Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Вейдър
потребител
потребител
Мнения: 642
Регистриран: 05 ное 2008, 21:39
Модел на автомобила: бивш FORD Orion 1.6 CVH-EFI, NISSAN Almera 2.2DI N16
Местоположение: Велинград
Status: Извън линия

Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от Вейдър » 20 май 2009, 23:02

:) Тъй като не видях такава тема, реших, че ще е интересно да пишем как и защо сме се сдобили с автомобили Форд. Да пишем какво ценим в колите си и с какво мислим, че превъзхождат конкуренцията.
Започвам с моята скромна история.Шофьор съм от скоро ,но винаги съм харесвал автомобили и най-вече автомобилния дизайн. Заглеждал съм фордове доста годинки преди да се сдобия с моя хубавец. Карам Форд Орион от 1991 год. и попаднах на него случайно. Веднага много го харесах. Понеже не съм изкушен от голям стаж, мисля, че мога да съм в голяма степен безпристрастен. Учил съм се на Опел Астра(първата генерация( и съм карал също Рено 19. и Пежо Партнер. Та на фона на този скромен опит, ето какво отрих..
1.Моя Орион има чудовищно готин двигател- CVH 1.6 EFI 105 к.с.. Предвид, че е от 1991 год. си е постижение. Ускорява като изтребител.
2.Има чудесно управление. Много живо. Имам чувството, че опипвам асфалта с ръце. На мен това усещане адски ми харесва.Изисква някаква доза усилие. Не е кола, която се управлява с един пръст.
3.Много , много удобни седалки и добра ергономия въобще.
4.Според мен много приятен за времето си дизайн. Може би най-приятния седан от зората на 90 те години.
5. Приятна, малко стегната возия.
6. Огромен багажник
7. :mrgreen: Не на последно място , синът ми и жена ми много го харесват.
Не ми харесва:
1.Има проблреми с ръждите, но все пак е внос от Швейцария, пък и коя кола на тия години няма ръжди??!
2.Друго няма....
Каква ще е следващата ми кола?
Ами със сигурност, като се наложи ,пак ще е ФОРД ! :D
(Ако темата се дублира, моля да бъде изтрита)
Изображение . May the FORD be with you !
PANZERLIED https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от vargala81 » 21 май 2009, 00:33

CVH 1.6 EFI 105 к.с.. Предвид, че е от 1991 год. си е постижение. Ускорява като изтребител.
колега този двигател е още от 82 год. със същата мощност но с друга инджексия.Избрах Форд щото ме кефи повече дизайна му от Астра еф и Голф3 .За други марки освен трите не съм и мислил исках да е немско и с евтина поддръхка.Декември 2007ма пробвах една астра ,голф3 и Ескорта с който съм сега,тогава хал-хабер си нямах от коне и киловати :lol: и трите коли бяха 1600 кобика ,но Ескорта беше доста по бърз от другите две и избрах него.Харесвам всичко в него освен мекото окачване и ТПС ПОТЕНЦИОМЕТЪРА на дроселувата клапа :lol:

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от dydo » 21 май 2009, 08:50

Моето Мондео /данните му са под аватара ми/въобще не съм го избирал. Преди това никога не се бях заглеждал по Фордове, но в един момент, точно когато бях останал без кола ми излезна една изгодна оферта и си го купих. Всички ме разубеждаваха да не си взимам Форд, но го взех. Сега мога да кажа, че не бих го продал, дори да си купя още 2 коли. По скоро ще го дам на някой близък да си го кара.

І. Какво харесвам:
1.вози идеално;
2.голям багажник;
3.просторен;
4.зимата нямам никакви, ама наистина никакви проблеми, за разлика от мнооого други скъпи и прехвалени марки, т.е. както по отношение на паленето, така и с безпроблемното каране на снях, суграшица, излизане лесно от преспи и т.н.;
-5.в завоите влиза много добре и при по-висока скорост, а и държи здраво пътя;
6.за мен си има страхотна визия, превъзхождаща изгледа на доста по-нови други марки и модели автомобили;
7.много удобни седалки и приятен за окото интериор;
8.като цяло страхотен за управление, с едно изключение /вж. по-долу/;
-9.извън консумативите и един случай, когато бяха ударили жена ми с него, за 2 г. от както съм го купил са ми излизали за ремонти съвсем дребни неща - един цилиндър на спирачките и една от тръбичките за тях. Не съм имал повреди, поради които ако не се отстранят, автомобила да не може да се кара.

ІІ. Какво не харесвам /само 2 неща/
На практика почти няма нещо, което да не харесвам. Просто в момента има неща, които следва да се отремонтират, но както казах вече по-горе, като цяло колата е много здрава. Все пак:
1. харчи много на градско, т.е. разбирайте по задръстванията в София през делничните дни, не знам дали мога да падна под 14/100. Колата си е наред, а и за мен това не е пречка, защото съм върл враг на метан, пропан-бутан и всякаквите там газови изпълнения.
2.волана се върти доста по-трудно, в сравнение с други автомобили, на които също е хидравличен.

Потребителски аватар
msotiroff
потребител
потребител
Мнения: 461
Регистриран: 30 мар 2007, 21:30
Модел на автомобила: Ford Galaxy 1,9 TDI
Ford Mondeo 1,8 TD
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от msotiroff » 21 май 2009, 18:43

Харесвам всичко в колата си освен липсата на 6-та предавка и климатик. Моето Мондео сигурно е единственото на света без клима :evil:
Иначе всичко останало е ОК, адски доволен съм и от двата Форда.
Същността на човешката личност може да се оприличи на дроб,
където в числителя стои оценката на обществото за личността, а в знаменателя - самооценката й.
Така колкото повече знаменателя клони към безкрайност, толкова повече дробта клони към нула.

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от samsung_bg » 21 май 2009, 18:55

93-та година тръгнах да си търся кола, тогава бях барман във Видин и един редовен клиент спираше колата си точно под прозореца. Аз, нали търся кола, я заглеждам и го питам "Какъв е тоя Форд, че не съм виждал?"
То било Фиеста(МК1). Купих я и съм страшно доволен. Малка кола, но хечбек. Като свалиш задните седалки си е направо пикап :)
И сега освен Фиеста нищо друго не бих си купил. >:D<:
Изображение

Потребителски аватар
mladen1984
потребител
потребител
Мнения: 1471
Регистриран: 14 апр 2006, 12:16
Модел на автомобила: ford scorpio 2.8i Ghia 204к.с.автоматик
ford scorpio 2.0i Ghia 136k.c. DOHC (1995)
ford scorpio 2.9i Ghia 210k.c. V6 (1995)cosworth
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от mladen1984 » 21 май 2009, 19:29

Скирпиото беше поредната кола на бащами.През далечната 1993г. баща ми реши да си вземе голяма кола и вариантите бяха 2.Любимия му форд Скорпио или опел Омега.За Скорпиото ,той бе чувал още преди 1989 и страшно му харесваше.Имахме големия късмет случайно да попаднем на точното място в точното време .Малко преди дикември 1993 се натъкнахме ,в един автосалон ,точно в момента ,котато докарваха бъдещата ни кола от Германия.И влюбването стана от пръв поглед.......и така до ден днешен.За 14 г. мога да кажа че това е една от най-здравите,най-луксизните и красиви коли пройзвеждани някога.За толкова години не са сменяни нито амортисьори,нито части по окачването,нито ремъци и прочее, даже климатика не е зареждан-просто работи перфектно.Някога колите ги правиха здрави :D .Единствения проблем идва от автоматичната скоростна кутия-НО ПОДЧЕРТАВАМ че тя бе развалена от "компетентността" на българските майстори :evil: НО и това е поправимо!
С няколко думи това което харесвам в Скорпиото са :
1.Мощноста и динамиката на двигателя
2.Огромните размери и комфорта и многота екстри
3.Стъбилното пътно поведение (сериен АБС и усилвател)
4.Здравината и устойчивостта на стареене
А недостатъците се изразяват в - големия апетит на бензин, липсата на ESP [ за зимата]
Изображение

Потребителски аватар
foxy
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 25 юни 2008, 21:17
Модел на автомобила: Ford Ka'97, ENDURA EFI 1.3i
Местоположение: София, Дружба 2
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от foxy » 22 май 2009, 14:19

Много си харесвах Ка-то още, когато го видях за пръв път - един приятел с автокъща беше докарал едно цвят лилав - ала "Милка" от Германия за продажба.

След като изкарах книжка и дойде време да си взема МПС - колебанията бяха между Фиеста и Ка, но след намирането на идеалното за мен Ка, везните се налкониха в негова полза.

Доволна съм от колицата - харчи малко и в града (6-7л/100км) и в междуградски условия (4,5 -5л/100км). Много е маневрена и почти винаги има място за паркиране, поради малките си размери. Не е мощен двигател, но за млад шофьор ми беше идеална. Все пак при избора имаше значение и цената за подобен учебен автомобил. Не ми трябват безумно високи скорости, когато съм тръгнала на някъде искам само да стигна жива и здрава, не ми пука дали е 30 мин. по-рано или по-късно.

Много ми допада широкото междуосие отзад, за разлика от повечето автомобили в този клас - доста по-стабилна е в завой в сравнение с Тойота Айго и Деу Матиз.

Частите са евтини и досега не съм имала някакви безумно скъпи ремонти. Все пак всеки може да кара Мерцедес, но колко могат да го поддържат????

Не ми харесва, че се заинатих тогава, когато я избирах, че не искам да има никакви екстри, защото съм щяла да я карам точно три месеца - сега си искам и климата и боядисаните брони, защото черните си искат всяка година пребоядисване, иначе стават грозно сиви.

Въпреки, че си имам и чисто ново Пежо 307, все още си предпочитам Ка-то в града и много си ми харесва. Някак си не мога да се приспособя на Пежото - вярно - ново е и е много хубаво и красиво, но и все си търся нещата като на Ка-то, освен това е дизел и е толкова различно.
С най-голямо удоволствие бих върнала Пешо за едно от новите Ка.
Компютърна поддръжка, VOIP и сервиз за компютри и друга техника

Потребителски аватар
_bioHAZArd_
потребител
потребител
Мнения: 286
Регистриран: 28 мар 2008, 13:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, Ford Mondeo 1995 2.0 136 hp 16V Ghia ГИ Фобос
Местоположение: Габрово
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от _bioHAZArd_ » 22 май 2009, 14:39

През 2008 трябваше да избера кола в ценовия диапазон 2500 - 3000, като изискванията ми бяха да е поне 1995, с климатик, с голям багажник. На тези изисквания тогава излезе само Мондео-то. Много се двоумях между него и едно дизелово, но в крайна сметка взех бензиновото. Невероятно съм доволен. Скъпи ремонти не съм имал до сега. Колата си върви като пушка.


Нещото което не харесвам - няма такова ;) Малко не ми допада разхода градско, но тези 136 коня искат храна :mrgreen:
Една страна, един народ, единна вяра, нов живот!

Потребителски аватар
denisebastian
потребител
потребител
Мнения: 518
Регистриран: 10 яну 2009, 19:03
Модел на автомобила: Пежо 306 1.4 / СА 5387 НН
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от denisebastian » 22 май 2009, 16:34

Ми аз карах една жигулка 76-та,и ми писна да закъсвам постоянно.Теглих кредит,ама ми отпуснаха само 2500лв.За толкова пари,ми предлагаха все голфове(а аз ги мразя).Случайно разбрах,че един приятел си продава ориончето,купих го,и останах приятно изненадана.Влюбих се в тая количка.Не ме е оставяла никога(вече 4-5 години)Единственото,което ме влудява е,че е много ниска и задирам навсякъде
Всичко останало е №1
http://sites.google.com/site/mylifebobo/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Хо хо хо,Весели празници на всички пчелички!

Потребителски аватар
designer
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 юни 2008, 19:12
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V / Citroen Xantia 1.8 8V
Местоположение: Своге
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от designer » 22 май 2009, 18:41

Аз лично бях тръгнал със скромната сума миналата година по това време да си купувам кола до 5000лв. Общо взето исках да е по-големичка и да има повечко екстри. :) Набелязах общо взето няколко варианта. Първия беше Lancia Kappa 2.0 20V 155 и 2.4 JTD 10V 136, хубава кола, много комфортна, много качествена като материали. И така, обаче разхода на гориво беше, за бензиновата около 20-22 в София, а за дизеловата около 15-16... И просто се отказах от нея, такъв разход определено не ми по вкуса, а и съчетано с по-скъпата поддръжка, не си струва. Номер 2 беше AUDI 100 2.0E 16V 140. Не лоша кола, но определено по-зле от Kappa-та във всяко отношение, започвайки с отарялата мех. инжекция и задния мост с цяла греда. Това също отпадна... И така останаха три алтернативи - Renault Laguna, FIAT Marea, Ford Mondeo и Citroen Xantia. Харесах си една Marea 1.8 16V на Горубляне, не беше лоша колата, същия ден оглеждах и една Xantia 1.8 16V 110 - страхотна кола, с много екстри, много запазена, но... червена... Не обичам червения цвят, отива на много малко коли. И докато се разхождах из Горубляне да си тръгвам минах покрай Mondeo-то и любов от пръв поглед... Взех го за най-ниската цена - 3800лв. Ghia 2.0 16V 131 Малко след като я взех блокира термостата и прегоря гарнитурата на цилиндровата глава, освен нея смених ангренажния ремък и ролките и термостата. Както и да е колата вече се оправи... Та в нея ми харесва: Возията, страхотна наистина возия и в същото време стегнато окачване. Задния мост е незасимо окачване и стабилизираща щанга - страхотно. Друго е, че е много тиха, изолира много добре, както околния шум, така и този от двигателя. Както се спомена седалките - много са удобни, приличен външен вид, много добре динамика за конете си, в същото време разхода в София не е повече от 12/13 литра, а извън пада до към 6-7, не повече. Наистина много добре е помислено за вътрешно пространство и архитектура, колата е много удобна, място има достатъчно, както отпред така и отзад, а и в багажника. Има доста други дребни и приятни неща в колата. А забравих - поддръжката наистина е евтина, частите са съвсем поносими, спрямо другите коли в този клас. Сега е ред и на негативите - пластмасата например. Горната част на таблото е направена от мек и приятелн материал, за сметка на... всякъде другаде. Особено на скритите от погледа места, често се виждат грозни гледки. От друга страна нищо никога не е скърцало по колата. Мястото на резервната гума, не ми е ясно защо то е вътре в багажника, а не е под колата, както е при Xantia. Веднъж спуках гуми при по-натоварена кола и трябва да разтоваря целия товар от багажника, да сменя гумата и да прибера обратно товара, ако рез. гума беше под колата това нямаше да се случи. Друго, което не ми харесва... Погледнете друга кола в този клас с 2.0 мотор с над 130 коня, която да е барабанни спирачки, при това във високото си ниво на оборудване. Има и други неща, като се сещам ще добавям. Но колата за мен е идеална и не съжелявам, че се спрях точно на нея, вместо на някоя от другите.
Изображение

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от cossy » 22 май 2009, 23:27

Aз пък ще почна с това кое не й харесвам. От всякъде тече масло. Макар и по малко и без нужда от доливане. Лека по лека всичко става в масло. Дори след смяна с оригинална гарнитура, понякога пак тече. Казанчето на сервото посмъртно не може да се спре да тече. Овехтяла пластмаса на казанчето на антифриза -> трудно се вижда колко е течността. Ръждата ги гони много по гредите. Направо голяма гадост. Щипките са износени и доста винтчета се отвиват => почва да скърца. Недомислицата с гумата ако трябва да сменяш когато е пълен багажника е много гадно, но поне не могат да ти я откраднат :Р Возията е малко дървена. Просто е правена за хубави пътища. Задното окачване е на греда. Страда от типичните болести по жиците за ескортите -> кофти спойки при бушоните и нужда от профилактика на ключето за фарове-марове, мигачи и чистачки. Липсата на филтър за купето и това че всички листа, прах и гадинки влизат директно в очите ти като си пуснеш парното :) Ламарините са меки и лесно стават следи (като от градушка). Нагъчкаността в двигателя, но то май няма как. И въпреки всичко това си ми харесва :) Плюсовете - удобен салон (макар и малко трудно да се настройват седалките). Голям багажник, особено като падне задния ред седалки. Пъргав двигател, макар и най-куция и харчещ колкото 2.0 :) Мек волан и спирачки. Особено съм доволен от спирачките ;) Добри габарити за каране градско, макар и малко ниска. Ако е натоварена става страшно :) А съм най-доволен че за последната година не съм сменил нищо. Вече се наложи малко биелетки и една шпилка, но не е болка за умиране. Данъкът е 20 лв ;) Застраховките са ниски...
Изображение

Потребителски аватар
designer
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 18 юни 2008, 19:12
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V / Citroen Xantia 1.8 8V
Местоположение: Своге
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от designer » 24 май 2009, 20:32

Между другото да добавя, че нямам никъде по двигателя една капка масло, двигателя е перфектно направен. Да не говорим, че за 10 000 км, не ми изгорило нищо и нищо не съм доливал (което пък от своя страна не знам дали е добре :roll: ) Има много мек съединител и като цяло е много приятна кола за каране, както за по-късо, така и за по-дълги разстояния. Към недостатъци пък, трябва да споделя действително малко странната електроника, едното ел. огледало отказа да работи, а пък централното вече си играе с мен, отключва и заключва колата когато си поиска.
Изображение

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от vargala81 » 24 май 2009, 21:36

И аз да добавя някой неща.Гледам ,че почти всички се оплакват от Ескортите,бушонни тъбла ,обороти ръжда,скорости,масло и др.повреди и недостатъци.Мога с ръка на сърцето да кажа,че всичко що си го има от завода като екстри си работи перфектно без да е ремонтирано от мен ,а в Германия не вярвам някой да ги е ремонтирал преди да я продадът.Въпреки ,че колата ми е от първите бройки на производство ,тоест производството на мк5 почва септември 1990, а моята е декември 1990,до сега не ми е създавала главоболия.До сега съм сменил :ламбда сонда, 2 носача ,свещи и кабели,задни амортисьори и прожини, едното копче за ел стаклата и гарнитури на испускателния колектор и капака на клапаните.От никаде не капе масло,ама грам не капе,не доливам ,изкарва си от смяна до смяна и най много да е спаднало нивото с 1-2 мм .Никакви проблеми с електрониката и ел.инсталацията,като изклучим факта ,че акумолатора подскочи ударисе в капака и даде на късо,небеше закрепен,в следствие на това ми стопи масата,това беше единствената повреда която без отстраняванетои колата неможеше да се движи.Щях да забравя,че смених предни накладки и капака на клапаните,но капака го смених по вина на един майстор който работи във Форд сервиз Дракон гр. Пловдив,изгубими едната ограничителна втулка на въздуховода който е закрепен за капака на клапаните,после стегнал здраво болтовете които захващат въздуховода ,че чак единия болт там където липсва втулката е пробил капака и от там тъеше много малко масло,и аз смених капака щот това ме дразнеше.Като заклучение ще кажа ,че колата за мен единственния недостатък е,че и гният гредите зад задния мост които са под багажника ,праговете и заден десен калник.

Потребителски аватар
VEGA
потребител
потребител
Мнения: 288
Регистриран: 04 фев 2009, 11:01
Модел на автомобила: Escort 1.8i 16V EFi '96 RKC
Местоположение: Sunshine State
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от VEGA » 24 май 2009, 23:36

Единственото, което не харесвам в Ескорта и нещото, което ме плаши е ръждата. Вече от 8 месеца я карам и нямам абсолютно никакви проблеми. Сменил съм единствено един термо датчик, две външни карета и това е. Вози отвратително, но за сметка на това има здрава ходова част. Всичко друго си е на 6!
Като не можеш да плуваш, няма да се събличаш!

Вейдър
потребител
потребител
Мнения: 642
Регистриран: 05 ное 2008, 21:39
Модел на автомобила: бивш FORD Orion 1.6 CVH-EFI, NISSAN Almera 2.2DI N16
Местоположение: Велинград
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от Вейдър » 25 май 2009, 15:03

:) Да споделя най-пресните си впечатления от батко Ори. Значи този уикенд изминах 260 км с 14.7 литра бензин.Колата с препълнен багажник(той е грамаден)мен ,жената и детето. На връщане днес съм сам и не съм засичал разхода, защото резервоара го допълних до дупка. На места го пробвах със140 и 160(искаше и още :D ), разбира се на прави участъци с почти нулев трафик.Ами колата вярно е ниска, но стои като залепена за асфалта при високи скорости.Перфектно управление.Много удобна позиция на шофьора и великолепни седалки. След 3 часа каране се чувствам абсолютно неуморен и мога да карам поне още толкова. Като гледам, толкова си обичам колата, че ако я сменям, пак ще си търся Орион, но по- новичък.Или Мондео седан. Абе Форд си е страхотен автомобил :)
Изображение . May the FORD be with you !
PANZERLIED https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

Вейдър
потребител
потребител
Мнения: 642
Регистриран: 05 ное 2008, 21:39
Модел на автомобила: бивш FORD Orion 1.6 CVH-EFI, NISSAN Almera 2.2DI N16
Местоположение: Велинград
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от Вейдър » 25 май 2009, 15:05

:) Забравих да спомена, че при засичането съм карал с 90 до максимум 100 км. в час. На връщане сам, вече натиснах здраво за проба.И двигатела е супер! Звяр :mrgreen:
Изображение . May the FORD be with you !
PANZERLIED https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от MegatroniC » 25 май 2009, 15:36

Ми как я избрах, а де? ..... ходих по автокъщите все някакви или таралясници или скъпи таралясници. Тази тъкмо я сваляха от автовоза, викам си има си доста екстри, по сервизна книжка е ходила редовно на прегледи, като пише и километрите (пробега) при всеки преглед. Установих че километража не е въртян, прегледахме я в едно сервизче, добре че собственика на автокъщата излезе далечен познат на бащата, та се споразумяхме където искам там да отидем да и метнат едно око. Метнаха и, казаха за годините си е в много добро състояние, на мен ми хареса и как се държи на пътя и това че в нея никога не беше пушено, беше и чисто вътре и си викам, какво като е Форд, какво като много хора плюят по марката и я взех :)
Та все още, надявам се и за напред да не съжалявам :)
Изображение

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от vargala81 » 25 май 2009, 18:22

Вейдър написа::) Да споделя най-пресните си впечатления от батко Ори. Значи този уикенд изминах 260 км с 14.7 литра бензин.Колата с препълнен багажник(той е грамаден)мен ,жената и детето. На връщане днес съм сам и не съм засичал разхода, защото резервоара го допълних до дупка. На места го пробвах със140 и 160(искаше и още :D ), разбира се на прави участъци с почти нулев трафик.Ами колата вярно е ниска, но стои като залепена за асфалта при високи скорости.Перфектно управление.Много удобна позиция на шофьора и великолепни седалки. След 3 часа каране се чувствам абсолютно неуморен и мога да карам поне още толкова. Като гледам, толкова си обичам колата, че ако я сменям, пак ще си търся Орион, но по- новичък.Или Мондео седан. Абе Форд си е страхотен автомобил :)
Вейдър,по мои сметки Ориончето ти е дало супер разход,5,6-5,7 на 100 км. Моя двигател е същия и най-малкия разход за сега ми е 5,8 на 100 -Асеновград ,смолян и обратно.Не съм се качвал с него на магистрала,иначе съм сигорен ,че на магистралата с 90км в час ще падне още малко,но пък и аз никога няма да мога да карам с тая скорост.Във Асеновград ми гори 8,8-слагам за 10 лв минавам 60км ,зимата се качва на 10.Абе хубави са си двигателчетата ,нищо ,че са 8 клапана :lol:

1.8d
потребител
потребител
Мнения: 1156
Регистриран: 19 яну 2006, 20:07
Модел на автомобила: БМВ Е46 320d Комби 2001г 136к.с
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от 1.8d » 25 май 2009, 21:33

До 2003г.карах една Шкодичка 120Л,но след появата на втората щерка шкодата стана много,много тясна,особенно с този багажник отпред дето не може една каса бира да събере,а какво остава за детски колички,памперси и т.н.Затова решихме да сменим вече колата с нещо "западно".И така един слънчев ден хванах пътя за Холандия с мои познат който с това се занимава.Аз тръгнах уж за Пежо 405 комби или в краен случай Голф GTD,но точно тогава тъкмо беше свършила войната в Ирак и руснаците купуваха колите на едро без да гледат и да се пазарят и автовозите хващаха пътя за близкия изток на по 10-15 наведнъж...И аз за да не се върна пеш в България случайно попаднах на един Ескорт 1.8Д комби...И понеже бях скептично настроен относно возията(качвал се бях няколко пъти на таксита Ескорт) и първоначално го взех колкото да се прибера в България,а след това тук да го продам и да си продължа да си търся Пежото.Но по пътя ме накефи как се държи и каква возия има най-вече,а и след това като се прибрах веднага заминахме с жената на море и то вече спомените се натрупаха и колата ми стана мила :D След това вече когато ми омръзна ескорта,а и аз се изнежих и разлигавих,взех да мисля за по-големи екстри,още повече комфорт,климатик,това-онова и логично дойде Мондеото :D :D И така...Но аз не робувам на марки,вълнуват ме други показатели,така че незнам дали следващата ми кола ще е Форд или нещо друго...каквото изкочи на момента ще видя.Само да дойде времето и да ми влезе идеята в главата да сменям колата отново!!
А за това какво харесвам в колата и какво не харесвам вече съм го написал тук
и тук
Изображение
.....Защо съм с ТУРБОДИЗЕЛ,когато няма да се заяждам....

pavkata_svt
потребител
потребител
Мнения: 260
Регистриран: 28 окт 2007, 19:16
Модел на автомобила: Мазда 323
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Защо и как избрах Форд , какво харесвам и не харесвам в моя

Мнение от pavkata_svt » 25 май 2009, 22:17

Харесвам го защото е еФтин.Нищо друго. :D
Телефон:0898 69 65 03 или 0888 700 336 Павката.Телефонните разговори не са скъпи както преди 10 години.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта