Винетни неволи

Предимно, но не само за Форд.
Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от HACKO » 14 яну 2017, 20:56

Това е за 18 година а дневни винетки най-вероятно няма да има. Ако тогава изобщо има винетки в този си вид.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от Eastbourne » 15 яну 2017, 11:12

Тол поръчката е с период на проектиране и изпълнение почти 2 години. Най - рано да стане края на 2019 или 2020 година.
Дневната винетка ще е глупост ако се направи от гледна точка на това, че разходите за производство ще са почти същите като тези за продажба. Никой няма да си купува месечна или дори и годишна, предвид интензивността на пътуване.

Винетки задължиделтно ще има до 3,5 тона и ще са електронни обвързани с номера. Ще се построят портални рамки и всяка кола, която мине през тази портална рамка, ще бъде засичана и хващана ако е без винетка.
Тук не е въпроса за колко пари ще се построи, колко пари ще се открадне, а по-скоро кой ще я експлоатира. Представете си какъв ще е контрола над хората. Всеки ще се знае от къде е минал, кога е минал. Индукционните рамки, вградени в асфалта ще разпознават с какво е МПС-то, с какво тегло е минал т.е. абсолютен контрол над населението!

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от pepy1 » 15 яну 2017, 17:32

Ние асфалтов път не може на направиме, пък ще вграждаме нещо си там. В Европа е така знае се кой с какво и къде е минал. Това не се прави с цел следене/кой отива при любовницата и кой не/ каквито подразбирам са твоите страхове :D , а се прави с цел разширяване, ремонтиране и обслужване на на по- натоварените пътища. С очите си съм виждал как това се реализира в Германия. За там ще отиват повече пари събрани от винетките. То кой къде отива и какво прави се разбира и от фейбук! :lol: :lol: :lol:
времето е като парите-никога не стига

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от Eastbourne » 15 яну 2017, 19:01

Явно грешно си разбрал всичко написано от мен. За какви любовници говориш? Говоря ти за контрабанди, нелегални бизнеси и прочие.
В момента има съществуващи вградени в асфалтобетона индуктивни рамки.
2015 се изградиха общо 320-те автомтични преброителни пункта и се знае колко коли, на кои пътища минават, но това им е единствената цел - да броят, въпреки че могат да записват данни, да правят снимки и т.н. Така или иначе това и преди това се е правило, но се е правило ръчно - излизал е човек и е броял всяка една кола, която мине. Главните и допълнителни пункта са били няколко хиляди по цялата страна. Вече ги няма. Останаха само 320 автоматични.

Тежкотоварните ще са с бордови устройства с GPS, така че и там ще знаят кога шофьора е "пръднал"

А и тази система няма да я правим ние, а ще е чуждестранна фирма. Няма българска фирма, която да отговори на изискванията и да има възможност да я изгради. Участниците ще са чуждестранни фирми, най-вероятно обединени с големите български строители.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от pepy1 » 15 яну 2017, 19:36

Ок, извинявай че съм те разбрал погрешно! Нека опитам пак. Радваш се, че ще хванат контрабандата или се притесняваш да не хванат теб? :D Не бой се, в цяла Европа има подобни системи и на никой не му прави впечатление. Контрабанда винаги ще има.
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от HACKO » 18 яну 2017, 08:13

itarpanov написа:
17 яну 2017, 09:31
....Уведомяваме Ви, че считано от 16 януари Съюзът на българските автомобилисти продава винетни стикери за територията на Швейцарската конфедерация и за територията на Република Чехия.
........
За използване на пътищата в Швейцария може да закупите едногодишна винетка за превозни средства и каравани с максимално допустимо тегло до 3,5 тона на цена от 75.30лв.
........
Не знам какво да кажа, сигурно швейцарците са по-бедни от нас или пък пътищата им са по-лошо поддържани!?!
Не съм ходил из Европа, не знам как е. Последно време съм ходил само в Гърция, там винетки няма, пътищата им са "ужасни" междуселската пътна мрежа е почти като нашата първокласна. За Маказа просто не ми се говори, разликата между гръцката и българската страна е фрапираща. Премиера Слънце 2 години ни пълни главите, "че бил направил прекрасен път а Гърците се бавели", обаче от гръцка страна има 5 тунела и навсякъде пътя е с 3 ленти, по 2 за изкачване, а нашия е само нов с 2 ленти.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от BIGFORDFAN » 18 яну 2017, 18:39

Тези дни няколко пъти пътувах по АМ Тракия до Стара Загора и Пловдивско, старите участъци са по Швейцарския стандарт определено... за сиренето обаче!

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от pepy1 » 18 яну 2017, 22:09

HACKO написа:
18 яну 2017, 08:13
itarpanov написа:
17 яну 2017, 09:31
....Уведомяваме Ви, че считано от 16 януари Съюзът на българските автомобилисти продава винетни стикери за територията на Швейцарската конфедерация и за територията на Република Чехия.
........
За използване на пътищата в Швейцария може да закупите едногодишна винетка за превозни средства и каравани с максимално допустимо тегло до 3,5 тона на цена от 75.30лв.
........
Не знам какво да кажа, сигурно швейцарците са по-бедни от нас или пък пътищата им са по-лошо поддържани!?!
Не съм ходил из Европа, не знам как е. Последно време съм ходил само в Гърция, там винетки няма, пътищата им са "ужасни" междуселската пътна мрежа е почти като нашата първокласна. За Маказа просто не ми се говори, разликата между гръцката и българската страна е фрапираща. Премиера Слънце 2 години ни пълни главите, "че бил направил прекрасен път а Гърците се бавели", обаче от гръцка страна има 5 тунела и навсякъде пътя е с 3 ленти, по 2 за изкачване, а нашия е само нов с 2 ленти.
Ми какво да ти кажа, Швейцария е 3 пъти по-малка от България. Но плащат почти колкото нас. Още не съм бил там, но се надавям да бъда и ще споделя как е. В Чехия годишната винетка е 110 лв български пари. Много по-добре е , но има още какво да се желае.
времето е като парите-никога не стига

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от kito » 18 яну 2017, 22:31

Стига с тия винетки и цените им! Кой, колко и къде плащал по света е все тая!
Какво сравнявате останалия свят с България? При 4 милиона автомобила, 500 000 ги купуват. Всеки в България се чуди как да не плаща данъци, осигуровки, винетки и какво ли не! В Швейцария заплатата ти ако е 10к, държавата ще ти вземе 4к и част от тях ще се инвестират и в пътища. Поддръжката на пътищата трябва да е обвързана с горивата, който кара ще си го плати с горивото, който кара по-малко, ще пести. При 30-40 лева данък за старите котури, които плащат 95% от българите, как се поддържат пътища? Има семейства с по 5 коли на по 25 години, данък 150 лева общо за всичките. Смях, а трошат улиците или са паркирани по тротоарите!
Бедни сме били, зелени зони имало, не знам си какво, а колите са 4 милиона, аре стига. 70 % сива икономика, какво искате?
Утре като отидеш за хляб, вземи касова бележка!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от S_C » 19 яну 2017, 01:13

Размечтахте се нещо с тая теория на конспирацията...Зад такова нещо трябва да стои достатъчен капацитет, който да позволява обработване на информация с такъв обем. При положение, че сега полицията като ви спре за проверка, искат данни за колата по радиостанцията...не знам от какви системи се страхувате точно пък тука в БГ...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от aspasia » 19 яну 2017, 09:49

До колегата Kito в Щатите винетки няма всеки два цента от литър горивото отиват за поддръжка на пътища а бензина им е далеч по евтин и качествен от този който зареждаме ние има такси само за минаване на някои мостове и магистрали ама наистина магистрали с по 5 платна и една Express лента за коли в които се возят 4 човека. Годишният данъка за Shevrolet Impala 3.6L е в размер на 76 долара та как ли го правят Американците с такава голяма страна. При нас проблема е че пари се събират обаче никой не знае къде отиват и за какво не може километър отсечка да струва 56 милиона евро !

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2510
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от Любо » 19 яну 2017, 10:20

pepy1 написа:
18 яну 2017, 22:09
Ми какво да ти кажа, Швейцария е 3 пъти по-малка от България. Но плащат почти колкото нас. Още не съм бил там, но се надавям да бъда и ще споделя как е. В Чехия годишната винетка е 110 лв български пари. Много по-добре е , но има още какво да се желае.
Ми какво да ти кажа, в Щвейцария не е като да нямат кръпки по пътищата, но не се усеща като минаваш през тях. Извън населените места дупки? Не е невъзможно но не видях за една седмица обикаляне... В населените места също не видях, с изключение на една дупка в Цюрих, но не беше много голяма и освен това по въпросната улица минава тежка строителна техника, тъй като в близост правеха грандиозен ремонт...
А цените на винетктите на местна почва са 40 евро или по точно 40 Швейцарски франка (те смятат 1€ = 1 Франк). Имат само годишна винетка. Няма за 1 седмица, за месец или нещо друго. Само годишни винетки.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от aspasia » 19 яну 2017, 22:04

Няма нищо лошо да се види и да се сравни с другите страни за да се види къде сме ние в цялата игра. Просто при нас казуса е че плащаш нещо дето не ти харесва но си задължен да го платиш по точно натрапена услуга. Едва ли има някой който да не е ремонтирал предница а някои по два пъти но едва ли държавата ще ти го признае за разход! Ако влезеш в магазина и видиш че месото е развалено няма да го купиш а даже и да си го купил може да го върнеш. Ако кажеш че пътя не става и е осеян с дупки дали ще ти върнат парите за винетката едва ли.

techclerk
потребител
потребител
Мнения: 139
Регистриран: 04 дек 2012, 21:52
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.8D RT 89г.
Местоположение: Нейде около Бургас
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от techclerk » 25 яну 2017, 02:08

pepy1 написа:
18 яну 2017, 22:09
Швейцария е 3 пъти по-малка от България. Но плащат почти колкото нас. Още не съм бил там, но се надавям да бъда и ще споделя как е.
Може да е 2 пъти по-малка, но пътищата като дължина са 2 пъти повече. И магистралите тоже.
Имай предвид, че в Швейцария пътищата не са с българското качество, а в България предвид заплащането на работниците, които ги изграждат, цената на винетката не е оправдана като "разходи". Защото все се гледа от къде да се икономиса, така че да се приберат едни пари повече.
И в Чехия, и в Швейцария, и в Румъния заплащането е по-високо. В първите 2 доста по-високо от нашето. Например 5-10 пъти средната българска заплата.
Eastbourne написа:
08 яну 2017, 15:52
Инфраструктурата е безмислена? Икономика без инфраструктура няма как да има! Такива бабешки лафове "ние асфалт не ядем" отдавна не са актуални. Винетките са толкова, защото за общинските пътища такса не се заплаща, а голяма част от хората изобщо не си купуват. Контрола е супер нисък. Голяма част от гастербайтерите пътуват без да плащат.
Българина може да гладува, но за цигари, алкохол и бензин винаги ще намери пари.
Истината е, че почти няма общински пътища. Няма как човек да стигне от село до работа, защото общинските пътища не го покриват. Движиш се по "първокласни пътища" с дупки все едно е имало бомбардировка. Ако говориш за инфраструктура, по-добре щеше да бъде да се поддържа железопътната, вместо да се убива БДЖ, за да се източи. Един влак пренася 10 пъти повече товар от 1 ТИР.
Относно гладуването на Българина - ама евала. Ако земеш сега помислиш малко, че видиш, че ако живееш извън големия град ти се налага да пътуваш, за да работиш. Работа в малките населени места не остана, да не говорим транспорт. Някои само се возите на метрото и много философствате. Аз като нямах автобус нито да отида, нито да се прибера на работа - какво да правя? Гладен ли да стоя. Ми много ясно, че ще наливам пари в колата и ще се лишавам дори, защото без нея няма да мога да отида на работа. А като не работиш, нито ядене ще има на масата, нито сметките сами ще се платят. Ама ти продължавай да живееш във фантазиите си, че всички с коли сме гъзари, които ходим и до кенефа с тях.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от Eastbourne » 25 яну 2017, 13:04

Само да ти обясня някои неща, че адски много почнахте да се излагате :oops:

1. Републиканската пътна мрежа е съставена от Автомагистрали и пътища 1-ви, 2-ри и 3-ти клас.
Първокласните пътища в България са 9 на брой и са близо 3000 км. Класа на пътя се определя по функции и стопански цели. Това, че даден път е първокласен, не значи, че ще е с най-добра настилка, пък 3-то класните да са най-разбити...
2. Много малко от общо 265-те общини може да си позволи да рехабилитира път за милиони с бюджета си. Ако не са европрограмите, няма как да направят нещо различно от кръпки.
3. Да намесваш БДЖ е меко казано смешно. Думата, която ми идва да я оприлича е "каца без дъно". Наливаш пари и изтича отдолу. Толкова милиони/милиарди се наливат там, ще се сменят цялото налично оборудване, ще се правят ремонти и за какво: ще правили скоростна линия и влакът щял да се движи с 130-160 км. Влаковете по Германия, Испания, Франция и т.н. се движат с по 300-400 км.
Какво БДЖ ще предостави на пътниците, за да ги накара отново да се возят? Бързина, комфорт, цена ?
Товарите ??? Отново ще ти дам данни и факти: около 86 процента от всички товари се прекарват с автомобилен транспорт, 10 процента са с железопътен транспорт, и около 4 са с воден транспорт. Е за какви неща говориш.
4. Ами какво да правиш? Идвай в Софийската златна мина и се сърди на управляващите, че водят такава политика. Виж темповете на ръст на населението в София, виж и двойно по-високата заплата спрямо другите области. Това е съвсем нормално. Едно стадо се управлява, когато е събрано на едно, а не е разпръснато...

techclerk
потребител
потребител
Мнения: 139
Регистриран: 04 дек 2012, 21:52
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.8D RT 89г.
Местоположение: Нейде около Бургас
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от techclerk » 25 яну 2017, 13:37

Eastbourne написа:
25 яну 2017, 13:04
Само да ти обясня някои неща, че адски много почнахте да се излагате
Много добре знам от какво е съставена републиканската пътна мрежа. Ама пътната мрежа на Швейцария при 3 пъти по-малка територия е 2 пъти по-голяма. И хората я поддържат с 10 пъти по-високи доходи при 30% по-ниска цена на винетката.
Една държава, която живее само на данъци и налози е само и единствено чист кръвопиец, обречен да тъне в помията си.
БДЖ може да не е каца без дъно, но я правят такава. Опитват се от бая време да я разорят и да откажат хората да пътуват с нея, за да я приватизират и разграбят. Навсякъде из цивилизована Европа железопътните превози са добре развити и масово ползвани. Тук обратното. И най-важното - Бързи са. Май не проумяваш, че за дълги разстояния един добре развит ЖП транспорт е най-екологичната алтернатива.
По последната точка какво е нормално и какво не - аз съм на мнение, че друго е нормално. В цяла цивилизована Европа ръстът върви долу-горе еднакъв за цялата страна. Така е и правилно. Управлявало се било по-лесно. Що, ти овцЪ ли си? Ам като си в София, що не излезе на някой протест, да не я обсъждаме примерно тая тема в момента? Ами да, оФци са хората, които ги мачкат, а те търпят..плюят ги, а те мислят, че дъжд вали. Търсят вечно оправдания за ситуацията. Ама то нямало пари - ама няма такива.. Една шепа пътища имаме!
Стига оправдава управляващите помияри. Ако имаше чалъм, нямаше да дам пари дори за един карамфил на гроба им.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от Eastbourne » 25 яну 2017, 14:11

Съгласен съм. Така е. Много може да се пише. Нещата са много по сложни от Бойко и сие, но няма да имаме време.
Излезнах на протест, колега. Всеки път излизам, когато вярвам в нещо, без значение кое правителство е на власт. Но от последните пъти се видя, че с протести нищо не става. На хората отдавна им писна да се мъчат да допринесат нещо за по-добър живот. Всеки се изнася. За 25 години, близо 2,5 млн българи са се изнесли, а турците и циганите продължават да се люпят. Прогнозите са, че с това темпо 2050 г. ще са мнозинство.

techclerk
потребител
потребител
Мнения: 139
Регистриран: 04 дек 2012, 21:52
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.8D RT 89г.
Местоположение: Нейде около Бургас
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от techclerk » 25 яну 2017, 14:28

Eastbourne написа:
25 яну 2017, 14:11
. Но от последните пъти се видя, че с протести нищо не става. На хората отдавна им писна да се мъчат да допринесат нещо за по-добър живот.
За това има гражданско неподчинение.

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от divxstore » 26 яну 2017, 16:55

pepy1 написа:
18 яну 2017, 22:09
HACKO написа:
18 яну 2017, 08:13
itarpanov написа:
17 яну 2017, 09:31
....Уведомяваме Ви, че считано от 16 януари Съюзът на българските автомобилисти продава винетни стикери за територията на Швейцарската конфедерация и за територията на Република Чехия.
........
За използване на пътищата в Швейцария може да закупите едногодишна винетка за превозни средства и каравани с максимално допустимо тегло до 3,5 тона на цена от 75.30лв.
........
Не знам какво да кажа, сигурно швейцарците са по-бедни от нас или пък пътищата им са по-лошо поддържани!?!
Не съм ходил из Европа, не знам как е. Последно време съм ходил само в Гърция, там винетки няма, пътищата им са "ужасни" междуселската пътна мрежа е почти като нашата първокласна. За Маказа просто не ми се говори, разликата между гръцката и българската страна е фрапираща. Премиера Слънце 2 години ни пълни главите, "че бил направил прекрасен път а Гърците се бавели", обаче от гръцка страна има 5 тунела и навсякъде пътя е с 3 ленти, по 2 за изкачване, а нашия е само нов с 2 ленти.
Ми какво да ти кажа, Швейцария е 3 пъти по-малка от България. Но плащат почти колкото нас. Още не съм бил там, но се надавям да бъда и ще споделя как е. В Чехия годишната винетка е 110 лв български пари. Много по-добре е , но има още какво да се желае.
Да швейцарската винетка е по-евтина от БГ винетката, но е само годишна - трябва ти за днес - ми взимаш си годишна пък ако искаш ползвай. Тук ако я направят такава на цена 50лв и повечето ще скочат и ще се чувстват прецакани, че трябва за 5 дена да плаща 366 дни. Другото е, че пътната такса за камиони в Швейцария е 1,47лв на км! Ето от там им идват парите за подръжка на пътищата, но това води и до поскъпване на много от продуктите(само дето те са си достатъчно богати да не им пука :) ).

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Винетни неволи

Мнение от peterdi_bg » 14 фев 2017, 09:43

Не може да се очаква от една система за събиране на средства да работи, при положение че всеки малко или много дърпа от нея.

1. Маса хора карат без винетка (според хора от властта най-вече транзитно минаващите) - отлепват и залепват на други коли, разчитат на това че ще минат с прословутите 20 и тн.

2. Фирмите които печатат винетките едва ли го правят на най-ниската възможна цена.

3. Парите, събрани от винетки и данък МПС за общинските пътища, едно че са малко, друго че се ползват крайно неефективно. Резултат - нескопосани (или както се оказва - неизвършени) ремонти и бърза амортизация на ремонтираното (понякога в рамките на дни).

4. Парите, идващи по европрограмите, винаги са обект на сериозни далавери и немалка част от тях също отиват настрани.

Докато маса хора се чувстват недосегаеми от закона, така ще си бъде независимо колко плащаме за винетка и колко километра ни е републиканската пътна мрежа. А през това време ще си се водят безкрайни разследвания срещу неизвестен извършител.
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

Отговори

Върни се в “НОВИНИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта