АГУ на Ford Kuga 2.5T 4x4

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
nikolai.cstefanov
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 28 яну 2024, 17:42
Местоположение: София
Status: Извън линия

АГУ на Ford Kuga 2.5T 4x4

Мнение от nikolai.cstefanov » 28 яну 2024, 17:56

Здравейте колеги! От няколко месеца съм собственик на автомобила и съм много доволен с изключение на едно:
През септември ми монтираха АГУ на KME с подсилен изпарител, керамични (шумни) инжектори и т.н. и се започнаха мъките ... Колата е автоматик и често се случваше кутията да влезе в авариен режим, защото не засича въртящ момент от мотора (само когато работи на газ). След няколко различни настройки временно се оправиха нещата, но пък ми направиха настройка за триене на грешките, което също е дразнещо, защото когато колата изтрие грешка следва едно спъване на мотора. Махнаха го това изтриване и ми вдигнаха потока на горивото, та с това се оправи временно положението и наскоро пак започнаха мъките.. Сега пак са ми направили "настройката" с изчистване на грешките. Хванал съм се за главата вече notworking . Моля ви, дайте съвет къде в София могат да ми оправят газта, така че да си карам безпроблемно. Източните райони са с предимство, но не е задължително условие.
П.П. Газовата е поставяна в София Ауто Газ на стар лозенски път и всичките настойки са правени там.
П.П. 2: Проблема не е в кутията, прегледана е вече в 2 сервиза.

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1154
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: АГУ на Ford Kuga 2.5T 4x4

Мнение от Ozzie » 28 яну 2024, 21:43

Питай в някоя от двете ФБ групи, дали ще могат да ти помогнат.

https://www.facebook.com/groups/1257621777981275/
https://www.facebook.com/carmodbg/

И в двете има хора, които разбират от софтуера на Форд.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

nikolai.cstefanov
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 28 яну 2024, 17:42
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: АГУ на Ford Kuga 2.5T 4x4

Мнение от nikolai.cstefanov » 04 фев 2024, 10:52

Здравейте, в четвъртък се срещнах с колегата Ицо Муцев и с него направихме настройки на газовия инжекцион. Засега колата се държи прилично и на газ има повече ряз от преди. Доволен съм от Ицака, препоръчвам го.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта