Електронен фиш

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
lerokal
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 14 апр 2010, 15:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 tddi 90ps
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Електронен фиш

Мнение от lerokal » 08 окт 2012, 17:39

Може ли някой да ми каже чрез български пощи ли изпращат фиша или чрез куриерски фирми като Еконт, Спийди и др и ако е чрез куриер на коя фирма ? :)

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Електронен фиш

Мнение от HACKO » 08 окт 2012, 17:53

По Пощата.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

lerokal
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 14 апр 2010, 15:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 tddi 90ps
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Електронен фиш

Мнение от lerokal » 08 окт 2012, 17:55

HACKO написа:По Пощата.
Благодаря за бързия отговор! :)

JFS
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 01 авг 2012, 15:39
Модел на автомобила: Ford Focus Mk3 1.6TDCi 95hp Sedan
Status: Извън линия

Re: Електронен фиш

Мнение от JFS » 08 окт 2012, 19:16

Напоследък има практика кварталния да ги разнася. Двама мои познати така си ги получиха честитките през последния месец и поливина.

Потребителски аватар
mocipako
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 13 яну 2011, 17:15
Модел на автомобила: FORD Focus ZX5 2.0L (DOHC) Automat
10.2003
Серия: Focus 1998-2005
Хечбек: 5 Door Saloon
Двигател: Zetec 2.0 16V EFI
Трансмисия:4-Speed Automatic Transaxle - 4F27E
Предаване: LHD FWD
Климатик: Manual Air Conditioning
Боя: Silver Frost
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Електронен фиш

Мнение от mocipako » 08 окт 2012, 21:52

На мен лично се опитаха да ми го връчат 3 пъти лично, но не са ме засекли удома. Интересното е че двата пъти са идвали през уикенда. :D Накрая ми го изпратиха по пощата (Български пощи) с обратна разписка. Това е случка от преди една година още се съдим с тях. Все още очаквам окончателно съдебно решение, защото за мое изумление Пътна полиция обжалва първото решение на районния съд, което отменяше електронния фиш. Бяха си намислили едни 300 лв., че и отсъпка имаше, ако си платиш, като поп овреме т.е. в рамките на една седмица. :-/: *00935*
На теория между теорията и практиката няма никаква разлика, но на практика има !
Изображение

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Електронен фиш

Мнение от madboy » 09 окт 2012, 15:23

mocipako написа:..... защото за мое изумление Пътна полиция обжалва първото решение на районния съд, което отменяше електронния фиш. ...
Винаги обжалват.
При мен преди време 3 или 4 години, ми пратиха по пощата- директно в пощенската кутия. :mrgreen: Дали съм го получил? =)):
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
mocipako
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 13 яну 2011, 17:15
Модел на автомобила: FORD Focus ZX5 2.0L (DOHC) Automat
10.2003
Серия: Focus 1998-2005
Хечбек: 5 Door Saloon
Двигател: Zetec 2.0 16V EFI
Трансмисия:4-Speed Automatic Transaxle - 4F27E
Предаване: LHD FWD
Климатик: Manual Air Conditioning
Боя: Silver Frost
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Електронен фиш

Мнение от mocipako » 09 окт 2012, 15:59

madboy написа:
mocipako написа:..... защото за мое изумление Пътна полиция обжалва първото решение на районния съд, което отменяше електронния фиш. ...
Винаги обжалват.
При мен преди време 3 или 4 години, ми пратиха по пощата- директно в пощенската кутия. :mrgreen: Дали съм го получил? =)):
Защото вече 7-ми или 8-ми акт жаля в съда, до сега нямат спечелено дело, а за първи път ми се случва да обжалват. Та за това съм меко казано "изумен". Явно са сменили юриста си или са раздули щата, знам ли и аз. Но не очавам по-различен резултат от предните. Принципно нямам нищо против да си заплащам административните нарушения, но не и когато налагащия ги орган е омазан до уши във всякакви казуси. Темата е дълга, но за сметка на това почти толкова неприятна. ;):
Поздрави.
На теория между теорията и практиката няма никаква разлика, но на практика има !
Изображение

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10858
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Електронен фиш

Мнение от ЯЛТА » 09 окт 2012, 16:31

И аз 4 пъти съм съдил КАТ, заради актове обаче, нито един път не се яви човек от КАТ, или техен юрист. Естествено- осъдих ги и четирите пъти. Това е нещо ново, явно смяна на ръководството може би, + и нови заповеди. А сега с 20 % от парите от глобите ще купуват мобилни камери. Пари трябват, то май Държавата ни се храни половината само от глобите. Ха ха ха.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

dariya74
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 17 окт 2012, 21:03
Модел на автомобила: opel korsa
Status: Извън линия

Re: Електронен фиш

Мнение от dariya74 » 17 окт 2012, 21:27

Както ви каза колегата, фиша се праща по пощата с обратна разписка. Ако бъде върнат без да са ви намерили да се подпишете на разписката че го получавате, смятайте че кварталния или служител на КАТ ще ви намери със сигурност да ви го връчи срещу разписка. :mrgreen: Ако си мислите че сте се отървали, не сте. Рано или късно ще Ви се наложи да идете в КАТ за нещо, и той ще излезе в системата...
Някои от секторите на "ПП" имат добрата практика да добавят нещо като "листовка" на разбираем език с частта от закона която касае електронните фишове и в нея пише всичките ви права и задължения.
Този който беше написал нещо за сроковете, греши. От дата на връчването имате 14 дни да го платите с 30% по-малко от стойността му. /Съвет от мен: независимо дали плащате някакъв фиш или наказателно постановление, пазете си бележките, и преди да си тръгнете от банката където плащате, гледайте какво са ви написали на бележката, че да не се стига после до доказване кой какво казал и кой какво бил написал, защото оправия няма после, и ако една буква е сгрешена на въпросната бележка, доказването че сте платили става само със копие на вносната бележка после./
Ако сте собственик на фирма, и са "фотали" някоя от служебните ви коли, снимате книжката на "джигита" и отивате в КАТ да декларирате че той е карал, пак в 14 дневен срок от датата на която си получите "честитката".

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта