Електронното преброяване

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Drake
потребител
потребител
Мнения: 123
Регистриран: 23 мар 2006, 22:48
Модел на автомобила: Focus 1.6 2011
Местоположение: София/Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от Drake » 01 фев 2011, 11:14

Само на мен ли ми прави впечатление, че в т.нар. електронно преброяване пак има човешки фактор? Преброяваният трябва да си запише номерчето от попълването на анкетата, да се срещне с преброителя и да му го покаже (номерчето):
Онези, които успешно попълнят анкетната карта с 34 въпроса в интернет, ще получават уникален 10-цифрен код, който трябва да покажат на анкетьорите на НСИ, които ще посещават домовете от 10 до 28 февруари.
Източник

Тоест, с великата "електронна" система се спестява хартията за самите бланки, но не и разхода по преброяващи...

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от Polly » 01 фев 2011, 14:37

Да, има човешки фактор, но може да си залепиш номерчето на вратата и въобще да не се занимаваш. Видяхте ли какви въпроси има? От типа имате ли ТВ/печка/хладилник/компютър/енергоспестяваща дограма/изолация/кола/вила/сателитна тв/достъп до интернет-....
Аз лично предпочитам да попълня по интернет и да дам/или залепя номера и да не се занимавам.
FORD - Feel the difference.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от Pyrhel » 01 фев 2011, 14:41

Polly написа:Да, има човешки фактор, но може да си залепиш номерчето на вратата и въобще да не се занимаваш. Видяхте ли какви въпроси има? От типа имате ли ТВ/печка/хладилник/компютър/енергоспестяваща дограма/изолация/кола/вила/сателитна тв/достъп до интернет-....
Аз лично предпочитам да попълня по интернет и да дам/или залепя номера и да не се занимавам.
На миналото преброяване също ги имаше тия въпроси и познах дали имах ТВ, хладилник и т.н. Имаше едно бюро в коридора и затворени врати и от там нататък малко преди да каже края на въпроса имаше отговор "НЕ".
- Имате ли кола?
- Не.
- Имате ли яхта?
- Не.
- Имате ли...?
- Не.
- Имате...?
- Не.
- Им...?
- Не!
Да им сера на преброяването.

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от Polly » 01 фев 2011, 15:35

Друга меко казано глупава опция е детето да се записва САМО под името на жената в електронната бланка...тези хора не се ли замислят, че това е и супер обидно, на теория само жените имат деца, ами ако хората имат брак и са семейство?
FORD - Feel the difference.

Drake
потребител
потребител
Мнения: 123
Регистриран: 23 мар 2006, 22:48
Модел на автомобила: Focus 1.6 2011
Местоположение: София/Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от Drake » 02 фев 2011, 00:35

Polly написа:Да, има човешки фактор, но може да си залепиш номерчето на вратата и въобще да не се занимаваш
Плаща се излишно на преброителя да се разходи до вкъщи. Не може ли просто да не идва, а със спестените пари да се направи нещо смислено!?
Залепянето на номерче на вратата не вАжи:
Чл. 27. (1) Данните за лицата и домакинствата по чл. 6 се получават лично от преброяваните лица. Изключение се прави само за:

1. малолетни и непълнолетни членове на домакинството;

2. тежко болни лица;

3. военнослужещи на мисии в чужбина;

4. (изм. - ДВ, бр. 100 от 2010 г.) лицата, задържани в местата за задържане, както и за лицата, изтърпяващи наказание лишаване от свобода;

5. временно отсъстващи лица.

(2) За лицата по ал. 1 данните могат да се получат от главата на домакинството или от друг пълнолетен член на домакинството. В случаите, когато от мястото на постоянното им местоживеене отсъстват през целия период на преброяването цели домакинства, данните за тях могат да се вземат от съответната община, район или кметство.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 2010 г.) Данните по чл. 7 и 8 за жилищните сгради и жилищата се получават от главата на домакинството или от друг пълнолетен член на домакинството, а когато това е невъзможно, тези данни се вземат от съответната община, район или кметство.
Източник
Излиза, че за пореден път администрацията ми губи времето да чакам някой да дойде и да свърши нещо, което мен не ме засяга особено

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от nikolovvd » 02 фев 2011, 08:42

Polly написа:Друга меко казано глупава опция е детето да се записва САМО под името на жената в електронната бланка...тези хора не се ли замислят, че това е и супер обидно, на теория само жените имат деца, ами ако хората имат брак и са семейство?
Майката винаги се знае, но за бащата не е сигурно! :D

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от tropper » 02 фев 2011, 10:01

Drake написа:...Излиза, че за пореден път администрацията ми губи времето да чакам някой да дойде и да свърши нещо, което мен не ме засяга особено
Абсолютно съм съгласен с теб. И после даже ще имаш и глоба по 120лв на калпак... Как ще си я съберат... най-вероятно през НОИ...
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от mrdds » 02 фев 2011, 15:51

tropper написа:
Drake написа:...Излиза, че за пореден път администрацията ми губи времето да чакам някой да дойде и да свърши нещо, което мен не ме засяга особено
Абсолютно съм съгласен с теб. И после даже ще имаш и глоба по 120лв на калпак... Как ще си я съберат... най-вероятно през НОИ...
И защо да чакаш?
Нали идват и ти звънят на вратата ако те няма вкъщи как да те глобят...ще глобят чехлите ти.. *00202* Това ми напомни за приказката за Хитър Петър,когато каза "Аз се наядох с твоята пара,айде сега ти бии 100 тояги на моята сянка"

Според мен глобата е да сплашат тези,които ще се правят на голяма работа като им звъннат на вратата и ще хокат преброителите.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10858
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от ЯЛТА » 02 фев 2011, 16:58

А катуните , с циганите, как ще намерят ? Преброят ?
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от tropper » 02 фев 2011, 22:34

Все пак се оказва, че системата работи нормално вече. Аз се изброих току-що 8)
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4779
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от pepy1 » 02 фев 2011, 22:47

и аз се преброих ....е вчера почнах ,днес довърших
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от Polly » 03 фев 2011, 14:43

nikolovvd написа:
Polly написа:Друга меко казано глупава опция е детето да се записва САМО под името на жената в електронната бланка...тези хора не се ли замислят, че това е и супер обидно, на теория само жените имат деца, ами ако хората имат брак и са семейство?
Майката винаги се знае, но за бащата не е сигурно! :D
Хаха, така да е, римляните са го казали "Майката винаги е сигурна, а бащата не", не сме по-големи от римляните, за да спорим с тях =)):

И аз съм на мнение, че системата работи идеално. Не е нужно да се чака преброител, ако не сте вкъщи те закачват тел номер и е достатъчно да се уговорите как да им дадете номерчето!
FORD - Feel the difference.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10858
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от ЯЛТА » 03 фев 2011, 15:00

Преди години, доста Гърци, и Евреи, изгоряха ,- баща Еврейн, или Грък, съпруга Българка, съответно и децата им Българчета, и айде без чужд паспорт .
Иначе системата си работи добре .
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от HACKO » 10 фев 2011, 12:49

Polly написа:Да, има човешки фактор, но може да си залепиш номерчето на вратата и въобще да не се занимаваш. ......
Не става, който си мисли че ще се оттърве не е познал. :mrgreen:
Оказва се обаче, че и електронно преброените ще се срещнат с анкетьор. Не е достатъчно само да се покаже 10 цифровия код, който се получава след завършване на интернет анкетата. Има още 9 въпроса касаещи сградния фонд които трябва да бъдат зададени лично. Плюс уточняващи въпроси, за да се прецени правилно ли е попълнен електронният формуляр.
http://www.haskovo.net/?module=news&act ... s&id=75394" onclick="window.open(this.href);return false;
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от madboy » 10 фев 2011, 13:20

HACKO написа:
................... Плюс уточняващи въпроси, за да се прецени правилно ли е попълнен електронният формуляр.
http://www.haskovo.net/?module=news&act ... s&id=75394" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
На стр.7 с наклонен шрифт пише какво прави преброителя, ако му дадем номер от ел.преброяване.

А кажи коя статия сега е вярната- тази от хасково.нет или тази http://society.actualno.com/news_335211.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; X(:
Преброителите тръгват по домовете

10.02.2011 08:59
От днес до края на февруари близо 55 хиляди преброители тръгват по домовете, за да ни броят по класическия начин.

В полунощ на 9 февруари приключи първият етап на преброяването на населението и жилищния фонд. НСИ очаква броят на преброените онлайн да надхвърли 3 милиона. Преброените по интернет до 16:30 ч. на 9 февруари наброяваха 2 731 984 души.

Преброителите ще ни търсят всеки ден от 8 до 20 часа. Днес те трябва да се представят в района, който ще обходят и да оставят бележки в кой ден и колко часа ще посетят блока или улицата, както и телефони за връзка.

В случай, че лицата отсъстват в посочения часови интервал, те могат да си уговорят на посочените телефони удобен час с анкетьорите, в който да бъдат преброени.

Анкетьорите ще посетят всички домове в страната, включително и на вече преброените по електронен път. Последните трябва само да предоставят уникалния номер, предоставен им след попълване на електронната анкетна карта. Той може да бъде залепен на външната врата, както да бъде предоставен и на домоуправителя.

Всеки преброител ще посети средно около 80 жилища и ще преброи около 250 души. Преброителите ще обхождат района на местоживеене, като идеята на НСИ е той да са познати на хората, които ще броят.
Самоличността на анкетьорите може да се проверява и на единния национален номер 0700 16 310.

Всеки, който откаже да бъде преброен, ще трябва да плати глоба от 120 лева.
Аз мисля да си го лепна на вратата.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от nikolovvd » 10 фев 2011, 13:25

В мамента, в който ви зададат въпрос за пари звъните на 166, за да дойдат да си приберат контингента! :D

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от madboy » 10 фев 2011, 13:29

nikolovvd написа:В мамента, в който ви зададат въпрос за пари звъните на 166, за да дойдат да си приберат контингента! :D
За улеснение на гражданите и за гарантиране на сигурността им по време на националното преброяване, освен на телефон 0700 16 310, от утре информация за одобрените преброители може да бъде получена и на телефон 166, съобщиха от МВР. НСИ и МВР се споразумяха за партньорство при проверките на преброителите.
Ъпслютну!
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от Polly » 10 фев 2011, 14:01

И аз ще залепя на вратата :D
FORD - Feel the difference.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от madboy » 10 фев 2011, 14:06

Polly написа:И аз ще залепя на вратата :D
Ти пъ да не видиш нещо! >:P:

:wink:
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Електронното преброяване

Мнение от tropper » 10 фев 2011, 16:54

Току-що през офиса ни мина една преброителка и каза, че е достатъчно да се остави на вратата едно листче с номера от електронното преброяване. И нищо повече не е необходимо. На тези, които не са оставили - тя си оставя на вратата нейния телефон да й се обадят дали да минава пак да ги преброява или ако са се броили да й продиктуват номера.
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта