тия съсем изтрещяха

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
foxy
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 25 юни 2008, 21:17
Модел на автомобила: Ford Ka'97, ENDURA EFI 1.3i
Местоположение: София, Дружба 2
Status: Извън линия

Re: тия съсем изтрещяха

Мнение от foxy » 05 дек 2009, 00:52

Три пъти ми отчита 0,1 при положение, че не близвам алкохол....камо ли пък с колата (аз и без това навсякъде с нея де, ама..) _friends_
Компютърна поддръжка, VOIP и сервиз за компютри и друга техника

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: тия съсем изтрещяха

Мнение от HACKO » 05 дек 2009, 13:56

Мен за алкохол почти не са ме проверявали,ама имам един спомен от първите месеци с книжка още...провериха ме и показа 0.2 промила.Аз тогава още не смеех из задръстванията в центъра да се бутам,какво остава да пия...ама толкоз показа.
Ами като си си СИГУРЕН ЧЕ НЕ СИ ПИЛ, поискай кръвна проба, там грешката е много по-малко вероятна, да не кажа никаква (винаги може да се повтори). При съмнение, повторна проба със Дрегера също може да доведе до други резултати. Още веднъж да поясня, става въпрос за случаите, в които наистина сте сигурни, че не сте пили, яли нещо с алкохол (бонбони "Пияни вишни" например) или няма остатъчен алкохол от предния ден.
Моя тъст, вече 14г твърди, че е ял люта чорба на закуска, когато пробата му със Дрегер е показала над допустимото (мисля че тогава беше 0.3), обаче отказал кръвна проба. Не му вярвам защото предния ден се роди дъщерята и няма начин сутринта да не е почерпил на работата.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Re: тия съсем изтрещяха

Мнение от pantata » 06 дек 2009, 11:27

И аз досега съм отчитал само нули, последно беше снощи. Единия път когато отчете три нули бях изпил час по-рано бира и половина. Като чета по вестници и насам-натам виждам, че където е приет закона не става все пак за 0.00, а за 0.20 промила.
Изображение

Edinuser
Потребител
Потребител
Мнения: 774
Регистриран: 05 авг 2007, 16:35
Модел на автомобила: Ford Mondeo Ghia 2.0i 16v 93г.
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: тия съсем изтрещяха

Мнение от Edinuser » 06 дек 2009, 21:51

Поради работата ми съм доста добре запознат с приборите за алкохол (от към техническата им част).
В БГ се ползват основно два вида - едните са със електрохимична клетка, другите с полупроводников датчик.
Полупроводниковия е малко по-неточен, от клетката но пък тя е по-капризна.
Както и да е участвал съм на официален тест - там се мереше с прибори и се вземаше кръвна проба.
Та резултати сочат че за мъж около 80кг. 180 (т.е нормално телосложение)
0.5 %о се получават при около 100 гр. концентрат ( с малки вариации според вида му), от там нагоре си смятайте - за 1.2 ви трябват поне 250гр. концентрат.
За по-леките напитки помня само за виното - 0.5л. червено вино за 0.5%о.
Имайте предвид, че алкохола във издишвания въздух (според приетите методики за измерване) и този в кръвта се изравняват след около 1.5-2 часа след като сте спрели да пиете. Като в този период алкохола в издишвания въздух е малко по-вече като показание.
Приборите рядко реагират на друго освен на алкохол (освен ако е в по-високи концентрации - като ацетона при диабетиците), но най-много да покажат 0.1-0.2. Разбира се тези прибори реагират не само на етиловия, но и на метиловия и другите видове алкохоли.
Не забравяйте, че например - в парфюми и дезодоранти има доста алкохол.
По отношение на това за колко време ще изветреете - трябва хубав сън и 8-10 часа а ако сте прекалили много (0.5-1л. концентрат) и по-вече.Все пак е и доста индивидуално според организма.
Най-сигурния начин за по-бързо изветряване е ускоряването на метаболизма - с тежко физическо натоварване или бягане - по-бързо е, но не съм засичал за колко бързо ще се изветрее от 1%о на 0.1.

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Re: тия съсем изтрещяха

Мнение от evg2 » 06 дек 2009, 22:09

А как се извършва калибровката? Първоначалната настройка :): ако изобщо има такава, питам като дилетант.
Котките си имат поверие,ако негър им мине път....

Edinuser
Потребител
Потребител
Мнения: 774
Регистриран: 05 авг 2007, 16:35
Модел на автомобила: Ford Mondeo Ghia 2.0i 16v 93г.
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: тия съсем изтрещяха

Мнение от Edinuser » 06 дек 2009, 22:34

Ами трябва ти специален калибратор. С него се имитира издишван въздух с алкохол.
Първоначалната калибровка се прави само от производителя, доста е сложна - обикновено се налага при ремонт и/или смяна на сензора.
Иначе трябва на 6м. проверка и ако се налага калибровка.
Използваните в момента прибори се настройват електронно - влизането в калибриращ режим става различно за различните производители, но е почти изкл. да стане случайно.
След това се духа на калибратора със еталонна смес няколко пъти ( пак зависи от производителя) обикновено за периодичната калибровка е с 1 или 1.2 промила. Прибора си прави някакви сметки и си записва новите стойности в енергонезависима памет.Освен това по-вечето нови си записват и датата и часа на калибровката. Пазят и данните за няколко стотин/хиляди измервания назад (дата-час и концентрация), които могат да се прехвърлят на компютър и да се разпечатат.
Приборите са така направени, че като духаш в него да прекараш около 1л. въздух - иначе не приема измерването за коректно, имат доста други защити за да не покажат грешни резултати.

Преди 10-15 години имаше и прибори дето се настройваха с тримери ама вече не са в употреба.

Говоря разбира се за професионалните прибори - тези дето са признати като средство за измерване от метрологията и се ползват от полицията, БДЖ и разни автотранспортни фирми.
Тези дето ги продават по техномаркет и други ширпотреби са пълен боклук, освен че са неточни можеш да ги лъжеш като за световно.

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Re: тия съсем изтрещяха

Мнение от evg2 » 06 дек 2009, 22:49

Значи с общи познания по Wоrd i Exсel, не можещ да направиш показанията-бързо променим параметър?
Далече съм от идеята за световна конспирация..... но на там бия :D: с една дума Нема начин?
Котките си имат поверие,ако негър им мине път....

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: тия съсем изтрещяха

Мнение от S_C » 07 дек 2009, 00:07

Проблемът с уредите е като с радарите-понятието "точност" значеше нещо,докато уредите се тестваха в независима лаборатория.Понеже тестовете и настройките са с пари,МВР си направи своя база за това и от тук нататък показанията на тия уреди по същество нищо не значат.Само честната дума на МВР стои зад твърдението колко точен е даден уред.ОК,лабораторията им била сертифицирана...дрън-дрън...Никой не може да ме убеди,че в някаква бананова република нейде по г_за на географията полицията съвестно ще си тества всички уреди,след като им изтече срока на заверката.В далеч по-цивилизовани държави периодично избухва някой скандал с точноста на тоя род уреди,смятайте тука какво е...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Edinuser
Потребител
Потребител
Мнения: 774
Регистриран: 05 авг 2007, 16:35
Модел на автомобила: Ford Mondeo Ghia 2.0i 16v 93г.
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: тия съсем изтрещяха

Мнение от Edinuser » 07 дек 2009, 10:00

evg2 написа:Значи с общи познания по Wоrd i Exсel, не можещ да направиш показанията-бързо променим параметър?
Далече съм от идеята за световна конспирация..... но на там бия :D: с една дума Нема начин?
Не , не може - нещата са по-сложни, разбира се може да калибрираш уреда със друга стойност, а не с необходимата - например да използваш еталон 0.5%о или с 1.5%о, който уреда да възприема като 1%о, уредите на някои производители ще го допуснат, на други като правят сметките за такова драстично отклонение ще поискат фабрична калибровка, и няма да възприемат новата стойност.
Така че с познания за Word И Excel няма да стане.
Колега S_C, и с кръвните проби е същата история, като знам колко са ни свестни лекарите с какво оборудване работят, пък и по лесно се манипулират пробите. А иначе ако използват правилния еталонен разтвор и правилно настроен калибратор ( те също се проверяват периодично ) - калибровката е проста процедура, изискваща елементарни познания за боравене с копчета.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: тия съсем изтрещяха

Мнение от S_C » 07 дек 2009, 12:36

Днес споменатия по-горе генератор на идиотизми отново е на първа страница:

Човек не е автомат, една бира наистина може да разконцентрира един шофьор. Много от страните вече се насочват към нулева концентрация на алкохола - Япония, Швеция, Русия.

Това заяви по БНТ Алекси Кесяков - секретар на Обществената комисия по пътна безопасност в МВР по БНТ, цитиран от Агенция КРОСС.
По думите му, 60-70 от автопроизшествията на ден са в резултат на употреба на алкохол. Според Кесяков, допустимата концентрация на алкохол трябва да се обсъди, защото със сигурност ще има „за" и „против". Той коментира, че хората трябва да бъдат убедени, за да не допускат шофьор, употребил алкохол, да се качи да кара кола.
Преди няколко дни Кесяков съобщи, че КАТ иска да взима книжката и за една бира. От Пътна полиция ще предложат толерансът от 0,5% алкохол в кръвта при шофиране да отпадне.
Лекарствата, взимани от шофьор, няма да бъдат отчетени от дрегер, но част от тях правят водачите неадекватни и затова хората трябва внимателно да четат листовките. Това посочи проф. Никола Александров - токсиколог в клиниката по „Токсикология" на Медицинска академия. Той коментира, че дрегерите на КАТ не отчитат взети от водача на МПС наркотици, но има тестове за слюнка и по този начин това може да се контролира.
Световна практика е да се въвеждат вътрешни зони в градовете на Европейския съюз, в които скоростта да бъде 30 км/час, посочи още Кесяков и уточни, че това не е случайно, защото 30 км е границата в скоростта, при която човек може да пострада.
Предложените промени в Закона за движението по пътища за нулева концентрация на алкохол, промени в максимално допустимата скорост, контрол за наркотици ще се обсъждат, за да получат обществена подкрепа и тогава ще бъдат приети, обобщи Алекси Кесяков.


Тоя нормален ли е...то и сега могат да се поставят знаци за ограничаване на скороста под 50 км/ч.Всеки ден минавам покрай два такива,където ограничението е 10км/ч.Като освен знаци,има и гърбици...та и без знак,пак си караш с 10.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 29 госта