Проблем с бедна горивна смес

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Forester
потребител
потребител
Мнения: 99
Регистриран: 09 авг 2012, 20:34
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 Zetec S 2000г. комби
Местоположение: София
Status: Извън линия

Проблем с бедна горивна смес

Мнение от Forester » 30 апр 2021, 18:58

Здравейте! Фокус 1,6 2000г. на 220 000км., уж, с ГИ Романо на пропан-бутан от 2013г. , изминати 120 000км. на газ, сменяни са само филтри. От известно време двигателя малко тресе, и излиза грешка Р0171 - бедна горивна смес. Чудя се дали е дошло времето за смяна на изпарител и дюзи. Ще съм благодарен да изкажете мнения, благодаря предварително.Весели празници!

ADDimitrov
потребител
потребител
Мнения: 219
Регистриран: 16 ное 2018, 08:21
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем с бедна горивна смес

Мнение от ADDimitrov » 01 май 2021, 15:14

Ами като гледам пробега на газ, си стигнал живота на газовите инжектори! Време е да посетиш читав газаджия и да помислиш за смяната им. Много вероятно бедната смес да е от тях.

Forester
потребител
потребител
Мнения: 99
Регистриран: 09 авг 2012, 20:34
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 Zetec S 2000г. комби
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с бедна горивна смес

Мнение от Forester » 01 май 2021, 17:21

Благодаря за отговора. Така мисля и аз, но за по-сигурно ще сменя и изпарителя, вероятно и той е накрая на живота си. Гледам цените - инжектори 50-60лв./брой и изпарител 120лв.

ADDimitrov
потребител
потребител
Мнения: 219
Регистриран: 16 ное 2018, 08:21
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем с бедна горивна смес

Мнение от ADDimitrov » 01 май 2021, 18:57

Изпарителя се сменя когато почне да вкарва пропан бутан в антифриза или в колектора. Но ако си решил и ги имаш парите действай.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Проблем с бедна горивна смес

Мнение от OgiDogi » 02 май 2021, 06:46

ADDimitrov написа:
01 май 2021, 18:57
Изпарителя се сменя когато почне да вкарва пропан бутан в антифриза или в колектора. Но ако си решил и ги имаш парите действай.
И няма шанс мембраната му да е станала дърво, като при подаване на газ не успява да отвори достатъчно и да нахрани двигателя?

Само питам, като за след категорично мнение.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Forester
потребител
потребител
Мнения: 99
Регистриран: 09 авг 2012, 20:34
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 Zetec S 2000г. комби
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с бедна горивна смес

Мнение от Forester » 02 май 2021, 15:43

Миналата година в жегите прехвърляше на бензин когато си поиска. Тогава му закачих кабела и гледах как в движение, при рязко ускорение, налягането на газта пада и превключва на бензин. Но нямаше грешка за бедна смес, а и не ми се занимаваше, карах чат-пат на бензин по желание на изпарителя. Есента и зимата нямаше проблеми, и сега - бедна смес . Изчистих грешката с Форскан и карах на бензин 200км. - нямаше грешка за бедна смес, и все още няма, след 300км. на газ, но Р1000, която означава, че компютъра не си е събрал всички данни, още стои. Преди тя се изчистваше за 20-30 до 50 км макс. Когато карам на бензин ауспуха става черен от сажди. Май яко се е объркала работата. Във Форскан има една опция "ресет на всички адаптации, все ми се иска да я цъкна, но ме е страх да не стане съвсем зле, че колата ми трябва всеки ден.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта