От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Вейдър
потребител
потребител
Мнения: 642
Регистриран: 05 ное 2008, 21:39
Модел на автомобила: бивш FORD Orion 1.6 CVH-EFI, NISSAN Almera 2.2DI N16
Местоположение: Велинград
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от Вейдър » 03 апр 2009, 20:37

:roll: Сипвам почти само от Темпо-то до Деница в Младост. Точно след две зарядки закъсвах много здраво. Последен случай днес. Загина ми стъпковто моторче(то си беше проблемно) и се надявам само това да е била причината. За всеки случай, обаче мисля известно време да зареждам на OMV , при Мото Пфое в Младост. Просто за проба...
Изображение . May the FORD be with you !
PANZERLIED https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

svilen69
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 31 мар 2009, 09:47
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от svilen69 » 14 апр 2009, 23:51

Всичко е относително в този живот.Така или иначе всички бензиностанции зареждат от ''Лукойл'' , след това всяка бензиностанция си има своя политика.Единсвеното изключение е ''Ромпетрол'' тяхния дизел е най квалитетен.За бензина работата е на кантар и може би леко в полза на ''Лукойл''.А и ''Шел' зарежда дизел само от''Ромпетрол'' но за съжаление предимно за региона на Русе. И още нещо зареждаите сутрин и никога в крайпътни бензиностанции,пък били те реномирани или не.Не зареждаите по възможност в събота и неделя-тогава бензинджиите се развихрят,защото шефа,данъчния и контролните органи са на....село. :) P.S OMV са златната среда, бензина им е от "Лукойл" а дизела от Румънска рафинерия и то не по-лоша от тази на ''Ромпетрол''.И все пак... бих се доверил на верига която има собствена рафинерия....Затова и моите симпатии са само и единствено към двамата големи играча "Лукойл" и "Ромпетрол''

P.S Rompetrol=Romania petrol и няма нищо общо с каквито и да е етнически и малцинствени асоциации :lol:
Последна промяна от svilen69 на 19 апр 2009, 12:03, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Herr Flick
потребител
потребител
Мнения: 206
Регистриран: 05 юли 2008, 16:29
Модел на автомобила: Fiesta '97, Zetec-S 1.25, 16V, 75 hp.
Местоположение: Габрово.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от Herr Flick » 15 апр 2009, 07:13

Или казано с 2 думи... зареждайте сутрин през седмицата на "Ромпетрол". :lol: Може и да ви е хубаво горивото, но заради самото име на бензиностанцията няма начин да заредя там. :lol: А и плюс това съм доволен от "Петрол" и "Лукойл". :)

vvasilev
потребител
потребител
Мнения: 517
Регистриран: 25 юли 2005, 17:33
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.8 дизел-1998 г.
Местоположение: В. Търново
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от vvasilev » 15 апр 2009, 07:58

Давам и своя глас за дизела на Ромпетрол. Колата лети и е супер тиха и икономична. Да живеят Ромите. Става дума за бензиностанцията с/у хлебозавода във В.Търново.

Вейдър
потребител
потребител
Мнения: 642
Регистриран: 05 ное 2008, 21:39
Модел на автомобила: бивш FORD Orion 1.6 CVH-EFI, NISSAN Almera 2.2DI N16
Местоположение: Велинград
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от Вейдър » 15 апр 2009, 14:50

:roll: Странно, но с еднаква зарядка и режим на каране(е не чак 100%) ,с бензинеца от OMV съм изминал вече с 6 км. повече отколкото при зарядки от Темпо !А като гледам стрелката има още гориво. За по-сигурно ще повторя опита още няколко пъти.
Изображение . May the FORD be with you !
PANZERLIED https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от bateto_toshko » 22 апр 2009, 23:26

svilen69 написа:...P.S OMV са златната среда, бензина им е от "Лукойл" а дизела от Румънска рафинерия и то не по-лоша от тази на ''Ромпетрол''.

P.S Rompetrol=Romania petrol и няма нищо общо с каквито и да е етнически и малцинствени асоциации :lol:
Не позна.Бензина на OMV пристига директно от Австрия 100 октанов мисля и си върви с добавки за намаляне на октана до всичките му разновидности 95, 98 и т.н.Зареждат от Лукойл само в краен случай , ако нещо стане с доставките от Австрия.За другото си прав.Аз зареждам приоритетно с бензин който не е български.Който си мисли , че българския бензин е най добър да си сипе хубав бензин , след което да долее вода 20-30 % ето ти български :mrgreen: .Друг е въпроса , че сигурно в някой от бензиностанциите на гореспоменатите "чуждестранни" вериги работят само българи и риска от злоупотреби си го има
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от S_C » 23 апр 2009, 10:16

Много съм разочарован от "Петрол"...вчера заредих на някаква бензинджийница в Обеля...едва се прибрах до нас..Къв е тоя бензин,кВо е това нещо...колата прекъсва,няма празен ход,усеща се по време на движение как свещите спират да работят на случаен принцип...при 40 км цялата кола се тресе...едва се прибрах до нас.Гледах свещи,кабели...викам си някой кабел ще да е тръгнал да се вади...ама кабелите всичките са си на мястото.Налях 10 литра от ЕКО и проблемът изчезна...Ми ако бях някъде по провинцията и бях нзаредил стабилно,за да се прибра...ужас...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

belleamie
потребител
потребител
Мнения: 1046
Регистриран: 06 юни 2008, 11:49
Модел на автомобила: ?
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от belleamie » 23 апр 2009, 11:11

Аз пък сипвам от ШЕЛа на ул. 202ра в София - до Централните гробища дето е.
Може и да си въобразявам, но като че ли по-бавно го харчи отколкото бензина от ОМВто срещу тях.
Не съм си правила засечки, но карам по един и същи маршрут всеки ден, по едно и също време, и гледам пада стрелката на таблото...

А и за който не знае - тоя Шел ми е късметлийски, 5та колонка, печалба от играта им с 50те лв безплатно гориво :D:
Cars make CO2 and trees absorb CO2.
By driving my car I'm feeding a tree and helping the environment.

Изображение

vvasilev
потребител
потребител
Мнения: 517
Регистриран: 25 юли 2005, 17:33
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.8 дизел-1998 г.
Местоположение: В. Търново
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от vvasilev » 23 апр 2009, 11:45

bateto_toshko написа:
svilen69 написа:...P.S OMV са златната среда, бензина им е от "Лукойл" а дизела от Румънска рафинерия и то не по-лоша от тази на ''Ромпетрол''.

P.S Rompetrol=Romania petrol и няма нищо общо с каквито и да е етнически и малцинствени асоциации :lol:
Не позна.Бензина на OMV пристига директно от Австрия 100 октанов мисля и си върви с добавки за намаляне на октана до всичките му разновидности 95, 98 и т.н.Зареждат от Лукойл само в краен случай , ако нещо стане с доставките от Австрия.За другото си прав.Аз зареждам приоритетно с бензин който не е български.Който си мисли , че българския бензин е най добър да си сипе хубав бензин , след което да долее вода 20-30 % ето ти български :mrgreen: .Друг е въпроса , че сигурно в някой от бензиностанциите на гореспоменатите "чуждестранни" вериги работят само българи и риска от злоупотреби си го има
OMV според мен си карат всичко от Нефтохим Бургас. Единствено 100те октана може да е от Австрия. И те са същите....като всички други.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от bateto_toshko » 23 апр 2009, 20:42

Вс ъщност като се замисля повечко , ако човек си сменя колата на 2-3 години едва ли има значение от къде зарежда.Друг е въпроса , че кофти бензина дори и по евтин те набутва ,защото колата ти гори повече.Аз обаче мисля ако е възможно да сменям по -рядко клапани и разни елементи на горивната система и затова зареждам бензин който идва отвъд пределите на страната.Такъв бензин има в Бургас , за другите градове не знам....
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

petarrs
потребител
потребител
Мнения: 137
Регистриран: 04 ное 2007, 20:08
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDDI `00
Местоположение: pleven/sofia
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от petarrs » 23 апр 2009, 20:59

Зареждал съм на почти всички бензиностанции в града , но сякаш най добре се представя с дизела на Ромпетрол. Не съм зареждал само V- Power Diesel и с него незнам как е. Но за мойте 60 коня май няма да е от значение.
Изображение

vvasilev
потребител
потребител
Мнения: 517
Регистриран: 25 юли 2005, 17:33
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.8 дизел-1998 г.
Местоположение: В. Търново
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от vvasilev » 23 апр 2009, 21:35

petarrs написа:Зареждал съм на почти всички бензиностанции в града , но сякаш най добре се представя с дизела на Ромпетрол. Не съм зареждал само V- Power Diesel и с него незнам как е. Но за мойте 60 коня май няма да е от значение.

V-power на Shell е също супер стига на бензиностанцията да не се лигавят и наистина от пистолета на V-power да тече това гориво, а не обикновената нафта. Ромпетрол и аз ги оцених наскоро- супер нафта продават хората-горещо препоръчвам на всички дизели да тестват и да оценят :twisted:

Потребителски аватар
Herr Flick
потребител
потребител
Мнения: 206
Регистриран: 05 юли 2008, 16:29
Модел на автомобила: Fiesta '97, Zetec-S 1.25, 16V, 75 hp.
Местоположение: Габрово.
Контакти:
Status: Извън линия

Re:

Мнение от Herr Flick » 28 май 2009, 20:57

Останах приятно впечатлен от V-Power 95 на Шела в Габрово.
Svetlix написа:... За сега съм сипвал само ... на Брестовец...
Само трима човека сте зареждали там с нафта... ти и двамата трактористи на селото. :mrgreen:

Потребителски аватар
Svetlix
потребител
потребител
Мнения: 524
Регистриран: 21 сеп 2006, 18:38
Модел на автомобила: Nissan Almera SRi 1.6, 16V
Местоположение: Моето гето е д`гето
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Re:

Мнение от Svetlix » 28 май 2009, 22:32

Herr Flick написа:Останах приятно впечатлен от V-Power 95 на Шела в Габрово.
Svetlix написа:... За сега съм сипвал само ... на Брестовец...
Само трима човека сте зареждали там с нафта... ти и двамата трактористи на селото. :mrgreen:
Абе бая народ сипваме там и до ден днешен и всички сме доволни. Сега и бензинец сипвам там и пак нямам оплаквания. Сега всички плевенски бензиностанции на Ромпетрол правят 5 ст./литър отстъпка при плащане в брой!

А Софиянци да пробват бензина на Ромпетрол в кв. Дружба. Аз лично останах адски доволен!
Изображение

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Re:

Мнение от PcMan » 17 дек 2009, 21:40

С фокуса от подписа още умувам от София точно коя бензиностанция да ми е избраничката за дизел? Пробвах ОМВ Sprint Diesel на Г.М Димитров и Драган Цанков (Над метростанция Г.М.Димитров), но по-бързо я излапа от нормалното. Ромпетрол в Дружба-1 как е? Не малко хора хвалят румънския дизел на Ромпетрол, и за разлика от останалите водещи вериги - 1 негативен отзив не съм прочел за тази верига. :roll:

Също така само за станции на Лукойл в Бургас дизел съм чел, че им е добър дизела. Има ли такова изключение и в София? Отскоро ми е колата и няма как да имам наблюдения и да ги тествам (особено с ниския разход на фокусника) :P
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Kiko123
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 21 юни 2009, 18:21
Модел на автомобила: Ford Focus 2002 1.8 TDCI 115hp
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от Kiko123 » 17 дек 2009, 21:58

Аз зареждам на ОМВ-то което е в Дружба 1 до сградата на Еником. Според мен е най-добрият дизел в София.


За Ромпетрол сигурно ще съм единственият, които ще каже че нафтата им е доста слаба. Колата не е толкова динамична с нея. Изпорбвах доста бензиностанции и Лукойл и Shell пробвах, но на това ОМВ е best.

Потребителски аватар
Цецо Нинов
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 14 дек 2009, 18:25
Модел на автомобила: Форд Ескорт
Местоположение: Червен бряг
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от Цецо Нинов » 18 дек 2009, 15:39

Предпочитам Ромпетрол.Първо дизелът ми хареса за служебната кола и харчи по-малко.После започнах и личната да зареждам там.Когато няма накъде зареждам от де ми падне. :P

Потребителски аватар
Sim3
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 16 юни 2007, 22:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1,8 TDdi '99
Местоположение: Burgas
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от Sim3 » 18 дек 2009, 16:21

Аз зареждам от OMV до Метро в Бургас. При ниските температури нямах проблеми с паленето на дизелака. Не че горивото е най - важния елемент, но е част от този процес.
Изображение

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от PcMan » 18 дек 2009, 17:44

А някой даден Лукойл из София с доволен дизел колкото за няколко зареждания по 25литра? Не зареждам от там, но се опитвам да изкарам карта за отстъпка за роднина :P
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Вейдър
потребител
потребител
Мнения: 642
Регистриран: 05 ное 2008, 21:39
Модел на автомобила: бивш FORD Orion 1.6 CVH-EFI, NISSAN Almera 2.2DI N16
Местоположение: Велинград
Status: Извън линия

Re: От къде зареждате гориво (конкретна бензиностанция)?

Мнение от Вейдър » 18 дек 2009, 22:55

:) Напоследък се подвизавам основно във Велинград. Избора е скромен и за това предпочетох Петрол( пред Лукоил и БЕЕВ). Определено съм много доволен , а и хората от персонала са много любезни. На връщане от София обичам да дозареждам в Петрола между Септември и Варвара , на "стария" път за Пловдив. Също никакви оплаквания.
Изображение . May the FORD be with you !
PANZERLIED https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта