Съвет за газов инжекцион на Форд Фокус 1,6 i, 1999 г.

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
vesi_sd
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 19 окт 2007, 18:06
Модел на автомобила: Форд Фокус 1,6 i, 1999 г., хеджбек
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Съвет за газов инжекцион на Форд Фокус 1,6 i, 1999 г.

Мнение от vesi_sd » 17 сеп 2016, 18:19

Здравейте!

Виждам, че нещата са сложни за мен и искам да Ви помоля за съвет при избора ми на газов инжекцион на Форд Фокус 1,6 i, 1999 г., хеджбек.
Имам познат, който кара същата кола като мен само, че комби и е с Lovato SMART LPG http://lovato.bg/wpcproduct/%D0%BB%D0%B ... st-6-obd2/ обясни ми че е доволен, но колата била малко мудна спрямо бензина. Тогава реших, че ще слагам такъв газов инжекцион, защото видях и 5 години гаранция, което ме нави още повече. Ходих при сервиза и за да се застраховам попитах за газова система, която да отговаря най-добре на моя автомобил. От същия сервиз където е монтирал и моя познат, веднага ми отговориха, че за да има най-малко проблеми и да си карам автомобила без грижа трябва да сложа AC STAG 4 QBOX http://www.autogas.bg/gazoviuredbi.php?id=52 но ми казаха, че всички поставени газови инжекциони били с гаранция 2 години или определени изминати километри. Сега се закопах още повече в избора си и ще Ви помоля за съвет какъв инжекцион да сложа?
Форд Фокус 1,6 i, 1999 г.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвет за газов инжекцион на Форд Фокус 1,6 i, 1999 г.

Мнение от S_C » 17 сеп 2016, 22:40

В друг сервиз ако отидеш, там някой друг ще си похвали неговата си стока, с която работи отдавна и на която знае тънкостите. Няма такава газова система, дето да ти я монтират и да не я пипнеш 5, та дори и две години. Има някакъв пробег, след който винаги имаш маса неща за правене, настройки и т.н. Това е неприятното с газта, че когато и да я зкаараш в сервиза, все ще има какво да се прави или поне да се провери. Това е компромиса, за сметка на цената на горивото. За загубата на мощност...относително е.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Съвет за газов инжекцион на Форд Фокус 1,6 i, 1999 г.

Мнение от Eastbourne » 18 сеп 2016, 16:09

Първо най-важно е как ще ти я сложат и как ще ти я настроят.
Второ, поне според мен, е да е масова система, защото има марки, на които имат само едно представителство в София и някои газаджии нямат софтуер за тях.
Масово гаранциите са по 2 години и/или 50 000 км

Заслужава си да дадеш някой лев отгоре, защото системата си я избиваш за 1-1,5 година

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта