че можеби съм на вече издухан двигател щом смятате компресия да мерите? маслото засега не ми мърда, уж не пуше. като позагрее към 80 градуса няма проблеми, като си работи студена на оборот също няма проблеми. прави го единственно ако я настъпя рязко докато е студена. Сега и акумулатор ще купувам, естественно "първият собственик" от когото е взета не го е сменял и на мен се пада честта. Гледам, че е със 71А, мисля, че е голям ама досега щом е била с такъв....
ми смятам да измерим компресията защото се оказва че това е точно толкова важно, колкото смяната на свещи и масло.Никога не сме го правили , а за мен това е груба грешка.На това отгоре по малко изчезва масло и то се вижда по ръбовете на двигателя.Отделно си имаме и малки детонации,които на ОБД се виждат , а при рязко подаване на газ в движение се чуват,ма тогава и колата има едно временно замисляне за секунда -две и чак тогава се отпушва.Иначе сме слушали още две коли и нашата е направо безшумна ,ма аз й се взирам много .

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта