Говорилня

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от ЯЛТА » 31 окт 2019, 09:52

pepy1 написа:
31 окт 2019, 07:35
Може би трябва да си спомним, че сме 21 век и да се възползваме от възможностите които предлага! А именно, някакъв групов чат/видео на живо - вайбър, скайп, уац ъп. Не е сложно, трябва само интернет.
Така е, възможно е, но среща на живо май ще е най плодотворна, доколкото от години насам всичко върви надолу. Все пак и малко уважение трябва за хората записали се, които ще прежалят пари за пътни разходи, хотел, вечери в името на съществуването и управлението на клуб Форд България. Старите членове на клуба един по един се спасяват, новите са пасивни, и най вече финансирането на клуба спада до минимум, което предвещава краят му, горе долу това се случи и със Солунският клуб на Форд. И постоянно да се оплакваме от "СУРАТ-ТЕФТЕР"-Фейсбук не върви, защото имаме ценна база данни, които у фейсбук няма как да се случат. Във форума като гледам пишат пет човека постоянно, и вероятно още 10 само четат.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
m_fokus
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 14 юли 2010, 14:19
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 ZETEC SE
Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от m_fokus » 31 окт 2019, 16:51

ЯЛТА написа:
31 окт 2019, 00:07
9 човека записани за общото събрание ! Срамота ! Клубът ли искаме да закриваме ? Стегнете се бре хора, какво ви става, не можете да говорите, не можете да критикувате ли, не смеете да спорите ли ? Защо трябва да съсипваме нещо изградено с много труд ?
Форума като цяло е много замрял. Когато се търси мнение/помощ почти никога няма никой насреща. Така че какво очаквате...
По-голям късмет е да попаднеш на читав майстор, отколкото на читава жена :lol:

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от ЯЛТА » 31 окт 2019, 18:29

m_fokus написа:
31 окт 2019, 16:51
Форума като цяло е много замрял. Когато се търси мнение/помощ почти никога няма никой насреща. Така че какво очаквате...
В темите във форума почти всичко е описано. Просто хората ги мързи да търсят и четат, а пускат нова тема с въпрос, и искат точно на техния въпрос да им се отговори. Да обаче във форума нямаме дежурен по 24 часа компетентен, който да им отговаря. Форума не е фейсбук, където питаш, отговарят ти, но отговора след два дни е заминал в небитието. Тук плащаме за сървър в Германия който ни съхранява данните от години насам, за да са на разположение на трудолюбивите нуждаещи се. Иначе и "говорилнята" ни замря, за сметка на фейса, където има 1000 групи по модели, градове, села, и паланки, па и приятелски кръгове. Иначе повечето сериозни се познаваме помежду си на национално ниво.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
m_fokus
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 14 юли 2010, 14:19
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 ZETEC SE
Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от m_fokus » 31 окт 2019, 19:02

Ами може би там е работата, че отначало инициативата е била жива, имало е интерес сред сегашните по-стари членове на форума и той се е развивал. С времето кръга се е капсулирал, не се обръща внимание на хора, които тепърва стават соственици на фордове и искат да получат информация, като се отговаря "чети там в темите" и първоначалното им желание за участие във форума е подтиснато. Вярно е че никой на никому не е длъжен, но нали това ви е събрало все пак в този форум в началото - тръпката покрай колите. Щом сега ви е тегаво вече, за мен вече тръпката при вас просто я няма.
Не знам дали е правилно аз да коментирам нещата около форума, не ви познавам лично, но това е моето мнение.
Иначе макар наскоро да продадох личния ми форд, влизам да ви чета от време на време, поне на мен ми е интересно.
По-голям късмет е да попаднеш на читав майстор, отколкото на читава жена :lol:

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от ЯЛТА » 31 окт 2019, 20:01

m_fokus написа:
31 окт 2019, 19:02
Щом сега ви е тегаво вече, за мен вече тръпката при вас просто я няма.
Ама на нас не ни е тегаво, тегаво е на следващите след нас, защото не желаят сами да си намерят информацията, при все че всеки вече има интернет, а искат на готово и лично някой да им я изсуфлира , точно конкретно за неговия си автомобил, все едно притежава поръчков уникат и само той единствено има дадената повреда. Поради тази причина няма приемственост някой да наследи изграденото до сега, да папрочете малко и назад в темите, за да се ориентира, добие представа.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

perun
потребител
потребител
Мнения: 134
Регистриран: 19 юни 2019, 21:41
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от perun » 31 окт 2019, 21:02

pepy1 написа:
31 окт 2019, 07:35
Може би трябва да си спомним, че сме 21 век и да се възползваме от възможностите които предлага! А имено, някакъв групов чат/видео на живо - вайбър, скайп, уац ъп. Не е сложно, трябва само интернет. Предполагам в залата има, а ако няма все ще се намери някой с повече мб в плана си. Аз бих се включил в такава идея. Друг вариант е стрийм в тубата с чат, пак е нещо. Така тези, които не могат физически да присъстват на тази дата, ще имат възможност да участват в дискусиите.
Много добра идея.Ще го предложа на следващото общо събрание на входа, че при нас нещата са същите.

Потребителски аватар
m_fokus
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 14 юли 2010, 14:19
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 ZETEC SE
Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от m_fokus » 31 окт 2019, 21:52

ЯЛТА написа:
31 окт 2019, 20:01
m_fokus написа:
31 окт 2019, 19:02
Щом сега ви е тегаво вече, за мен вече тръпката при вас просто я няма.
Ама на нас не ни е тегаво ...
Ок ...
По-голям късмет е да попаднеш на читав майстор, отколкото на читава жена :lol:

perun
потребител
потребител
Мнения: 134
Регистриран: 19 юни 2019, 21:41
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от perun » 31 окт 2019, 23:09

ЯЛТА написа:
31 окт 2019, 18:29
m_fokus написа:
31 окт 2019, 16:51
Форума като цяло е много замрял. Когато се търси мнение/помощ почти никога няма никой насреща. Така че какво очаквате...
В темите във форума почти всичко е описано. Просто хората ги мързи да търсят и четат, а пускат нова тема с въпрос, и искат точно на техния въпрос да им се отговори. Да обаче във форума нямаме дежурен по 24 часа компетентен, който да им отговаря. Форума не е фейсбук, където питаш, отговарят ти, но отговора след два дни е заминал в небитието. Тук плащаме за сървър в Германия който ни съхранява данните от години насам, за да са на разположение на трудолюбивите нуждаещи се. Иначе и "говорилнята" ни замря, за сметка на фейса, където има 1000 групи по модели, градове, села, и паланки, па и приятелски кръгове. Иначе повечето сериозни се познаваме помежду си на национално ниво.
След като казваш, че в темите във форума почти всичко е описано, то в каква посока предлагаш да се развива форума?
Че хората ги мързи да търсят и четат това е факт.Но ако всички търсеха и четяха във форума нямаше да има ново мнение/тема поне от няколко години.
Фактите са налице, нужна е креативност.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от ЯЛТА » 01 ное 2019, 13:53

perun написа:
31 окт 2019, 23:09
След като казваш, че в темите във форума почти всичко е описано, то в каква посока предлагаш да се развива форума?
Че хората ги мързи да търсят и четат това е факт.Но ако всички търсеха и четяха във форума нямаше да има ново мнение/тема поне от няколко години.
Фактите са налице, нужна е креативност.
Темата не е толкова простичка че да се разисква чрез писане в говорилнята, където едно време си правехме закачките.
Новите мнения във различните раздели се формират от случаи/ремонти от извършилите ги потребители. Форд няма кой знае колко модели двигатели/модели и много части са идентични, както и повредите. Но вече никой не пише, не споделя, не се влиза дори във форума. Модератори не стигат, клубни членове намаляват, или се отказват от членство, въобще голяма част абдикират от форума по различни изтъкнати от тях причини. Клуб Форд е сдружение с идеална цел, от него не може да очаква някой да извлече материална печалба. И за каква креативност да говорим, като все едно се лови риба във водоем в който няма риба, но рибаря трябва да е креативен.
Просто си станахме нация от охлюви затворили се в черупките си. Човек от три години от Чехия модерира дадени раздели, без дори и Форд да притежава, защото има приятели тук, иска да помага на хората. Има членове които идват на сбирки и събития без вече да притежават автомобили с марка Форд, но ценят приятелството. И всички викат-дайте да дадем, а никой нищо не дава. Да не говорим за организации на срещи/събори, всички чакат на готово да отидат, да се повеселят, и да си се приберат, в повечето случай и без довиждане да си вземат с приятелите. Дори не се поинтересуват как се организират тези събития, откъде се събират средства. Излиза че примерно 5 човека движат всичко, за да им е добре на други 50-чиято единствена грижа е на тях да им е добре. Това е хубаво но не може едни и същи да се раздават постоянно, трябва някаква приемственост да има, обаче няма.
Е това е проблема, и още, и още............
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от Яким » 01 ное 2019, 17:14

Пък аз на 19-ти имам юбилей - 10 години във форума. _friends_

Потребителски аватар
m_fokus
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 14 юли 2010, 14:19
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 ZETEC SE
Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от m_fokus » 01 ное 2019, 19:11

ЯЛТА написа:
01 ное 2019, 13:53
Е това е проблема, и още, и още............
разбирам и не упреквам
Истината е че някои неща са до време, после изкуствено се поддържат, дано с този форум не е така... Може пък да дойдат други времена, кой знае.
Струва ми се че и самата марка се измени, преди беше по-насочена към частните лица, сега може би е по-отворена към бизнес клиенти. Мен примерно продавача по-скоро ми направи неприятно впечатление, когато ходих да гледам автомобил в МП. Това също може да е причина за отлик на потребители от марката
По-голям късмет е да попаднеш на читав майстор, отколкото на читава жена :lol:

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от ЯЛТА » 01 ное 2019, 19:28

Яким написа:
01 ное 2019, 17:14
Пък аз на 19-ти имам юбилей - 10 години във форума. _friends_
Чудесно, може и предварително да почерпиш.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

perun
потребител
потребител
Мнения: 134
Регистриран: 19 юни 2019, 21:41
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от perun » 01 ное 2019, 21:06

m_fokus написа:
01 ное 2019, 19:11
ЯЛТА написа:
01 ное 2019, 13:53
Е това е проблема, и още, и още............
разбирам и не упреквам
Истината е че някои неща са до време, после изкуствено се поддържат, дано с този форум не е така... Може пък да дойдат други времена, кой знае.
Струва ми се че и самата марка се измени, преди беше по-насочена към частните лица, сега може би е по-отворена към бизнес клиенти. Мен примерно продавача по-скоро ми направи неприятно впечатление, когато ходих да гледам автомобил в МП. Това също може да е причина за отлик на потребители от марката
Ентусиазмът винаги е до време, рано или късно замира.
Самата марка не можа да се ориентира на къде духа вятъра и пострада от инвазията на корейците.

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от Яким » 01 ное 2019, 21:11

ЯЛТА написа:
01 ное 2019, 19:28
Чудесно, може и предварително да почерпиш.
А, не - предварително не се черпи :P

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от ЯЛТА » 01 ное 2019, 21:21

Яким написа:
01 ное 2019, 21:11
ЯЛТА написа:
01 ное 2019, 19:28
Чудесно, може и предварително да почерпиш.
А, не - предварително не се черпи :P
Тва е за рожден ден бре. За членство-може.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от pepy1 » 17 ное 2019, 16:53

Предстои ми ходене в пиано бар пойзън, някой посещавал ли го е да даде отзиви, или какво да очаквам?
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от dimkar » 17 ное 2019, 18:32

Тоя си мисли, че е повече от трабантче... :lol: :lol: :lol:
https://www.vesti.bg/bulgaria/shofior-o ... ne-6102186

Ради-1
потребител
потребител
Мнения: 823
Регистриран: 20 юни 2013, 18:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 '00 lpg
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: RE: Re: Говорилня

Мнение от Ради-1 » 17 ное 2019, 18:40

pepy1 написа:Предстои ми ходене в пиано бар пойзън, някой посещавал ли го е да даде отзиви, или какво да очаквам?
Става да отидеш с девойка за начало на романтичната вечер

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от ivo_63 » 17 ное 2019, 19:11

Прави се частна група във фейса , само за членовете на клуба и има и групова аудио-видео дискусия и чат - кой каквото иска.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Говорилня

Мнение от pepy1 » 17 ное 2019, 19:26

Ще съм с колеги, дано ни е забавно! Ще сме след друго парти там.Благодаря ти Ради-1. А относно фейса- чувствам се дискриминиран :D :D :D
времето е като парите-никога не стига

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 42 госта