Задачки-закачки

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
denisebastian
потребител
потребител
Мнения: 518
Регистриран: 10 яну 2009, 19:03
Модел на автомобила: Пежо 306 1.4 / СА 5387 НН
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от denisebastian » 18 авг 2009, 14:24

За втората:Шамана ги насочва след всяко "маркиране",кой къде да се нареди...
А за първата задачка...щом полицая ще спи спокойно,има ли вероятност причината да е точно това-заспал е и не го е спрял :-/: Не мога да измисля,защо да няма нарушение...както си го написал...
Чудя се също,дали има значение това,че говорим за такси!?Иначе защо ще го споменаваш?Абе...май с тая няма да се справя,съвсем се обърках :mrgreen:
http://sites.google.com/site/mylifebobo/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Хо хо хо,Весели празници на всички пчелички!

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от samsung_bg » 18 авг 2009, 14:32

*00127*
Шофьор на такси, на автобус... все тая. И в условието е казано, че полицая ясно го е видял.

А за индианците, никой не ги насочва. Всеки сам се досетил къде да застане.
Изображение

Потребителски аватар
denisebastian
потребител
потребител
Мнения: 518
Регистриран: 10 яну 2009, 19:03
Модел на автомобила: Пежо 306 1.4 / СА 5387 НН
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от denisebastian » 18 авг 2009, 14:44

Аааааа,чакай,чакай...сега се зачетох по-внимателно и видях,че редицата е една...следователно,шамана бележи първо групата с Х например,те се нареждат в редица,след това останалата част с Y я продължава и етоооо,условието е спазено..в единия и край са хиксовете,а в другия игреците(или както там им се вика) :mrgreen:
http://sites.google.com/site/mylifebobo/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Хо хо хо,Весели празници на всички пчелички!

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от bateto_toshko » 18 авг 2009, 14:47

samsung_bg написа:*00127*
Шофьор на такси, на автобус... все тая. И в условието е казано, че полицая ясно го е видял.

А за индианците, никой не ги насочва. Всеки сам се досетил къде да застане.
*00117* Да не би този който влиза в забранената улица също да е полицай със пуснат буркан та затова да не го спира? А не то пък си пише че е на такси....ами тогава освен таксиджията да е на аварийки или да има някаква табела на таксито "Превозвам човек, на живот и смърт е" или нещо от сорта :mrgreen:
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
denisebastian
потребител
потребител
Мнения: 518
Регистриран: 10 яну 2009, 19:03
Модел на автомобила: Пежо 306 1.4 / СА 5387 НН
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от denisebastian » 18 авг 2009, 14:55

Май се сетих и за първата...
Значи!Улицата по която е тръгнал шофьора е била разрешена за него,но...ако допуснем,че се пресича от друга,и втората и половина е забранена в съответната посока,той пак ще е карал с/у знака,но не е в нарушение
За това полицая не го е спрял
http://sites.google.com/site/mylifebobo/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Хо хо хо,Весели празници на всички пчелички!

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от bateto_toshko » 18 авг 2009, 15:05

samsung_bg написа:
Индианско племе се приготвя за битка. Стягат бойните оръжия, барабаните бият с ритъма на сърцето...
Накрая шаманът слага на челото на всеки магически знак. На част от бойците - Х, на останалите - Y.
След това те трябвало да се подредят в редица, като всички Х-войни застанат в единия й край, а Y-войните - в другия.
Но поверието гласяло, че ако някой се опита да подскаже на друг какъв знак вижда на челото му, това би било подигравка с боговете и двамата неминуемо ще загинат в предстоящата битка. Индианците уважавали боговете си, и въпреки това (а може точно поради това) успели да подредят безупречно колоната.
Как?
Нареждат се двама произволни.Ако са от една група (ХХ или YY)тогава третия застава накрая на редицата.Ако пак се окаже че са от една група(XXX или YYY) , тогава и четвъртия прави същото и пак и пак докато някой не види колона от различни групи(например XXXY или YYYX или нещо друго).Тогава всеки следващ застава там където се прекъсва поредността между X и Y
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от samsung_bg » 18 авг 2009, 15:07

bateto_toshko написа:
samsung_bg написа:
Индианско племе се приготвя за битка. Стягат бойните оръжия, барабаните бият с ритъма на сърцето...
Накрая шаманът слага на челото на всеки магически знак. На част от бойците - Х, на останалите - Y.
След това те трябвало да се подредят в редица, като всички Х-войни застанат в единия й край, а Y-войните - в другия.
Но поверието гласяло, че ако някой се опита да подскаже на друг какъв знак вижда на челото му, това би било подигравка с боговете и двамата неминуемо ще загинат в предстоящата битка. Индианците уважавали боговете си, и въпреки това (а може точно поради това) успели да подредят безупречно колоната.
Как?
Нареждат се двама произволни.Ако са от една група (ХХ или YY)тогава третия застава накрая на редицата.Ако пак се окаже че са от една група(XXX или YYY) , тогава и четвъртия прави същото и пак и пак докато някой не види колона от различни групи(например XXXY или YYYX или нещо друго).Тогава всеки следващ застава там където се прекъсва поредността между X и Y
=D>:
Изображение

Потребителски аватар
denisebastian
потребител
потребител
Мнения: 518
Регистриран: 10 яну 2009, 19:03
Модел на автомобила: Пежо 306 1.4 / СА 5387 НН
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от denisebastian » 18 авг 2009, 15:07

Сещам се за още един вариант за индианците-оглеждат се в нещо...вода,стъкло..или в квото могат :-/:
http://sites.google.com/site/mylifebobo/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Хо хо хо,Весели празници на всички пчелички!

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от samsung_bg » 18 авг 2009, 15:18

За шофьора на таксито ще дам жокер, че тръгнахте в грешна посока.

Тази задачка е като оная за черната котка, нямало луна, шофьора не си бил пуснал дори фаровете, но успял да види котката и да не я сгази :D:
Изображение

Потребителски аватар
denisebastian
потребител
потребител
Мнения: 518
Регистриран: 10 яну 2009, 19:03
Модел на автомобила: Пежо 306 1.4 / СА 5387 НН
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от denisebastian » 18 авг 2009, 15:25

samsung_bg написа:За шофьора на таксито ще дам жокер, че тръгнахте в грешна посока.

Тази задачка е като оная за черната котка, нямало луна, шофьора не си бил пуснал дори фаровете, но успял да види котката и да не я сгази :D:
хахаха,е много ми помогна,аз и тая не я знам =)):
Предавам се тогава...това е единственото което ми хрумва-единия участък от улицата е бил разрешен за него(по който се е движел),а другия не.Ако никой не отговори днес,прати ми отговора на ЛС моля те,че ще лудна :mrgreen:
http://sites.google.com/site/mylifebobo/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Хо хо хо,Весели празници на всички пчелички!

Потребителски аватар
denisebastian
потребител
потребител
Мнения: 518
Регистриран: 10 яну 2009, 19:03
Модел на автомобила: Пежо 306 1.4 / СА 5387 НН
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от denisebastian » 18 авг 2009, 18:05

Добре де...знака за еднопосочно движение е бяла стрелка в син правоъгълник,респективно,ако шофьора кара с/у него не е в нарушение...
п.п.Тая с котката хич не ми помага...ква е връзката...!? :-/: Днес не ми е ден да мисля май... :mrgreen:
http://sites.google.com/site/mylifebobo/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Хо хо хо,Весели празници на всички пчелички!

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от samsung_bg » 18 авг 2009, 18:17

denisebastian написа:...Тая с котката хич не ми помага...ква е връзката...
В задачата е казано, че шофьора кара колата си без да е включил фарове, няма улично осветление, нито луната свети... и човек веднага би се заблудил, че е тъмно. Обаче в условието такова нещо не е споменато.
Изображение

Потребителски аватар
denisebastian
потребител
потребител
Мнения: 518
Регистриран: 10 яну 2009, 19:03
Модел на автомобила: Пежо 306 1.4 / СА 5387 НН
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от denisebastian » 18 авг 2009, 18:25

Аз това то разбрах веднага,но не виждам подобна уловка тук...това имам в предвид.А верен ли ми е последния отговор не разбрах?
http://sites.google.com/site/mylifebobo/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Хо хо хо,Весели празници на всички пчелички!

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от samsung_bg » 18 авг 2009, 18:34

denisebastian написа:Аз това то разбрах веднага,но не виждам подобна уловка тук...това имам в предвид.А верен ли ми е последния отговор не разбрах?
Шофьорът е тръгнал директно към единия от двата знака(който си избереш :mrgreen: )
Изображение или Изображение
Изображение

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от la4o » 18 авг 2009, 20:30

samsung_bg написа:
denisebastian написа:Аз това то разбрах веднага,но не виждам подобна уловка тук...това имам в предвид.А верен ли ми е последния отговор не разбрах?
Шофьорът е тръгнал директно към единия от двата знака(който си избереш :mrgreen: )
Изображение или Изображение
Ако беше шофьор на автобус, няма проблем... ама такситата водят ли се обществен превоз по утвърден маршрут?!?

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от samsung_bg » 19 авг 2009, 09:37

Просто в условието така е казано - шофьор на такси. Не е от значение човека на какво е шофьор. :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
axi
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 13 май 2008, 23:49
Модел на автомобила: Mustang 3.8 V6 ; Ford Mondeo 2.0i 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от axi » 19 авг 2009, 13:54

От доста време следя темата, ама все закъснявах с отговорите - та сега се престраших. Относно шофьора на таксито...
Имам два варианта един гениално елементарен и един бая сложен за обяснение. Та от сложния да почна - ако има две платна на движение и знака е поставен между тях и се пада от лявата страна на водача /например разделени са с тревна площ и знака е поставен там/, то е логично той да се отнася за лявото платно, което в случай се пада насрещното движение, а платното в което той се движи си е еднопосочно в неговата посока. Има такъв сложен на пл. Преображение като се движиш от Сливница, покрай моста на Захарна фабрика към бул. Вардар.
Това беше сложното - а сега елементарното - човекът е шофьор по професия/призвание, но ако се движи пеша то тези знаци не го засягат...

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от samsung_bg » 19 авг 2009, 14:22

axi написа:...
Това беше сложното - а сега елементарното - човекът е шофьор по професия/призвание, но ако се движи пеша то тези знаци не го засягат...
:mrgreen: Ами пеша се движи, затова не го спират.

П.П. Утре ще ви дам още една задачка.
Изображение

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от samsung_bg » 20 авг 2009, 10:53

Искам да си сваря едно яйце, обаче трябва да стане за 9 минути, така най-много го обичам :D
За съжаление разполагам само с два пясъчни часовника. Единият мери 7 минути, а другия - 4.
Как да засека времето?
Изображение

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задачки-закачки

Мнение от tropper » 20 авг 2009, 14:16

Малко в стил "Умирай трудно" :D
Пускаш двата часовника едновременно.
на 4-тата минута обръщаш малкия, на другия му остават 3 минути.
Като изтече големия - слагаш яйцата; на малкия му остава 1 минута.
Като изтече го обръщаш; яйцата са се варили една минута.
Като изтече още веднъж, го обръщаш; яйцата са се варили 1+4=5 минути.
Като изтече пак имаме 5+4=9 минути :arrow: облизваш си пръстите и ядеш :P

Малко ме притесняват обаче първите 7 минути безсмислен глад. Но можеш да ги използваш за да подгрее котлона, така че не е съвсем загуба :)
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 57 госта