Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
GerganaIvanova
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 07 май 2015, 15:23
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от GerganaIvanova » 07 май 2015, 15:27

С мъжът ми си купихме Форд Фокус от 2007г. от автокъща РУНА в Дупница. Оказаха се много дружелюбни и точни. Когато отидохме ни посрещнаха отлично и всичко след това беше ок. Доволни сме и пак бихме купили от там. Имат фейсбук страница и обявите са им реални и снимките са с много добро качество, а не снимани с някой телефон... :)

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от ФордБългария » 08 май 2015, 01:02

Аз моя го взех от Сеси Ауто в Дупница, и за момента колата си е супер. Няма сваляни колони, крикове,гуми и каквото и да е. Цената беше добра, даже срещу 50 лева, момчето сложи номера и ни я закара сам до Благоевград, като след него караше жена му с неговата кола за да си го прибере. Дребни неща като това че примерно не сме си платили водата в жегата лятото, няма да ги споменавам.

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от dragonn2 » 08 май 2015, 10:15

Аз мисля , че големите автокъщи с много докарани коли, нямат кяр да прецакват клиентите си, че веднъж излезе ли им лошо име, после положението им става доста трудно. (жив и здрав да е интернета :wink: ) За софия съм чул само добри неща за Боми Ауто, които обаче имат малко коли, но пък ги продават доста бързо.
Моята я взех от Дупница, от един от многото покрай пътя на влизане от към София. Не им запомних името, но повечето там би трябвало да са ОК. И все пак избор на свястна кола си е на късмет. Ако е супер кола, тогава защо предишният собственик я е продал :lol: ? Отваряш си очите на 8 и после като дадеш парите, каквото - такова, връщане няма :mrgreen:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mustang94
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 22 апр 2015, 17:37
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.0TDCi 130hp
Местоположение: Белене
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от mustang94 » 14 май 2015, 21:44

Моя Фокус го взех от Слов Auto Плевен (пред КАТ) и също съм много доволен! Добро отношение и колите им излеждат доста запазени и са на достъпни цени. Хората ти дават да караш колата, да я караш на сервиз, да викнеш твой човек да я огледа. Докъто в доста автокъщи в Плевен са доста дръпнати и не ти дават да буташ и оглеждаш колата. Особено 2-3 автокъщи ми направиха много лошо впечетление. Гледах 1 Пасат 5-ца. Продавача дойде даде ключа и не ми даде да го запаля аз... Вдигнах капака и като посегнах да отварям капачката за маслото и оня изгаси двигате и почна да се кара, че щяло да оцапа двигателя... трябвало да го мие... И даже ми вика ти ако така съдиш за 1 кола... Друг пък след тест на колата не се договорихме и той вика трябва да ти искам пари за бензин :D Въобще големи образи...

doich
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 08 фев 2009, 21:08
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Автокъща "Корект" Габрово са мошеници.

Мнение от doich » 17 мар 2016, 15:54

Автокъща "Корект" Габрово са некоректни търговци. Описаха ми фар като идеален, а ми изпратиха фар със счупени уши за закрепване. Мошеници.

Seth13
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 01 яну 2017, 14:11
Местоположение: Varna
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от Seth13 » 01 яну 2017, 14:17

От автокъща Онтарио студентски град се опитаха да ми пробутат катастрофирала Мазда 6 на много повече километри, за нова на 30к км.
След като направих справка по номер на рамата, се оказа, че колата е от началото на 2014г., а не 2015г. както твърдят.
До края на 2014 е била на 70к. км., с 2 ПТП-та, като при едното е изхвърчала от пътя и с множество повреди.
За 2015 и 2016г. няма информация какво се е случвало с колата. Все още се опитват да я пробутат, като постоянно намалят цената.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от aspasia » 01 яну 2017, 17:38

Повечето коли ако се загледате са или на 130-170к или уникати или като нови с излъскан двигател и тапицерия. Най добре да се закара в сервиз преди покупка за оглед според мен не си струва за 20-30 лева дето ще спестиш после да хвърляш пари за скъпи ремонти.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от Eastbourne » 01 яну 2017, 23:05

Под сервиз да се разбира доверен сервиз, защото сервизи бол и на малко хора им се занимава да гледат всичко от-до... нали после майстора като ти каже перфектна е, ти я купиш, ще му я закараш да я обслужиш при него и като нищо да излезне още няколко неща за правене

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от RanditY -.- » 02 яну 2017, 00:17

Най-сигурно си е при официалния дилър. Както Мото-Пфое имат употребявани автомобили, така и почти (а може и всички) други официални дилърства. Там поне, срещу скромна сума виждаш цялата история на автомобила, а лъжи в километрите няма. Всичко останало е бошлаф работа.

И аз моята я купих от Горубляне на някъв ебати късмет (отидох, запалих, изгасих и капарирах). Нито съм я карал, нито е карана при майстор, нито диагностики са слагани. Оказа се, че италяното я е гледал много, щото примерно крайното гърне беше чисто ново оригинално! Също така и много други неща, като ремъци и т.н. бяха нови и сменени (аз си ги смених де, ама самия факт). Т'ва за автокъща "Тоди-кар", точно до ОМВ. Тогава помня, че в един двор бяха 2 автокъщи, като въпросната от която купих моята кола имаше 3-4 автомобила. После и един комшия си купи от там един Ситроен, и той се оказа читав.

Ама то кола и жена, на късмет :D:
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от HACKO » 02 яну 2017, 11:07

Че какво пък пречи на официалния дилър да промени километража, че и сервизната история? Точно те пък разполагат с официалния софтуер и имат администраторски достъп до историята. Най-често джамбазите променят само показанията на километража, а реалните километри остават още на няколко места, защото повечето програми не могат да правят промени там а и има случаи при опит за интервенция да се омаже целия софтуер и тогава става скъпо. А официалния софтуер на дилърите има достъп до всичко.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от RanditY -.- » 02 яну 2017, 12:00

Реномето. Това пречи.
Изображение

iavorski
потребител
потребител
Мнения: 116
Регистриран: 07 апр 2009, 21:42
Модел на автомобила: C-max Ghia 1.6 TDCi, S-max Titanium 2.0 TDCi
Местоположение: Голямото шопско село
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от iavorski » 02 яну 2017, 13:32

Ами за съжаление официалните и те не са 100% коректни. Наскоро имаше в някой форум темичка за една служебна Фабия видяна в оказиона на дилъра на под 100к а първия собственик / разбирай фирма / и е врътнала доста повече.

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от DigiPro » 02 яну 2017, 17:00

HACKO написа:Че какво пък пречи на официалния дилър да промени километража, че и сервизната история? Точно те пък разполагат с официалния софтуер и имат администраторски достъп до историята.
Могат да записват какво е правено по колата и на какви километри, но не и да променят или трият. Базата данни е централизирана на сървъри на Форд, а не локална при конкретния дилър.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от aspasia » 02 яну 2017, 22:26

То километрите са едно на ръка вкарват се бракуваните и ударените коли лек козметичен ремонт и айде на пазара. Имам доста познати купиха коли с добър външен вид ама с издухани двигатели или заминала скоростна кутия и се почнаха едни наливания на кинти. За да вземеш нещо свястно ти трябва малко късмет и много приятел автомонтьор иначе правиш покупка на сляпо. Даже и сирене да купиш за пет лева хората го гледат по 10 минути не знаеш каква изненада има!

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от RanditY -.- » 02 яну 2017, 22:42

То с всеки употребяван автомобил е така. Колко и да ти е приятел майстора, колкото и на колата в момента да и няма нищо, то не е гаранция, че след смяната на маслото, няма да текне като лейка, заради една камара наблъскани добавки. В тоя случай, отиваш в магазина, избираш си колата, махаш найлона, пръдваш пръв на седалката и знаеш, че 5 години имаш гаранция. :)
Изображение

iavorski
потребител
потребител
Мнения: 116
Регистриран: 07 апр 2009, 21:42
Модел на автомобила: C-max Ghia 1.6 TDCi, S-max Titanium 2.0 TDCi
Местоположение: Голямото шопско село
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от iavorski » 20 яну 2017, 11:52

А че като имаш пет години гаранция че какво:

1. Тоя носач е заминал от дупките в БГ - не се покрива от гаранцията
2. Ама ти е заминал съединител за 800 лева на 30 000 км - ти си се правил на рейсър. Не се признава
3. Заминала дюза на дизел - това е от нашата БГ нафта. Гаранция-Франция

реални случаи са това - и трите.

Да не говорим за това как може да си отвисиш без кола сума ти време.

С две думи - Жена и кола - на късмет!

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от dimkar » 21 яну 2017, 14:50

RanditY -.- написа:
02 яну 2017, 22:42
То с всеки употребяван автомобил е така. Колко и да ти е приятел майстора, колкото и на колата в момента да и няма нищо, то не е гаранция, че след смяната на маслото, няма да текне като лейка, заради една камара наблъскани добавки. В тоя случай, отиваш в магазина, избираш си колата, махаш найлона, пръдваш пръв на седалката и знаеш, че 5 години имаш гаранция. :)
Ха-ха, много скъпо това първо пърдене, бе. :lol: За парите на една нова кола ще си купя поне 10 коли, па било то и от Горубляне. А за парите, които ще трябва да дам в последствие за обслужване, данъци и застраховки, сигурно поне още толкова ще си купя. Я си ги карайте новите коли. За нещо, дето ще стои изхвърлено на улицата, толкова пари не давам. :lol:

ddimitrov
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 24 мар 2016, 08:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 2005 1,4 TDCi;
Ford Focus 2000 1,8 TDdi;
Toyota Corolla 2001 1,6 VVTi.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от ddimitrov » 23 фев 2017, 22:39

На официалните представителства не може да се разчита особено.
Иначе напълно читави автокъщи няма, но да кажем има приемливи. В последните 2 години така се стекоха обстоятелствата, че участвах като основно лице в закупуването на 4 автомобила за различни хора и за фирма и огледах може би десетки, ако не и стотици коли, вкл. и по официални представителства. По-добре е да се търси ако ще е автокъща да е с реноме и история и където не те емват със стандартните реплики и фразички и са поне една идея искрени.
Такива неща съм се нагледал по тия огледи, че ако напиша истории няма да ми повярвате хахаха :D .
Колегата dimkar е прав - що да дам 25 бона за нещо дето мога да дам 5 и да ми свърши същата работа за период от доста години. :)

П.С. Като се купува кола е хубаво да се предвидят едни 1000 лв отгоре на цената й за обслужване, стягане и леки ремонтни дейности(говоря за ценовия диапазон от 2-7 хил. лв автомобили), че винаги има нещо дето да се оправя въпроса е да е нещо минимално и неключово.
Иначе за кола, която струва 3500 лв не виждам хич смисъл да ходя по сервизи да гледам тва онова. Гледам квото гледам на място - основните агрегати и някои специфични проблеми за модела се проверяват и това е. Да добавя засега нямаме греда при закупуване - най-скъпите ремонти по кола вън от консумативите бяха в рамките на 3-400 лв. Демек не е толкова зле по автоджамбазите. :D

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от RanditY -.- » 24 фев 2017, 18:59

Много ми е забавно, като някой каже тая фраза "Що да дам 25к. като те тия ги има по 5к.". Да бе, ок, ама като я купиш тая за 5к., имаш ли сигурност в нея. Или наливаш още 15 в нея и тя пак се троши. И после викаш "Тея са ебати боклуците".

И аз моята 14 годишна кола я пуснах за продажба с 2-2500 отгоре, ама знам к'во продавам. Да, веднага имаше коментари, че за тия пари имало незнам си к'во, ама никой от тия не дойде да я види, покара и след това да коментира.
Изображение

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Читава автокъща или има ли такова животно в България?!

Мнение от aspasia » 24 фев 2017, 21:40

Ако хората имаха финанси едва ли биха си купили втора ръка кола това е истината. Едва ли има човек който да не иска да кара нова кола прав е колегата от по горният пост като вземеш втора ръка почти винаги има наливане на кинти и пак се събира една хубава сума.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 36 госта