Ford Probe 2.2 GT

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
boce_skripeca
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 26 дек 2009, 14:30
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.1i 1996
Status: Извън линия

Ford Probe 2.2 GT

Мнение от boce_skripeca » 10 фев 2010, 08:39

Здравейте. Реших, че това е най-подходящата тема, дано да е така. Засилил съм се да взимам един Ford Probe 2.2GT 147к.с. Септември 1991. Имам мазда 626 и искат да ми правят бартер. Главното, за което мисля да се съглася е, че маздата ми е голяма и няма толкова екстри, а форда е бърз, спортен, красив с климатици и т.н. , защото съм на 19 и ми се кара нещо по-спортно. Казват, че двигателя е идентичен с маздовия, но този модел от 91ва дали е такъв? Какво трябва да се гледа при тази кола, какви проблеми може да има? Като са подобни с маздата, значи ли, че повечето части се припокриват или поне ще са достъпни колкото маздовите. Ясно е, че има части по колата, които ще са от редките и скъпите, индивидуални за форда. Кои са те, скъпи ли са и често ли се чупят. Някой знае ли къкъв му е разхода на този бензинов мотор. Ако се направи компютърна диагностика ще покаже ли всичко или има и повреди, които немогат да изкочат така, а да ме изненадат в последствие. Благодаря.

Потребителски аватар
Kamazabg
потребител
потребител
Мнения: 595
Регистриран: 07 фев 2010, 11:35
Модел на автомобила: Orion Mk3 1.3OHV Orion Mk3 1.6 EFI Tourneo Connect 1.8 TDCI
Местоположение: гр Сливен
Status: Извън линия

Re: Ford Probe 2.2 GT

Мнение от Kamazabg » 10 фев 2010, 13:09

Здавей. Незнам за кои модел ми говоиш със или без турбото, зашото аз карах едно с турбо и разхода му беше 15 - 20 л/100км Не че те паша ама при тея цени на горивата.... Да имаш предвид, че Пробето е американска машина и части по трудно се намират, а и са скъпи.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
ivailo rachev
потребител
потребител
Мнения: 429
Регистриран: 04 авг 2008, 22:37
Модел на автомобила: ford scorpio 2,0 89' OHC 77kw/105hp-бивша,fiat bravo 97' 1,6 103++hp
Местоположение: габрово
Status: Извън линия

Re: Ford Probe 2.2 GT

Мнение от ivailo rachev » 23 фев 2010, 00:08

да това е варианта с турбото.това е един доста добър автомобил въпреки,че е по-старичък.частите му не са от най-евтините,но за това пък не се чупи всеки ден.тази кола е доста издръжлива лично имам наблюдения, а за разхода ами ще е в рамките между 8-20л./100км. в зависимост как я караш.поздрави!!!

Потребителски аватар
baidido
потребител
потребител
Мнения: 1254
Регистриран: 22 фев 2008, 08:39
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 TDDI Ghia 2002
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ford Probe 2.2 GT

Мнение от baidido » 23 фев 2010, 08:20

Когато бях в САЩ преди 8 години, едни приятели, също българи си бяха купили Проуб. Един механик там им каза, за какво сте си купили тази Мазда...Но това според мен си е чист комплимент, те американците са малко заблудени по природа :)
Който кара Форд е горд!

Потребителски аватар
Cougar
потребител
потребител
Мнения: 590
Регистриран: 14 яну 2008, 09:34
Модел на автомобила: Ford Probe GT '93 2.5 V6 EB9003AH, Ford Cougar '00 2.0 16V EB9950AH
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Ford Probe 2.2 GT

Мнение от Cougar » 25 фев 2010, 08:03

Аз карам Проуб, само че по-новия след 93-та, и съм МНОГО доволен. Разхода е 10-11 нормално каране, части в ebay.com има колкото си искаш и то на ниски цени, а върви повече от много добре. Имам лични наблюдения и за Проуб мк1, само че той беше доста поизгнил, повечето са доста поиздухани, с пукнати глави, "пребити" турбини и т.н. Внимавай какво ще вземеш.
Продавам си колата !

Потребителски аватар
BadSista
потребител
потребител
Мнения: 397
Регистриран: 16 мар 2010, 14:05
Модел на автомобила: Ford Fiesta '97
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ford Probe 2.2 GT

Мнение от BadSista » 22 апр 2010, 18:22

Здравейте, гледам че тука си говорите за Форд Проб и имам въпрос.
Търся един Проб с рег ТХ 7918 ВХ, сив, 89-та година във Варна е каран от около 2 години и е някъде из околията, не могат да го намерят собствениците му от Добрич, за да го прехвърлят на сегашния му собственик. Препродаван е многократно без да се прехвърли. По последна информация не бил в движение и е някъде на някои паркинг.
Ще съм благодрна ако някой ми помогне с имена, телефони и/или адреси на лично съобщение.
Изображение
Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта