АГУ C-MAX 1.8

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
igpetkov
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 02 юни 2015, 20:10
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

АГУ C-MAX 1.8

Мнение от igpetkov » 22 фев 2016, 09:06

Здравейте, колеги!
Има много писано на темата за АГУ, изчетох доста, но искам, да напиша за моя случай, за да получа мнение по конкретната ситуация.
От юни месец съм собственик на Фокус Ц-макс 2004 1,8 125к.с. Имах проблеми с горенето на масло , гореше доста без да имам проблем с вървене, прекъсване и т.н. и направих ремонт на двигателя и проблема спря. Нямах никакви проблеми с маслото и вървенето, така че реших да мина на следващата стъпка - поставяне на АГУ, тъй като затова си бях взел бензинка.

Монтираха ми АГУ Landi, в Изгрев до стадиона (ако някой е от Бургас). При първото излизане на магистрала до Пловдив и обратно нямах проблеми и разхода беше 11- 11,5 при скоротст 130-140 км/ч. След около две седмици отново пътувах и още на излизане от Бургас ми светна лампата за двигателя, но колата си вървеше и отидох до Пловдив и се върнах с нормална скорост , разходът беше същия. При посещението на газаджиите ми казаха, че проблемът бил във втората ламбда сонда след каталиозаторът, но нямало проблем и мога да си карам.

Та въпросът ми е, нормално ли е това и как ви се струва разходът на гориво (11,5 по магистралата Бургас - Пловдив при скорост 135-140 км/ч). И някой може ли да даде съвет какво да правя с тази лампа, има ли начин за премахване на тази грешка.

Предварително, благодаря за мненията ви

Потребителски аватар
ieiei
потребител
потребител
Мнения: 389
Регистриран: 11 май 2007, 12:50
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: АГУ C-MAX 1.8

Мнение от ieiei » 22 фев 2016, 15:09

Разхода е голям.Донастройка на газта вероятно ще реши и 2та проблема.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: АГУ C-MAX 1.8

Мнение от synthez 3D » 22 фев 2016, 18:34

Просто трябва да настояваш да ти настроят газовата. При нормална работа не трябва да светят никакви лампи.
Изображение

igpetkov
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 02 юни 2015, 20:10
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: АГУ C-MAX 1.8

Мнение от igpetkov » 23 фев 2016, 07:57

Благодаря за мненията.

Ще отида пак за настройка. Предния път ми загасиха лампата и ми казаха, че било от задната ламбда сонда (след катализатора). Но и на мен ми се стори, че разхода е голям. От какво мислите, че свети , сместа е богата или бедна или нещо друго?

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: АГУ C-MAX 1.8

Мнение от mclsdreal » 23 фев 2016, 09:07

Голяма грешка правят много хора, когато им светне нещо на таблото да ходят при газаджията.... Първо се качва на една диагностика в сервиз, и след това се ходи на газаджия...те могат да ти извадят от 9 кладенеца вода и да те убеждават в какво ли не! Все пак не забрявайте, че газовата уредба е второто гориво!
I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: АГУ C-MAX 1.8

Мнение от slavei2003 » 23 фев 2016, 10:43

mclsdreal написа:Голяма грешка правят много хора, когато им светне нещо на таблото да ходят при газаджията.... Първо се качва на една диагностика в сервиз, и след това се ходи на газаджия...те могат да ти извадят от 9 кладенеца вода и да те убеждават в какво ли не! Все пак не забрявайте, че газовата уредба е второто гориво!


Прав си колега ,а и няма настройка на газов инжекцион,която да свали разхода с близо 30- 40%. :twistednew:


http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=7320


http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=17964

igpetkov
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 02 юни 2015, 20:10
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: АГУ C-MAX 1.8

Мнение от igpetkov » 15 мар 2016, 08:50

Колеги, реших да споделя , какво стана с моя проблем, за да има отправна точка за други в същата ситуация.
След последното ми посещение при газаджиите съм много доволен. Те нулираха и настроха отново системата, а аз направих тестово каране от 90 км (Бургас - Надлеза за Карнобат - Бургас по магистралата) със около 95 - 100 км/ч, като зарердих на Газпром до Метро в Бургас. След като се върнах и заредих пак се оказа е разходът е 8,1. Това стана при загрял двигател, толкова колкото да се включи газовото. Разходомерът на бордкомпютъра показваше с един литър по - малко , но това е бял кахър. По - важното е, че и лампата за ламбда сондата не свети вече. След това съм пътувал по магистралата два пъти като разходът се вдига с около 1л на всеки 15-а километъра повишаване на скороста, което мисля че е нормално.
Надявам се да нямам повече проблеми и дано тази тема помогне на хора които търсят инфо по случая

Благодаря на всички участвали в темата и леко и безпроблемно шофиране

geromessi
потребител
потребител
Мнения: 54
Регистриран: 27 сеп 2014, 09:15
Модел на автомобила: Focus MK2
Status: Извън линия

Re: АГУ C-MAX 1.8

Мнение от geromessi » 27 мар 2016, 11:28

Колега все пак е добре да направиш една диагностика и на самата кола (не при газаджиите). Предполагам , че светнатата лампа на таблото се дължи от кофти настройките , които са ти направили 1я път. Но все пак ако бях на твое място бих се уверил , че всичко по бензиновата система е наред и в норми , защото това е отправна точка при работата на една кола на газ :)
Поздрави !

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта