Разлики м/у Фокус 2 преди и след фейслифта

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
angel.krasimirov
Status: Извън линия

Разлики м/у Фокус 2 преди и след фейслифта

Мнение от angel.krasimirov » 25 дек 2008, 22:02

Колеги,

има ли съществени разлики преди и след фейслифта на Фокус 2 от 02.2008 или той касае само предната броня и фарове? Питам, защото като го поръчвах ми казаха, че даже го водят нов модел! После (днес) покарах един Фокус на приятел, който е 2007-ма и вътре няма никаква разлика според мен. Дано да греша...

Потребителски аватар
amdinside
потребител
потребител
Мнения: 309
Регистриран: 13 юли 2007, 22:08
Модел на автомобила: Ford Focus 1999, 1.6 16V, 74kW, 101 k.c., Zetec-S, хечбек,Trend, бензин
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разлики м/у Фокус 2 преди и след фейслифта

Мнение от amdinside » 25 дек 2008, 22:33

Фейслифт означава подобрение на външния вид, козметични подобрения, така че не може да е нов модел по дефиниция.
За детайли виж http://www.clubford.org/portal/content/view/344/1/" onclick="window.open(this.href);return false;
Don't worry, be happy!

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Разлики м/у Фокус 2 преди и след фейслифта

Мнение от synthez 3D » 25 дек 2008, 22:55

Ами има доста разлики,но едва ли могат да се опишат всичките.Според Форд, са променени всички външни панели,с изключение на тавана.В интериора има промени по централната конзола между седалките,материала на таблото и на горната част на вратите е доста по-фин и качествен,осветлението на уредите е червено,вместо зелено,таблото с уредите е изцяло ново,аудиосистемата е вече овална,двигателите вече отговарят на Евро4,има промени в комплектациите и други такива.
Освен това са променени и електроинсталациите и управлението на двигателя,а също така и въздушния филтър и входа на смукателния колектор е изведен нагоре под капака,вместо долу под калника,с цел да се избегне хидравличен удар,при преминаване през по-дълбока вода.
Май месец 2007 е месецът, който се смята за границата между промените,защото тогава настъпва така наречения микрорестайл,при който са въведени част от промените в интериора и чак няколко месеца по-късно бяха направени и промените на екстериора.
Изображение

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Разлики м/у Фокус 2 преди и след фейслифта

Мнение от angel.krasimirov » 25 дек 2008, 23:55

synthez 3D написа:Ами има доста разлики,но едва ли могат да се опишат всичките.Според Форд, са променени всички външни панели,с изключение на тавана.В интериора има промени по централната конзола между седалките,материала на таблото и на горната част на вратите е доста по-фин и качествен,осветлението на уредите е червено,вместо зелено,таблото с уредите е изцяло ново,аудиосистемата е вече овална,двигателите вече отговарят на Евро4,има промени в комплектациите и други такива.
Освен това са променени и електроинсталациите и управлението на двигателя,а също така и въздушния филтър и входа на смукателния колектор е изведен нагоре под капака,вместо долу под калника,с цел да се избегне хидравличен удар,при преминаване през по-дълбока вода.
Май месец 2007 е месецът, който се смята за границата между промените,защото тогава настъпва така наречения микрорестайл,при който са въведени част от промените в интериора и чак няколко месеца по-късно бяха направени и промените на екстериора.
Аз може би тоюно на такъв от 2007-ма съм попаднал, защото не вивдам грам разлика отвътре!

По екстериора според мен са сменени фарове, стопове, предна и задна брони, предните калници и страничните огледала и предния капак.

Потребителски аватар
Rick
потребител
потребител
Мнения: 660
Регистриран: 18 сеп 2005, 03:36
Модел на автомобила: SCORPIO 2.9 V6 Ghia '93 FOCUS 1.6 Trend '08
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Разлики м/у Фокус 2 преди и след фейслифта

Мнение от Rick » 26 дек 2008, 03:05

Моя е произведен 12.2007 и е с абсолютно същия интериор както на след фейслифта от 2008.

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Разлики м/у Фокус 2 преди и след фейслифта

Мнение от angel.krasimirov » 26 дек 2008, 13:09

А не знам къде са тези разлики в капака на багавника! Аз гледах и не откривам нищо :shock:

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Разлики м/у Фокус 2 преди и след фейслифта

Мнение от synthez 3D » 26 дек 2008, 14:46

Ако питаш за хечбек,ето ги:
Прикачени файлове
Star.jpg
Преди фейслифта
nov.jpg
След фейслифта
Изображение

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Разлики м/у Фокус 2 преди и след фейслифта

Мнение от angel.krasimirov » 26 дек 2008, 22:04

Това е сменена задна броня, 3-та врата, спойлер и стопове. Според мен купето и вратите са еднакви, но без предпазните ленти!

Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Разлики м/у Фокус 2 преди и след фейслифта

Мнение от chaosdd » 27 дек 2008, 20:10

angel.krasimirov написа:Това е сменена задна броня, 3-та врата, спойлер и стопове. Според мен купето и вратите са еднакви, но без предпазните ленти!

Не са еднакви вратите. Новият е с обемни повърхности, има ръб който минава през дръжките на вратите, прага също е различен. От горните снимки не се вижда много добре.
Ford. Feel the difference

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Разлики м/у Фокус 2 преди и след фейслифта

Мнение от angel.krasimirov » 30 дек 2008, 16:31

chaosdd написа:
angel.krasimirov написа:Това е сменена задна броня, 3-та врата, спойлер и стопове. Според мен купето и вратите са еднакви, но без предпазните ленти!

Не са еднакви вратите. Новият е с обемни повърхности, има ръб който минава през дръжките на вратите, прага също е различен. От горните снимки не се вижда много добре.
Вече не ме интересува, защото докато се тормозех още колко ще е актуален новия Фокус, дилърката ме посъветва да си купя оборудвана Фиеста, която ще е актуална поне още 7 години! И я послушах :) :P

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта