Платени паркоместа

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
axi
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 13 май 2008, 23:49
Модел на автомобила: Mustang 3.8 V6 ; Ford Mondeo 2.0i 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Платени паркоместа

Мнение от axi » 02 дек 2008, 18:26

Здравейте колеги!
Имам един доста кратък въпрос, на който за съжаление службите, които са отговорни не знаят отговора и само си прехвърлят топката от отдел на отдел.
Та въпроса ми е - Някой знае ли какъв е реда да се плати паркоместо по местоживеене, извън Синя зона и не служебен абонамент от 8 до 19 часа, което да си ползвам само аз и да си викам "лошите" от Паркинги и гаражи да отнасят тези, което са ми паркирали на него. Много ще съм благодарна, ако някой има някакво инфо по въпроса и го сподели.

П.П. Поогледах се по разделите и реших, че май тук е най-подходящото място за тази тема, но ако не е, моля да ми я преместите там дето и е мястото.

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Платени паркоместа

Мнение от la4o » 02 дек 2008, 18:32

според мен, няма регламентиран такъв ред.
Единствения регламент е "Служебен абонамент", който обаче обхваща работните часове на деня... пък и дори да има как да си платиш, няма как да извикаш паяк късно вечер или рано сутрин.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Платени паркоместа

Мнение от S_C » 02 дек 2008, 20:57

Такова животно няма.А и П&Г така или иначе работят само в центъра.Има служебен абонамент тук-там..ама то е пак за синята зона.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
axi
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 13 май 2008, 23:49
Модел на автомобила: Mustang 3.8 V6 ; Ford Mondeo 2.0i 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Платени паркоместа

Мнение от axi » 03 дек 2008, 11:56

Е - видяло се е, че не става, но лошото е, че хората отговорни за това и идея си нямат за какво им говоря...
Мерси за мненията :)

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Платени паркоместа

Мнение от dydo » 03 дек 2008, 12:56

Къде си отправяла въпросите?
Питай в общината, поради следната история:
Преди време работех в едно ведомство, разположено на една улица. Доста време освен служебните коли на ръководството, там се паркираха и редица частни коли на служителите. В един момент от общината /Столична община/ казаха, че който иска паркомясто трябва да си плаща. Естествено ведомството не можеше и не бе длъжно да поеме разходите за частните коли, като поради това само неговите служебни останаха да се паркират там. Дали това стана въз основа на договор или не, имаше ли някакъв реверанс от общината за Не заплащане на паркоместа за няколко служебни коли, не знам. Изводът е, че щом като искат пари за паркомясто, значи има възможност да се заплаща паркомясто на улица. Има няколко детайла разбира се-дали това паркомясто се третира по различен начин /в синя зона ли е, не е ли/ и цена от паркомясто на улицата, където живеете, дали навсякъде е възможно да ви се предостави такова и т.н., не знам. Въпроса е, че общината има известна допирна точка и евентуални компетенции по този проблем.
Задай си писмено въпроса там, пък дано отговорят в твоя полза.
Иначе за онези паркоместа /не на улици, където живеете/ искаха по 450 лв. на месец. Служителите естествено се отказаха и си дръпнаха колите.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 71 госта