АГУ за Mondeo 2.5 V6 2001г.

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
hyusein
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 18 сеп 2016, 08:20
Модел на автомобила: Mondeo mk3 2.5 v6 170 кс
Местоположение: Айтос
Status: Извън линия

АГУ за Mondeo 2.5 V6 2001г.

Мнение от hyusein » 21 ное 2016, 16:09

Здаравейте колеги.Има ли някой да кара на газ същия двигател и ако може да сподели мнения.Моето мондео го купих с вече монтиран газов инжекцион но монтажа е под всякаква критика.Компютъра на газовото е на MIM GAS испарителя незнам каква марка е защото не се вижда.Няма монтиран сензор за налягане на смукателния колектор.Въобще най ефтинния вариант на ГИ който може да бъде.И като бонус си оставили ръцете при монтажа.Ако карам на газ след няма и 2 км. колата започва да придърпва и разваля и работата на бензин.На диагностиката и късите и дългите тримове са на 25% което означава че газовото не е добре настроено и компа на колата коригира бензиновите времена и за това не работи и на бензин.След около 50-60 км.каране на бензин късите тримове падат на -5% до 5% и работата на бензин се оправя.Понеже Бургас ми е на 25 км. закарах колата в сервиза на Илия (чувал съм че е добър газаджия )и човека я погледна и ми каза че с това газово колата няма да върви ( и е прав за това) та въпроса ми е заслужава ли си да дам 1500 лв.за добро газово или да си я карам на бензин.Не ми се свидят пари за хубаво газово но неща да ходя постоянно за настройки и да ме будалкат че нещо с бензина не е наред.

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: АГУ за Mondeo 2.5 V6 2001г.

Мнение от slavei2003 » 22 ное 2016, 15:55

За около 560 лв.и малко работа, ще се радваш на кола работеща прекрасно на газ.https://fobosgas.com/product/1378/mini- ... ndara.html :twistednew:

hyusein
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 18 сеп 2016, 08:20
Модел на автомобила: Mondeo mk3 2.5 v6 170 кс
Местоположение: Айтос
Status: Извън линия

Re: АГУ за Mondeo 2.5 V6 2001г.

Мнение от hyusein » 23 ное 2016, 14:32

Колега благодаря за отговора и линка който си качил.Ще събирам още мнения понеже не бързам за газовото.Искам да чуя мнения от колеги които карат кола със същия двигател на газ.

mi67
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 03 сеп 2012, 22:37
Модел на автомобила: toyota Corolla E15; Ford Fiesta 1.4 16V
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: АГУ за Mondeo 2.5 V6 2001г.

Мнение от mi67 » 24 ное 2016, 21:38

Направи снимки на компютъра , изпарителя и монтажа на уредбата.Качи ги тук или дай линк да видим снимките. Имам опит с тази система. На пръв поглед е проста , но има заключени с парола менюта , които дават допълнителни възможности за настройка. Така че може да не си изтеглил най- късата клечка. Допълнително ще коментирам , като видя снимките.Коя година е колата и колко к.с е двигателя. Поздрави.

hyusein
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 18 сеп 2016, 08:20
Модел на автомобила: Mondeo mk3 2.5 v6 170 кс
Местоположение: Айтос
Status: Извън линия

Re: АГУ за Mondeo 2.5 V6 2001г.

Мнение от hyusein » 25 ное 2016, 11:43


hyusein
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 18 сеп 2016, 08:20
Модел на автомобила: Mondeo mk3 2.5 v6 170 кс
Местоположение: Айтос
Status: Извън линия

Re: АГУ за Mondeo 2.5 V6 2001г.

Мнение от hyusein » 25 ное 2016, 12:01

Колега mi67 изпарителя е марка zavoli но не мога да и направя по добра снимка защото е монтиран долу до носача.

mi67
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 03 сеп 2012, 22:37
Модел на автомобила: toyota Corolla E15; Ford Fiesta 1.4 16V
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: АГУ за Mondeo 2.5 V6 2001г.

Мнение от mi67 » 26 ное 2016, 10:44

Колега, сега видях че преди месец си писал в темата на колегата AlexP относно ГИ за Форд Мондео 6ц. , че имаш такава кола и искаш да и монтираш газова уредба. След месец отваряш тема в която пишеш , че притежаваш кола с монтиран ГИ , на които майсторите са си оставили ръцете и е възможно най- евтиния вариант и това е наистина така, като видях снимките. Та къде е истината. Кажи как стоят наистина нещата и тогава ще ти кажа моето мнение и какво може да се направи по въпроса.

hyusein
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 18 сеп 2016, 08:20
Модел на автомобила: Mondeo mk3 2.5 v6 170 кс
Местоположение: Айтос
Status: Извън линия

Re: АГУ за Mondeo 2.5 V6 2001г.

Мнение от hyusein » 26 ное 2016, 13:16

Коега mi67 колата я взех Юни месец 2016г. с монтиран ГИ.След като я купих неможах да мина и 300 км. и колата издуха гарнитури и на двете глави на двигателя и така стоя в сервиз месец и половина.В сервиза след ремонта я запалиха на газ и колата не държеше стабилни обороти и така си я прибрах.Запалиха я на газ понеже бензиновата помпа не вдигаше достатъчно налегане и изобщо не палише на бензин.Смених бензиновата помпа и реших да я карам десетина хиляди км.само на бензин защото ако стане проблем с колата по лесно ще го хвана.През това време ходих и в газ сервиз и там ми казаха че с това газово няма да работи колата.В темата на колегата AlexP писах че искам да монтирам ГИ защото тази която е в момента на колата при всички случаи ще я демонтирам.Не ми се свидят пари за скъпо газово но преди да ги дам искам да знам че няма да имам проблеми с нея.Сигурен съм че никой газаджия няма да ми каже какви проблеми може да имам с монтираното от него газово.Затова питам във форума ако има колеги с такъв Форд да кажат имат ли ядове на газ.

mi67
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 03 сеп 2012, 22:37
Модел на автомобила: toyota Corolla E15; Ford Fiesta 1.4 16V
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: АГУ за Mondeo 2.5 V6 2001г.

Мнение от mi67 » 27 ное 2016, 16:13

Ядове собствениците имат , когато искат да минат по най- тънката лайстна и попаднат на такива пишман майстори като тези, които са монтирали ГИ на твоята кола. Възможно най-евтините компоненнти плюс некачествени настройки водят до куп проблеми , както в случая ти си ги имал. В случая като гледам снимките , като минимум задължително трябва да се сменят двете газови рейки , да се види състоянието на изпарителя и ако е нужно пак ремонт или смяна. След това настройка на системата. Не знам какъв проблем може да стане с мотора , ако му осигуриш необходимата порция гориво в всичките му режими на работа.Поне аз не знам.Ако някой колега знае нещо по този въпрос нека да пише. Ще ти пратя телефона си на лични съобщения , ако искаш да питаш нещо допълнително. Хубав ден.

hyusein
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 18 сеп 2016, 08:20
Модел на автомобила: Mondeo mk3 2.5 v6 170 кс
Местоположение: Айтос
Status: Извън линия

Re: АГУ за Mondeo 2.5 V6 2001г.

Мнение от hyusein » 27 ное 2016, 21:49

Благодаря колега за отговора и за това че ми изпратихте телефонния си номер.Да ще ви се обадя да чуя вашето мнение пък и съвети относно монтажа и за качественни части. Искам да ви задам и въпроси свързани със свещи и ламбда сонди но това по телефона че става дълго за писане и обяснение.Благодаря още веднъж.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта