Радар-детектор

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
TURBOTO
потребител
потребител
Мнения: 644
Регистриран: 01 май 2007, 13:38
Модел на автомобила: Ford Mondeo'94 1.8 16V
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Радар-детектор

Мнение от TURBOTO » 10 юни 2009, 22:15

Колеги,я кажете,някой използва ли такава джаджа,какви са впечатленията му,цени,модели?
Обмислям сериозно варианта да си взема един,защото това лято ще ми се налага да пътувам доста,а в някой моменти ограничение от 60 на идеално прав участък,с идеална видимост е леко дразнещо,а органите на властта са именно там,скрити като партизани по храсталаците
Изображение

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Радар-детектор

Мнение от evg2 » 10 юни 2009, 22:25

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=119729" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Чети.... :drink:
http://www.raksecurity.com/data/Letter_ ... 0.2007.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Котките си имат поверие,ако негър им мине път....

Потребителски аватар
Svetlix
потребител
потребител
Мнения: 524
Регистриран: 21 сеп 2006, 18:38
Модел на автомобила: Nissan Almera SRi 1.6, 16V
Местоположение: Моето гето е д`гето
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Радар-детектор

Мнение от Svetlix » 13 юни 2009, 15:26

Ползвам такава джиджавка от известно време насам и да си призная честно моя си изплати парите почти веднага. 1-2 пъти да те предупреди е напълно достатъчно. Все пак не разчитай 100% на него. Полицаите вече се изтарикатяха и държат радарите си изключени и в момента, в който те видят пряко тогава го включват и радар-детектора само те предупреждава, че вече са те засекли и ... сещаш се ;) Гореописаният момент е в 80% от случаите. А ако ти е писано да имаш акт за превишена скорост ще ти се случи като на мен - ще се качиш в друга кола и баш тогава ще те щрафосат :mrgreen:

ПС: Продавам си радар-детектора ... Whistler 1793SE.
Изображение

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Радар-детектор

Мнение от DTM » 13 юни 2009, 19:19

Аз от както си взех GPS устройство, с тея опции за камери и други полезни нещица, никога повече не си сложих радара.
Стои си така в жабката, само дето дадох толкова пари за него.
Хубавото на GPS-а е, че ме предупреждава когато се оливам със скоростта и това ми създава чувство за самоконтрол.
За мен това е по-полезно, от колкото самото чувство, че постоянно си в нарушение.

Потребителски аватар
ива
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 27 яну 2008, 14:45
Модел на автомобила: форд ескорт94 1.6 16v хечбек
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Радар-детектор

Мнение от ива » 20 юни 2009, 00:49

А бе то хубаво те предупреждава,когато се оливаш,а когато на прав, равен път,еднопосочен,с 2 ленти забият ограничение 40 км,а ти минеш с 60---това оливане ли е?Е затова трябват антирадари,щото знаците за ограничение на скоростта ги слагат там,където биха напълнили гушите на куките!Да не говорим,че вече и много собственици на крайпътни кафенета и прочие също си закупуват знаци и ги слагат,за да се заглеждаш около тях и да се чудиш дали все пак има ченгета или....има.А който говори за безопасност на пътя--- защо не премахнат билбордовете по магистралата,пък и по другите пътища-ние ще караме ли или ще четем?Ако се треснеш в тоя пред тебе дали КАТ ще те признае за невинен ако им кажеш-не видях знака,колата,бабата и т.н.,защото четях какво пише на билборда? Ама за тия билбордове някой плаща-затова на никого не му пука за безопасността по пътищата,важното е кинти да падат!А дупките и бабуните по пътищата не са ли фактор за голям брой ПТП ? Някой да е бил оправдан за това,че е кривнал рязко защото карайки с 90 км извън града е налетял на дупка,в която би могла да му се скрие колата и се е натресъл в друг участник в движението?Някъде да сте видели ограничение на скоростта-независимо какво-с пояснение"дупки ......"? Айде стига,че тая тема край няма-мога още да говоря,ама полза-ХИЧ! А чувството,че постоянно си в нарушение си го имаме още по рождение-защото и да не си днес,утре вече ще измислят такъв закон,че да си!Та дори и само да си седиш в колата,даже и да не работи.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Радар-детектор

Мнение от HACKO » 20 юни 2009, 16:30

ива написа:А бе то хубаво те предупреждава,когато се оливаш,а когато на прав, равен път,еднопосочен,с 2 ленти забият ограничение 40 км,а ти минеш с 60---това оливане ли е?Е затова трябват антирадари,щото знаците за ограничение на скоростта ги слагат там,където биха напълнили гушите на куките!Да не говорим,че вече и много собственици на крайпътни кафенета и прочие също си закупуват знаци и ги слагат,за да се заглеждаш около тях и да се чудиш дали все пак има ченгета или....има.А който говори за безопасност на пътя--- защо не премахнат билбордовете по магистралата,пък и по другите пътища-ние ще караме ли или ще четем?..........
Крайпътно заведение и ограничение 40. На паркинга на заведението спира кола със младо семейство със 2 деца. Изведнъж едното дете, привлечено то нещо от другата страна на платното изтичва на пътя. Във този момент, Ти преминаваш със 60, щото антирадара си мълчи (няма куки) и ........
Това нещо може да се случи и като минаваш със 40, гаранция няма. 20км по-висока скорост увеличава спирачния път само със няколко метра, обаче на мен преди години не ми достигнаха само 50см за да не ударя дете на велосипед, при това при скорост по-ниска от ограничението, щото имаше препятствие на пътя. Цялата история се размина със повърхностни рани и уплаха за двамата. Ако нямаше препятствие скоростта щеше да е по-голяма и последствията други.
Четенето на билбордове не е задължително, особено на всяка цена. След 20г стаж нямам проблем да прочета билборд, ако пък не смогна голяма работа. Все пак билбордовете са за да не скучаят пътниците.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Радар-детектор

Мнение от DTM » 20 юни 2009, 17:54

ива написа:А бе то хубаво те предупреждава,когато се оливаш,а когато на прав, равен път,еднопосочен,с 2 ленти забият ограничение 40 км,а ти минеш с 60---това оливане ли е?Е затова трябват антирадари,щото знаците за ограничение на скоростта ги слагат там,където биха напълнили гушите на куките!Да не говорим,че вече и много собственици на крайпътни кафенета и прочие също си закупуват знаци и ги слагат,за да се заглеждаш около тях и да се чудиш дали все пак има ченгета или....има.А който говори за безопасност на пътя--- защо не премахнат билбордовете по магистралата,пък и по другите пътища-ние ще караме ли или ще четем?Ако се треснеш в тоя пред тебе дали КАТ ще те признае за невинен ако им кажеш-не видях знака,колата,бабата и т.н.,защото четях какво пише на билборда? Ама за тия билбордове някой плаща-затова на никого не му пука за безопасността по пътищата,важното е кинти да падат!А дупките и бабуните по пътищата не са ли фактор за голям брой ПТП ? Някой да е бил оправдан за това,че е кривнал рязко защото карайки с 90 км извън града е налетял на дупка,в която би могла да му се скрие колата и се е натресъл в друг участник в движението?Някъде да сте видели ограничение на скоростта-независимо какво-с пояснение"дупки ......"? Айде стига,че тая тема край няма-мога още да говоря,ама полза-ХИЧ! А чувството,че постоянно си в нарушение си го имаме още по рождение-защото и да не си днес,утре вече ще измислят такъв закон,че да си!Та дори и само да си седиш в колата,даже и да не работи.
Колежке, не ми обяснявай, че знаците и въобще ограниченията на скоростта са без значение! Това, че са поставени на места където не ти харесва, не е предпоставка да караме както си искаме.
То тогава, да си караме всички по собствени правила, за какво ни е закон? Жалкото е, че доста шофьори правят точно това и не осъзнават какво вършат.
Е затова, ще имаме толкова ПТП-а с трагичен край!
Споделих мнение относно разчитането на радар детектора, като на мярка за избягване на глоби. Проблема е далеч по-комплексен и задълбочен от някаква си глоба, било то и оставане без свидетелство за правоуправление за няколко месеца :!: :( .

theworldleader
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 17 фев 2009, 21:24
Модел на автомобила: Ford Focus 2007
Status: Извън линия

Re: Радар-детектор

Мнение от theworldleader » 23 юни 2009, 01:15

Това с изключването на радарите е факт, преди 2 месеца ме спряха на бул. България с 140, при ограничение 40. От макдолдса посока бояна. Има някакъв знак, заради ремонт. Спряха ме и след 10 секунди се върна полицая и ми каза, че е забил радара. След което говорих с един катаджия, който е приятел на семейството и каза, че го изключват и като видят, че се движи бързо кола го пускат, явно при пускането е станало нещо или просто не са го пуснали на време.

Потребителски аватар
Еди
потребител
потребител
Мнения: 172
Регистриран: 20 фев 2008, 09:33
Модел на автомобила: Oldsmobil Bravada
Местоположение: USA
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Радар-детектор

Мнение от Еди » 29 юни 2009, 14:14

Аз съм доволна. Моят си е постоянно включен. Иначе колегите са прави, полицаите са се научили да "стрелят" :D
Т.е. пускат радара за много кратък период от време и детектора едва има време да изписка.
Препоръчвам и да си вземеш от по-новите японски със слънчеви батерии. Сега не се сещам каква марка бяха обаче...

Потребителски аватар
ива
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 27 яну 2008, 14:45
Модел на автомобила: форд ескорт94 1.6 16v хечбек
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Радар-детектор

Мнение от ива » 29 юни 2009, 23:43

Здравей,Наско!Това с децата е малко извън темата,но понеже си го засегнал,ще ти отговоря.И аз имам дете-син и знам за какво говоря.Преди време карам из едни тесни улички-вече не си спомням къде точно из София беше-търсех някакъв блок,влача се с под 20 км и се оглеждам,а след мен се влачи една полицейска астра-просто си патрулира.Напред до края на улицата няма нищо-ни кола,ни човек.И изведнъж иззад кофите за боклук излита някакво хлапе-я имаше 10-на год., я не и буквално се хвърля пред колата.Нямаше топка,нямаше други деца-а бе нищо!Почти заковах колата-сигурно имах една педя спирачен път,все пак се влачех на първа почти без газ.За щастие полицаите също успяха да спрат без да се натресат в мене,но детето го ударих.Да,без никакви последствия,освен уплахата,но не от удара,а от боя,който щял да изяде в къщи,ако научат и аз бях готова да приключа случая,но се намеси полицаят и го накара да ни заведе при баща си-лекар-който го прегледа и констатира,че му няма нищо.Полицаят каза,че той е свидетел и ако бащата реши да заведе дело и т.н. ще свидетелствува в моя полза.Не знам дали е изял боя от баща си,но когато дете е блъснато от кола,най-често е виновен този,който не го е научил,че освен него на пътя има и други неща,които могат и да бъдат опасни за него,независимо от желанието на управляващите ги да го предпазят!Затова смятам,че включването на примера с детето,който даваш не е на място.Родителите му къде гледат?Аз на сина ми не позволявам да излиза от колата преди мен и да пресича където му падне,още повече без да се огледа,а да не говорим за излитане на платното.И мисля,че ако всички го правим както трябва ранените или убити деца на пътя ще са много по-малко!Но както казах това няма връзка с темата за радар-детекторите.Въпрос на личен избор е-когато се науча да карам бързо и аз ще си сложа :D !

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Радар-детектор

Мнение от HACKO » 30 юни 2009, 14:53

"Чл. 117. При приближаване към място, където на пътя или в близост до него се намират деца, водачът на пътно превозно средство е длъжен да намали скоростта, а при необходимост - и да спре."
Ето със този член е вменена цялата отговорност върху водача.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
ива
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 27 яну 2008, 14:45
Модел на автомобила: форд ескорт94 1.6 16v хечбек
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Радар-детектор

Мнение от ива » 01 юли 2009, 19:16

......където се намират.....А като не се виждат,как ще се разбере дали се намират?Или най-напред спираме,слизаме и проверяваме наоколо-2-300метра радиус и ако няма- продължаваме?Не се заяждам,просто мисля,че има много недомислици,които би трябвало да се корегират.Но то кой ли наш закон е съставен като хората?

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Радар-детектор

Мнение от HACKO » 01 юли 2009, 19:20

Така е, затова най-добре да не се случва.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Радар-детектор

Мнение от bateto_toshko » 02 юли 2009, 09:27

Така или иначе няма как винаги да има абсолютна справедливост на 100 % от случаите , колкото и да ни се иска.В Англия например законите не са променяни от 300 години сигурно.не , че са перфектни просто задават само в общи линии нещата , а за конкретната ситуация конкретния съдия решава според това какво твърдят свидетелите и ако наистина си невинен те оправдават.
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта