Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от chaosdd » 07 юли 2009, 13:09

Само да кажа, че лихвите в България от месеци наред растат, въпреки, че Euribor-а пада. Това е нормално, т.к. нашите банки имат ограничен достъп до този ресурс и доколкото го имат е със сериозни надбавъци (увеличени за България). Другия начин да се събират пари е с депозити, а всички знаете как главоломно растат лихвите по тях.

Е, предвид горното, почти е невъзмобно банка или лизингова институция да намаля лихвите в България, предвид че тези пари и струват все по-скъпо, въпреки намаляващия Euribor.

За съжаление, всички сме прецакани. И ние кредитополучателите, и банките. Икономическа криза му викат.
Ford. Feel the difference

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от ageorgiev » 07 юли 2009, 14:23

Договора си е договор. Когато клиента има право (изключително рядко) все ще си намерите извинение да го прецакате. Когато клаузите са във Ваша полза се възползвате от тях едностранно без да пишете по форуми и т.н. Джас-Прас... на основание Т. .... от договора Ви Ви вдигаме месечната вноска. Така не се гради взаимно доверие. Разчитате, че в Българистан навсякъде е така и клиента няма избор освен да Ви търпи простотиите.

Повече от ясно е! Има двустранен договор - факт. Има клауза, която ВИЕ сте измислили за Юрибор - факт! Не Ви било изгодно - това не е проблем на клиента!!! Ако ситуацията беше обратна нямаше да питате "уважаеми клиент, повишили ли са Ви дохода, за да може да Ви вдигнем ставката на Вноската, ако е удобно за Вас", нали! Амам от измамници в Българистан
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от ageorgiev » 07 юли 2009, 14:25

chaosdd написа:Само да кажа, че лихвите в България от месеци наред растат, въпреки, че Euribor-а пада.
Това не е вярно. И Райфайзан и Уникредит на два пъти намаляват лихвата по кредитите си за последните 6 месеца!
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от chaosdd » 07 юли 2009, 14:31

ageorgiev написа:
chaosdd написа:Само да кажа, че лихвите в България от месеци наред растат, въпреки, че Euribor-а пада.
Това не е вярно. И Райфайзан и Уникредит на два пъти намаляват лихвата по кредитите си за последните 6 месеца!

По вече текущи кредити?! Абсурд. Не вярвам.
Така както на мен, така и на всеки познат през последните месеци само са вдигали лихвите.

Покажи ако е възможно.
Ford. Feel the difference

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от DTM » 07 юли 2009, 15:23

ageorgiev написа:
chaosdd написа:Само да кажа, че лихвите в България от месеци наред растат, въпреки, че Euribor-а пада.
Това не е вярно. И Райфайзан и Уникредит на два пъти намаляват лихвата по кредитите си за последните 6 месеца!
Колега, къде го видя това намаление на лихвите в Райфайзен Банк? Дайте по-сериозно, не е хубаво да се приказват празни приказки :roll: .
Не е, като да не сме клиенти и лично го изпитвам на гърба си.

mitko1962
потребител
потребител
Мнения: 247
Регистриран: 13 дек 2008, 14:19
Модел на автомобила: Фокус седан 1.6TDCI 07г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от mitko1962 » 07 юли 2009, 16:26

Колеги за Райфайзен незнам,но за Булбанк мога да кажа че наистина паднаха малко лихвите.Съпругата ми има кредит от тях и от няколко месеца вноската падна с няколко лева.И това е по текущ кредит.Така че ageorgiev e прав.Може да е съвсем малко но има понижение.

Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от chaosdd » 07 юли 2009, 17:43

mitko1962 написа:Колеги за Райфайзен незнам,но за Булбанк мога да кажа че наистина паднаха малко лихвите.Съпругата ми има кредит от тях и от няколко месеца вноската падна с няколко лева.И това е по текущ кредит.Така че ageorgiev e прав.Може да е съвсем малко но има понижение.
Ха така да продължи, че досега беше стръмно нагоре.
Ford. Feel the difference

Потребителски аватар
G_Lynx
потребител
потребител
Мнения: 156
Регистриран: 09 яну 2009, 00:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK6 2008 1.4L Duratec 16V EFI DOHC (80PS) Tango (metallic)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от G_Lynx » 07 юли 2009, 18:18

Относно кредитите, зависи вашата банка на каква основа определя своя лихвен процент. Дали ще е на ОЛП, БЛП ...

http://www.bnb.bg/bnb/bir.nsf/fWebInter ... 1&Expand=1" onclick="window.open(this.href);return false;
"Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui" - "по-добре е да мълчиш разумно, отколкото да говориш глупаво"

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от ageorgiev » 07 юли 2009, 21:02

Аз лично имам потребителски кредит в РайфайзенБанк България и преди 4-5 месеца ми предложиха кредита да се трансферира в Евро, като в резултат ми намаляват лихвата (съответно вноската) с 1,5%! Кредитите в Мото-Пфое, също са в евро!!!
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от ImpossibleMan » 07 юли 2009, 23:39

ageorgiev написа:Договора си е договор. Когато клиента има право (изключително рядко) все ще си намерите извинение да го прецакате. Когато клаузите са във Ваша полза се възползвате от тях едностранно без да пишете по форуми и т.н. Джас-Прас... на основание Т. .... от договора Ви Ви вдигаме месечната вноска. Така не се гради взаимно доверие. Разчитате, че в Българистан навсякъде е така и клиента няма избор освен да Ви търпи простотиите.

Повече от ясно е! Има двустранен договор - факт. Има клауза, която ВИЕ сте измислили за Юрибор - факт! Не Ви било изгодно - това не е проблем на клиента!!! Ако ситуацията беше обратна нямаше да питате "уважаеми клиент, повишили ли са Ви дохода, за да може да Ви вдигнем ставката на Вноската, ако е удобно за Вас", нали! Амам от измамници в Българистан
Съгласен съм с теб, колега! Аз до неотдавна се хвалех, че вноската ми е постоянна за целия период и не се мени! Казвах го на основание казанаото от служител на Мото Пфое. Изобщо не ми се занимава с това, да ходя да разпитвам, защо ми е вдигната вноската, след като ми повториха нееднократно през 2006 година, че лихвата е постоянна и не се променя за целия период! Служителя тогава нееднократно ми предложи да дам още 20-30 лева за радиокасетофон и назнам си още колко ненужни неща като 5 врати, но добре, че отказах това! Аз съм клиент и искам колата ми да има точно определени неща. Не ми трябва касетофон, дето вече не си спомням какво е това касета. Не ми трябват ел.стакла, защото искам климатик. Не ми трябват 5 врати, защото цял живот съм карал коли и камиони с 2 врати и не ми допада идеята, вратата да ми обива на лакетя! Най ми беше интересна упоритоста на служителя, непременно да ме накара да си купя Фиеста с 5 врати, защото тая с двете врати била неудобна! Нищо подобно не съм забелязал вече 3 години! Колата с две врати е най-удобна за дълъг и голям човек като мен! Ако слушахме разни некомпетентни мнения, трябваше все още да караме Лада 1300, защото била по-яка от ЗАЗ-ми! Мото Пфое май е единствената компания в България, дето не се интересува от повече продажби, а от това да вземе повече пари от една кола. Разчита на лоялните си клиенти и не е необходимо да прави убйствени отстъпки, както Тойота например. Да, сега сме лоялни клиенти, но ако погледнем малко по-далеч от носа си ще видим, че и другите фирми предлагат добри модели. Може и без гащи да ходя, но щом като внасям пари в касичката на Мото Пфое, значи заслужавам уважение! Едно куче не лае и не хапе тия, които го хранят!

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от paci » 07 юли 2009, 23:43

Някой беше теглил кредит от друго място и платил на МП в брой.
май е бил голем глупак :D:
Не се замислих тогава що тоя зор, ама кат Ви чета сега ...

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от ImpossibleMan » 08 юли 2009, 00:29

paci написа:Някой беше теглил кредит от друго място и платил на МП в брой.
май е бил голем глупак :D:
Не се замислих тогава що тоя зор, ама кат Ви чета сега ...
Ами набутал се е яко. Може вноската да е вдигната, но това са само 2 процента. Всъщност, незнам, дали е вдигната. Надявам се някой компетентен все пак да обясни. Тоя който е теглил от банките да му мисли.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от synthez 3D » 08 юли 2009, 08:29

Абе как разбирате че ви е вдигната вноската?Не трябва ли ако има промяна, да подпишете някакъв документ,че погасителния ви план се променя?Аз получавам фактура само за лихвата,а вноската ми е една и съща всеки месец.
Изображение

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от ageorgiev » 08 юли 2009, 12:22

synthez 3D написа:Абе как разбирате че ви е вдигната вноската?Не трябва ли ако има промяна, да подпишете някакъв документ,че погасителния ви план се променя?Аз получавам фактура само за лихвата,а вноската ми е една и съща всеки месец.
При мен е обратно! Лихвата намалява а главницата се увеличава. Вноската започва от малко по-малка стойност и на 34-тия месец е с около 20 лв. по-висока!
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

belleamie
потребител
потребител
Мнения: 1046
Регистриран: 06 юни 2008, 11:49
Модел на автомобила: ?
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от belleamie » 08 юли 2009, 12:35

ageorgiev написа:
synthez 3D написа:Абе как разбирате че ви е вдигната вноската?Не трябва ли ако има промяна, да подпишете някакъв документ,че погасителния ви план се променя?Аз получавам фактура само за лихвата,а вноската ми е една и съща всеки месец.
При мен е обратно! Лихвата намалява а главницата се увеличава. Вноската започва от малко по-малка стойност и на 34-тия месец е с около 20 лв. по-висока!
Това е така в повечето договори - имаш примерно 20000 лв сума на главницата при сключване на договора и 4000 лв сума на лихвата, това говорим за целия период. За целите на примера няма да включваме другите неща, които могат да ти включват във вноските - каска, ГО, данък..
Да кажем, че договора ти е сключен за 24 месеца, тогава ти всеки месец ще плащаш 1000 лв вноска, като тя е съставена от главница и лихва. Първата вноска от договора съдържа в себе си най-голямата част от лихвата, останалото е главница, после следваща вноска погасяваш все по-голяма част от сумата на главницата и все по-малка част от лихвата по договора. Реално при последната вноска би трябвало да имаш само погасяване на остатъчната стойност по главницата, сиреч последните ти 1000 лв ще са само главница или ще имаш някаква символична сума от лихвата в нея. Виж си погасителния план по договора за лизинг.

Това няма значение от това дали ти се е изменил % на лихвата по договора.
Cars make CO2 and trees absorb CO2.
By driving my car I'm feeding a tree and helping the environment.

Изображение

mitko1962
потребител
потребител
Мнения: 247
Регистриран: 13 дек 2008, 14:19
Модел на автомобила: Фокус седан 1.6TDCI 07г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от mitko1962 » 10 юли 2009, 12:46

Винаги всеки кредитор гледа първо да прибере лихвите,затова в началото те са по голяма сума и обратно при главницата.Така ако решиш предварително да погасиш кредита,нямаш особена полза,понеже те са си прибрали повечето от лихвата а главницата така или иначе трябва да си я платиш.А за повишаването на вноската по погасителния план ми изпратиха писмо,без да трябва да ходя да се подписвам.Просто ме уведомиха че вноската се вдига с 3 лв.и се надявали да си платя и за двата месеца назад,понеже писмото идва ноември,а вноската се вдигнала от септември.

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от ageorgiev » 21 юли 2009, 13:07

Лизингът с 4% годишна лихва в Мото–Пфое е мираж вече. Каското в Алианц, разсрочено на 4 вноски е с тарифно число 6.3%!!!

Все пак има светлина в тунела и тя е, че от Мото-Пфое са се "абарисали" и клиентите могат да застраховат в БулИнс на 4.4% и в Булстрад на 5% :D
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от ImpossibleMan » 21 юли 2009, 17:33

ageorgiev написа:Лизингът с 4% годишна лихва в Мото–Пфое е мираж вече. Каското в Алианц, разсрочено на 4 вноски е с тарифно число 6.3%!!!

Все пак има светлина в тунела и тя е, че от Мото-Пфое са се "абарисали" и клиентите могат да застраховат в БулИнс на 4.4% и в Булстрад на 5% :D
А защо мен ме застраховат в Алианц? Нима не държат на клиентите си? Застраховката ми е колкото миналогодишната. Ама че тъпо!

Потребителски аватар
G_Lynx
потребител
потребител
Мнения: 156
Регистриран: 09 яну 2009, 00:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK6 2008 1.4L Duratec 16V EFI DOHC (80PS) Tango (metallic)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от G_Lynx » 04 авг 2009, 18:59

Относно Юрибора, Мото-Пфое нямали практика да преизчисляват лизинга, когато става дума за намаление на Юрибор. Обяснението: при подписването на договора между платеца и мото-пфое, с банката бил договорен определен лихвен процент. Ако е така би трябвало да е ФИКСИРАН, но другото нещо което разбрах, ако се стигне до увеличение на въпросния Юрибор веднага се взимат мерки по надбавка на уж фиксираните вноски. Така де, Фиксиран или Плаващ. Май и те не са наясно с това, което са писали в договорите си. Но във всеки случай клиента е прецакан.
"Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui" - "по-добре е да мълчиш разумно, отколкото да говориш глупаво"

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Лизинга в Мото-Пфое - Юрибор

Мнение от ageorgiev » 04 авг 2009, 19:13

Една колективна жалба предлагам да си направим :evil:
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта