Помощ- прегряване на автомобила

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
En4f
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 30 авг 2016, 18:17
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Помощ- прегряване на автомобила

Мнение от En4f » 17 апр 2017, 23:34

Не знам, дали точно тук е мястото на темата тъй като го обмислях да го пиша в двигател и трасмисия. Както и да е накракто имам проблем с Фокус 2000 1.6 газ/бензин и по точно със стрелката на таблото за температурата. От 3 дена съм на газ, сложиха ми го газовото и от тогава когато съм на скорост по надолнище стрелката отива в червеното поле (скоростта е 120-130км/ч АМ-Тракия). Когато освободя скоростта и стрелката се връща в положение 90градуса(подчертавам че се движа все по въпросното надолнище) и това се случва за порядъка от 100~градуса до 90 за 4-5 секунди и обратно. Няма признаци на прегряла, нито пуши нито мирише нито променя работата на двигателя. Което ме навява на мисълта, че не е възможно да е прегряла колата, а по скоро когато съм по надолнище да подава повече ток и тъй като стрелката няма минус да я покачва до 100градуса и като освободя съответно напрежението да пада. Моите съмнения са да не би да са изкарали муфа от там за газовото и то да бърка. До преди газовото никога не ми е правила подобно нещо. Дайте предложения преди да почна да я човъркам.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Помощ- прегряване на автомобила

Мнение от HACKO » 18 апр 2017, 00:42

Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Заключена

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта