Ford представя технология за намаляване на разхода

Предимно, но не само за Форд.
Потребителски аватар
Feel The Difference
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 13 мар 2007, 21:18
Модел на автомобила: Focus Anniversary 5 врати 1.6 TDCi 90к.с.
Местоположение: София, Сухата Река
Status: Извън линия

Ford представя технология за намаляване на разхода

Мнение от Feel The Difference » 16 яну 2008, 13:04

Ford представи новата си технология EcoBoost за намаляване на разхода на гориво. Първата кола, в която тя бе показана пред публика, е прототипът Explorer America, а през 2009 г. ще започне да се вгражда серийно в автомобили. Ford планира до 2013 година да е снабдил над половин милион автомобила с EcoBoost.
Новата технология комбинира директно впръскване на горивото с турбокомпресор, задвижван от изгорелите газове. Благодарение на това мощността на двигателите се повишава и може да отговори на изискванията на клиентите, а разходът на гориво намалява.
Ford ще създаде гама от 4- и 6-цилиндрови двигатели, използващи новата технология. Серийното производство ще започне от 2009 г.
Новият 4-цилиндров 2,0-литров двигател на Ford има максимална мощност 275 конски сили и максимален въртящ момент 380 Нм. V6 двигателят с технологията EcoBoost е 3,5-литров с максимална мощност 340 конски сили и максимален въртящ момент 460 Нм. И двата имат значително по-високи мощностни показатели отколкото обикновени двигатели със същия обем, а същевременно са по-икономични от тях.
Ако технологията EcoBoost се комбинира с модерни автоматични скоростни кутии с повече предавки, електрически сервоусилвател на волана, по-добра аеродинамика и намалено тегло, тя може да осигури намаляване на разхода на гориво на съвременните автомобили с 20-30%. EcoBoost е решението на Ford за съвременния свят с непрекъснато повишаващи се цени на горивата, като технологията е достъпна, масова и осигурява също така доста по-ниски нива на вредните емисии.

Изображение

Потребителски аватар
Nescafe
потребител
потребител
Мнения: 196
Регистриран: 13 ное 2005, 15:10
Модел на автомобила: Ford Capri Ford Scorpio
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от Nescafe » 16 яну 2008, 20:25

http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?t=15791" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Feel The Difference
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 13 мар 2007, 21:18
Модел на автомобила: Focus Anniversary 5 врати 1.6 TDCi 90к.с.
Местоположение: София, Сухата Река
Status: Извън линия

Мнение от Feel The Difference » 17 яну 2008, 00:39

Опс сори, не съм го видял :wink:

Отговори

Върни се в “НОВИНИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта