От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
Radomir Radnev
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 29 мар 2013, 10:03
Модел на автомобила: Mondeo MK3 TDDI 2.0 / WF04XXGBB4
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от Radomir Radnev » 01 апр 2013, 13:50

Наливам нафта най-често от Shell най-близкия .
По рядко от Lukoil
Рядко от OMW , Petrol , Eko

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от pepy1 » 15 мар 2021, 20:01

Малко стара тема, но да споделя с Вас. Ако ползвате Лидл+, имате възможност за отстъпка на горива и други неща когато зареждате или пазарувате в ОМВ бензиностанции в България. Линк не пускам, че не плащам за реклама/пък и не вимам :D / Който ползва лидълското приложение, може да се информира, на сайта на бензиностанцията нищо не пише иначе!
времето е като парите-никога не стига

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от F Focus » 17 мар 2021, 19:43

Колеги-ситуацията с качествата на горивата на всяка отделна бензиностанцията е следаната:
-всяка фирма отдава обекта на управление на фрайчайзингов принцип на юридическо лице, което никак не е случайно, както се сещате! ;):
-оттам нататък всичко зависи от съвестта на управителя-ще добавя ли вода и евтини заместители в танковете след зареждане, или ще разчита на качество и постоянни клиенти-затова, ако някъде сте доволни от горивата зареждайте само там!
-полезно е да пишете къде сте доволни и къде не сте, за да игнорираме, доколкото можем тарикатите-връзкари!
-горивата идващи до танковете в бензиностанциите се контролират що-годе добре, но после става мазалото! Съвсем отделен въпрос е, че в наше село се правят смешно малко тестове на горивата по бензиностанциите, а където се направят са ок(?!), за което се плаща по върховете на крадливите ни управници!
Неслучайно тарикатите-джамбази, като продават дизелова кола втора употреба са си доставили и 10-20 литра с нафта от Западна Европа!
И за протокола-най-скапаната нафта съм сипвал е от лукоил, който е на кръговото на изхода от Бургас към Несебър-викам си фирмена бензиностанция на рафинерията, която е на 10 км. и надумках резервоара догоре! Вярвайте ми едвам се добрах до София, а колата беше с перфектен двигател 2.5D 20V класически дизел-ако беше комън-рейл можеше и да не се добера до София-то не беше пушек, то не беше липса на мощност! Добре, че си беше класически дизел с редова помпа!
Та така-всичко в горивата е корумпирано до дъно и остават някои що-годе нормални управители на някои бензиностанции.
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
margarit.hristov
Потребител
Потребител
Мнения: 140
Регистриран: 31 мар 2020, 19:21
Модел на автомобила: Форд мондео мк4 комби 1.8тдци 125к.с.
Местоположение: Свиленград
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от margarit.hristov » 17 мар 2021, 20:08

9привет колеги.откакто се сдобих с монди (от 1 година) зареждам само от газпром и за сега нямам оплаквания.слагам УЖ от нафтата с добавка (G-drive diese)

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1147
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от Ozzie » 17 мар 2021, 20:18

F Focus написа:
17 мар 2021, 19:43
- всяка фирма отдава обекта на управление на фрайчайзингов принцип на юридическо лице...
Не всяка горивопродавница е на франчайзингов принцип. Преди, като бях редовен клиент на ЕКО, независимо от който и обект да зареждах, юридическото лице беше едно и също с един и същ адрес. Пише го най-отгоре на касовата бележка.
От три години зареждам на Петрол, същата работа. Данните на бележката са едни и същи.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от F Focus » 17 мар 2021, 20:40

Не чети толкова и не вярвай на етикета, както един от нас тук, който беше завършил ДВГ, и който много вярваше на четенето на етикети кога да си сменява маслото в дизелов двигател-на 25000-30000км. пробег! :wink:
С цел спестяването на данък печалба много обекти правят какви ли не мушенгии за намаляването им, но винаги остава човекът реално управляващ съответната бензиностанция и неговата съвест! Имам такива познати, но не ми стигнаха връзките и аз да се доредя!:)
Ако ви интересува ще споделя какво се долива в танковете след зареждане на цистерната.
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10828
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от ЯЛТА » 17 мар 2021, 22:29

Аз от 10 години зареждам дизел и бензин от скъпите на "ЕКО", и нямам проблеми. Основно в София в Дружба-2 на "ЕКО"-то, в страната също.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1147
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от Ozzie » 17 мар 2021, 22:58

@F Focus
Демокрация сме (уж). Всеки има право да вярва в каквото иска. Някои например вярват в плоската Земя. Просто казвам какво съм видял.
Шофирам от 27 години, карал съм само коли на бензин или дизел. Как пък за тези 27 години веднъж не се случи да ми заредят вода или нещо друго в резервоара... баси късметлията съм явно.
И да не съм само OFFTOPIC - скоро ще станат три години, откакто зареждам на самообслужването на "Петрол". Цената е с поне 10 ст. надолу, спрямо на горивопродавниците им с персонал и т.н. С картата за отстъпка пада с още 5/7 ст. според това, делник ли е или почивен ден. Последните ми две зареждания там ми стъпиха на 1,82 лв. за литър нафта, при цени по другите обекти около и над 2,00 лв./л.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от dimkar » 17 мар 2021, 23:05

Винаги зареждам газ и бензин от малки бензиностанции, които са се доказали. Изключение, само когато пътувам. Тогава залагам на Лук. Но само за газ.

Coldgrave
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 15 дек 2019, 02:54
Модел на автомобила: Ford Focus 2015 Facelift RS 1.6 TDCI 95 hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от Coldgrave » 01 апр 2021, 10:11

Аз зареждам само на ЕКО и то само от 3 обекта. Люлин срещу Била на пазара, на Горнобански път, и на околовръстното посока Люлин една идея преди детелината за бул. България. До сега всеки път цената ми е излизала една и съща. Всеки път услявам да уцеля да заредя ~43-44 литра (нямам никаква идея колко побира резервоара мисля 53 или 55 литра) и редувам нафтата. Сипвам веднъж ЕКО веднъж Авио дизел. Въпроса е че хич не съм разбирач дали е читава нафтата или не. Поне за сега не съм имал проблем. Чат пат слагам и BDC на Бардал. При следващото зареждане мисля да мушна едно шишенце ATOMIX за DPF и едно Multicleaner там за двигател и дюзи, нищо че уж в нафтата има добавки.

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от F Focus » 22 фев 2022, 20:00

ЯЛТА написа:
17 мар 2021, 22:29
Аз от 10 години зареждам дизел и бензин от скъпите на "ЕКО", и нямам проблеми. Основно в София в Дружба-2 на "ЕКО"-то, в страната също.
Абе, Васко ти не си ли в "Люлин", бе-що биеш път до "Дружба"-2 чак...явно имаш гадже там-не те ли е срам, бе наборе? :lol: Надявам се жена ти(поздрави я от мен) да не чете Форума! :D
Аз зареждам на "Еко"-то в началото на "Ботевградско шосе" и съм много доволен-дано не се издънят!
В много "черният" ми списък(ама много черен) са ОМВ и Лукойл-там най-много да им ползвам тоалетната, или да си взема кафе-нищо повече!

П.С. Последният път, като зареждах в "Еко" поздравих управителката, която беше на смяна за коректността относно качеството на горивата и количеството, което заливат. Каза, че ги спуквали от проверки 2-3 пъти седмично(за разлика от всички останали вериги, на които нищо подобно не им се случва!)-явно само те не са в картела, близък до управляващите сектора(мамичката им мръсна, да пукнат дано! :evil: ) и, разбира се делящи с него печалбата от далаверите! Т.е. в това, а и в много други отношения си оставаме кенеф(демек тоалетна, меко казано)!
Има и една друга изкл. коректна бензиностанция, която се намира тръгвайки от Костенец към село Долна баня-жалко, че не е на комуникативно място.
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от pepy1 » 22 фев 2022, 21:01

До практикер в Дружба е, а в китайския са му сигурно внуците. Не мой сравняваш Дружба с китайския. Иначе по темата, служебния бус се зарежда на еко-то на Цветан Лазаров в София, в Русе или на Липник или на Дружба на Еко-то/Иво да не чете/, във Варна в 90% от случаите на еко Ситроен-изхода на града посока София, в Плевен - площад на авиациата, пак еко. Личната кола само на Еко според градовете в Бг. Севлиево В.Търново, Варна, София - на Малинов или Цв. Лазаров.
времето е като парите-никога не стига

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от F Focus » 22 фев 2022, 21:23

Айде сега Пепи да не се опитваш да оправдаеш набора(Васко)! :lol:
Пък и той си трае, та нещата са ясни! :lol:
Шегувам се, майтап да става, че голямо мъртвило във Форумът днес, бе- човек няма с кой да си каже наздраве...! :evil:
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
margarit.hristov
Потребител
Потребител
Мнения: 140
Регистриран: 31 мар 2020, 19:21
Модел на автомобила: Форд мондео мк4 комби 1.8тдци 125к.с.
Местоположение: Свиленград
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от margarit.hristov » 22 фев 2022, 21:31

Наздраве пламене.аз от 4 месеца преминах на еко.преди това добичето го карах само с g-force от газпром.разлика не намирам.поздрави на всички

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от ivo_63 » 23 фев 2022, 09:26

pepy1 написа:
22 фев 2022, 21:01
До практикер в Дружба е, а в китайския са му сигурно внуците. Не мой сравняваш Дружба с китайския. Иначе по темата, служебния бус се зарежда на еко-то на Цветан Лазаров в София, в Русе или на Липник или на Дружба на Еко-то/Иво да не чете/, във Варна в 90% от случаите на еко Ситроен-изхода на града посока София, в Плевен - площад на авиациата, пак еко. Личната кола само на Еко според градовете в Бг. Севлиево В.Търново, Варна, София - на Малинов или Цв. Лазаров.
Иво чете всичко , докато заредиш на екото на бул България ще съм при теб и за едно кафе , офиса ми е на Централна гара, покрай мен минаваш :D

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от F Focus » 23 фев 2022, 18:35

А, Иво чете ли темата за резервации относно предстоящата сбирка...? :wink:
Само да те подсетя, щото ще се радвам да се видим старите муцуни-живот и здраве да е! :D

П.С. Разменям уиски по твой избор с/у ракията ти! :wink:
Много автомати-слаби резултати!

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от F Focus » 23 фев 2022, 19:01

margarit.hristov написа:
22 фев 2022, 21:31
Наздраве пламене.аз от 4 месеца преминах на еко.преди това добичето го карах само с g-force от газпром.разлика не намирам.поздрави на всички
Смени ли маслото, Маргарите и какви са ти впечатленията?
П.С. Да ти обърна внимание, че започват записвания за среща-ще се радвам да се видим! :D
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
margarit.hristov
Потребител
Потребител
Мнения: 140
Регистриран: 31 мар 2020, 19:21
Модел на автомобила: Форд мондео мк4 комби 1.8тдци 125к.с.
Местоположение: Свиленград
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от margarit.hristov » 24 фев 2022, 06:32

От октомври досега почивните дни мога да ги зброя на едната си ръка(време за маслото не остава).относно сбирката и аз ще се радвам да се видим и най-вече да съм сменил маслото,че доста прахлясаха тубите под навеса :D

Потребителски аватар
toniboy
потребител
потребител
Мнения: 1391
Регистриран: 21 мар 2008, 17:20
Модел на автомобила: ford C MAX 1.6 TDCI /109 к.с / 2009 г
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от toniboy » 24 фев 2022, 11:19

Аз зареждам дизел на Шел. Но в Бургас. Малко съм далече от столицата. Но поне за сега съм доволен от тях. Зимата на минус 10 с по скъпия дизел с добавката нямах проблем с палене и замръзване . Като изключа едно запушване на дпф филтъра заради градското каране. Други ядове не съм имал.

freeway
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 26 дек 2016, 23:08
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от freeway » 28 фев 2022, 22:36

Вече пета година не съм стъпил на бензиностанция от големите вериги и нямам никакви оплаквания или забележки.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта