Марешки отвори и в София

Предимно, но не само за Форд.
icoshaggy
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 25 фев 2016, 18:55
Модел на автомобила: Ford Focus 2.0 2008г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Марешки отвори и в София

Мнение от icoshaggy » 15 мар 2017, 10:53

https://fakti.bg/bulgaria/228309-maresh ... o-186-lv-l
Днес ходих и напълних резервоара.

При големи разлики на международните цени на дизела и бензина, у нас цената е една и съща. Това каза на пресконференция бизнесменът и председател на партия "Воля" Веселин Марешки. Ако спечелим изборите, ще въведем нормални цени на горивата у нас – което към днешна дата за дизела и бензина ще рече около 1,80 лева, заяви Марешки. Хората искат цените да са с 50-60 стотинки надолу, а "Лукойл" ни обясняват, че печелят по една стотинка на литър, посочи той. По думите на Марешки надценката на литър, с която работи "Лукойл" у нас, е 51%. Този грабеж е на гърба на българския народ, подчерта бизнесменът. Ако тези хора се държаха пазарно, аз нямаше да мога да вляза на пазара на горивата и да имам такъв успех. Огромната отворена ценова ножица ми даде шанс да вляза на този пазар. Същото нещо беше, когато влязох на пазара на лекарства, обясни Марешки. За миналата година сме направили продажби от приблизително 60 милиона литра. И по една стотинка на литър да печеля, се досещате, че това са милиони левове. На мен ми стигат тези пари, аз не искам да ставам милиардер за една година, каза лидерът на "Воля". Не разбирам защо никой от конкурентите ми не иска да дойде тук, да обсъдим въпроса с цените и да видим аз ли бъркам нещо с числата или те. Това са реалните числа и истината за пазара на горива. Каня във всеки един момент конкурентите ми да дойдем и да си обсъдим тезата, за да стане ясно аз ли съм проблем на държавата и ако да, на коя държава – на тази на картелите, на кукловодите и на марионетките в парламента и в правителството? Да, аз съм проблем на тази държава. Те обаче са проблем за държавата на свободните хора и бизнесмени, които не искаме да бъдем ограбвани, подчерта Марешки. В отговор на въпрос той посочи, че очаква реваншизъм след изборите. Но ще оцелея. Има два варианта – да спечелим и цените да отидат на 1,80 лева, или да загубим и цените да са 2,50 лева. Реваншизмът към мен формално е реваншизъм към българския народ. Трябва да изберем дали да продължим да бъдем ограбвани или да живеем свободно в една богата, развита и демократична държава в Европа. Само заедно можем да се противопоставим на най-големите си противници – било то на картела при горивата, било на енергийната мафията и т.н. Изборът е наш и той е избор и за децата ни. Ако изберем сега да бъдем роби, и утре ще сме роби. Изборът е роби сега ние, роби и нашите деца и внуци или освободени сега и всички живеещи свободно и щастливо и една демократична и развита държава. Надявам се хората да не вярват на манипулациите. Смятам, че маските ще паднат и на 26 март всеки ще си получи заслуженото, каза още Веселин Марешки.

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от antipower » 15 мар 2017, 11:54

И в Пловдив е отворил вече.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от OgiDogi » 15 мар 2017, 19:26

Е как, нали идват избори - трябва да има самореклама и популизъм. А от къде взема горивата (със съмнително качество) и как не плаща съответните данъци/акциз и затова може да си позволи по-ниски цени - народът не се интересува, важното е да има далавера.
В Сливен вече почнаха да се оплакват от горивата му. Отначало добре, като за зарибяване, после се омеша качественото гориво с контрабандата и нещата си дойдоха на място.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от kito » 15 мар 2017, 20:05

Искам да ми кажеш от къде имаш информация за качеството на горивата му, плаща или не плаща данъци и т.н.????
Аман от знаещи и незнаещи коментари. Ако има такива неща, нека да отидат да му ударят глобите и да се свършва с това, но иначе стига коментари. Седнал Валентин Златев да обяснява във всякакви медии, как цените на горивата не били високи в България. Почваш да четеш международни сайтове, статистики от всякакви организации и става ясно, че имаме най-малките разходи за акцизи, заплати, обслужване и т.н. , а крайната цена ни е като на немците. Съжалявам, но стига с тези глупости, няма пазарна икономика, няма конкуренция, монополи и мутряги. Марешки ако докажат, че е лъжец и в затвора ако искат да го пращат, важното е да се свалят цените за хората, да има конкуренция.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от aspasia » 15 мар 2017, 21:02

А как Лукойл продава горива по 1,60 в Македония а тука не може. Имаме най ниският акциз и пак горивата на Бургаската рафинерия са най скъпи и ако това не е картел не знам как да го нарека. При застрахователите е същият сюжет всяка година вдигат застраховките по някакъв измислен сценарии. Това което става с пазара на горивата е някакъв икономически парадокс при цена на петрола 50 долара за барел искат да вдигат горивата къде е логиката а за качеството няма смисъл да говорим няма нищо общо с това което продават в западна европа.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от OgiDogi » 15 мар 2017, 21:14

kito написа:
15 мар 2017, 20:05
Искам да ми кажеш от къде имаш информация за качеството на горивата му, плаща или не плаща данъци и т.н.????...
Работя в бензиностанция/газстанция и достатъчно добре съм информиран за доставни цени и кое гориво от къде и за колко може да се намери, както легално така и по заобиколен начин.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от DigiPro » 15 мар 2017, 21:20

OgiDogi написа:
15 мар 2017, 19:26
В Сливен вече почнаха да се оплакват от горивата му. Отначало добре, като за зарибяване, после се омеша качественото гориво с контрабандата и нещата си дойдоха на място.
В Горна Оряховица отдавна има бензиностанция и качеството си е все така добро. Почти не зареждаме на други бензиностанции бензин на 2-та EcoBoost-a и вървежа е добър, както и разхода е нормален. Познат с 1,6 HDI на Пежо също е много доволен.

Потребителски аватар
toniboy
потребител
потребител
Мнения: 1391
Регистриран: 21 мар 2008, 17:20
Модел на автомобила: ford C MAX 1.6 TDCI /109 к.с / 2009 г
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от toniboy » 15 мар 2017, 21:29

И в Бургас отвори. Но аз заредих първо на друга конкурентна на него бензиностанция. Първо да пробвам там бензина, и за сега доволно си върви. Като го изгоря ще пробвам и на Марешки бензина. Газ нещо не ми се рискува да зареждам от там. Зареждам си газ осново на Еко и Омв.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от HACKO » 15 мар 2017, 21:35

Газта пък е най-безопасно да заредиш от където и да е, най-много да не върви и да даде голям разход.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от kito » 15 мар 2017, 21:38

OgiDogi написа:
15 мар 2017, 21:14
kito написа:
15 мар 2017, 20:05
Искам да ми кажеш от къде имаш информация за качеството на горивата му, плаща или не плаща данъци и т.н.????...
Работя в бензиностанция/газстанция и достатъчно добре съм информиран за доставни цени и кое гориво от къде и за колко може да се намери, както легално така и по заобиколен начин.
Като работиш и знаеш, хващаш се и отиваш да обясниш на чичковците полицаи какво и как знаеш по случая. Всичко друго е да си лаем ей така. Хич не ми пука кой е и какъв е Марешки, искам да е евтино горивото. Малко или много бърка в джобовете на другите бабаити, които държат нарочно цените високи.
Същото е и с аптеките, не може едно бебешко пюре да е 3.5 лева в София, където има Марешки, а в малки населени места да е 5.00 лева.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от HACKO » 15 мар 2017, 21:47

Вярно че е предизборна агитация, но в думите и цифрите в статията има поне 90% истина, иначе мафиотите нямаше да реват.
http://www.novini.bg/news/409081-%D0%BC ... 0%BE).html
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
sinnerman
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 07 сеп 2012, 11:08
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от sinnerman » 15 мар 2017, 21:56

OgiDogi написа:
15 мар 2017, 21:14
kito написа:
15 мар 2017, 20:05
Искам да ми кажеш от къде имаш информация за качеството на горивата му, плаща или не плаща данъци и т.н.????...
Работя в бензиностанция/газстанция и достатъчно добре съм информиран за доставни цени и кое гориво от къде и за колко може да се намери, както легално така и по заобиколен начин.
Колега , това, че работиш на бензиностанция означава, че знаеш точно толкова, колкото и тези които не работят на бензиностанция, тоест нищо не знаеш.
В неделя се върнах от Мюнхен. Дизел -1.13 евро, 95- 1.27евро. Няма винетки в Германия. Горивото в БГ е адски скъпо. Горивото на Марешки не се различава от горивото на останалите вериги. За сега не може да внася от чужбина, защото няма данъчен склад, а не може да наеме, защото не му дават. Въпрос на време е да си направи.

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от kito » 15 мар 2017, 22:20

Точно, както казваш, АКО му разрешат ще направи, АКО държавата позволи да се ползват данъчните складове и на съседни страни също ще е по-лесно, но къде по-лесно е да се остави Лукойл да има 80-90% монопол.
А интересното е, че тази доказано монополна компания пък работи на загуба или нулева печалба години наред, като не плаща данъци. А това е и компанията, която при цена на петрола от 50 долара, купува от Русия за 55-60(цените са ориентировъчни, но имаше доклади по темата, че се купува по-скъпо петрол от пазарните цени).

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от OgiDogi » 15 мар 2017, 23:03

sinnerman написа:
15 мар 2017, 21:56
... За сега не може да внася от чужбина, защото няма данъчен склад, а не може да наеме, защото не му дават...
Не може да внася от чужбина, не го взема и от Нефтохим, защото ще трябва да го пуска на цена като останалите вериги, за да не е на загуба. Няма и данъчен склад - не плаща данък и акциз.
Значи - сам си го произвежда, сигурно по аптеките :D
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
mi6o
потребител
потребител
Мнения: 773
Регистриран: 11 авг 2007, 10:20
Модел на автомобила: Мондео МК3, 2.2 ТДЦИ, 2005 г., 155 к.с. (коНби), Мондео МК 2 (коНби) / 1.8 ТД / 98 г. /90 к.с. ( бивш Ескорт 1.8 ТД / 98 г. / 90 к.с. , още по-бивша Фиеста 1.25 / 16 кл. / 75 к.с. / 96 г. )
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от mi6o » 16 мар 2017, 02:45

Не знам дали е мутра, гангстер, тарикат или мада фака донкеле, но човекът се опитва да подобри малко или много жалкото битуване на обикновения човечец-бачкатор ( какъвто съм аз ) и веднага бива оплюван....дали е качествено горивото, колко плаща данъци и акцизи и т. н. Миналата година зимата едвам изгорих половин резервоар нафта ( обикновената, не алпин, авио, нитро, уинтър, ви сила и не знам какви още тъпотии ) ултра, мега, яките горива на ОМВ-почти на място щото колата не можеше да се кара, супер трудно палене, тресене и играене на оборотите на празен ход без значение студена или топла, НИКАКВА мощност, без извинение еба ми се мамата и на мен, и на колата. Имало някаква добавка, която управителчетата БИ ТРЯБВАЛО да слагат, но някои не ги слагали ами ги продавали-не ме грее, тая верига съм я отписал вече до живот. За проба-в студовете тая зима зареждам до нас на една бензиностанция CNG 20 кинта ( лампата светеше ) в петък, паля в понеделник към 6.10 сабаале за бачкането. На трипа показваше -14 викам си екстра, тамън да видя какво ще стане. Без съединител, без газ, един подгрев да щракне релето и ..... мотора запали, първите 5 секунди поразтресе, поизпуши и после луната спи, стабилни обороти, нормална мощност, кеф. И идват въпросите ЗАЩО и КАК ? Без добавки, без бензин в нафтата, без газ за горене или там за каквото и да е, без говна, без значение дали тоя мотор си знае километрите. Дали плаща данъци и акцизи Марешки не ме грее, бате Бойко какво плаща ? Също не ме грее, но изкрадоха тонове пари покрай магистралите и вдигнаха винетките та да може да си осигурят още лапаница за всеки случай. Идиотизъма с "традиционното поскъпване на горивата" през летния сезон........."традиционното"...... ремонти на дупки за 5 вместо за 10 лв. да кажем и след 3 дни положението е същото.......цени за километър асвалт в бе ге равни на цени за 10 на "запад"..... Не знам до кога ще спи тоя народ, лошото е, че обричаме невинни деца да живеят в страна, в която на почит са чалгата, джиповете​, плеймейтките, беззаконието и тоталната​ липса на професионализъм ( с малки изключения ) на хора, които се бият в гърдите че са "специалисти" в тяхната област.

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от kito » 16 мар 2017, 07:12

mi6o написа:
16 мар 2017, 02:45
Не знам дали е мутра, гангстер, тарикат или мада фака донкеле, но човекът се опитва да подобри малко или много .......... Не знам до кога ще спи тоя народ, лошото е, че обричаме невинни деца да живеят в страна, в която на почит са чалгата, джиповете​, плеймейтките, беззаконието и тоталната​ липса на професионализъм ( с малки изключения ) на хора, които се бият в гърдите че са "специалисти" в тяхната област.
В тоя форум няма "лайк(like)", но в случая лайквам! :)

Потребителски аватар
Dani_Barabani
потребител
потребител
Мнения: 2619
Регистриран: 15 яну 2009, 17:47
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.4 TDCi, 2010 юни
Местоположение: София, ж.к.Хаджи Димитър / ж.к.Бъкстон
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от Dani_Barabani » 16 мар 2017, 10:10

Няма "like", но има това *smilieiagree* и това [t1229.gif] А може и това [smilie-het.gif]
Изображение
Изображение Изображение

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от Eastbourne » 16 мар 2017, 10:51

Марешки отвори умишлено бензиностанцията точно преди изборите и пумиите срещу него не закъсняха. Не казвам, че статията е истина, но много хора ще повярват https://www.24chasa.bg/novini/article/6115017

Колега, прав си за това, което казваш за Лукойл - най-големият монополист. Държат 80% от горивата в България, всяка година отчетите им са на минус и не внасят данъци. Всеки може да им прегледа свободно балансите и отчетите.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от ЯЛТА » 16 мар 2017, 10:55

Eastbourne написа:
16 мар 2017, 10:51
Марешки отвори умишлено бензиностанцията точно преди изборите и пумиите срещу него не закъсняха. Не казвам, че статията е истина, но много хора ще повярват https://www.24chasa.bg/novini/article/6115017
Да, ама има и това : http://www.novini.bg/news/409081-%D0%BC ... BE%29.html
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Марешки отвори и в София

Мнение от dimkar » 16 мар 2017, 11:25

Хм, снощи минах през Люлин, прибирайки се с автобус от Гърция и какво да видя. Цяла София се наредила на опашка за гориво. Ех, спомени, спомени... Бях забравил какво е да чакаш на огромни опашки, за да си напълниш резервоара с безценната течност. :-P
П.П.1. Това говедо ще се докопа до парламента, май. :smiah:
П.П.2. А междо другото, в Гърция бензина струваше 1,4 евро.

Отговори

Върни се в “НОВИНИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта