Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.

Харесва ли ви новият Фокус?

1. Да
56
78%
2. Не
16
22%
 
Общо гласове: 72

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от gurcayy » 10 сеп 2011, 00:11

Ааа, не си прав за промоционалните коли :))Особено за такива, които се промотират по шоурумите.Повярвай ми, такива автомобили са "претъпкани" с всякакви екстри, за които даже и не предполагаш, че могат да съществуват!Аз бих предпочел едно претъпкано с всякакви екстри ОПЦ пред Титаниум Фокусче :).

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от ImpossibleMan » 10 сеп 2011, 01:03

gurcayy написа:Ааа, не си прав за промоционалните коли :))Особено за такива, които се промотират по шоурумите.Повярвай ми, такива автомобили са "претъпкани" с всякакви екстри, за които даже и не предполагаш, че могат да съществуват!Аз бих предпочел едно претъпкано с всякакви екстри ОПЦ пред Титаниум Фокусче :).
Това не променя мнението ми за цвета ;) И при двата си автомобила, дето съм взел от Мото Пфое, най-дълго съм се чудил за боята. А тия на витрините ги знам. Не стават за мен - нито по цвят, нито по оборудване. А като стана въпрос за Фокус, не мисля, че има проблем с дадена отстъпка да поръчаш и някоя екстра отгоре. Ама да не гадая, че току виж наистина продали някой Фокус по ценовата листа. Ама ще ви задам един въпрос. Представете си, че отивате да разглеждате автомобили в Мото Пфое и целта ви е да разучите и евентуално купите нещо. Какво става? Нима дилърът ще ви изхвърли навън като му кажете, че Астра е със 7000 лева по-евтина? Нещо не ми се връзват нещата. Доколкото се сещам, едно от първите неща които питах, когато реших да проучвам нещата за нов автомобил бе, има ли отстъпка и каква е. От там вече всичко почва. Иначе, нали сте гледали ценовата листа на Фиеста. Как е, а? Не е добре, а? Чудно обаче защо ли, това бе най-продаваният автомобил в БГ през миналата година, като останалите вносители се скъсаха да предлагат по 20 бона "добре оборудвани" автомобили? И на мен нещо ми са мътни нещата. Не, не съм кусвал алкохол вече половин година! Ами сигурно Мото Пфое им е на път, та да не се разкарват до конкуренцията, си вземат една количка между другото, та затова и най-много продажби. Явно така ще да е, защото 46 бона са непосилна цена за Фокус и така като гледам, няма балъци тук, дето биха си го купили. Затова аз предричам, че до година Мото Пфое ще бъде закрита, защото и един Фокус няма да продаде. За сметка на това ще се радваме на новички Астри, купени почти без пари. Ще им боднем и по една метанова уредба, та нали тия 180 коня сме ги взели на промоция! Все ще я издърпат някак колата. Та такива ми ти работи по света и у нас. Язък, дето взех Форд. Те били скъпи, а аз балъкът дадох 10 бона отгоре, вместо да си взема Опел. Защо не ми казахте преди да си го взема?

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от gurcayy » 10 сеп 2011, 01:36

Стига бе, ImpossibleMan :D Да не се разсърди сега? _friends_ Аз никъде не съм ти казвал, че си се набутал с Фиестата.Напротив, в този клас си взел най-добрата кола . На мен мисълта ми беше друга, ама явно не мога да се изразя.Аз съм от типа купувачи, които не гледат ценови листи на всички възможни коли от този клас.За мен е важно колата да изглежда добре на външен вид ( все пак съм на 26 г.) и да е що годе на добра цена.От екстрите ми стигат да има климатик, спортни седалки, ел.стъкла и черен цвят. Останалите неща са добре дошли изгъзици за мен :mrgreen: . Чисто и просто естетически новият Фокус не ми допада, като искам да подчертая, че говоря за хечбек модификацията.Признавам си , че седанът изглежда доста прилично, но аз харесвам хечбек авотомобили.И по тази причина бих предпочел Астра, 308 или дори и30, който ти беше постнал малко по-нагоре.Изобщо не знам колко струват даже :mrgreen:

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от ImpossibleMan » 10 сеп 2011, 02:27

Да се сърдя ли? Не, изби ме малко на сарказъм. Тук коментирахме цени. Нормално е, нов модел да се пуска на по-висока цена. Лично на мен Астра не ми харесва като визия. Сигурно съм един от малкото, но нито на снимка, нито на живо ме грабва. Стоя, гледам я и не намирам нищо красиво в нея, макар да е спечелила сумати награди за дизайн. Виж, това тук мога да го гледам с часове и едва ли ще ми омръзне:

Изображение

Това тук също:

Изображение

Хюндай едва напоследък направиха един-два модела, дето ме грабват малко, но то е вероятно, защото имат доста елементи и от сегашната гама на Форд. Останалите са противни, особено i20, който се води конкурент на Фиеста.

Фокусчето не знам, какво не му харесвате. За мен си е с добра форма. Нека аз си го карам, пък другите нека не го харесват :) И аз не харесвам S-класи, седмици, А-8ци, ама нищо не пречи на хората да си ги карат, че и да се мислят за най-голямата работа. Сигурно 90 % ги псуват по пътищата, ама нейсе - имат парички, карат и хич не им пука, че сульо не му харесвал мерджана.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от Alexi » 10 сеп 2011, 09:16

nikky написа:Не разбирам защо въобще се коментират "върховните" и най-мощни изпълнения, като те реално нямат пазар в България. В Швейцария да, не и тук. Купувачите, които финансово са подготвени за цената, разхода, застраховката и данъците на такива автомобили не си купуват Опел или Форд, или поне не Астра или Фокус.
По-реално е да се сравняват най-базовите изпълнения.
Ford Focus Ambiente - 1.6, 105 коня - 31,500
Astra Essentia - 1.4, 100 коня - 29,000 с аларма и резервна гума с 2 години гаранция
Golf 1.2 TSI - 1.2, 105 коня - 31,000 лева, 2 години гаранция, доста гол и с турбина
Пежо 308 VTi - 1.6, 120 коня - 31,000 лева, 5 години гаранция

Та цените са в тези граници, Фордът е с една идея по-надут, защото е чисто нов модел. Пежото и Голфът са фейслифтове.
а забеляза ли ,че Фокуса е единствения без климатик ? я сега го сложи че вече нова кола без климатик не се продава и пак сравни цените ..а Астра Есенция е 24к с ддс ,климатик и 1.6 115 коня мотор - Промоция която никога не свършва :D:

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от DigiPro » 10 сеп 2011, 09:43

Не спряхте да дъвчете "високата" цена на новият Фокус. На събора споменах за тези ваши мнения на представителя на Мото-Пфое. Думите му бяха: Нали ако пуснем новият модел с 2-3 хил. лв. над стария всеки ще предпочете него и наличностите от стария модел няма да се продадът никога. Когато се продадът, тогава ще смъкнем цената на новият - това е нормална практика в търговията.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от ImpossibleMan » 10 сеп 2011, 11:18

Alexi написа:
nikky написа:Не разбирам защо въобще се коментират "върховните" и най-мощни изпълнения, като те реално нямат пазар в България. В Швейцария да, не и тук. Купувачите, които финансово са подготвени за цената, разхода, застраховката и данъците на такива автомобили не си купуват Опел или Форд, или поне не Астра или Фокус.
По-реално е да се сравняват най-базовите изпълнения.
Ford Focus Ambiente - 1.6, 105 коня - 31,500
Astra Essentia - 1.4, 100 коня - 29,000 с аларма и резервна гума с 2 години гаранция
Golf 1.2 TSI - 1.2, 105 коня - 31,000 лева, 2 години гаранция, доста гол и с турбина
Пежо 308 VTi - 1.6, 120 коня - 31,000 лева, 5 години гаранция

Та цените са в тези граници, Фордът е с една идея по-надут, защото е чисто нов модел. Пежото и Голфът са фейслифтове.
а забеляза ли ,че Фокуса е единствения без климатик ? я сега го сложи че вече нова кола без климатик не се продава и пак сравни цените ..а Астра Есенция е 24к с ддс ,климатик и 1.6 115 коня мотор - Промоция която никога не свършва :D:

http://opel.avtosviat.biz/images/astra%20new.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.opel.bg/avtomobili/opel-gama ... html#/trim" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от Alexi » 10 сеп 2011, 12:56

DigiPro написа:Не спряхте да дъвчете "високата" цена на новият Фокус. На събора споменах за тези ваши мнения на представителя на Мото-Пфое. Думите му бяха: Нали ако пуснем новият модел с 2-3 хил. лв. над стария всеки ще предпочете него и наличностите от стария модел няма да се продадът никога. Когато се продадът, тогава ще смъкнем цената на новият - това е нормална практика в търговията.
мда само че тази практика на мен клиента не ми харесва и я намирам за нагла даже .. реално новия модел ще "излезе" когато свършат наличностите на стария ,това е моето мнение .. до тогава ще се гледа в шоурумите( даже в шуменския го няма явно модела е твърде нов) :D:

Вейдър
потребител
потребител
Мнения: 642
Регистриран: 05 ное 2008, 21:39
Модел на автомобила: бивш FORD Orion 1.6 CVH-EFI, NISSAN Almera 2.2DI N16
Местоположение: Велинград
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от Вейдър » 10 сеп 2011, 13:47

Ако сега ги има и двата модела, с еднакво оборудване и цена, бих купил "стария" Фокус без секунда колебание. Първо е по-красив и освен това, когато един модел е в края на производството си, той е достигнал максимума си като качество и надеждност. При новите може да се очакват скрити дефекти и разни изненади.Един вид детски болести.
Изображение . May the FORD be with you !
PANZERLIED https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

Потребителски аватар
G_Lynx
потребител
потребител
Мнения: 156
Регистриран: 09 яну 2009, 00:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK6 2008 1.4L Duratec 16V EFI DOHC (80PS) Tango (metallic)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от G_Lynx » 10 сеп 2011, 20:14

Това с "детските болести" е много относително. Тя мойта фиеста е след фейса, пък пластмасите си пръцкат като на тази преди фейса. А относно новият фокус има повече пространство в краката в сравнение със стария, което за мен е голям плюс. Също така и комфорта е по-добър. Външния вид също не е зле, въпреки че задницата на предишната генерация ми допадаше повече.
"Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui" - "по-добре е да мълчиш разумно, отколкото да говориш глупаво"

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от ImpossibleMan » 10 сеп 2011, 21:20

G_Lynx написа:Това с "детските болести" е много относително. Тя мойта фиеста е след фейса, пък пластмасите си пръцкат като на тази преди фейса. А относно новият фокус има повече пространство в краката в сравнение със стария, което за мен е голям плюс. Също така и комфорта е по-добър. Външния вид също не е зле, въпреки че задницата на предишната генерация ми допадаше повече.
Да де, ама точно моделът веднага след фейса се качи на най-високото място, заемано досега от Фиеста при TuV - 13-то при 4-5 годишните автомобили.

Потребителски аватар
G_Lynx
потребител
потребител
Мнения: 156
Регистриран: 09 яну 2009, 00:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK6 2008 1.4L Duratec 16V EFI DOHC (80PS) Tango (metallic)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от G_Lynx » 11 сеп 2011, 09:55

http://www.anusedcar.com/index.php/tuv- ... ord-fiesta" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.anusedcar.com/index.php/tuv- ... ord-fusion" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-model/ford-focus" onclick="window.open(this.href);return false;

Няма спор, че качеството се подобрява с всеки нов модел, но с пукането на пластмасите в купето не е приоритет, въпреки че с малко уплътнение този проблем се решава.
"Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui" - "по-добре е да мълчиш разумно, отколкото да говориш глупаво"

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от ImpossibleMan » 11 сеп 2011, 14:44

Ето и последната статистика от края на 2010 година:

http://www.autorevue.cz/nejspolehlivejs ... eport-2011" onclick="window.open(this.href);return false;

Там Фиеста е на 13-то място, заедно с А6, но реално само Мазда две от тоя клас е пред нея. Там става въпрос за автомобили, произведени около 2006 година. Все пак при фейслифта вече се ползва мек материал за горната част на арматурното табло. Лично при мен поскърцваше, но само зимата, докато се затопли купето. Лятото не се усеща и ако има нещо да лопа, то това са разни предмети, сложени из джобовете или жабките. Иначе, при допир поскърцват да и Новата Фиеста с която съм сега, е доста по-добре в това отношение, но все пак сега сме лято и си нямам представа как ще е зимата.

Иначе според DEKRA, новата Фиеста е номер едно в класа си при автомобилите до 50000 км. Значи не винаги новото поколение има чак толкова много детски болести. Да, с фейслифтовете, ако има нещо по-фрапиращо се оправя, но това става доколкото ми е известно и по време на целия производствен цикъл на автомобила.


http://www.maengelreport.com/index.php?id=6" onclick="window.open(this.href);return false;


А вчера зърнах новия Фокус комби съвсем за малко. Нямах време да го огледам, но според мен си е с напълно нормален дизайн и фаровете дори стоят по-добре, отколкото на снимките.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от nikolovvd » 12 сеп 2011, 15:02

Всеки гледа коне, седалки, ел - незнам си какво, а колко въздушнш възглавници и завеси има автомобила прави ли на някой впечетление. Опел това, опел онова, а в офертата пише само "въздушни завеси"!
Е!? Какво е нивото на пасивна безипасност?

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от Яким » 12 сеп 2011, 15:25

Точно по повод системите за безопаснонст на новия Фокус четох една статия, че са на страхотно ниво. Не можах просто да запомня - толкова много неща има вътре! Даже някаква награда беше спечелил май точно за безопасността. Дори тази заобленост на фаровете, дето не ми харесва много, е била направена със същата цел.
п.п. Изтрих си последния пост, щото се усетих че се повтарям и оспамвам темата. Благодаря за интересните подробности Impossibleman
Последна промяна от Яким на 12 сеп 2011, 16:09, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от ImpossibleMan » 12 сеп 2011, 15:31

nikolovvd написа:Всеки гледа коне, седалки, ел - незнам си какво, а колко въздушнш възглавници и завеси има автомобила прави ли на някой впечетление. Опел това, опел онова, а в офертата пише само "въздушни завеси"!
Е!? Какво е нивото на пасивна безипасност?
Е, не всеки :) Аз например си поръчах допълнително още системи за безопасност, като ESP например. Освен това гледах да има и странични възглавници в седалките. Сега малко съжалявам, че не поръчах и завеси, но усетих, че взех да се натрапвам много на хората от Мото Пфое. На Форд им свалям шапка, че са един от малкото производители, предлагащи като стандарт и възглавница за коленете. Не знам, каква е ефективността и, но е хубаво да знаеш, че имаш още един защитник. От 2012 година пък започва монтажа на надуваеми предпазни колани при Мондео. Ето още едно нещо, което изстрелва Форд напред, що се отнася до безопасността. А като чета тестовете в АБ на новите системи при Фокус си мисля, че Форд в момента е номер едно при предлагането на системи за безопасност. Дори при Волво няма някои от системите, които се монтират при Фокус, макар и срещу доста солена цена. Например, активния асистент за поддържане на платното. Не знам, доколко би бил ефективен в България, но е факт, че е една от най-добре работещите и замислени системи според Ауто Билд.

@Яким, точно с тая цел са причудливите форми на фаровете и предниците при новите автомобили - защита на пешеходците. Може да не се харесва на някои, но за конструкторите все пак е по-важно да получат много добра оценка при краш тестовете. От догодина вече има по-строги правила при EuroNCAP и за да се получат 5 звезди, трябва при защитата на пешеходци да се вземат 60 % ( цитирам по памет, може и да греша в точните цифри). Фокус е най-добрият на тоя етап - 72%. Някои от неговите конкуренти са доста назад в това отношение.

Ето и резултатите на последните изпитани модели:

http://www.euroncap.com/latest.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Както се вижда, нито един от тях не минава 60 %. Следователно, по критериите от следващата година, би получил само 4 звезди. Има някои по-стари модели, като Алфа Жулиета, които минават тия 60 %, но Фокус е най-напред.

Вейдър
потребител
потребител
Мнения: 642
Регистриран: 05 ное 2008, 21:39
Модел на автомобила: бивш FORD Orion 1.6 CVH-EFI, NISSAN Almera 2.2DI N16
Местоположение: Велинград
Status: Извън линия

Re: Какво мислите за новият Форд Фокус 2011?

Мнение от Вейдър » 21 сеп 2011, 19:03

_friends_ Това е вече друга бира. Дано се появи този дизайн и при "обикновените" Фокус-и. Това вече много, много ми харесва. Е това е ФОРД :)
FOCUS-ST 2011. Познах, че няма да го оставят така. http://www.topspeed.com/cars/ford/2011- ... 74530.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение . May the FORD be with you !
PANZERLIED https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта