Америка предизвика Европа

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Америка предизвика Европа

Мнение от PcMan » 22 яну 2010, 10:32

vargala81 написа:
трол....Другото, което не ми харесва е,че го има само на предно...този клас кола с подобна пощност на предно ще е адско за каране
Ти дори не знаеш,че е AWD :lol: а скоростта е електронно ограничена ,все пак си е за техния пазар а не за Германия.Според мен в този тест искат да докажат на Американския потребител ,че 6цилиндров двигател с турбо е по-ефективен от 8 цилиндров без турбо .А и не мислите ли ,че ако искаха да си изкарват родното производство номер 1 нямаше да сложат БМВ пред Линкълн.
Никъде не говорят, че са сравнявали двигателите, а самите коли.. Американецът не знае какво е въртящ момент, а те тръгнали да сравняват турбо със атмосферен.. Просто теста е напълно безмислен и това е факт. Както беше този със CTS-V в NYC, за който вдигаха отново шум.
Като е за техния пазар Bugatti Veyron дай да го сложат на 210км и него, а не е? Нали лимита е 70mph(111km/h) на магистрала там, защо са му 400км/ч? :wink: Нали нямат аутобан, за какво са им 250мили/ч ? Там нямат закон като в германия за 155мили/ч горно ограничение електронно за новите коли (което човек може да го премахне, но има такъв закон) и не вярвам тази да е ограничена.. Ако е ограничена електронно, е защото не е конструирана за такива скорости, следователно пестене на някой долар за крайния потребител, който много го интересува, че е пестено от това в САЩ

nikolovvd го е казал мноого добре в неговия пост
В САЩ специално за петрола няма акзици и данъци, а тук плащаме 20% ддс, и още 20% акцизи и други неща и реално ЕС взима почит половината от милиардите бълвани от този бизнес. Как така САЩ не е толкова лакома, а има най-голямото потребление на петрол в Света от 21милиона барела на ден(3пъти(!) повече от следващия Китай с 7милиона), т.е. губи милиарди на безкрайна степен за да му е добре на обикновения американец :shock: Когато бях там осъзнах, че държавата мисли много повече за хората си и работи повече за тях.. Не ти реже главата с огромни данъци и ти взима 40% надценка като си пълниш колата.. В магазина не ти взимат 20% ддс, а 5% федерален данък (и при нас не, но някъде взимат и локален 1-2% над него) и т.н. По същия начин и производители не са толкова нагли с надценките си като тук. Как така BMW, Mercedes, Lexus и много други там са далеч по-евтини, по-скъпи модели стигат до разлика от 100 000лева в цената си нова.. Примерно някои AMG-та. Говорим за коли, 99% идентични със същите продавани тук. Как така в техниката един лаптоп е 500долара, а в Англия същият е 500лири, а в България още повече от 500лири обърнато в такива? Един и същи лаптоп произведен в Китай..
Нагли и стиснати и печалбари сме в Европа.. и nikolovvd си го каза. И наистина там ако има такава стачка на граница ще им срежат главите, а тук частниците губят милиони всеки ден от това - виж, ако държавата губеше милиони всеки ден можеше нещо да направи(особено гръцката държава) - данъците изгубени от милионите на частниците се наваксват с Бездействие по изканията на фермерите, което е свързано също с милиони.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
venom4o
потребител
потребител
Мнения: 2793
Регистриран: 07 авг 2006, 18:26
Модел на автомобила: Subaru Legacy GTB 2.0 turbo ,Volvo 960 3.0
Местоположение: София- Банкя
Status: Извън линия

Re: Америка предизвика Европа

Мнение от venom4o » 22 яну 2010, 14:06

Bleizera беше уникален ,но си имаше и проблеми.. Страшна кола беше.. Съжелявам ,че се наложи да я продадът.. щях да стягам него :mrgreen:

Потребителски аватар
denisebastian
потребител
потребител
Мнения: 518
Регистриран: 10 яну 2009, 19:03
Модел на автомобила: Пежо 306 1.4 / СА 5387 НН
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Америка предизвика Европа

Мнение от denisebastian » 22 яну 2010, 14:48

venom4o написа:Bleizera беше уникален ,но си имаше и проблеми.. Страшна кола беше.. Съжелявам ,че се наложи да я продадът.. щях да стягам него :mrgreen:
Напълно съм съгласна
Но пак ще те поправя,относно предния ти пост за разхода..няма кво да се чудиш,че е харчел 17 на 100,говорим за военен джип все пак,и то с огромен двигател.За това ти казвам,че няма база за сравнение
Едно Фиеро(Понтияк)например,с нормално каране харчи 8-9/100 градско
Е кое му е многото на тоя разход?И това при джигател 2.8
Айде не ми пишете митове и легенди,ако нямате опит и наблюдения от американските коли..
(и не говоря за наблюдения от телевизията)
п.п.ВаРели,отлично разбирам кво съм писала..на всеки американец му се налага ежедневно да изминава такъв път(поне)
дълъг,прав(не си мисли глупости :mrgreen: ),без трафик...как да не си сложи вътре поставки за кафета и секви простотии,или пък автопилот да му почиват крачката...
http://sites.google.com/site/mylifebobo/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Хо хо хо,Весели празници на всички пчелички!

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Америка предизвика Европа

Мнение от madboy » 22 яну 2010, 23:57

denisebastian написа: п.п.ВаРели,отлично разбирам кво съм писала..на всеки американец му се налага ежедневно да изминава такъв път(поне)
дълъг,прав(не си мисли глупости :mrgreen: ),без трафик...как да не си сложи вътре поставки за кафета и секви простотии,или пък автопилот да му почиват крачката...
Крачката? Хих, мнооо филми гледаш, ама май са били японски.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
maxpoint
потребител
потребител
Мнения: 1265
Регистриран: 30 юли 2007, 14:11
Модел на автомобила: Черният лебед и бялата лястовица....
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Америка предизвика Европа

Мнение от maxpoint » 23 яну 2010, 00:17

=================================
Последна промяна от maxpoint на 23 яну 2010, 07:48, променено общо 2 пъти.
Трябва да можеш да псуваш,но не може да псуваш където не трябва /maxpoint/

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Америка предизвика Европа

Мнение от PcMan » 23 яну 2010, 00:33

Пътуват найци чак толкова повече.. Аз съм бил и мога да твърдя това. Имат гигантски магистрали междущадски, но са все сравнително празни ако разстоянието между два големи града, които свързват е наистина голямо и магистралата е просто там, за да си я има защото обичат масираната инфраструктура и това е готино. :) В града се пътува малко повече, но всичко е от 2 ленти в едната посока нагоре и всичко е толкова по-лесно и спокойно при придвижването, тукашни 5км градско се броят за 20км там по услия, може би повече.. :mrgreen: И мен много ме човърка темата, но нали сме в "Кафене"-то поне, дано не ни бият въпреки това :D

Среден американец: http://spisanie.mobile.bg/avtomobili/ka ... dvane.html" onclick="window.open(this.href);return false; :mrgreen:
Последна промяна от PcMan на 23 яну 2010, 13:15, променено общо 1 път.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
maxpoint
потребител
потребител
Мнения: 1265
Регистриран: 30 юли 2007, 14:11
Модел на автомобила: Черният лебед и бялата лястовица....
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Америка предизвика Европа

Мнение от maxpoint » 23 яну 2010, 00:41

PcMan написа:...-то поне, дано не ни бият въпреки това :D
Споко бре,най мноо да я заключат,ама тва е целтЪ :mrgreen:мнооо тъпа стана >:D<:
Трябва да можеш да псуваш,но не може да псуваш където не трябва /maxpoint/

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта