Нови изисквания към газовата уредба при ГТП

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
baro
потребител
потребител
Мнения: 597
Регистриран: 07 окт 2008, 22:31
Модел на автомобила: Ford Fiesta МК3 2.0 16v DOHC 136 ps. 95г.
Status: Извън линия

Нови изисквания към газовата уредба при ГТП

Мнение от baro » 07 фев 2016, 00:19

Здравейте колеги,някой минавал ли е скоро преглед? Разбрах ,че има нови изисквания към бутилката на АГУ. В табелката трябва да има знак Е13 ,което било европейски стандарт. Евро сонда с клапан и др. Разбрах от приятел който са върнали при преглед в пункта, при което прегледа му е излязал 200 лв .Заради смяна на бутилка със сонда и преглед и издаване на документи за АГУ.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нови изисквания към газовата уредба при ГТП

Мнение от madboy » 07 фев 2016, 01:08

То от няколко години, евросондата е задължителна.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

gras
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 21 ное 2014, 22:40
Модел на автомобила: Ford Fiesta МК3 1.1 1989 - подарена ; Vaz 2101 - 1977 ; Ford Mondeo MK3 1.8 2001 ;
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Нови изисквания към газовата уредба при ГТП

Мнение от gras » 07 фев 2016, 08:44

Колега ,аз минах преглед пред месец и половина - не са ми правили проблем. 2014г като отидох да минавам преглед , при едни тъпанари , искаха да сменя бутилката ,че била на повече от 10 години (имало в закона ,трябвало задължително да я сменя и т.н)..Тогава се заядоха : "или пишем че нямаш газова уредба или сменяш бутилката".... Теглих им една и отидох на друг пункт , където минах без никакъв проблем.

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Re: Нови изисквания към газовата уредба при ГТП

Мнение от pantata » 07 фев 2016, 09:35

Не напразно не са те пуснали... а за вторите има приказка за луд и баница. notworking
Чак се чудя как хората се хвалят, че се движат с техн. неизправни автомобили, а го приемат и за заяждане. Не се извинявам, ако и аз съм засегнал колегата горе. :shock:
Изображение

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Нови изисквания към газовата уредба при ГТП

Мнение от dimkar » 07 фев 2016, 10:18

Във вторник ще минавам преглед с Алмерата и ще видя каква е работата.

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Нови изисквания към газовата уредба при ГТП

Мнение от essex » 07 фев 2016, 12:02

Това с евро сондата е поредната глупост на държавата ни, как до сега се караше без клапан на газовата бутилка и то без да гърмят като бомба със закъснение?
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Нови изисквания към газовата уредба при ГТП

Мнение от slavei2003 » 07 фев 2016, 12:36

Като с касовите апарати за всички търговци,че и връзка с НАП.След въвеждането им веднага станахме Швейцария на балканите. :twistednew: Ако сами не се погрижим са безопасността, няма кой.Наличието на нова бутилка и евро-сонда не гарантира нищо, а фиктивния преглед при тези обстоятелства става задължителен.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нови изисквания към газовата уредба при ГТП

Мнение от S_C » 07 фев 2016, 13:17

Кое точно и е неизправно на бутилка без "евросонда". Газ ли изпуска, колата ли цапа въздуха повече, някаква различна газ ли се зарежда в тия коли? Жалките опити на държавата да въвежда "евронорми" без никаква връзка с реалния свят е крайно време да приключат, защото тука "евро" си стана отвсякъде мръсна дума. Новият внос от Холандия и Италия да не е с евросонди? Там карат със старите, че и с номера от преди 30 години карат...ама ние все гледаме да сме с най-широко отворен за иновации задник. И ни ги натаковат иновациите де...доста успешно. Явно политиците разчитат вече да сме усвоили главните европейски ценности и да е започнало да ни харесва...иновирането.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

gras
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 21 ное 2014, 22:40
Модел на автомобила: Ford Fiesta МК3 1.1 1989 - подарена ; Vaz 2101 - 1977 ; Ford Mondeo MK3 1.8 2001 ;
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Нови изисквания към газовата уредба при ГТП

Мнение от gras » 07 фев 2016, 14:06

pantata написа: Чак се чудя как хората се хвалят, че се движат с техн. неизправни автомобили, а го приемат и за заяждане. Не се извинявам, ако и аз съм засегнал колегата горе. :shock:
Колега не си ме засегнал. А относно автомобила ми е в пълна изправност (вероятно в пъти по-добро състояния от твоя) с бутилка на 13 години!!!! Има паспорт на газовата и всичко необходимо . Освен това на прегледа винаги задължително ми проверяват и газовата уредба за течове - не си мисли,че не се проверява и те пускат ей така!!! Доколкото разбрах според закона бутилките имат гаранция 10 години, като изтекат сменяш бутилката без значение в какво състояние е - поредният начин да те принудят да даваш излишни пари. А за конкректния случай ,който според теб не е заяждане , въпрсония пункт за ГТП ми се каза :" ако искаш да ти пишем газовата в прегледа трябва да ти сменим бутилката - бутилка 80 лв със смяната 120лв. ( пункта е към сервиз) , иначе може да минем колата така , само че все едно , че нямаш газова , ще ти махнем стикера от задното стълко и в документите няма да пише че имаш газ. " . Като ги попитах ако ме спрат за преверка от КАТ и ме глобят за нерегистрирана газова отговора беше "няма бе , казваш че си сложил газовата преди седмица и си готов , досега всички коли така ги минаваме и няма проблеми , само ще дадеш 5-10 лв отгоре , че си затваряме очите.........". Според мен коментара е излишен.
Последна промяна от gras на 07 фев 2016, 16:20, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Нови изисквания към газовата уредба при ГТП

Мнение от HACKO » 07 фев 2016, 14:30

Не е задължително да се сменя, но трябва да се изпита отново, да и се направи хидравличен тест и да се снимат заварките с ренген, защото метала корозира, това че отвънка бутилката изглежда нормално не значи че и отвътре е така. При положение, че нова бутилка е 50-60лв, надали е оправдано тестването на старата бутилка.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Нови изисквания към газовата уредба при ГТП

Мнение от essex » 07 фев 2016, 22:59

Аз също смятам че газова бутилка над 10 години просто е за смяна, когато нещо си е старо и износено добре съгласен съм, както казва Наско корозията на заварките оказва влияние с времето и едни 100-150 лв за нова бутилка пред безопасността определено е за предпочитане.
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Нови изисквания към газовата уредба при ГТП

Мнение от slavei2003 » 08 фев 2016, 10:53

Първи признак за незабавна смяна на бутилката е задръстването на цедката на сондата с ръжда.Първо се появява ръжда във филтъра за високо налягане.След като махнах сондата и пипнах с пръсти вътре,усещането беше,като хвърлена морска сол върху лед. :twistednew: Бутилка от Беларус на 23г.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта