Къде в София ще ми оправят усилвателя?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
KAGEBISTA
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 22 апр 2006, 19:14
Модел на автомобила: Ford FIESTA 1.25 ZETEC 16V
Местоположение: СОФИЯ
Status: Извън линия

Мнение от KAGEBISTA » 12 юни 2006, 15:58

ми бушон може да ти гори от много работи и най-накрая да се окаже че ампа е повреден. мое да гори от това, че са ти не достатъчно дебели кабелите, които захранват ампа и като го напънеш ауде бушон, може и да гори от това че примерно говорителя ти е в пъти по-мощен от ампа и пак като го напънеш на макс..., може да гори и ако има оголен кабел някъде по инсталацията на аудиото и прави допир, което е доста вероятно щом ти изгарят веднага бушоните след смяна. огледай тая работи, но като гледам се правиш на тарикат :D и няма да се занимаваш - направо отиваш у сервизо, обаче им спомени за това което ти казвам да видят че не си балък и да не те дерът много :wink:

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 12 юни 2006, 16:15

Снайпер колко е този бушон дето гърми, ако е под 15А правилно гърми, но ако е над 25А тогава правилно си се ориентирал към сервиза. И друго да те питам колко ома са ти говорителите 2, 4 или 8?

Потребителски аватар
snaiperisto
потребител
потребител
Мнения: 963
Регистриран: 11 мар 2006, 22:59
Модел на автомобила: Мондео , Ескорт кабрио...и Honda CBR 600F3
Местоположение: София-Кв. Бенковски
Status: Извън линия

Мнение от snaiperisto » 12 юни 2006, 17:33

KAGEBISTA написа:ми бушон може да ти гори от много работи и най-накрая да се окаже че ампа е повреден. мое да гори от това, че са ти не достатъчно дебели кабелите, които захранват ампа и като го напънеш ауде бушон, може и да гори от това че примерно говорителя ти е в пъти по-мощен от ампа и пак като го напънеш на макс..., може да гори и ако има оголен кабел някъде по инсталацията на аудиото и прави допир, което е доста вероятно щом ти изгарят веднага бушоните след смяна. огледай тая работи, но като гледам се правиш на тарикат :D и няма да се занимаваш - направо отиваш у сервизо, обаче им спомени за това което ти казвам да видят че не си балък и да не те дерът много :wink:
На тарикат се праим...а? И кво ми е тарикатското??? Като не го разбирам кво да го правим...у "Плод и Зелинчук" ли да го занеса??? Тебе те знам че си "АУДИО ФИЛОСОФ" от Тунинга...що не го оправиш ти???

Кабелите ми са 10 квадрата...не са слаби , говорителя е слаб , допир няма...щото музиката си свири ок , а бушона на захранващия кабел не гори...и т.н. ...
...дрън-дрън...мноо важно...

Потребителски аватар
snaiperisto
потребител
потребител
Мнения: 963
Регистриран: 11 мар 2006, 22:59
Модел на автомобила: Мондео , Ескорт кабрио...и Honda CBR 600F3
Местоположение: София-Кв. Бенковски
Status: Извън линия

Мнение от snaiperisto » 12 юни 2006, 17:35

nikolovvd написа:Снайпер колко е този бушон дето гърми, ако е под 15А правилно гърми, но ако е над 25А тогава правилно си се ориентирал към сервиза. И друго да те питам колко ома са ти говорителите 2, 4 или 8?
Горът всякакви бушони...а с тоя усилвател захранвам само тубата , един БГ говорител 10 инча...
...дрън-дрън...мноо важно...

KAGEBISTA
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 22 апр 2006, 19:14
Модел на автомобила: Ford FIESTA 1.25 ZETEC 16V
Местоположение: СОФИЯ
Status: Извън линия

Мнение от KAGEBISTA » 12 юни 2006, 18:21

[/quote]Горът всякакви бушони...а с тоя усилвател захранвам само тубата , един БГ говорител 10 инча...[/quote]

виж ся в плод и зеленчука нема да ти помогнат :lol: . Айде сериозно - значи щот горът всякакви бушони това означава че трябва да се огледа обстойно цалата инсталация, да се барне навсякъде с мултицет и да се види от къде е мизерията. Намери в твоя окръг аудиосервиз и там кажи какви са ти проблемите. Ще трябва да си приготвиш пари, защото само преглед на инсталация при повечето жичкаджии е 15-20лв, но ако няма там ядове следва ред на ампа - демонтаж и евентуален ремонт. Мисля 50 кинта не ти мърдат, но това зависи и каде ще ти видят колата. Може да изникне и нещо супер елементарно, но знаеш ли трябва да се види отвсякъде това е.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 12 юни 2006, 23:49

Снайпер, преди да отидеш в сервиза, включи само усилвателя (без никакви други устройства и говорители) през една крушка за фар. Ако светне с пълна яркост, то си за сервиз. Ако светне за кратко и угасне, то много вероятно проблема е извън усилвателя. И ако не се оправиш до края на седмицата ще ти дам адрес да ми го пратиш. Работата е от мен, че ми е жал да гледам как се гърчиш цяла седмица. Само ще помагаш в търсенето на части, ако се окаже някоя дефицитка.

Потребителски аватар
snaiperisto
потребител
потребител
Мнения: 963
Регистриран: 11 мар 2006, 22:59
Модел на автомобила: Мондео , Ескорт кабрио...и Honda CBR 600F3
Местоположение: София-Кв. Бенковски
Status: Извън линия

Мнение от snaiperisto » 13 юни 2006, 05:24

Отворих го и видях следното : слагам бушон и виждам две "светкавици" , едната от бушона , другата някъде иж "джаджите" вътре...ше го нося в сервиз.
...дрън-дрън...мноо важно...

Потребителски аватар
snaiperisto
потребител
потребител
Мнения: 963
Регистриран: 11 мар 2006, 22:59
Модел на автомобила: Мондео , Ескорт кабрио...и Honda CBR 600F3
Местоположение: София-Кв. Бенковски
Status: Извън линия

Мнение от snaiperisto » 14 юни 2006, 19:27

ProInstall написа:Дай ги при нас. Ще ти ги оправим.

Ше го "оправите" , ама на "кукуво лято" , като ви видях "гъзарския" сервиз ми стана ясно *00127* па и некъв дето си драскаше по лаптопа ми заяви че ше ме "оправите" ама другата седмица...е мерси...добрече не питах за пари , че сега щех да псувам яко.
...дрън-дрън...мноо важно...

Потребителски аватар
ProInstall
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 02 юни 2006, 11:00
Модел на автомобила: Car Audio
Status: Извън линия

Мнение от ProInstall » 15 юни 2006, 10:03

Каква е тази остра критика?
Ти май не познаваш начина на работа на сервизите.
Колкото до "Гъзарския" сервиз, не ти ли е по-добре като влезеш на такова място отколкото в някакъв кимизарник. И ние сме почнали с два гаража.
Не смятам, че е умесно да коментираш цените при положение, че не си питал. Цените ни не са били по различни от тези на другите сервизи. Само качеството ни е по-високо. А ако очакваш да ти се свърши работа без пари и без да оставиш стъпалото... ...ми трудно ще си намериш подходящия човек. И какво те притеснява срок от една седмица. Все пак не си единственния ни клиент за днес, а и си има технологично време. Няколко часа за да се открие повредата, поне един ден за да се доставят частите, още няколко часа докато се сменят и то стана събота. Да го беше оставил сега да е ясно какво му е.

Потребителски аватар
snaiperisto
потребител
потребител
Мнения: 963
Регистриран: 11 мар 2006, 22:59
Модел на автомобила: Мондео , Ескорт кабрио...и Honda CBR 600F3
Местоположение: София-Кв. Бенковски
Status: Извън линия

Мнение от snaiperisto » 16 юни 2006, 02:41

ProInstall написа:Каква е тази остра критика?
Ти май не познаваш начина на работа на сервизите.
Колкото до "Гъзарския" сервиз, не ти ли е по-добре като влезеш на такова място отколкото в някакъв кимизарник. И ние сме почнали с два гаража.
Не смятам, че е умесно да коментираш цените при положение, че не си питал. Цените ни не са били по различни от тези на другите сервизи. Само качеството ни е по-високо. А ако очакваш да ти се свърши работа без пари и без да оставиш стъпалото... ...ми трудно ще си намериш подходящия човек. И какво те притеснява срок от една седмица. Все пак не си единственния ни клиент за днес, а и си има технологично време. Няколко часа за да се открие повредата, поне един ден за да се доставят частите, още няколко часа докато се сменят и то стана събота. Да го беше оставил сега да е ясно какво му е.
1.НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА НАЧИНА НА РАБОТА НА СЕРВИЗИТЕ , ОСТАНАХ С ВПЕЧЕТЛЕНИЕТО ЧЕ МИ КАЗВАШ "ЕЛА И ЩЕ ТИ СВЪРША РАБОТА".
2.ЗА ЦЕНИТЕ-НЕ СЪМ КОМЕНТИРАЛ...ЩОТО НЕ СЪМ ПИТАЛ , АМА КАЖИ МИ ДАЛИ ЩЯТЕ ДА ГО ОПРАВИТЕ ЗА ПО-МАЛКО ОТ 30-40лв. ?
3 КВО ШЕ МУ ПРАВИТЕ НА ТОВА СТЪПАЛО ЦЯЛА СЕДМИЦА...ЩЕ МУ "БАЕТЕ" ЛИ...СА ШЕ КАЖЕШ "ИМАМЕ МНОО РАБОТА" , А АЗ ЩЕ ТИ ОТГОВОРЯ: "ПА ЩО МЕ ВИКАШ БРЕ?"
3.ТОВА ЗА ТЕХНОЛОГИЧНОТО ВРЕМЕ СА ПЪЛНИ ПРОСТОТИЙ , КВИ ЧАСОВЕ ЗА ОТКРИВАНЕ НА ПОВРЕДАТА , ТА ТО СЕ ВИЖДА КЪДЕ СВЕТКА , КВИ ДНИ ЗА ДОСТАВКА НА ЧАСТИ:КЪВ "СЕРВИЗ" СТЕ КАТО НЯМАТЕ ЧАСТИ ....И КВО МЕ ИНТЕРЕСУВА ЧЕ "СТАНАЛО СЪБОТА" , АЗ СЪМ ЧОВЕКА С ПАРИТЕ , БИ ТРЯБВАЛО ДА ПРОЯВИТЕ УВАЖЕНИЕ...АБЕ ЩЕ МЕ ИЗВИНЯВАТЕ АКО СЪМ ВИ ИЗГЛЕЖДАЛ КАТО ПОРЕДНАТА "ОВЦА" И СТЕ ОСТАНАЛИ РАЗОЧАРОВАНИ.

В този пост няма нищо лично спрямо "ТЕБЕ" , щото ТИ не беше там , а аз се чувствам като : "измаменото Камилче".
...дрън-дрън...мноо важно...

Потребителски аватар
ProInstall
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 02 юни 2006, 11:00
Модел на автомобила: Car Audio
Status: Извън линия

Мнение от ProInstall » 16 юни 2006, 11:30

Изобщо нямаш представа как работи един сервиз за ремонти. Ако имаше представа нямаше да говориш така. След тези твои изказвания едва ли някой ще се навие да ти помогне.
Дай да спрем с коментарите, че оспамихме хубавия форум. Стана като в Tuning.bg.

S•T•A•F•F ™
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 17 юни 2006, 11:27
Модел на автомобила: ford
Местоположение: на полето
Status: Извън линия

Мнение от S•T•A•F•F ™ » 17 юни 2006, 11:29

BadAngel написа:еми иди в тояга :)

BadAngel написа:
snaiperisto написа:
BadAngel написа:еми иди в тояга :)
Така ли...ти трябва да си некъв "гений" или да ме смяташ за мноо "прост" а ?

Що не идеш ти в ТОЯГА?
ами аз ходя в тояга и съм доволен, не виждам какъв е проблема ?
А ти случайно не работеше ли в тояга.........?

Потребителски аватар
snaiperisto
потребител
потребител
Мнения: 963
Регистриран: 11 мар 2006, 22:59
Модел на автомобила: Мондео , Ескорт кабрио...и Honda CBR 600F3
Местоположение: София-Кв. Бенковски
Status: Извън линия

Мнение от snaiperisto » 17 юни 2006, 11:35

S•T•A•F•F ™ написа:
BadAngel написа:еми иди в тояга :)

BadAngel написа:
snaiperisto написа: Така ли...ти трябва да си некъв "гений" или да ме смяташ за мноо "прост" а ?

Що не идеш ти в ТОЯГА?
ами аз ходя в тояга и съм доволен, не виждам какъв е проблема ?
А ти случайно не работеше ли в тояга.........?

Aз ли ? :(
...дрън-дрън...мноо важно...

S•T•A•F•F ™
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 17 юни 2006, 11:27
Модел на автомобила: ford
Местоположение: на полето
Status: Извън линия

Мнение от S•T•A•F•F ™ » 17 юни 2006, 11:40

не....бед ейнджъл.....

Потребителски аватар
snaiperisto
потребител
потребител
Мнения: 963
Регистриран: 11 мар 2006, 22:59
Модел на автомобила: Мондео , Ескорт кабрио...и Honda CBR 600F3
Местоположение: София-Кв. Бенковски
Status: Извън линия

Мнение от snaiperisto » 17 юни 2006, 11:54

S•T•A•F•F ™ написа:не....бед ейнджъл.....

Е мноо хубаво...браво на него.
...дрън-дрън...мноо важно...

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта